Niedziela, 18 Kwietnia 2021 | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goscisławy ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw), fot. mw

Po trupach do władzy?

Tadeusz Porożyński wciąż spogląda na odwiedzających cmentarz, ale już tylko z ogrodzenia.

Tadeusz Porożyński wciąż spogląda na odwiedzających cmentarz, ale już tylko z ogrodzenia.

Pytają nasi Czytelnicy po obejrzeniu galerii zdjęć z dnia Wszystkich Świętych. Kontrowersje budzi dokładnie jedna fotografia, na której widać plakat wyborczy administratora cmentarza zawieszony na tablicy z ogłoszeniami wewnątrz nekropolii. Sam Tadeusz Porożyński w agitacji wyborczej na cmentarzu nic złego nie widzi. - Przecież cmentarzem to ja zarządzam. To tak jakby moja własność by była. A co konkurencja się sprzeciwia, co? - odpowiada wywołany do tablicy przez naszą reporterkę.

 


Do plakatów w witrynach sklepowych, bilbordów rozmieszczonych przy ulicach, czy też wszechobecnych ulotek z wizerunkami kandydatów aspirujących do samorządów zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Co innego, gdy wizerunek potencjalnego radnego przerywa nam zadumę w drodze na groby bliskich. Z taką niespodzianką spotkali się odwiedzający w sobotę cmentarz komunalny. Plakaty wyborcze Tadeusza Porożyńskiego wisiały na zewnętrznej stronie ogrodzenia, ale i w środku zasłaniając tablicę ogłoszeń. - Słyszałem, że ludzie się zdenerwowali i zerwali ten plakat. Niektórzy przyjeżdżają raz na jakiś czas na groby z daleka i jeszcze ogłoszenia im się zasłoni - mówił mieszkaniec Konarzyn, którego dziś spotkaliśmy przed wejściem na cmentarz komunalny w Chojnicach. Sam fakt umiejscowienia reklamy na terenie nekropolii nie wzbudził w nim więcej emocji - Niech sobie wiszą gdzie chcą. Oni dla ludzi i tak nic nie robią - powiedział mężczyzna.

Dyskusja w sprawie umiejscowienia plakatów nie cichnie natomiast na naszym portalu. "Jakby to powiedzieć… Ta plansza to dowód jacy ludzie chcą nami rządzić. Mialcy, chamscy, bez skrupułów, bez polotu, bez poczucia obowiązku i …poczucia wstydu. Bez poczucia elementarnej przyzwoitości, bez niczego. Wierzę, że chojniczanie wybiorą dobrze " - pisze jeden z użytkowników pod artykułem Światełko dla tych co odeszli. Inni internauci pytają z przekąsem "po trupach do władzy?".

Czy cmentarz jest odpowiednim miejscem na prowadzenie agitacji politycznej zapytaliśmy zarządcę cmentarza. W pierwszej chwili Tadeusz Porożyński stwierdził, że nie rozumie pytania i oddał słuchawkę swej współpracownicy. Po kilku chwilach zdecydował się jednak z nami porozmawiać. - To moi ludzie zawiesili, nie ja. Oni chcieli mi zrobić przyjemność i powiesili - powiedział kandydat na radnego. - Dla pana to jest przyjemność wisieć na cmentarzu? - dopytujemy. - Przecież cmentarzem to ja zarządzam. To tak jakby moja własność by była. A co konkurencja się sprzeciwia, co? - odpowiada Tadeusz Porożyński.

Administrator nekropolii nie zgadza się z naszymi Czytelnikami jakoby reklamowanie się w miejscu spoczynku ludzi było niesmaczne. - Ale smaczne jest. Ja dzisiaj dużo zjadłem na śniadanie. Bardzo smaczne. Gdyby cmentarz był w rodzinie to byłoby niesmacznie, a teraz że jakieś tam plakaty wisiały, to ktoś się zdziwił. Nie, to konkurencja. Niech pani sobie to dobrze umotywuje. To jest dobre. Ja jestem smaczny - zapewnia Porożyński. - Tylu ludzi spotkałem na cmentarzu wszyscy powiedzieli, że super. Bardzo mnie chwalą i cenią za ten całkowity porządek na cmentarzu komunalnym  i jestem z tego dumny. A moi ludzie chcieli mi zrobić przyjemność i to powiesili. Nie za moją zgodą, bo ja nawet o tym nie wiedziałem, tylko zobaczyłem jak już wisiało. Proste? - dodaje zarządca.
Czy administrator cmentarza poparłby pomysł powieszenia plakatów, gdyby wcześniej o tym wiedział? - Ja nie wiem. W ogóle nie przywiązuję temu uwagi, w ogóle nie przywiązuję, mnie to tam wisi. Nawet nie przywiązuję uwagi do tego czy to tam wisi, czy leży, czy ktoś to powiesił czy nie - odpowiedział kandydat na radnego powiatu z ramienia SIS "Samorządni".

Reklama | Czytaj dalej »

Plakat wyborczy na tablicy ogłoszeń nie przetrwał doby.


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

185 komentarzy

~gość
Pocieszę Cię tak jest nie tylko w szkołach, w innych instytucjach również. Zawiść, zazdrość, obgadywanie. Ludziom często się nie dziwię, gdyż są ponad miarę ukredytowieni, często na 20, 30 lat. Brak kasy rodzi flustrację, gorycz i rozpacz. W sklepach jest wszystko, tylko na nic nie stać ludzi. To często źródło tych flustracji. I ten przerażający lęk o utratę pracę. Dlatego tak łatwo napuszczać jednych na drugich, skłócać, Powstały kasty społeczne. Ludzie potwornie bogaci i przerażająco biedni. To często prowadzi do wielkiego rozgoryczenia. Ludzi nie stać po opłaceniu rachunków na zwykłe życie, nie mówiąc już o przyjemnościach. Ilu znasz ludzi nie mających kredytów, z dobrą sytuacją finansową? Ludzi, których stać na przyjemności, na wakacje kilka razy w roku, na życie na wysokim poziomie. Chcieliśmy wolności to ją mamy. Nikt nie powiedział, że będzie po równo i sprawiedliwie. Z przykrością muszę stwierdzić, że sytuacje pójdzie w jeszcze gorszym kierunku. Jeszcze większego rozwarstwienia społecznego, jeszcze większej biedy. Łatwo steruje się ludźmi zalęknionymi. Stąd donosy na koleżanki, manipulacja, podgryzanie, zawiść i zazdrość. Każdy sposób jest dobry aby się podlizać, aby dobrze lizać rów. Jarząbków wokół nas coraz więcej. Cóż, że nas brzydzą, oni wygrywają. Dostają premie, podwyżki, awanse. Są cisi i pokorni. Wiedzą, że ten kto podnosi głowę może ją stracić. Więc lepiej cichutko lizać rów, niech narażają się inni. Jarząbki górą. Cóż taki mamy klimat.
19 Listopada 2014, godzina 18:50
Oceniono 47 razy 41
~z innego forum
http://chojnice24.pl/artykul/19371/kaczmarek-nie-sklamal/
Do oko
Niekoniecznie! Do rady weszła Marzenna O. Ta to będzie miała dużo do powiedzenia na temat dodatków motywacyjnych w szkołach. Z tego, co wiem jest już nieźle przygotowana. Trzeba tylko jeszcze trochę poczekać. Mariusz Brunka też zna dokładnie zasady ustalania w mieście wysokości dodatków motywacyjnych. Teraz już nie będzie im tak łatwo. według prawa to rada miasta ustala wysokość maksymalnego i minimalnego dodatku motywacyjnego. Dyrektor nie ma prawa przydzielać dodatków uznaniowo. Do tego nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym i każdy z Was ma prawo na drodze zapytania publicznego zapytać o wysokość dodatku każdego nauczyciela. Nie będzie teraz można oficjalnie łamać prawa
19 Listopada 2014, godzina 17:01
Oceniono 9 razy 9


Chyba nauczyciele z wszystkich szkół podległych burmistrzowi powinni się porozumieć i razem zadziałać w sprawach mobbingu i złodziejskiego procederu przydzielania "szczególnych dodatków motywacyjnych" lizusom przez dyrektorów...
19 Listopada 2014, godzina 18:32
Oceniono 32 razy 28
~nauczycielka z innej szkoły
Drodzy nauczyciele z Trójki, wychodzi na to, że u Was jakoby przyczyną niezdrowej sytuacji były 2 osoby z pionu rządzącego. W szkole, w której pracuję od wielu lak, do oczu skaczą sobie WSZYSCY! Nauczyciele wzajemnie się nienawidzą, zazdroszczą sobie wszystkiego, nowego płaszcza, butów, biżuterii, każdego konkursu, nagrody, pochwały, każdego grosza, każdej godziny na zastępstwie, wzajemnie się obgadują, robią szykany nawet kosztem uczniów, ot tak, aby dopiec komuś. Na pierwszy rzut oka jest miła atmosfera, dopóki ktoś nie wyjdzie z pokoju i już ma obrobiony tył…łącznie z dyrektorką, której wszyscy najbardziej nie cierpią (mówią: nic nie robi, nie broni nauczycieli, na niczym się nie zna….), ale wszyscy wchodzą jej w tył…ze względu na dodatki motywacyjne i nagrody dyrektora (od lat daje tylko i wyłącznie tym samym, o dziwo te osoby najbardziej robią jej koło nosa ). Sytuacja jest chora, dochodzi do tego, że sprzątaczki poosłuchują nas i donoszą dyrektorce co się dzieje w klasie, donoszą, kto nie był, kto przyszedł późno, kto chodził, a kto rozmawiał z kimś na dyżurach. CAŁA KADRA JEST DO WYMIANY! Należałoby wszystkich porozrzucać po szkołach, każdy mobbinguje każdego, takie to środowisko OŚWIATY! Nie jesteście sami, u mnie jest o wiele gorzej, wszyscy siebie nienawidzą i cieszą się z nieszczęśc innych.
19 Listopada 2014, godzina 18:09
Oceniono 48 razy 44
~Zmartwiony
Panie Skaja, podejrzewam, że miałby pan zdecydowanie lepszy wynik, gdyby pan nie kluczył przy sprawie bilbordu na cmentarzu i nie umywał rąk, jak Piłat. Trzeba było jak JarKacz - ostro i zdecydowanie - przeprosić natychmiast i publicznie wezwać Porożyńskiego do rezygnacji z udziału w wyborach. Moim zdaniem zdobyłby Pan wtedy za to większy szacunek wśród wyborców i mediów. Ludzie zapamiętują lepiej ostatnie tygodnie i dni, niż 4 czy 8 lat kadencji.
17 Listopada 2014, godzina 15:13
Oceniono 25 razy 21
~do ale cyrk
zgłosić do dalej, wyżej - Warszawa, centrale zwiążków i Solidarności w Warszawie, na samym szczycie, do mediów, ale nie lokalnych i ZARAZ BĘDA ZMIANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17 Listopada 2014, godzina 14:26
Oceniono 31 razy 25
~ale cyrk
dodatki motywacyjne nadal takie wysokie...garnkotłuki za lizanie tyłków i ukrywanie korupcyjno-nepotycznych układów miesięcznie mają po kilkaset złotych..
17 Listopada 2014, godzina 13:53
Oceniono 31 razy 25
~???
OD GRUDNIA??????? a co z tymi wszystkimi umowami przez całą jego kadencję, ile ich było, tych niezgodnych z prawem - 500, 600? Umyślnie zorganizowany wyścig szczurow, jeden przez drugiego dwoili się i troili, aby od września mieć 18 godzin, nawet ściany malowali i krzesełka!!! Dlaczego ludzie dowiadują się o ilości godzin pracy pod koniec sierpnia, ANIE W MARCU???????? BO PRZEZ LIPIEC I SIERPIEN BUDĘ CZYSZCZĄ!
17 Listopada 2014, godzina 09:44
Oceniono 29 razy 23
~N-L
Jak sią z tym wszystkicm czuje Grażynka? Przyzwalanie na krzywdę to współudział, więc jest taka sama jak Mycha? Szkoda, wielkie ROZCZAROWANIE!!!!!! Wręcz wstyd!
17 Listopada 2014, godzina 09:26
Oceniono 29 razy 23
~gość
Pinokio raczej przyzwala na taką sytuajce, - zły policjant / dobry policjant. Chyba oboje mają zbyt wiele haków na siebie,co? Nikt nie będzie wolniony, ponieważ to idealny układ.
17 Listopada 2014, godzina 09:21
Oceniono 25 razy 21
~...a może...
...a może Pinokio zdał sobie sprawę, że nie tędy droga i zacznie zmieniać swoje nastawienie do pracowników? Zrozumiał w końcu, że zakłamaniem, psychicznym terrorem i wymuszaniem nie zwiększy wydajności pracownika- wręcz przeciwnie. No i w końcu!! Chwała mu za to!!! Szkoda byłoby, aby idea tej szkoły została zmarnowana. Jednak, żeby to osiągnąć musiałoby zmienić się nie tylko jego nastawienie. W tej szkole najwięcej złego czyni osoba, która nic nie robi poza przesiadywaniem w pokoju nauczycielskim (ostatnio rzadziej), obrażaniem, wyszydzaniem i poniżaniem ludzi. Skoro ona nie zamierza zmienić swojego nastawienia, to zbyt wiele się nie zmieni. A szkoda, szkoła ma wiele do stracenia. Czy warto ponieść aż taką cenę? Może czas odsunąć od władzy kogoś, kto nie potrafi jej sprawować jak należy?
17 Listopada 2014, godzina 00:59
Oceniono 29 razy 17
~:)
17 Listopada 2014, godzina 00:20
Oceniono 11 razy 7
~... a może zamiast szkoleń dla nauczycieli...
http://www.youtube.com/watch?v=gdcY4bC07p0
17 Listopada 2014, godzina 00:12
Oceniono 9 razy 5
~Gość
Od grudnia wszyscy dostaną umowy na stałe, czyżby Pinokio bał się kontroli i kary w wysokości 5000zl ze swojej kieszeni za łamanie prawa?
15 Listopada 2014, godzina 16:59
Oceniono 49 razy 37
~gość
tam szykanuje się jedną nauczycielkę z powodu ciąży, a drugą (synową słynnego obrońcy ,,suwerenów" zatrudnia i wynagradza.. patologiczna synergia i kołtuński wizerunek
11 Listopada 2014, godzina 13:35
Oceniono 81 razy 65
~obserwator
Co tu taka cisza ? Jak tam zakończyła się afera w SP3. Wszyscy polegli ?.Czy propaganda strachu zablokowała słowo wolności .
11 Listopada 2014, godzina 01:10
Oceniono 46 razy 22

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 387.00 DKKDKK 60.10 61.60
EUREUR 449.00 460.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 405.00 420.00 NOKNOK 44.20 45.70
GBPGBP 516.00 531.00 SEKSEK 44.00 45.50
Aktualizacja: 2021-04-18 17:27
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 379.00 384.00 DKKDKK 60.50 61.30
EUREUR 453.00 457.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 409.00 416.00 NOKNOK 44.60 45.40
GBPGBP 521.00 527.00 SEKSEK 44.40 45.20
Aktualizacja: 2021-04-18 17:27
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-04-13

E95 E98 ON LPG
BP 5.44 zł 5.79 zł 5.29 zł 2.66 zł
Circle K 5.39 zł - 5.24 zł 2.61 zł
Lotos Optima 5.41 zł - 5.26 zł 2.63 zł
MZK 5.35 zł 5.4 zł 5.24 zł 2.67 zł
Orlen 5.44 zł 5.77 zł 5.29 zł 2.63 zł
PKS 5.4 zł - 5.24 zł 2.67 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij