Czwartek, 24 Września 2020 | Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. arch.

Wiejskie bez udziału policjantów

2 marca radziło największe sołectwo w gminie Chojnice. Brak informacji, chęci, a może zaproszenia spowodował, że na zebraniu w Charzykowach zabrakło policjantów.


Na zebranie wiejskie w Charzykowach mocną grupą przybyli urzędnicy, przedstawiciele firmy wykonującej meliorację czy PGiNG. W siedzibie Chojnickiego Klubu Żeglarskiego próżno jednak było szukać policjantów. Dlaczego dzielnicowi z rewiru w Charzykowach nie pojawili się? - Nie przez telefon. Proszę zwrócić się do pani rzecznik - usłyszeliśmy od kierowniczki rewiru st. sierż. Katarzyny Solarek. Rzecznik prasowy policji w kwestii absencji stróżów prawa obiecał ustosunkować się na piśmie. - Obszar działania podległy Rewirowi Dzielnicowych w Charzykowach obejmuje teren gminy Chojnice i Konarzyny. Należy dodać, że zebrania wiejskie na terenie obu gmin odbywały się w tym samym czasie. Dotychczas policjanci wzięli udział w dziesięciu zebraniach m.in. w Konarzynach, Pawłowie czy w sołectwie Nowy Dwór – Cołdanki - odpowiedziała Magdalena Stolp. Z terminarza zebrań wiejskich w sąsiedniej gminie wynika, że ostatnie zebranie miało miejsce 27 lutego w Ciecholewach. - Wszystkie zebrania odbyły się terminowo - potwierdza wicewójt gminy Konarzyny Barbara Rydygier.

Reklama | Czytaj dalej »

W odpowiedzi do nas oficer prasowy chojnickiej policji informuje także, że od 2 lutego do 3 marca rewir w Charzykowach funkcjonował w osłabionym składzie. Jeden z funkcjonariuszy przebywał na szkoleniu. Dwaj pozostali mieli pod kontrolą 13 dodatkowych sołectw. Może właśnie tutaj należy upatrywać przyczyny nieobecności dzielnicowego, a może zgoła gdzie indziej? Czy gospodarz zebrania Jędrzej Ilkowski zaprosił policję? - Nie, zawsze przychodzili z marszu - odpowiada sołtys. - Nigdy dotychczas nie byli specjalnie zapraszani. Przybywali jak gdyby z obowiązku - dodaje sołtys Charzyków.

Magdalena Stolp zaznacza, że dzielnicowi dokładają wszelkich starań, aby móc uczestniczyć w zebraniach wiejskich. Do dyspozycji mieszkańców są w trakcie swej codziennej służby, zarówno w budynku Rewiru Dzielnicowych w Charzykowach, jak i w terenie. - Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 52 39 56 230, 52 39 56 231 - kończy swą wypowiedź rzecznik policji.

Mieszkańcy największego sołectwa w gminie zdają się mieć już swój pogląd na sprawę. - Policjanci do Charzyków przyjeżdzają tylko się wyspać - padło z sali podczas spotkania. Nie trudno się domyśleć, że chodzi o odnowiony rewir, który po remoncie wzbogacił się o pokoje gościnne.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

148 komentarzy

~nieśmiały parafianin

Jak najbardziej popieram ten postulat:
Nasi chojniccy policjanci zasługują na to by mieć inteligentnych, wykształconych, uczciwych, i kulturalnych dowódców. Obecny komendant Krzysiek Pestka, manipulowany i kontrolowany przez swoją kochankę Sylwie Neubauer, i jego marionetkowy zastępca Tomek Kąkolewski nie nadają się do pracy w policji i powinni trafić na bruk!nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
chojnice.livejournal.com
29 Kwietnia 2015, godzina 08:10
Oceniono 170 razy -2
~przyjaciel chojnickich policjantów

W czasie tajnych zeznań świadkowie ujawnili jak kochanka komendanta Sylwia Neubauer ręcznie (trzymając go za czuły organ) sterowała komendantem Krzyśkiem Pestką i szczyla go od lat na wszelkich ludzi w chojnickiej KPP, którzy z jakiegokolwiek względu nie podobali się jej. Krzysiek oczywiście gdy Sylwia trzyma go w garści nie potrafi myśleć tą głową, którą nosi na karku. Co gorsze, zastępca komendanta Tomek Kąkolewski, jest zwykłą kukłą i nie potrafi samodzielnie podejmować racjonalnych decyzji i odradzać komendantowi podejmowanie głupich, bezprawnych, i kompletnie bezmyślnych decyzji.

Nasi chojniccy policjanci zasługują na to by mieć inteligentnych, wykształconych, uczciwych, i kulturalnych dowódców. Obecny komendant Krzysiek Pestka, manipulowany i kontrolowany przez swoją kochankę Sylwie Neubauer, i jego marionetkowy zastępca Tomek Kąkolewski nie nadają się do pracy w policji i powinni trafić na bruk!
29 Kwietnia 2015, godzina 08:04
Oceniono 169 razy -5
~piotrek
a możne warto poczytać z komentarze z innych miejsc..... forów... i

tak:


" ~ktoś znający zbyszko-Leszka

To źli ludzie niestety z przykrością to stwierdzam a do tego dochodzi jeszcze ta ich córka masakra Wiem doskonale co cała ta święta trójca robiła i do czego jest zdolna więc jak tylko będzie ku temu okazja powiem wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Już wkrótce...
31 Marca 2015, godzina 14:47 Oceniono 363 razy 139

~kopia
kopia ponizszych komentarzy
Jednak Polecam wszystkim przeczytac
nie denerwujcie sie...

'"'~Do zbyszka i leszka
Nie wiem o co chodzi ale widzę ze strasznie się denerwujecie minusując wszystko...
31 Marca 2015, godzina 12:52 Oceniono 13 razy -11

~Do goscia
warte do przeczytania dla wszystkich ciekawe informacje
31 Marca 2015, godzina 12:04 Oceniono 25 razy -23

~gosc
Leszku synu Zbyszka,zarzucasz wszystkim, ze są zli i w ogole a zapomniales przez co males problemy,nieudzielenie pomocy koledze, który utonąl,sprawdzanie w systemach kolegów z pracy,prokuratorów i inne osoby,grozenie ludziom. Nie jesteś święty.a Zbyszek ojciec Leszka tez nie jest lepszy.
31 Marca 2015, godzina 09:59""
31 Marca 2015, godzina 13:28 Oceniono 461 razy 249

~Do zbyszka i leszka
Nie wiem o co chodzi ale widzę ze strasznie się denerwujecie minusując wszystko... "
31 Marca 2015, godzina 12:52 Oceniono 467 razy 23329 Kwietnia 2015, godzina 06:59
Oceniono 64 razy 54
~renataArku franku możne Zbyszku byleś na miejscu to widziałeś kto był....
28 Kwietnia 2015, godzina 21:06
Oceniono 115 razy 15
~arek
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Kwietnia 2015, godzina 20:55
Oceniono 131 razy -11
~gość
Blokowanie i usuwanie komentarzy pod artykułem o mobbingu, wyłączanie jawności rozprawy, odległe terminy rozpraw..O co tu chodzi ?.Co się w tej chojnickiej komendzie dzieje ? Może czas jest potrzebny, by kierownictwo mogło skutecznie zniechęcić pracowników do zeznań , lub by te zeznania były " właściwe" ? Krzysiu, może już czas wykopać raport o zwolnienie z dna szuflady i odejść z honorem ?
28 Kwietnia 2015, godzina 19:35
Oceniono 126 razy -4
~nieśmiały parafianin
Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie procesowe w sprawie mobbingu w chojnickiej KPP. Czy to już będzie rutyną, że procesy sądowe nawet w sądzie pracy będą tajne? Dzisiaj, zgodnie z decyzją prowadzącego sprawę sędziego dwoje świadków w sprawie mobbingu w chojnickiej KPP zeznawało z wyłączeniem publiczności - ich zeznania zostały utajnione przez prowadzącego sprawę sędziego.

Jak zwykle, polskie prawo najwyższej rangi zawarte w Konstytucji RP - specyficznie artykuły mówiące o gwarancji jawnych procesów sądowych - jest przez polskich sędziów traktowane jedynie jako sugestia do której nie muszą się stosować! Jest to zaprzeczeniem idei sądu powszechnego by przesłuchania świadków i deliberacje sądowe odbywały się bez dostępu publiczności, który umożliwią społeczeństwu śledzenie procesu sądowego i przejrzystość decyzji sędziego. Przejrzystość procesu sądowego jest niezbędna by społeczeństwo miało zaufanie do państwowego systemu sądowego i do systemu prawnego w naszym kraju, i by mieć pewność, że praworządność i sprawiedliwość zwyciężą ponad bezprawiem i ponad utajnionymi korupcyjnymi zmowami i układami.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
chojnice.livejournal.com
28 Kwietnia 2015, godzina 18:09
Oceniono 80 razy 56
~ciekawski
Czy st. sierż. Kasia Solarek wraz ze swoimi podwładnymi otrzymała od Krzyśka Pestki rozkaz minusowania komentarzy czy tez robią to ze sympatii dla mobbera?

Czy już wiadomo kiedy Krzysiek wraz ze Sylwia będą urządzali w rewirze charzykowskim grilla dla miłośników mobbingu?
Czy będzie to połączone z intensywnym testowaniem materacy małżeńskich łózek znajdujących się na pięterku rewiru charzykowskiego?
28 Kwietnia 2015, godzina 15:11
Oceniono 72 razy 32
~przyjaciel chojnickich policjantów
Kadrowcy, życzę wam powodzenia i sukcesu w czasie dzisiejszej i wszystkich następnych rozpraw w sprawie mobbingu w chojnickiej KPP.

Policjanci i pracownicy cywilni chojnickiego KPP zasługują na uczciwego komendanta i zastępcę, którzy będą zachowywać się profesjonalnie, z szacunkiem dla pracowników i praworządności. Komendant powinien być dla podwładnych przykładem i wzorem etyki, uczciwości, wiedzy, i profesjonalizmu. Obecny komendant Krzysiek Pestka i jego zastępca Tomek Kąkolewski nie dorastają do tych oczekiwań pod żadnym względem!

Mobbing jakiego dopuścił się wobec podwładnych komendant Krzysiek Pestka pod wpływem swojej kochanki (i podwładnej) Sylwii, i z pomocą swojego zastępcy Tomka Kąkolewskiego wskazuje na kompletny brak etyki i uczciwości, a także kompletny brak wiedzy i praworządności u tych ludzi.
28 Kwietnia 2015, godzina 14:52
Oceniono 81 razy 5
~wodzianka
Czekam na rzetelną relację z rozprawy. Nie zniosę, by ktokolwiek krzywdził naszego Krzysia.
28 Kwietnia 2015, godzina 14:40
Oceniono 58 razy 6
~zatroskany chojniczanin

Jutro 28 kwietnia 2015 ponownie w sądzie pracy będzie odbywać się proces o mobbing w chojnickiej KPP.

Wierze, że poszkodowani mobbingiem cywilni kadrowcy szybko wygrają z komendantem-mobberem Krzyśkiem Pestką, z jego podwładną i kochanką Sylwią (która jest głównym prowodyrem i szczuje komendanta na kadrowców), i z marionetkowym zastępcą komendanta Tomkiem Kąkolewskim. Patologia mobbingu musi się zakończyć w chojnickiej KPP!

Komendant, jego kochanka, i zastępca obniżają sprawność i efektywność pracy chojnickiej KPP i swoim zachowaniem negatywnie wpływają na wszystkich policjantów pracujących w tej instytucji. Tak długo puki Krzysiek, Sylwia, i Tomek będą pracować w chojnickiej KPP to mobbing w tej instytucji nie skończy się!

Precz ze zdegenerowanymi mobberami z chojnickiej policji!
27 Kwietnia 2015, godzina 19:12
Oceniono 95 razy 1
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Kwietnia 2015, godzina 19:02
Oceniono 74 razy -10
~max
Dla zainteresowanych we wtorek sprawa o mobbing KADROWCY VS KOMENDANT
24 Kwietnia 2015, godzina 20:45
Oceniono 71 razy -3
~gośc
Kiedy kolejna rozprawa w sprawie mobbingu? Sławny Krzysiu P. -komendant wypełznie w końcu i będzie zenawał ?
20 Kwietnia 2015, godzina 10:06
Oceniono 83 razy -3
~xl
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Kwietnia 2015, godzina 21:12
Oceniono 90 razy -12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 387.00 396.00 DKKDKK 59.90 61.40
EUREUR 450.00 459.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 414.00 429.00 NOKNOK 39.80 41.20
GBPGBP 492.00 504.00 SEKSEK 41.90 43.40
Aktualizacja: 2020-09-24 16:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 394.00 DKKDKK 60.70 61.40
EUREUR 452.00 456.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 418.00 426.00 NOKNOK 40.30 41.10
GBPGBP 494.00 500.00 SEKSEK 42.40 43.10
Aktualizacja: 2020-09-24 16:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-09-23

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.53 zł 2.04 zł
Circle K 4.64 zł - 4.48 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.49 zł 2.01 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.47 zł 1.99 zł
Orlen 4.69 zł 4.95 zł 4.53 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij