Czwartek, 04 Marca 2021 | Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Basen w cenie noclegu

Prezes Mariusz Paluch przy tzw. słonecznej łące.

Prezes Mariusz Paluch przy tzw. słonecznej łące.

"Brzozowy apartament" powstał w miejscu pomieszczeń biurowych chojnickiej pływalni. Zachętą dla potencjalnych klientów ma być możliwość skorzystania z basenu na miejscu i w cenie najmu. Nowością jest też zewnętrzne saunarium, które działa od dziś.

 

Prezes miejskiego basenu Mariusz Paluch zaprosił dziś dziennikarzy, by zaprezentować nowości. - Ciągłe zmiany są najlepszą rzeczą – uważa. Po sprzedaży kilku nieruchomości przy Centrum Parku konto spółki zasiliło 725 tys. zł, z czego ¾ przeznaczono na inwestycje. Budowa saunarium zewnętrznego z sauną fińską i jacuzzi kosztowała 85 tys. zł. Na remonty, w tym zaadaptowanie biura marketingu na lokal mieszkalny do wynajęcia, pochłonęły w ubiegłym roku 50 tys. zł. - Prowadzę już rozmowy w sprawie wynajmu z dwoma firmami z Chojnic. Basen jest w cenie lokalu, można przejść do niego w klapkach. Nikt nie ma chyba lepszej propozycji – mówi Mariusz Paluch, który bardzo podkreśla zastosowanie przy aranżacji naturalnych materiałów. Lokum nazwano apartamentem brzozowym. Wstępny koszt miesięcznego wynajmu to ok. 2 tys. zł. Prezes chce nawet poszerzyć tę ofertę, przenosząc biura na najniższy poziom budynku pływalni.

Reklama | Czytaj dalej »

Z czterech saun mieszczących się wewnątrz budynku, dwie oddano do użytku w minionym roku. Dwie suche są bezpłatne. Tuż za zjeżdżalnią znajduje się przejście z basenu do sauny zewnętrznej. Będzie tam bramka, ale jeszcze nie wiadomo, ile dokładnie kosztować będzie wejście. Prezes wylicza na szybko, że 2,5 zł za 10 minut. Do końca stycznia atrakcja ma być bezpłatna.

Jak wprowadzenie nowości przełoży się na opłaty za wstęp? - Większy przychód będę miał z symbolicznej zapłaty za wstęp na saunę, niżeli zrobienie ich jako ogólnodostępne. Będę testował. W pewnym czasie albo podniosę o złotówkę cenę biletu dla każdego i zrobię to ogólnodostępne, albo obniżę opłatę za saunę o połowę, a bilet na basen zostawię w tej cenie – odpowiada prezes.

W ubiegłym roku na basenie podświetlono niecki. - Wieczorami, kiedy przygaszamy światła, tworzy się doskonała atmosfera – uważa Mariusz Paluch. Przejście na ledy wpłynęło też na niższe rachunki. Kolejna nowość to słoneczna łąką, czyli cztery leżaki ustawione pod specjalnymi światłami, gdzie można się powygrzewać. - Jak na plaży w Egipcie – wychwala zarządzający basenem. W ramach inwestycji wymieniony został system i zestaw komputerów kasowych, a także wewnętrzne jacuzzi. W planie jest grota lodowa lub coś w stylu pomieszczenia do krioterapii.

Jak przekazał prezes Paluch, jeden z inwestorów, który zakupił działkę, gdzie mieści się plac zabaw, chciałby pobudować ekskluzywny hotel lub elitarne przedszkole. Wizualizacja ma być gotowa za rok. A co z placem zabaw, czy zostanie odtworzony w innym miejscu? - Nie należy to do zadań statutowych spółki – zauważa prezes Centrum Parku.

Podczas dzisiejszej konferencji prezes pływalni sam nie mówił nic na temat sytuacji finansowej spółki. Dopiero zapytany przez dziennikarza lokalnego radia, odparł, że podsumowanie roku powinno być gotowe w lutym. - Myślę, że rok 2014 w bilansie będzie rokiem dobrym dla parku wodnego, natomiast straty z lat przeszłych, które kumulowały się i wynosiły po kilkaset tysięcy, ciągną się za nami. Płynność mamy nie najlepszą, ale ciągle jesteśmy wypłacalni. Myślę, że ten rok będzie pierwszym, kiedy postaram się mieć zysk.

Według danych na koniec listopada, które uzyskaliśmy bezpośrednio ze spółki w grudniu zeszłego roku, „Na dzień 31.11.2014 spółka Centrum Park osiągnęła przychody z działalności w wysokości 2 097 014,35 zł oraz koszty 3 218 914,18 zł”.

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

31 komentarzy

~pawdziwi Polacy !
Wisze, że tylko ludzie zawistni mają duzo czasu i determinacji żeby wypisywać tyle zgryzot.!
Wszytko jest krytykowane ! każdy artykuł to tylko krytyka i wyzwiska ! prawdziwi Polacy - sami nic nie robią ale do krytykowani pierwsi !!!
16 Stycznia 2015, godzina 12:34
Oceniono 7 razy -5
~chojniczanin
OD LUTEGO APARTAMENT BĘDZIE NA GODZINY.
12 Stycznia 2015, godzina 15:08
Oceniono 14 razy 6
~mors
Apartament brzozowy?cóż za nazwa... przerost formy nad treścią...Apartament kojarzy się z czyms ekskluzywnym, tymczasem pokój na basenie za 2 tyś miesięcznie raczej nie jest niczym ekskluzywnym...... hehe lepije wynając sobie biuro w budynku gdzie nie czuć chloru i gdzie mozna wejśc nie szurając klapkami :-) Może najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż lub likwidacja parku i tyle, po co co roku dopłacac setki tysięcy i miliony złotych?
12 Stycznia 2015, godzina 14:00
Oceniono 11 razy 3
~basenowy
Jestem na basenie średnio 2 x w tygodniu .Byłem w zewnętrznej saunie , brak drewnianych zagłówków.. Brak pryszniców skutkuje tym ,że ludzie spoceni wchodzą do jacuzzi, mało tego ,zauważyłem ,że bezpośrednio z sauny wchodzą do basenu . Z wewnętrznych suchych saun co trzecia osoba ,spocona bez żadnego prysznica także wchodzi do basenu .Po co budować sauny obok których brak zimnej i cieplej wody aby hartować ciało ? Wczoraj zauważyłem mężczyznę który w spodenkach z kieszeniami długimi do kolan ,nie biorąc prysznica ,wszedł do dużego basenu, pod spodem miał majtki w których zapewne chodził cały dzień ,a to wiąże się z wykonywaniem czynności fizjologicznych. Umył się w basenie. Mam takie wrażenie ,że prezes robi rzeczy które są niepotrzebne, aby tylko zaistnieć . Czy zewnętrzna sauna zarobi na siebie. ?Jaki jest dzienny koszt jej funkcjonowania? Czy są jakieś tablice gdzie pokazane są stroje w jakich można się kąpać?
12 Stycznia 2015, godzina 13:29
Oceniono 13 razy 3
~klient
No nie ma jak robić pokoje dla gości czy sauny w Chojnickim ,, parku wodnym " a dzieci wieku 4 lat płacą 11 zł za godzinę. To jet jakaś porażka. Gdzie dorosły nie ma z tego przyjemność żadnej bo musi przecież pilnować swoje dziecko. Robi przyjemność dziecku tak idąc na ten biedny basen. Ręce opadają z polityką Chojnic
12 Stycznia 2015, godzina 12:39
Oceniono 15 razy 5
~BLK
Ten pomysl z mieszkaniem do wynajecia jest idiotyczny. Kto bedzie chcial mieszkac na BASENIE za 2tys zl miesiecznie (samego czynszu) ??? Wydaje mi sie ze to bylo na sile wydawanie pieniedzy. Mozna bylo to lepiej przemysleć. Co do saun to spoko, prezentuja sie fajnie, ale samo dojscie do nich powinno byc w budynku, a nie pod chumrka. Rozumiem ze chodzi o "hartowanie" ale nie sadze zeby wszyscy mieli na to ochote. W mroźne dni moze byc problem. Mysle ze zrobiono to w taki sposob bo zwyczajnie nie bylo środków na fachowa rozbudowe. Ja osobiscie chetnie poszedlbym je sprawdzic, ale poczekam do wiosny bo boje sie ze sie przeziebie.
11 Stycznia 2015, godzina 22:01
Oceniono 15 razy 5
~KONIEC_FOTORADAROW
Nigdy więcej mandatów z fotoradaru wejdź na: http://blueghost.pl/r/fotoradr i zobacz jak ominąć płacenie.
11 Stycznia 2015, godzina 15:01
Oceniono 13 razy -7
~jan
kogo na takie coś stać z pensji 1500zł i przy takim bezrobociu chyba pracownikow ratusza
11 Stycznia 2015, godzina 14:43
Oceniono 18 razy 0
~Kłamstwo czy manipulacja?
Czy pan Paluch nie obiecywał radzie miasta, że pieniądze ze sprzedaży bezprzetargowej przeznaczy na remonty? Tymczasem wtopił je w nikomu niepotrzebne inwestycje, a o kasę na remonty znów wyciągnie łapę do ppdatników! Godne pogardy manipulacje!!!
11 Stycznia 2015, godzina 11:39
Oceniono 22 razy 6
~gosc
Moze zainteresuje was sprawa pobicia klijenta stacji paliw BP Chojnice przez dwoch pijanych FUNKCJONARIUSZY CHOJNICKIEJ POLICJI w dniu 1 styczen 20015 r oko 5.30 rano
11 Stycznia 2015, godzina 09:58
Oceniono 19 razy 5
~gosc
to wszystko wielka mafia
10 Stycznia 2015, godzina 19:32
Oceniono 23 razy 3
~kabel
Panie PALUCH, niech mi Pan powie gdzie reszta pieniędzy ze sprzedaży tych nieruchomości ? Skoro 75% z 725 tys. poszło na inwestycje to niech Pan je wymieni dokładnie. 75% z 725 tys to 562 500 złotych. Wylicza Pan takie koszty jak 50 tys, 85 tys, komputery i jaccuzi i inne to niech wyjdzie 100 tys. A gdzie pozostałe 327 500 złotych ?
10 Stycznia 2015, godzina 15:38
Oceniono 32 razy 10
Do Renaty: Data 31.11.14 r. znalazła się w pisemnej informacji przekazanej przez spółkę Centrum Park. Z pewnością nastąpił tu błąd, a właściwa data, jak mniemam, to 30 listopada. Poniżej link, do artykułu, gdzie załączona została korespondencja z Centrum Parkiem. http://chojnice24.pl/artykul/19588/2-3-mln-zl-dla-centrum-parku-z-miasta/
Dziękuję za czujność. Monika Szymecka
10 Stycznia 2015, godzina 14:39
Oceniono 5 razy -1
~REFORMA EMERYTUR SAMORZĄDOWCÓW...
powinien zarabiać Kwotę bazowa, która wynosi 1766,46 zł, a nie jej wielokrotność, to nauczyło by ich gospodarować, za co dostaje tą WIELOKROTNOŚĆ kwoty bazowej, no za co, tak wysokie wynagrodzenie, skoro wyjściowe jest kwotą bazową, no za co powiedzta...JEGO PENSJE PODZIELTA PRZEZ KWOTĘ BAZOWĄ, TO ILE WIĘCEJ LUDZI DAŁO BY TO ZATRUDNIENIE ZAROBEK, UTRZYMANIE...NO DLA ILU...A PO TEM ICH NA WYSOKICH EMERYTURACH BĘDZIETA PRZEZ WIELE LATEK UTRZYMYWAĆ,,,ŻENUJĄCO MAŁO ZARABIAJĄ,,,AHMED.
10 Stycznia 2015, godzina 07:43
Oceniono 34 razy 4
~PAŃSTWO W PAŃSTWIE...
PODATNICY SĄ TYLKO DO UTRZYMYWANIA SAMORZĄDOWCÓW W TYM PREZESÓW SPÓŁEK SAMORZĄDOWYCH A PO TEM ICH EMERYTUR ONI NIE TWORZĄ WARUNKÓW PRACY DLA LUDU TYLKO DLA SWYCH PRZYWILEJÓW...PRZECIEŻ ONI ŻENUJĄCO MAŁO ZARABIAJĄ.... AHMED.
10 Stycznia 2015, godzina 07:36
Oceniono 35 razy 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 372.00 384.00 DKKDKK 60.20 61.70
EUREUR 448.00 460.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 404.00 419.00 NOKNOK 43.40 44.90
GBPGBP 518.00 533.00 SEKSEK 43.90 45.40
Aktualizacja: 2021-03-03 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 379.00 DKKDKK 60.60 61.40
EUREUR 452.00 456.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 407.00 414.00 NOKNOK 43.80 44.60
GBPGBP 522.00 529.00 SEKSEK 44.30 45.10
Aktualizacja: 2021-03-03 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy odczuwasz niepokój w związku z trwającą pandemią koronawirusa i wynikającymi z tego ograniczeniami?
Ceny paliw2021-03-01

E95 E98 ON LPG
BP 5.18 zł 5.54 zł 5.04 zł 2.58 zł
Circle K 5.13 zł - 4.99 zł 2.53 zł
Lotos Optima - - - -
MZK 5.09 zł 5.14 zł 4.99 zł 2.53 zł
Orlen 5.18 zł 5.48 zł 5.04 zł 2.56 zł
PKS 5.13 zł - 4.99 zł 2.56 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij