Piątek, 22 Czerwca 2018 | Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza | Pogoda: 12°C, 1012 hPa, wiatr 8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. mw

Będzie protest wyborczy

Pierwszy z prawej Józef Januszewski.

Pierwszy z prawej Józef Januszewski.

Kandydat do rady powiatu z ramienia KWW Powiatowe Forum Samorządowe Józef Januszewski zapowiada, że jutro rano złoży protest wyborczy do Sądu Okręgowego w Słupku. Uważa, że do nieprawidłowości doszło w lokalu wyborczym w Silnie. Podejrzewa nawet wyborcze fałszerstwo.

 

Kandydat na radnego twierdzi, że wczoraj spływały do niego informacje od wielu wyborców z tego okręgu, którzy deklarowali, że oddali na niego swój głos, tymczasem w protokole przy Józefie Januszewskim widnieje zero. - Moi wyborcy twierdzą, że coś tu nie gra. Będą nawet świadczyć, że głosowali na mnie i były to głosy ważne. Rozumiem, że jakieś pomyłki mogły nastąpić. Ale wtedy byłoby chociaż 5 czy 10 głosów, to pewnie bym sobie odpuścił, ale jeżeli było 0?! To nie tylko ja jestem oburzony, ale moi wyborcy również. Czujemy się pokrzywdzeni – mówi kandydat do rady powiatu i prezes zarządu gminnego OSP.

Reklama | Czytaj dalej »

Podkreśla, że sprawa musi zostać wyjaśniona, dlatego wraz z prawnikiem przygotowuje protest wyborczy, który jutro rano zamierza złożyć w Sądzie Okręgowym w Słupsku.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

11 komentarzy

~Necka
U mnie jest taki sam przypadek w wyborach do Rady Powiatu. Proszę o wzór pozwu na maila - zaoszczędzę czas i pieniądze.
michalszpakowski@gazeta.pl
19 Listopada 2014, godzina 21:56
Oceniono 1 raz 1
~do kedlaw
polecam słownik ortograficzny języka polskiego.
19 Listopada 2014, godzina 16:11
Oceniono 4 razy 2
~LOL
Śmiech na sali ta demokracja...
19 Listopada 2014, godzina 10:14
Oceniono 5 razy 3
~kedlaw
myśle że nie można mówić o pomyłce w komisji było 9 osób i jedna tego nie liczy nie sprawdza jeśli wyborcy mówią prawde to korupcja jak w prl ja myśle że wyborcy coś oszukują pana juzka chcą być dalej jego przyjaciulmi że fałuszywi to nic nie wierz pan ludziom na ślepo bo wyjdziesz pan na wariata
18 Listopada 2014, godzina 20:52
Oceniono 14 razy 6
~gosc
Faktycznie zero byc nie moze bo przeciez on glosowal na siebie samego. Dla mnie zadziwiajace bylo ze babki z komisji mowily nam glosujacym ze na kogos tam glosowac nie mozna bo podobno sie wycofal. To po co one tam siedza? Trza bylo wykreslic a nie jakies podanie ustne malo wiarygodne.
18 Listopada 2014, godzina 20:36
Oceniono 13 razy 5
~Star
...bo wszyscy POM-owcy to jedna rodzina ...Józef trzymaj się !
18 Listopada 2014, godzina 20:27
Oceniono 15 razy 11
~gość
jeżeli głosujący byli w pana wieku, to prawdopodobnie oddali głos nieważny, stawiając np. zbyt dużo znaków x na jednej wielokartkowej karcie do głosowania, więc może oburza się pan niepotrzebnie?
18 Listopada 2014, godzina 17:29
Oceniono 22 razy 10
~niedowiarek

myślę, że nie było tysięcy głosów.
proponuję raz jeszcze przeliczyc komisyjnie.
Panie Januszewski trzymam kciuki .
wszystko MUSI SIĘ WYJAŚNIC.
Prawda i uczciwisc przede wszystkim.
SILNO chce wiedziec jak jest naprawdę.
18 Listopada 2014, godzina 15:45
Oceniono 21 razy 5
~dociekliwy
sprawdzac,kontrolowac, bo widac,ze są przekręty.
18 Listopada 2014, godzina 15:20
Oceniono 22 razy 8
~wyborca
Pierwsze co bym sprawdził, to ile głosów dostała sama lista, a potem ile głosów zaliczono osobie, która figurowała na liście powyżej oraz poniżej p.Januszewskiego. Moze omyłkowo komus dopisano głosy.
18 Listopada 2014, godzina 14:56
Oceniono 20 razy 2
~wyborca
Ciężko odejść od koryta
18 Listopada 2014, godzina 14:56
Oceniono 32 razy -4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 367.00 379.00 DKKDKK 57.10 58.60
EUREUR 425.00 437.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 369.00 384.00 NOKNOK 45.00 46.50
GBPGBP 486.00 499.00 SEKSEK 41.10 42.60
Aktualizacja: 2018-06-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 370.50 374.50 DKKDKK 57.50 58.20
EUREUR 430.00 434.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 372.00 380.00 NOKNOK 45.40 46.10
GBPGBP 491.00 496.00 SEKSEK 41.50 42.20
Aktualizacja: 2018-06-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?




Ceny paliw2018-06-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.09 zł 5.45 zł 4.99 zł 2.07 zł
Circle K 5.06 zł 5.41 zł 4.96 zł 2.05 zł
Lotos Optima 5.06 zł - 4.93 zł 2.05 zł
MZK 5.06 zł 5.23 zł 4.93 zł 2.07 zł
Orlen 5.09 zł 5.37 zł 4.99 zł 2.07 zł
PKS - - - -