Sobota, 04 Kwietnia 2020 | Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fotomontaż ms, fot. mw

Oględny zdaniem prezesa. Porażający według radnego

Radny Mariusz Brunka nie zostawił suchej nitki na planie finansowym basenu autorstwa prezesa Mariusza Palucha. Ten żąda przeprosin.

Radny Mariusz Brunka nie zostawił suchej nitki na planie finansowym basenu autorstwa prezesa Mariusza Palucha. Ten żąda przeprosin.

Okazuje się, że radny opozycji Mariusz Brunka zbyt poważnie potraktował plan finansowy miejskiej spółki, który otrzymali radni. W odpowiedzi na krytykę pisma autorstwa Mariusza Palucha, ten odpowiada, że był to dokument ogólny i w zasadzie trudno nazwać go analizą finansową.

 

Na sesji pod koniec stycznia Mariusz Brunka z Projektu Chojnicka Samorządność nie zostawił suchej nitki na autorze dokumentu pod nazwą „Plan finansowy zarządu Centrum Parku Chojnice na 2015 r.”. Mariuszowi Paluchowi zarzucił gwałt na ortografii, artymetyce i ekonomii. - Porażający dokument. Prezes używa słów, których nie rozumie – mówił radny, którego najbardziej poraziło, że niezbędną interwencję właścicielską oszacował aż na 2,3 mln zł. - Sfera wydawania to pierwsze cztery punkty. Klient jest na 5. miejscu. Ostatni jesteśmy my jako plan pokrycia środków własnych – referował radny Brunka, zaznaczając, że takie żądania miejskich spółek trzeba ukrócić, by utrzymać w ryzach budżet miasta. A prezes spółki miejskiej w punkcie założenia makroekonomiczne ograniczył się do prośby o wsparcie z miasta. Nic dziwnego, bo jak wynika z planu finansowego, przychody ze sprzedaży indywidualnej nie pokryją nawet kosztów pracy. - Po takim dokumencie należałoby zastanowić się czy największym problemem jest może sam prezes tej instytucji – zakończył swoją wypowiedź.

Reklama | Czytaj dalej »

brunka.mp3

W trakcie obrad Mariusz Paluch jako osoba spoza rady, nie miał możliwości zabrania głosu, choć o taką zabiegał. Pytamy czy w ciągu miesiąca od tej wypowiedzi podjął jakieś działania mające na celu wyjaśnienia, odparcie zarzutów i merytoryczną dyskusję z radnym? Okazuje się, że nie, ale za naszym pośrednictwem zaprasza go do zgłębienia tematyki. Jednocześnie prezes miejskiej spółki oczekuje przeprosin za obraźliwe, jego zdaniem, słowa. Radny krytykował treść i formę planu finansowego. Czy prezes go zrewidował? - Dokument, który przekazałem, a właściwie informację, trudno nazwać analizą finansową, bo tak naprawdę analizę finansową przedstawię w sprawozdaniu działalności zarządu za cały rok, które pojawi się na posiedzeniu zwyczajnym naszej rady nadzorczej (...). Była to informacja oględna i bardzo ogólna – odpowiada prezes Paluch. Brunce, który pełnił funkcję kanclerza wyższej uczelni, poleca też edukację, bo jego zdaniem nie rozumie specyfiki działania prowadzonej przez niego spółki.

paluch-odpowiada-brunce.mp3

Czy Mariusz Brunka zamierza skorzystać z zaproszenia i w jakie dokumenty chciałby mieć wgląd, by zapoznać się dogłębniej z funkcjonowaniem spółki? - Wystarczyłaby mi księga przychodów i rozchodów - odpowiada radny.

Czy chciałby jakoś skomentować słowa skierowane pod jego adresem – czas na naukę? - Zawsze jest czas na edukację, zwłaszcza, że dzisiaj obowiązuje zasada edukacji przez całe życie. Szkoda tylko, że w przypadku prezesa spółki kapitałowej ten czas kilkunastu lat pełnienia funkcji prezesa w żaden sposób nie posunął tego zakresu wiedzy.

Kiedy pan prezes przygotowuje dokumenty w sposób poważny, a kiedy w sposób oględny, którego nie powinniśmy traktować jako obowiązujący do końca? - zastanawia się radny opozycji.

brunka-mariusz.mp3

A skoro plan finansowy okazał się nie być tak naprawdę tym, czym w nazwie, to jak potraktował owo pismo burmistrz po jego lekturze i krytyce radnego. - Krytycznie patrzę, ale nie użyłbym takich zbyt mocnych słów, bo jeżeli komuś zarzucamy niekompetencję związaną z ekonomią czy sposobem prowadzenia firmy, to używamy słów, które są przypisane do słownika ekonomii. Dowodem na to, że patrzę krytycznie jest to, że nie poddałem analizie tego dokumentu – odpowiada Arseniusz Finster.

Cały rok pracy prezesa włodarz zamierza ocenić na zgromadzeniu zwyczajnym spółki, które planowane jest na przełomie kwietnia i maja. Wtedy, według zapowiedzi prezesa, ma wygenerować rzetelną analizę finansową. Brak reakcji na treść pierwszego z dokumentów pokazuje najwyraźniej, że od początku nie został potraktowany poważnie. Jak zatem potraktować prezesa, który sam szumnie nazywa „oględny” dokument, następnie się z niego wycofując?

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

63 komentarzy

~gcz
nawet bez caps locka komentarze prezesa biją po oczach. styl nie do podrobienia
11 Marca 2015, godzina 12:42
Oceniono 4 razy 4
~okolałe oczy
Pozdrawiamy pana prezesa zbyt dużo wolnego czasu? spotkania biznesowe na dzisiaj już zakończone?
11 Marca 2015, godzina 12:41
Oceniono 3 razy 3
~prawda w oczy kole
dwa poniższe komentarze zawierają 101 % prawdy i to Ciebie boli bezrobotny, mający zbyt dużo czasu na głupoty człowieczku niskiego pokroju
11 Marca 2015, godzina 11:58
Oceniono 12 razy 4
~kabel
Jeżeli ktoś nie może sobie poradzić w własnym biznesie przez kilka dobrych lat przynosząc same straty, to coś chyba jest z nim nie tak ? Albo go zwolnić albo sprzedać tą skarbonkę, bo inaczej tego nazwać się nie da...
11 Marca 2015, godzina 11:44
Oceniono 9 razy 5
~kolega z basenu
Dwa poniższe komentarze zostały napisane przez Mariusza Paluszka.

Chłopak chce wylać swoje żale anonimowo bo wstydzi się robić to pod swoim własnym imieniem.
11 Marca 2015, godzina 11:14
Oceniono 16 razy 10
~Zgadzam się z r.m.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Marca 2015, godzina 09:12
Oceniono 24 razy -14
~Idioci nie mający własnego życia !
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Marca 2015, godzina 09:03
Oceniono 25 razy -15
~nieśmiały parafianin

Czy Mariusz Paluszek ma jakieś dno w swojej głupocie?
Co by ten nieudacznik nie zrobił głupiego, to za miesiąc lub dwa, przebija to jeszcze większą głupotą.

Jestem przekonany, że wkrótce wyjdzie na jaw jakiś nowy jeszcze większy idiotyzm Mariusza.

Dzięki swojej głupocie Mariusz jest perfekcyjnym pachołkiem Arka do wykonywania korupcyjnych interesów. Przy swojej nieudolności Mariusz jest kompletnie uzależniony od protekcji ze strony Arka, i jednocześnie jest za głupi by prowadzić jakieś intrygi na własną rękę za plecami Arka!


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
e-mail: niesmialy.parafianin@mail.ru
portal: http://chojnice.livejournal.com
09 Marca 2015, godzina 19:09
Oceniono 22 razy 10
~chojniczanin

Mariusz pomyśl jak osiągnąć zysk!
Zrób coś pożytecznego!
09 Marca 2015, godzina 18:47
Oceniono 15 razy 11
~informatyk
Patrząc na adres IP ten komentarz także został stworzony przez Marusza Palucha:
~audax
idealnie pasująca
wypowiedz x x x
umoralnieni ''pseudo fachowcy ''znający się na wszystkim,
posiadający panaceum na prawdę,
jedyna w swoim rodzaju
Gladiator wielkiej nienawiści,
kompleksy, dzieciństwo, brak akceptacji....
oj jest nad czym popracować....
09 Marca 2015, godzina 14:51

Mariusz, zamiast myśleć jak wyprowadzić park wodny z corocznego chronicznego zadłużenia by uzyskać zysk, w godzinach pracy piszesz te swoje bzdury na portalach, zamiast zrobić coś użytecznego by chojniczanie nie musieli dopłacać 4 tys. zł. do każdego dnia twojej pracy w parku wodnym nieudaczniku!

Do roboty Mariusz! Zrób coś pożytecznego!
09 Marca 2015, godzina 15:56
Oceniono 30 razy 14
~informatyk
Ten komentarz identyfikując po adresie IP został przesłany przez Mariusza Palucha:
~xxx
Nieśmiały parafianinie - myślisz, że jesteś Gladiatorem na tej wirtualnej scenie? Wydaje Ci się, że swoimi wypowiedziami porwałeś tłum? Nienawiść do innych bywa męcząca, a nad kompleksami warto popracować...
07 Marca 2015, godzina 00:26

Ten wspaniały chojnicki intelektualista, filozof, i sławny w regionie ekonomista raczy dzielić się ze społeczeństwem swoimi genialnymi przemyśleniami na temat celowości i treści życia!
Ciekawe kiedy Mariusz przemyśli jak być kulturalnym człowiekiem, uczciwym mieszkańcem miasta, i jak zarządzać parkiem wodnym by nie akumulować co roku zadłużenia!

Niech o celach życia myślą inni. Mariusz Paluch przede wszystkim powinien myśleć jak wyprowadzić park wodny z zadłużenia! Za to prezes bierze pieniądze by zarządzać parkiem wodnym bez corocznego zadłużania, a przez ostatnie 12 lat i obecnie pod jego rządami park wodny kosztuje chojniczan 1,4 mln zł dotacji z budżetu miasta każdego roku. Każdy dzień działalności parku wodnego pod zarządem Mariusza kosztuje mieszkańców prawie 4 tys. zł. dodatkowej dotacji z budżetu miasta.

Do roboty Mariusz! Zrób coś pożytecznego!
09 Marca 2015, godzina 15:46
Oceniono 29 razy 13
~audax
idealnie pasująca

wypowiedz x x x


umoralnieni ''pseudo fachowcy ''znający się na wszystkim,

posiadający panaceum na prawdę,


jedyna w swoim rodzaju

Gladiator wielkiej nienawiści,

kompleksy, dzieciństwo, brak akceptacji....

oj jest nad czym popracować....
09 Marca 2015, godzina 14:51
Oceniono 33 razy -7
~prawda
MP to skończony dupek...
08 Marca 2015, godzina 20:22
Oceniono 15 razy 5
~rozczarowany chojnicką rzeczywistością
To smutne, że społeczństwo Chojnic skazane jest na rządy pozbawionego empatii i etyki, narcystycznego burmistrza oraz jego przydupasów, którzy wyciskają z budżetu miasta (czytaj: pieniędzy podatników) niewyobrażalne pieniądze.
07 Marca 2015, godzina 09:50
Oceniono 23 razy 13
~żelazko
Zdjęcie jak zdjęcie. Jedyne do czego można się przyczepić to do niewyprasowanej koszuli.... P. Paluch czepia się tego jak wygląda ? Trudno. Stać go, to niech sobie zrobi operacje plastyczne.
07 Marca 2015, godzina 09:34
Oceniono 15 razy 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-04-04 10:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-04-04 10:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy obawiasz się zarażenia koronawirusem?
Ceny paliw2020-03-30

E95 E98 ON LPG
BP 4.29 zł 4.65 zł 4.42 zł 1.92 zł
Circle K 4.24 zł - 4.37 zł 1.87 zł
Lotos Optima 4.26 zł - 4.39 zł 1.89 zł
MZK 4.26 zł 4.89 zł 4.37 zł 1.95 zł
Orlen 4.23 zł 4.51 zł 4.39 zł 1.89 zł
PKS 4.26 zł - 4.37 zł 1.89 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij