Środa, 27 Października 2021 | Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. arch.

Kto powołał wiceburmistrza?

Ulotka kandydata na radnego Jana Zielińskiego.

Ulotka kandydata na radnego Jana Zielińskiego.

Zdaniem Radosława Sawickiego z opozycyjnego wobec ratusza Projektu Chojnicka Samorządność obecny wiceburmistrz i kandydat na radnego powiatowego Jan Zieliński w swojej ulotce mija się z prawdą. Jej autor nie ma sobie jednak nic do zarzucenia.

 

Jan Zieliński informuje wyborców, że dwukrotnie został powołany na stanowisko wiceburmistrza przez radę miejską. Zdaniem Radosława Sawickiego decyzje były jednoosobowe. Na dowód przedstawia zarządzenia burmistrza. "Niby błahostka, ale jednak ta nieprawdziwa informacja może stwarzać wśród wyborców wrażenie, że pan Zieliński jest osobą tak mądrą i kompetentną, że większość spośród 21 chojnickich radnych postanowiła dwukrotnie powołać go na wiceburmistrza. Tymczasem w obu przypadkach - w latach 2006 i 2010 - to burmistrz powoływał swoich zastępców. W pierwszym przypadku zarządzeniem nr 4/2006 z 28 listopada 2006 roku, w drugim przypadku zarządzeniem nr 1/2010 z 2 grudnia 2010 roku" – kandydat na radnego miejskiego napisał na swoim blogu. Jednocześnie wzywając Jana Zielińskiego do publicznego zdementowania w mediach nieprawdziwych informacji. Ten uważa, że nic prostować nie musi. - Pan burmistrz przedstawił moją kandydaturę radzie i ona została przez aklamację przyjęta i na podstawie tego powołał mnie swoim zarządzeniem – odpowiada. Takiego tłumaczenia nie kupuje opozycjonista, którego zdaniem jest to próba manipulacji. Sawicki rozważa  zgłoszenie protestu w trybie wyborczym.

Reklama | Czytaj dalej »

Przy okazji rozmowy z kandydatem na radnego powiatowego pytamy o znajomość ze śp. prof. Zbigniewem Religą. Na ulotce jest zdjęcie Jana Zielińskiego z kardiochirurgiem z podpisem „spotkanie przyjaciół”. - Znałem profesora Religę kilkanaście lat. Spotykaliśmy się wielokrotnie. Poznaliśmy się w drugiej połowie lat 90. Ja byłem aktywnym człowiekiem od 80. roku i spotykałem się w różnych środowiskach. Mnie i innym bardzo podobała się inicjatywa partii republikańskiej i wówczas przez mojego przyjaciela z Gdańska poznałem pana profesora. Byłem też jego pełnomocnikiem na województwo pomorskie przez jakiś czas – wyjaśnia Zieliński.

 

Zarządzenie burmistrza z 2006 r.

Zarządzenie burmistrza z 2010 r.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

146 komentarzy

~haha
jak tam synowa zatrudniona w słynnej szkółce sie miewa? na pewno nie doświadczy mobbingu
22 Lutego 2015, godzina 07:26
Oceniono 23 razy -3
~drugie oblicze
Pan Jan Zieliński
podobno znany i szanowany
składa nawet fałszywe zeznania w sądzie i osądza według swojego uznania przekreślając
człowieka i gubiąc go!
''Jego dobroduszny i czarujący uśmiech" wpędza mnie w przerażenie i tracę wiarę w ludzi
21 Lutego 2015, godzina 23:20
Oceniono 22 razy -4
~znów przepraszam
Przepraszam Pana Marcina Wałdocha za to, że nie wierzę, że jest mężczyzną dojrzałym i odpowiedzialnym, że posiada "rozum i godność" - jak się wyraził i że jako radny mógłby dbać o Chojniczan bardziej niż o swoich najbliższych.
14 Listopada 2014, godzina 09:46
Oceniono 31 razy -5
~przeprosiny
przepraszam Pana Marcina Wałdocha za to, że nie wierzę że nie jest pospolitym chuliganem, pieniaczem i kłamcą.
14 Listopada 2014, godzina 09:01
Oceniono 27 razy -1
~zero nie lubi innych liczb
o której sprawa w sądzie?
14 Listopada 2014, godzina 08:47
Oceniono 18 razy -2
~zero
Do poniżej. Potwierdzam, napisałem rozprawę doktorską.
14 Listopada 2014, godzina 08:45
Oceniono 21 razy -3
~zero nie lubi innych liczb
Panie Wałdoch do 10:00 czekam żeby sprostował Pan swoje kłamstwa w ulotce wyborczej, na blogu i w komentarzach jakoby napisał Pan rozprawę doktorską.
14 Listopada 2014, godzina 08:35
Oceniono 20 razy 2
~gość
O której godzinie sprawa w trybie wyborczym Panie Wałdoch? Ooo... nie pozwał Pan Burmistrza? Szkoda ... chętnie bym posłuchał jak się Pan kompromituje. Racja, nic straconego, zawsze może Pan przecież pisać te swoje kłamstwa...
14 Listopada 2014, godzina 07:32
Oceniono 24 razy 0
~gość
brawo za opublikowanie raportu, łatwo spotkać go w sądzie
13 Listopada 2014, godzina 21:34
Oceniono 16 razy 0
~odp.
grigorij bawi się papierowymi kulkami? czy może balbina
13 Listopada 2014, godzina 19:34
Oceniono 25 razy 1
~do poniżej
Jeżeli nie masz co robić, to napisz coś jeszcze, przynajmniej sobie wydrukuję, zrobię kulkę i dam kotu do zabawy, tylko do tego nadaje się twoja pisanina!
13 Listopada 2014, godzina 19:09
Oceniono 27 razy -5
~gość
Raport
W/s działalności Roberta Wajlonis – radcy prawnego, pracownika Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Asystenta Społecznego posła Marka Biernackiego

1. Radca prawny Robert Wajlonis jest zatrudniony na stałe w Urzędzie Miasta w Chojnicach na stanowisku Sekretarza Miasta Chojnice – Dyrektora Generalnego od dnia 29 lipca 1993 roku

2. Z racji wykonywanej pracy pobiera wynagrodzenie miesięczne w wysokości 11689 zł (stan na rok 2012)–, i dodatkowo wynagrodzenie roczne zwane „13” w wysokości 8549,46.

3. Robert Wajlonis, sekretarz miasta Chojnice i dyrektor generalny urzędu miejskiego, wykonuje co najmniej od roku 2004 działalność gospodarczą w postaci zarobkowej działalności zawodowej w myśl ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (tekst jedn. Dz.U. z 2010 r., Nr 220, poz. 1447 ze zm., dalej: u.s.d.g.) jako radca prawny. Wykonuje tę działalność w szczególności w oparciu o zlecenia otrzymywane z Kancelarii Radcy Prawnego Andrzej Wieliczko, ul. Kotarbińskiego 3 lok. 1, 76-200 Słupsk (siedziba zamiejscowa tej kancelarii mieści się również przy ul. Strzeleckiej 28, 89-600 Chojnice), świadcząc usługi m.in. na rzecz klientów z terenu Chojnic oraz prowadząc obsługę prawną Urzędu Gminy w Konarzynach, świadczenie obsługi prawnej Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, Komendy Powiatowej Policji Człuchowie.

4. Wcześniej wykonywał ją w oparciu o zarejestrowaną działalność gospodarczą w postaci Kancelarii Radcy Prawnego Robert Wajlonis (REGON: 771502138, NIP: 555-140-53-33), posługując się w powszechnie w obrocie pieczątką nagłówkową tej treści.

5. Będąc zatrudnionym w Urzędzie Miejskim w Chojnicach, urząd miasta sfinansował koszty aplikacji radcowskiej w kwocie 1.500 zł

6. Jako pracownik Urzędu Miasta nie wystąpił o wyrażenie zgody na pracę w placówkach innych niż Urząd Miasta w Chojnicach. Robert Wajlonis jest zatrudniony w Urzędzie Miasta w Chojnicach od lipca 1993 r., więc proceder trwa blisko 20 lat.

7. Robert Wajlonis aktualnie nie figuruje w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Gminę lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Warto nadmienić, że z zebranych informacji wynika, że przez pewien okres czasu istniał taki stan rzeczy – Pan Wajlonis prowadził działalność gospodarczą opartą o wpis do ewidencji pod adresem działalności w Chojnicach (89-600), ul. Dąbrowskiej 1 (taką informację w dalszym ciągu można znaleźć na portalach internetowych informujących o wykonywaniu działalności prawniczej jak np.http://www.prawnicy.pomorskie.pl/radca_prawny/Wajlonis_Robert_Kancelaria_Radcy_Prawnego/Radca_Prawny/Chojnice).

8. Prowadzone przez niego, jako profesjonalnego pełnomocnika – radcy prawnego – sprawy oraz sygnowane pisma, posiadały pieczątki zarejestrowanej własnej działalności gospodarczej - kancelarii radcy prawnego.

9. Radca prawny Robert Wajlonis świadczy usługi prawne m.in. dla Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz Komendy Powiatowej w Człuchowie za pośrednictwem kancelarii prawnej swojego przyjaciela i wspólnika;

10. Robert Wajlonis występuje bardzo często w sądach świadcząc prywatne usługi jako radca prawny przy wielu sprawach, min. „sprawa Walerego w Chojnicach” cyt: Mecenas Robert Wajlonis reprezentujący żonę zmarłego Ukraińca, powiedział, że na 99 % złoży apelację do sądu wyższej instancji.

http://chojnice24.pl/artykul/13266/wyrok-w-zawiasach-dla-daniela-s/

11. Robert Wajlonis figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym jako osoba współpracująca z wieloma firmami. Z nim i firmami z którymi współpracuje powiązane są też przetargi dla Urzędu Miejskiego w Chojnicach.

12. Wykonywanie działalności zawodowej przez Roberta Wajlonisa, w której klientami są podmioty, będące lub nawet potencjalnie mogące być w przyszłości np. „petentami” urzędu lub beneficjentami pomocy z publicznych środków, których dysponentem jest Gmina lub też osobami gospodarującymi gminnym mieniem, jest co najmniej jawnym konfliktem interesów.

13. Dzwoniąc na numer telefonu, funkcjonujący na portalach internetowych jako numer radcy prawnego Roberta Wajlonisa (telefon domowy), przekazywana jest informacja, iż należy kontaktować się z nim na numer telefonu komórkowego, który z kolei jest służbowym telefonem Urzędu Miejskiego w Chojnicach. Trudno więc rozróżnić, kiedy Robert Wajlonis wykonuje funkcje publiczne jako sekretarz miasta, a kiedy jako radca prawny prywatnie i odpłatnie.

14. Pewnego czasu zaskakująca ilość postępowań sądowych w Chojnicach, w których Robert Wajlonis nie może bezpośrednio podjąć się sprawy (np. ostatnio casus dyrektorki placówki oświatowej, dla której burmistrz miasta jest organem prowadzącym, oskarżającej swoich pracowników o naruszenie dóbr osobistych), a w których ma wiele istotnych informacji z racji zajmowanego urzędu oraz sprawowanych w Urzędzie Miasta w Chojnicach obowiązków, jest zlecana adwokatowi Grzegorzowi Wołkowi ze Szczecina. Prima facienie jest praktyka zakazana, jednakże charakter tych spraw oraz powiązań, każe po raz wtóry budzić poważne wątpliwości co do braku konfliktu interesu w działalności Roberta Wajlonisa jako sekretarza miasta.

15. Pełni funkcję asystenta społecznego posła Marka Biernackiego, byłego Ministra Sprawiedliwości

16. Z naszego zgłoszenia zostało wszczęte śledztwo w Prokuratorze Rejonowej w Chojnicach, sygn.. akt 2 Ds. 226/13, a dotyczące niedopełnienia obowiązków przez Roberta Wajlonisa. Śledztwo to dnia 17 lipca 2013 r. zostało umorzone wobec braku znamion czyn zabronionego

77. Robert Wajlonis do dzisiaj występuje jako radca prawny przed Sądem - w sprawach prywatnych oczywiście - nie wiemy tylko czy na czas rozpraw, które pokrywają się z czasem pracy w ratuszu pobiera on urlop płatny , bezpłatny, zwolnienie chorobowe czy po porostu opuszcza miejsce pracy.
Dowody:
1. pismo z Urzędu Miasta w Chojnicach z dnia 31 stycznia 2013 r. nr OR.1431.51.2013 dot. sfinansowania aplikacji radcowskiej Roberta Wajlonisa – cyt. „Urząd Miejski w Chojnicach w połowie sfinansował koszty aplikacji radcowskiej, ponosząc wydatek w kwocie 1.500 złotych”;
2. pismo z Urzędu Miasta w Chojnicach z dnia 6 czerwca 2012 r. nr OR.1431.19.2013 dot. zatrudnienia Roberta Wajlonisa na stanowisku Dyrektora Generalnego Sekretarza Miasta – cyt.; „Robert Wajlonis jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę w Urzędzie Miejskim w Chojnicach na stanowisku Dyrektora Generalnego Sekretarza Miasta.
3. pismo z Urzędu Miasta w Chojnicach z dnia 30 stycznia 2013 r. nr OR.1431.45.2013: cyt.: „…Robert Wajlonis …. dnia 29 lipca 2013 roku został powołany na stanowisko sekretarza miasta.”
4. Pismo z Urzędu Miasta w Chojnicach z dnia 12 września 2012 r., nr OR.1431.38.2012 r. : cyt.: „ wynagrodzenie zasadnicze …. w kwocie 5.700 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 1.956 zł, dodatek specjalny …. w kwocie 2.893 zł oraz dodatek za wysługę lat 20% wynagrodzenia zasadniczego”
5. Pismo Urzędu Miasta w Chojnicach z dnia 30 stycznia 2013 r. nr. OR.1431.50.2013: cyt., :… w przedmiocie wyrażenia zgody na zatrudnienie Sekretarza Miasta Chojnice w jednostce innych niż Urząd Miejski w Chojnicach …. , Robert Wajlonis nie występował o wyrażenie wskazanej zgody, w związku z czym zgody takiej nie udzielono.”
6. Pismo Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie nr. PRz.0511-7/2013 z dnia 8 stycznia 2013 r. : cyt. „informuje, że radcy prawni Robert Wajlonis i Andrzej Wieliczko świadczyli usługi prawne dla naszej jednostki…”
7. Pismo Urząd Miejski w Chojnicach OR.1431.472.2013 - Raporty ZUS ubezpieczonego Roberta Wajlonisa od stycznia 2007 r. do roku 2013
8. Pismo Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z dnia 29 stycznia 2013 r. nr. Ldz. P.062-4/2013: cyt. „… Pan Robert Wajlonis Radca Prawny nie był bezpośrednio zatrudniony w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku…Natomiast w dniu 1 czerwca 2012 r. Kancelaria Radcy Prawnego Andrzeja Wieliczko… zobowiązała się świadczyć obsługę prawną Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Ww. obsługa prawna świadczona była … przez Radcę Prawnego Roberta Wajlonisa…”
9. Strona internetowej www.skutecznadwokat.pl , reklama Kancelarii Radcy Prawnego Roberta Wajlonisa
10. Asystent społeczny posła Marka Biernackiego – Robert Wajlonis
11. Pismo z UM Chojnice z dnia 30 stycznia 2013 r. nr. OR.1431.45.2013;
12. Pismo z UM Chojnice z dnia 12 września 2012 r. nr OR.1431.38.2012;
13. Pismo z UM Chojnice z dnia 8 lutego 2013 r. nr. OR.1431.89.2013;
14. Pismo z UM Chojnice z dnia 4 marca 2013 r.nr OR.1431.135.2013;
15. Pismo z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z dnia 29 stycznia 2013 r. nr Ldz. P.062-4/2013;

16. 17 lipca 2013 r. sygn.. akt 2 Ds. 226/13 – Prokuratura Rejonowa w Chojnicach umarza śledztwo ws Roberta Wajlonisa

13 Listopada 2014, godzina 18:35
Oceniono 31 razy 7
~gustaw
Do - historyka amatora- myślę,że odpowiedź znasz. To TWA czyli towarzystwo wzajemnej adoracji nakręca sie i wypisuje te bzdety. Ilu tych aktywnych jest? W poniedziałek pokaże się. Widok niektórych twarzy - BEZCENNY.
13 Listopada 2014, godzina 14:08
Oceniono 32 razy -2
~HISTORYK - amator
Jakoś nie mogę ogarnąć tego co dzieje się w Chojnicach, tego co rozpętała grupa jakichś oszołomów pragnąca za wszelką cenę dorwać się do władzy! Dlaczego nie ma czegoś podobnego w Czersku, Brusach czy Konarzynach, że nie wspomnę o Człuchowie czy Bytowie? Was trzeba leczyć i każdy wie kogo mam na myśli, zwłaszcza tego pyskacza który od kilku dni ujada na każdym forum jak chory na wściekliznę!
13 Listopada 2014, godzina 13:53
Oceniono 32 razy -4
~zero
Pytania, Panie burmistrzu gdzie jest lista Pana publikacji? Jak się Pan ustosunkowuje do kwestii zbieżności tekstów z Pana pracy doktorskiej z tymi wskazania z systemu antyplagiatowego?
13 Listopada 2014, godzina 13:06
Oceniono 28 razy -2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 395.00 405.00 DKKDKK 61.00 62.50
EUREUR 457.00 467.00 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 426.00 441.00 NOKNOK 46.20 47.70
GBPGBP 541.00 553.00 SEKSEK 45.10 46.60
Aktualizacja: 2021-10-27 14:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 397.00 401.00 DKKDKK 61.50 62.20
EUREUR 459.50 463.00 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 430.00 437.00 NOKNOK 46.70 47.50
GBPGBP 543.00 549.00 SEKSEK 45.80 46.50
Aktualizacja: 2021-10-27 14:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-10-27

E95 E98 ON LPG
BP 5.97 zł 6.23 zł 5.99 zł 3.27 zł
Circle K 5.94 zł - 5.99 zł 3.22 zł
Lotos Optima 5.97 zł - 5.99 zł 3.26 zł
MZK 5.94 zł 6.08 zł 5.99 zł 3.24 zł
Orlen 5.97 zł 6.14 zł 5.97 zł 3.27 zł
PKS 5.94 zł - 5.99 zł 3.22 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij