Wtorek, 29 Września 2020 | Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. (aw), fot. andrzejduda.pl

Andrzej Duda w Chojnicach. Aktualizacja

W najbliższy piątek (17.04) do Chojnic przyjedzie kandydat na Prezydenta RP  Andrzej Duda. - Odwiedzi nasze miasto i spotka się z mieszkańcami na Starym Rynku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym wydarzeniu - zachęca Bartosz Bluma z chojnickiego PiS-u.

Aktualizacja 14.04

Kandydat PiS na prezydenta ma przyjechać do Chojnic w piątek ok. 14:30. - Może to być 15 minut wcześniej - zastrzega Aleksander Mrówczyński. Dudabus wjedzie na chojnicki rynek od strony ul. Cechowej. Andrzej Duda przyjedzie z Kościerzyny. Dla mieszkańców Chojnic ma w planie pół godziny, a następnie jedzie dalej - do Bytowa. Tego dnia zaczyna kampanię od godz. 8 od Gdyni, a kończy na Słupsku. - Zabiegaliśmy o wizytę i się udało. Myślę, że nie będzie ona ostatnią i że przyjedzie do Chojnic już jako prezydent - ma nadzieję p.o. szefa partii w regionie. - Warto się spotkać. Będzie możliwość wymiany zdań, bo nasz kandydat jest bardzo otwartym człowiekiem - zachęca Mrówczyński.


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

64 komentarzy

~mgrwf
Obecnie rządzący zaserwowali Polakom nawet sfałszowanie wyborów, pomijając liczne afery niewyjaśnione, nie mówiąc o kombinacjach wyjaśnienia katastrofy Prezydenta i przedstawicieli wysokiej rangi dla Polski. Polacy obudżcie się !!!, zanim będzie za późno !!!
TYLKO ZMIANA NA POZYCJACH w Rządzie Polskim może uratować Polskę i Polaków !!! od obcego, manipulacyjnego rządzenia (sorzedawania) naszym Krajem !!! Tylko Duda Andrzej ma realne szanse coś zmienić, pozostali to marionetki a Komorowski beznadziejny i ponadto miał szansę na poczynienie zmian, miał 7 lat !!! i gdzie jesteśmy ? Duda musi wygrać IDŻCIE GŁOSOWAĆ NA DUDĘ !!!
18 Kwietnia 2015, godzina 12:28
Oceniono 16 razy -8
~nena
Niema co duzo pisac, bo ciemny narod i tak zaglosuje na komorowskiego..........
16 Kwietnia 2015, godzina 16:26
Oceniono 37 razy -7
~Robert
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Kwietnia 2015, godzina 16:14
Oceniono 32 razy -12
~Do wpisu z dnia:15.kwietnia2015 godz.18:35
PIĘKNY OPIS - może teraz odniesie się do tego Pan Marcin społeczny asystent tej prawej i sprawiedliwej Pani, co on na to? Mogę się założyć, że zaraz powie: kalumnie i pomówienia!
16 Kwietnia 2015, godzina 09:17
Oceniono 21 razy 15
~obywatel
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Kwietnia 2015, godzina 07:25
Oceniono 16 razy -10
~dziadzio
PiS to SLD w czarnych kolorach a swoją drogą czy PiS nie pokazał jak kraść wraz z Lepperem i LPR. Żaden PiS, PO, SLD czy PSL już nie ma prawa rządzić w tym kraju. Ja chcę monarchii jak w Burundii tam ludzie żyją jak trzeba. Demokracja w wydaniu Polski to wieczne złodziejstwo poprzedzone obiecywaniem gruszek na wierzbie i szynki zamiast psich odchodów. Wszyscy "niby"politycy to złodzieje i bandyci. Już nike nie pamięta że cały sejm - 465 posłów podpisało ustawę o przymusowym szczepieniu? Czemu ten przymus ma służyć? Zastraszaniu w w końcowym efekcie depopulacji za pomocą zastrzyków. Śpijcie dalej WYBORCY i wierzcie wilkom w owczej skórze. Im bardziej wygłaskany tym większym jest oszustem. I na koniec - prezydent w Polsce nie może nic. Jego projekty ustaw idą w kibel, veta także większością głosów sejmu także. Więc kłamią wszyscy obiecując cokolwiek. Poczytajcie polską konstytucję i nie dajcie się robić w jajo i wody w mózgu.
16 Kwietnia 2015, godzina 01:32
Oceniono 38 razy 2
~Olaf
Obieca ludziom wczesniejsze emerytury... i inne cuda!!!Dziwne ,że sa ludzie co w to wierzą!!!!!!
15 Kwietnia 2015, godzina 22:32
Oceniono 32 razy 14
~Precz z Dudą - watykańskim wasalem i agentem

PiSowski pretendent na stanowisko prezydenta RP w nadchodzących wyborach nie tylko pomógł w przeszłości oszustom ze SKOK-ów wyłudzać i kraść pieniądze naiwnych polaków lecz także promuje zacofanie naukowe, technologiczne, i powrót do starych tradycyjnych relacji społecznych i rodzinnych, i do starych prymitywnych technologi i metod medycznych.

Duda postuluje tradycyjne relacje rodzinne sprzed 100 lat - promuje i pochwala jako polską tradycje znęcanie się nad żonami i dziećmi - bo przemoc w rodzinie to uświęcona katolicko-polska tradycja rodzinna. Także zgodnie z tradycyjnym katolickim zwalczaniem postępu naukowego i społecznego, PiSowki kandydat na prezydenta postuluje totalny zakaz korzystania z nowych technologi i procedur takich jak korzystanie z procedury medycznej "in vitro" stosowanej rutynowo przez medycynę reprodukcyjną w przypadkach bezpłodności u kobiet i mężczyzn. Duda postuluje wręcz karanie wiezieniem osób korzystających z "in vitro" a także karanie naukowców i lekarzy, którzy te procedury wykonują pozbawienie prawa do pracy w swoim zawodzie.

Nie byłbym zdziwiony, gdyby taki kandydat jak Duda postulował także wprowadzenie tradycyjnych średniowiecznych relacji społecznych - pana na majątku i podległego chłopa pańszczyźnianego, także formalnie usankcjonowanej w prawach konstytucji nietykalności stojącego ponad prawem kleru, i wprowadzenie tradycyjnych tortur i palenia na stosie wszystkich heretyków, którzy odważą się głosić opinie nieaprobowane przez kler katolicki.

Oto polska przyszłość pod dominacją Pisowców - cofnięcie technologiczne, mentalne, i społeczne do czasów terroru stalinowskiego, lub w wielu wypadkach nawet do czasów terroru świętej inkwizycji!

15 Kwietnia 2015, godzina 19:19
Oceniono 53 razy 23
~prokurator
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Kwietnia 2015, godzina 19:15
Oceniono 27 razy -15
~PiSowscy politycy oszukują, kradną, i wyłudzają pieniądze

Królowa pierza i puchu - posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk (http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,144844,17754775,Krolowa_pierza_i_puchu.html)

Majątek ziemski na Kaszubach posłanki PiS Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk powędrował do spółki na Cyprze. Dlatego SKOK Stefczyka nie zdołał ściągnąć przeterminowanego kredytu na 5 mln
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Na spotkania z ubogimi i zagrożonymi przez niemieckie roszczenia jeździła w futrze i najnowszym modelu ulubionej marki Mercedes-Benz. Broni SKOK-ów, choć przed windykacją SKOK-u jej mąż uciekł z majątkiem na Cypr. Ceni honor, a zamknęła swoją organizację Powiernictwo Polskie, aby nie płacić odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych. Dorota Arciszewska-Mielewczyk składa się z samych paradoksów.

Posłanka właśnie odwiedza Japonię. W niedzielę pięcioosobowa delegacja posłów polsko-japońskiej grupy, którą kieruje, wyruszyła w podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Wracają w piątek. To jedna z ponad 90 parlamentarnych grup bilateralnych, ale ten wyjazd był wyjątkowy. Na udział w nim senatorów nie zgodził się marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Początkowo nie miał też jechać żaden z posłów PO. Bo w Platformie wskazuje się na krajoznawczy charakter wyjazdu parlamentarzystów.

- Ostatnio Japonię odwiedzał prezydent Bronisław Komorowski, wcześniej byli tam wicepremier Janusz Piechociński, minister Bogdan Zdrojewski, a także marszałek Borusewicz z delegacją. Nie udało się namówić Japończyków do zdjęcia embarga na naszą wieprzowinę, więc cóż posłowie mogą tam zdziałać - komentuje jeden z parlamentarzystów PO.

- To jest rewizyta u naszego ważnego partnera - odpowiada Dorota Arciszewska-Mielewczyk. - Sejm płaci za nasze bilety, a koszty pobytu pokrywają gospodarze. Po co jedziemy? Program jest bardzo obszerny, poruszymy kwestie inwestycji i technologii. Będziemy zwiedzali m.in. elektrownię i poznamy japońską technologię czystego wykorzystania węgla - mówi posłanka, która sama prowadzi interesy z tym krajem.

Mają honor. Jak my

Zainteresowanie posłanki Japonią nie jest przypadkowe. Przed laty jej mąż Krzysztof eksportował tam gęsi puch i pierze. - Kiedyś spaliły się nam magazyny z pierzem. Natychmiast przylecieli odbiorcy z Japonii i zrzucili się na pomoc dla męża - wspomina posłanka. - Japończycy są wspaniałymi inwestorami. Z racji położenia są odlegli, ale też są nam bliscy, bo kierują się honorem, wartościami i zasadami fair play - dodaje.

To głównie dzięki jenom za pierze małżeństwo Mielewczyków żyło na wysokim poziomie. Kupowali rezydencje i luksusowe samochody. Jego nazywano królem, ją zaś królową pierza i puchu.

47-letnia posłanka urodziła się w Gdyni w zamożnej rodzinie marynarskiej. Ukończyła dwa kierunki studiów, pracowała w terminalu kontenerowym, dorabiała w Szwecji. Na początku lat 90. działała w Konfederacji Polski Niepodległej. Stała się znana po śmierci ojca, kapitana Eugeniusza Arciszewskiego, który w lutym 1997 r. zginął w katastrofie morskiej statku "Leros Strength". Jesienią została wybrana do Sejmu z listy AWS, a zimą wzięła ślub z Krzysztofem Mielewczykiem, bogatym biznesmenem z Gdyni. Z tego związku urodziło się dwoje dzieci - Zofia i Eugeniusz.

Już jako posłanka AWS przystąpiła do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Była jednym z fundatorów Liceum im. Jana Pawła II w Kartuzach. W kolejnych wyborach weszła do Sejmu z listy PO. Po raz trzeci zasiada w Sejmie, dwukrotnie była senatorem.

W 2004 r. założyła stowarzyszenie Powiernictwo Polskie, by "przeciwstawić się niemieckiemu Związkowi Wypędzonych". Odeszła z Platformy Obywatelskiej. Zaczęła wygłaszać radykalne antyniemieckie sądy i rok później została senatorem PiS. - Zawsze uderzała w patriotyczną nutę, ale właśnie wtedy naprawdę się zradykalizowała i wpasowała się w nastroje PiS - wspomina jeden z gdyńskich polityków.

"Rzecznikiem osób opuszczonych przez własne państwo, które nie zadbało o to, by na drodze prawnej skutecznie blokować roszczenia niemieckie, jest powstałe w 2004 r. Powiernictwo Polskie, na czele którego stoi Dorota Arciszewska-Mielewczyk. To w zasadzie jedyna taka organizacja w Polsce! Tymczasem w Niemczech tzw. wypędzeni są świetnie zorganizowani, mają multum stowarzyszeń będących ich adwokatami, nie mówiąc o państwie niemieckim, które wspiera ziomkostwa sutymi dotacjami" - pisał "Nasz Dziennik".

Powiernictwo ucieka przed wyrokiem

Powiernictwo straszyło niemieckimi roszczeniami i wyolbrzymiało potencjalne zagrożenie ze strony Związku Wypędzonych. Czas pokazał, że obawy były na wyrost. O Arciszewskiej-Mielewczyk było jednak głośno, a ostra antyniemiecka retoryka podobała się w PiS. Przed wyborami w 2005 r. działaczka Powiernictwa Katarzyna Stanulewicz (PiS) podpaliła przed gdańskim sądem tekturową podobiznę Eriki Steinbach, szefowej niemieckiego Związku Wypędzonych. Miała za to sprawę za nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

Przed wyborami w 2007 r. Arciszewska-Mielewczyk pokazała plakat zestawiający Steinbach z esesmanem i cytatem z przemówienia Hitlera: "Pozostaje jeszcze jeden problem, który musi zostać rozwiązany i z pewnością rozwiązany będzie. Są to nasze ostatnie roszczenia majątkowe, które postawiliśmy w Europie, ale są to żądania, z których nie zrezygnujemy". Była to przekształcona wypowiedź z przemówienia Adolfa Hitlera z września 1938 r. zapowiadającego aneksję części Czechosłowacji. Hitler mówił o "roszczeniach terytorialnych".

Steinbach poczuła się zniesławiona i skierowała sprawę do sądu. Kilka lat później niemiecki sąd nakazał Powiernictwu Polskiemu zapłatę 50 tys. euro na rzecz Związku Wypędzonych Eriki Steinbach. Stowarzyszenie miało też pokryć 60 tys. zł kosztów sądowych.

- Stowarzyszenie nie posiada majątku. Może dojść do takiej sytuacji, że polski komornik będzie ściągał pieniądze dla niemieckiej organizacji po wyroku niemieckiego sądu. Czy my jesteśmy jeszcze suwerennym krajem? - pytała Arciszewska-Mielewczyk. Był początek 2013 r. Nie chciała wtedy przyznać, że w sierpniu 2012 r. podpisała się pod uchwałą o likwidacji Powiernictwa Polskiego właśnie z przyczyn finansowych. Nie było chętnych, by zrzucić się na odszkodowanie dla Związku Wypędzonych.

- Tak się wykańcza stowarzyszenia po stronie polskiej i zamyka im buzię - kwituje dziś posłanka. Związek Wypędzonych nie otrzymał zasądzonych mu pieniędzy.

Pierze i Puch tonie w długach

We wrześniu 2013 r. mąż posłanki zginął w katastrofie śmigłowca. Dorota Arciszewska-Mielewczyk wraz ze spadkiem przejęła jego interesy. Wśród nich było kilka pogrążonych w długach spółek, m.in. Sensalon, od której Izba Celna w Toruniu bezskutecznie windykowała 2,5 mln zł. W firmie nie było jednak tych pieniędzy.

Kolejna spółka z kłopotami to Polskie Pierze i Puch znane z interesów z Japończykami. Także od tej firmy wierzyciele od dłuższego czasu nie mogli odzyskać swoich pieniędzy. Bank PKO BP żądał zwrotu 1,1 mln zł. Dostawca Stanisław Bik zabiegał przez lata o 1,3 mln zł za 30 ton towaru z 800 tys. gęsi.

- Stałem się ofiarą szczegółowo zaplanowanego oszustwa - pisał Bik w liście do władz Klubu Parlamentarnego PiS. W odpowiedzi otrzymał od prawnika posłanki wezwanie do przeprosin za pomówienie.

Majątek ucieka na Cypr

Na oddzielne potraktowanie zasługuje pięciomilionowy kredyt, który Mielewczyk zaciągnął w SKOK Stefczyka na działalność Polskiego Pierza i Puchu.

- Kredyt w SKOK-u spłacam, co mam robić... To poważna instytucja, która jest solą w oku bankom i przeciwnikom politycznym - mówi Arciszewska-Mielewczyk. Posłanka należy do obrońców twórcy Kas Grzegorza Biereckiego. - Senator Bierecki zawiesił swoje członkostwo w klubie, bo takie są standardy, ale jestem pewna, że wróci, gdy tylko wszystko się wyjaśni - dodaje.

Mamy jednak dowody, że biznesmen Mielewczyk przeniósł majątek na Cypr i dzięki temu uniknął windykacji należności ze strony SKOK-u. Po wielu miesiącach niespłacania kredytu Kasa zaczęła poszukiwać majątku Mielewczyka do zlicytowania. W styczniu 2013 r. SKOK otrzymał sądową zgodę na zajęcie należących do Mielewczyka udziałów w spółce Celaria. Do Celarii należał majątek ziemski w Borczu na Kaszubach, w którym urządzone są hotel i apartamenty rodziny Mielewczyków.

Zajęcie dokonane przez Kasy Stefczyka okazało się jednak nieskuteczne, bo Mielewczyk zdążył przekazać udziały w Celarii cypryjskiej spółce FGT Investment Fund Limited.

Czy SKOK Stefczyka zdołał odzyskać pieniądze? Kasa nie odpowiedziała nam na to pytanie.

Kaczyński przywróci "równowagę społeczną"

Po śmierci Mielewczyka właścicielem i reprezentantem cypryjskiej spółki została posłanka PiS. Okazało się też, że biznesmen wytransferował do cypryjskiego FGT także udziały (warte nominalnie 6,5 mln zł) w innej spółce - Hotel 1231 zarządzającej hotelem w Toruniu. O swoich związkach z rajem podatkowym posłanka nie chce rozmawiać.

Dzięki działaniom Unii Europejskiej interesy na Cyprze od 2012 r. nie są już tak atrakcyjne jak wcześniej. Niemniej Cypr nadal oferuje niską stawkę podatku dochodowego - 10 proc. - i wysoką stawkę wolną od podatku. Są też inne korzyści - preferencyjne opodatkowanie dywidendy (w Polsce stawka wynosi 19 proc., a na Cyprze możliwe jest całkowite zwolnienie).

Jest coś jeszcze - majątek schowany na Cyprze jest lepiej chroniony przed wierzycielami niż ten pozostawiony w Polsce. Tymczasem prezes PiS Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem większego opodatkowania najlepiej zarabiających, a szczególnie tych, którzy swoje podatki transferują za granicę. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy w 2013 r. prezes PiS zapowiedział, że jeśli jego partia dojdzie do władzy, to "przywróci równowagę społeczną". Zaproponował wprowadzenie trzeciej stawki podatkowej - 39-proc., z dużymi odpisami na inwestycje. Prezes zaproponował też uszczelnienie systemu podatkowego, tak by trudniej było unikać płacenia podatków w Polsce.

Zapytaliśmy rzecznika PiS, co partia zamierza zrobić z biznesmenami, którzy już wytransferowali majątek za granicę - rzecznik partii Marcin Mastalerek nie odpowiedział.

15 Kwietnia 2015, godzina 18:35
Oceniono 51 razy 29
~Obiecał - Oszukał !
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Kwietnia 2015, godzina 16:45
Oceniono 30 razy -18
~111
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Kwietnia 2015, godzina 14:02
Oceniono 24 razy -18
~jotdwatrzy
Koleżanka Dudy http://wyborcza.pl/1,75478,17754775.html?piano_t=1 No wzór cnót wszelakich. Wielu chojniczan na nią głosowało, ciekawe czy są dumni ze swego wyboru.
15 Kwietnia 2015, godzina 12:18
Oceniono 23 razy 17
~Do poniżej.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Kwietnia 2015, godzina 11:32
Oceniono 30 razy -22
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Kwietnia 2015, godzina 11:19
Oceniono 30 razy -20

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 386.00 398.00 DKKDKK 60.30 61.80
EUREUR 450.00 462.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 415.00 430.00 NOKNOK 40.20 41.70
GBPGBP 495.00 510.00 SEKSEK 42.30 43.80
Aktualizacja: 2020-09-28 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 396.00 DKKDKK 61.00 61.70
EUREUR 454.50 459.50 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 420.00 428.00 NOKNOK 40.90 41.70
GBPGBP 501.00 508.00 SEKSEK 42.80 43.60
Aktualizacja: 2020-09-28 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-09-23

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.53 zł 2.04 zł
Circle K 4.64 zł - 4.48 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.49 zł 2.01 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.47 zł 1.99 zł
Orlen 4.69 zł 4.95 zł 4.53 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij