Czwartek, 24 Maja 2018 | Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny | Pogoda: 19°C, 1025 hPa, wiatr 6.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

'Kandydat powinien się zaprezentować'

Wystąpienie Bartosza Blumy nie trwało zbyt długo...

Wystąpienie Bartosza Blumy nie trwało zbyt długo...

Trwa właśnie seria wyborczych zebrań w samorządach. Na niedawnym osiedla nr 6 szansy na prezentację własnej osoby nie miał Bartosz Bluma. Burmistrz uważa, że takie przypadki nie powinny się powtórzyć.

 

- Samorządowcy, którzy kandydują, muszą zadbać o takie szczegóły, jak autoprezentacja kandydatów, bo uważam, że powinno do niej dojść. Bartek Bluma chciał tego, a pani Dąbrowska po kilku zdaniach mu przerwała, mówiąc, że nie ma tego w porządku obrad. Moim zdaniem w porządku obrad powinna być autoprezentacja kandydata - stwierdza już po fakcie burmistrz Arseniusz Finster. Właściwej organizacji mieli pilnować urzędnicy z ratusza. Zabrakło ich na pierwszym spotkaniu - osiedla Śródmieście, gdzie panował organizacyjny chaos. Zdenerwowania nie ukrywał wtedy sam burmistrz, który musiał pomagać w przygotowaniu kart do głosowania. Choć na kolejnym zebraniu - tym razem osiedla Małe Osady - Pawłówko, był obecny dyrektor generalny ratusza Robert Wajlonis, to i tak uznał, że do porządku obrad nie zgłoszono wystąpienia kandydatów na szefa osiedla. Bez problemu za to udało się za to przesunąć punkt z wystąpieniem burmistrza. - To mogło wyglądać, że ktoś zamyka usta komuś, kto chce coś o sobie powiedzieć. Mój komitet w żaden sposób nie konkuruje z PiS czy z PChS na zawłaszczanie samorządów osiedlowych, bo takie komentarze się mogą pojawiać - zapewnia. A na dowód przywołuje fakt, że sam poprosił Mariusza Brunkę by przewodniczył "jedynce", czy Bartosza Bluma by wszedł do zarządu osiedla nr 6.

Reklama | Czytaj dalej »

Burmistrz zapowiada, że na kolejnych spotkaniach urzędnicy miejscy mają uczulić prowadzących zebranie, by kandydatom zapewnić możliwość prezentacji. W kolejnych dwóch tygodniach odbędą się po cztery zebrania osiedlowe. Tutaj można zobaczyć ich harmonogram.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

16 komentarzy

~Demokracja i partycypacja obywatelska!
Gdyby oceniać fakty, a nie deklaracje w Chojnicach władze samorządowe dążą do:

a.) uczestnictwa mieszkańców w podejmowaniu decyzji i zaangażowaniu ich w sprawy miasta
b.) wyeliminowania głosu mieszkańców i zagłuszenia jakichkolwiek alternatyw

Pytanie dodatkowe:
Która z odpowiedzi - a.) czy b.) odnosi się do demokracji, która do tyranii?

13 Kwietnia 2015, godzina 09:49
Oceniono 16 razy 0
~nieśmiały parafianin
Widać wiele osób nie przejrzało gry jaką rozegrali w czasie wyborów osiedlowych Arek i Robert. Była to typowa zagrywka w złego i dobrego urzędnika - Robert grał złego biurokratę bezmyślnie strzegącego programu wyborów osiedlowych, który twardo odmówił możliwości wystąpienia Bartkowi Blumie, a później, długo po tym zdarzeniu Arek udawał zatroskanego o demokracje urzędnika i stwierdził, że Bartek powinien przed wyborami mieć możliwość wypowiedzenia się i zaprezentowania swoich wizji rozwoju osiedla.

Jestem przekonany, że była to ukartowana rozgrywka, gdzie Robert był złym osobnikiem, a Arek dobrym walczącym o demokracje urzędnikiem. Oczywiście Arek swoje stwierdzenia wygłosił publicznie dopiero po fakcie gdy promowana przez niego Renia Dąbrowska wygrała wybory osiedlowe. Jestem przekonany, że cała rozgrywka była z góry zaplanowana przez Arka by zapewnić wygraną Reni, która jest jedną z marionetek Arka w chojnickiej radzie miasta.

Gdyby stwierdzenia Arka o tym by umożliwić Bartkowi prezentacje jego poglądów i jego wizji rozwoju osiedla były prawdziwe i autentyczne to wygłosił by je od razu w czasie spotkanie, jeszcze przed wyborami. Wygłaszanie przez Arka poglądu, że Bartek powinien mieć możliwość wypowiedzi już po fakcie wybrania Reni na przewodniczącego osiedla jest jedynie jawnym mydleniem oczu i próbą by pomimo jawnego oszustwa zaprezentować się jako uczciwy polityk. Ja w tym postępowaniu burmistrza widzę wyraźnie fałsz i z góry uknute korupcyjne działania!

Niezależnie czy ktoś lubi czy nie poglądy i przekonania polityczne Bartka Blumy, w demokratycznym systemie politycznym Bartek powinien mieć takie same możliwości zaprezentowania swoich poglądów i wizji na temat rozwoju osiedla jakie miała Renia protegowana przez naszego skorumpowanego burmistrza Arka. Według mnie te wybory były zafałszowane poprzez nierówne potraktowanie obu kandydatów -- poprzez uniemożliwienie wystąpienia Bartkowi Blumie pomimo, że Renia Dąbrowska miała jako jedyna spośród dwojga kandydatów możliwość prezentacji swojej wizji dla osiedla przed wyborami.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru chojnice.livejournal.com

12 Kwietnia 2015, godzina 20:05
Oceniono 31 razy 3
~wyborca 1
Bartuś byłeś w radzie miejskiej i tyle i nadal nic u wyborców ? Czym chciał się zaprezentować ? Dąbrowska moim zdaniem jest Dobrom radnom i szefowom osiedla.
12 Kwietnia 2015, godzina 19:26
Oceniono 23 razy -1
~chojniczanin
Panie Bartku cieszę się że jest Pan w zarządzie osiedla, bo wiem jak bardzo angażował się Pan w życie naszego miasta kiedy był Pan radnym. Takich ludzi nam potrzeba żeby były zmiany na lepsze. Z tego co słyszałem w zarządzie znalazła się też pani Mirosława Dalecka - przemiła i energiczna sekretarka z Gimnazjum 1 gdzie chodzi moja córka. Życzę wam wielu sukcesów z pracy na rzecz osiedla.
12 Kwietnia 2015, godzina 19:20
Oceniono 26 razy -2
~wyborca
Szkoda, że dopiero po fakcie burmistrz Finster obudził się. Z tego co rozumiem, był na spotkaniu, dlaczego wtedy nie reagował?
12 Kwietnia 2015, godzina 14:22
Oceniono 29 razy 1
~ziomal
Renatka zjednuje sobie wyborców bo od lat sprzedaje "na zeszyt" w swoim sklepie. Ci co u niej kupują na kredyt nie mają wyboru - muszą na nią zagłosować. Zresztą po jej determinacji było widać (latała z listą obecności i pilnowała każdego wyborce żeby się mysz nie przecisneła) że kobieta chce wygrać za każdą cene. Po to sprowadziła Wajlonisa żeby jej pomógł zachachmęcić. Ale na szczęście im nie wyszło i Bartosz ma większość w zarządzie!
11 Kwietnia 2015, godzina 21:21
Oceniono 53 razy 1
~była radna
czym chciał się zaprezentować? jak cała rodzina z sąsiadami " musieli" na niego głosować,a do koryta prezentuje się od lat i to nie tylko na osiedlu.
11 Kwietnia 2015, godzina 20:46
Oceniono 54 razy -8
~obserwator
W Gminie Chojnice przy wyborach sołtysów przewodniczy radny z tego regionu lub inny radny gdy sam startuje na sołtysa .Dlaczego jest inaczej w mieście? niwiem.
11 Kwietnia 2015, godzina 18:48
Oceniono 38 razy -4
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Kwietnia 2015, godzina 17:41
Oceniono 47 razy -11
~świadomy wyborca
Urzędnicy i p. radna pokazali jak wygląda wolność słowa, niektórzy nie dorośli do demokracji. W naszym mieście wielokrotnie nam to pokazano, że jesteśmy dla nich nikim. Przypominają sobie o nas przed wyborami, a mądrych ii myślących inaczej ludzi się tępi i niszczy.
11 Kwietnia 2015, godzina 16:56
Oceniono 49 razy -3
~Zasłynęła p. radna
odbierając p. Blumie głos zaprezentowania siebie. Mojego poparcia p. już nie otrzyma. Więcej straciła jak zyskała. Zapomniała, że kij ma zawsze dwa końce. Cieszę się, że uważa się za wygraną, ale tak naprawdę to przegrała. I to jest sukces.
11 Kwietnia 2015, godzina 13:13
Oceniono 64 razy 2
~Szkoda że nie wszyscy widzieli
kto nie zmieścił się na salę podczas głosowania. Na korytarzu kilka osób przyszło chyba prosto z ogródka piwnego, wiadomo kogo. Samym alkoholem od niektórych leciało.
11 Kwietnia 2015, godzina 12:57
Oceniono 52 razy -2
~Śmiechu warte
TERAZ KIEDY LUDZIE SĄ WŚCIEKLI NA DĄBROWSKĄ O ZŁE POTRAKTOWANIE P. BARTOSZA BURMISTRZ PRZEMÓWIŁ. MIESZKAŃCY TEGO NIE ZAPOMNĄ GDYŻ JUŻ WIEDZĄ JAKIE MAJĄ PRAWA W ŚRODOWISKU LOKALNYM. WIĘCEJ SOBIE NIE POZWOLĄ, ABY URZĘDASY ICH UCISZALI I ZABIERALI IM PRAWO GŁOSU. KPINY.
11 Kwietnia 2015, godzina 12:53
Oceniono 56 razy -2
~ktoś
Tyle starań, aby wreszcie odpuścił a On nadal uparcie kandyduje i pojawia się w lokalnych mediach. 4 lata temu długo szukano aby znaleźć powód do powtórzenia wyborów gdy został przewodniczącym osiedla, później zmniejszono okręg wyborczy żeby nie wszedł ponownie do rady a teraz nawet nie pozwalają mu wypowiedzieć się na spotkaniu sąsiadów. Aż tak się go boicie?
11 Kwietnia 2015, godzina 12:16
Oceniono 57 razy -1
~świadomy wyborca
Finster jak zwykle rżnie głupa. Wszystko było zaplanowane przez ratuszowych. Nawet wystąpienie Wajlonisa żeby nie dopuścić do wejścia do zarządu niepożądanych ludzi głosujących na Blumę. Dlatego Dąbrowska wygrała, bo zmobilizowali swoich ludzi. Na szczęście przeliczyli się i w zarządzie jest przewaga dla Blumy. Zmiany muszą być. Większość ludzi już ma dosyć kliki Finstera.
11 Kwietnia 2015, godzina 10:15
Oceniono 60 razy 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 361.00 373.00 DKKDKK 56.80 58.30
EUREUR 424.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 362.00 377.00 NOKNOK 44.40 45.90
GBPGBP 484.00 497.00 SEKSEK 40.90 42.40
Aktualizacja: 2018-05-24 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 370.00 DKKDKK 57.40 58.10
EUREUR 429.00 433.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 368.00 374.00 NOKNOK 44.90 45.60
GBPGBP 489.00 494.00 SEKSEK 41.50 42.20
Aktualizacja: 2018-05-24 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?
Ceny paliw2018-05-23

E95 E98 ON LPG
BP 5.19 zł 5.55 zł 5.09 zł 2.17 zł
Circle K 5.16 zł 5.51 zł 5.06 zł 2.17 zł
Lotos Optima 5.16 zł - 5.06 zł 2.17 zł
MZK 5.08 zł 5.2 zł 5.01 zł 2.17 zł
Orlen 5.19 zł 5.44 zł 5.09 zł 2.17 zł
PKS - - - -