Wtorek, 11 Sierpnia 2020 | Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw)

'Dziesiątka' pod wodzą Drewka

Na zdjęciu od lewej: Krystyna Kijek, Kazimierz Drewek i Waldemar Krakowski.

Na zdjęciu od lewej: Krystyna Kijek, Kazimierz Drewek i Waldemar Krakowski.

Kazimierz Drewek po raz drugi został przewodniczącym osiedla Kolejarz - Prochowa w Chojnicach. Poza starym-nowym szefem "dziesiątki" w skład zarządu weszli: Karol Buława, Dorota Chmara, Krystyna Kijek i Marcin Wałdoch.


Na zebranie samorządu przybyło zaledwie 30 mieszkańców. - Na 4 tysiące mieszkańców to jest porażka - nie krył rozczarowania frekwencją burmistrz Arseniusz Finster. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwał dyrektor generalny urzędu miasta Robert Wajlonis i Mariusz Nica z biura rady. To jednak nie z ich inicjatywy a mieszkańców, do porządku obrad włączono autoprezentację kandydatów na przewodniczącego osiedla. Kazimierz Drewek w telegraficznym skrócie przypomniał co działo się na osiedlu w ciągu 4 lat. Za "psie" pieniądze sfinansowano zakup słodyczy dla dzieci, a także zorganizowano imprezy. Marcin Wałdoch, jedyny kontrandytat, zabrał głos jeszcze przed autoprezentacją, m.in. zwracając uwagę prowadzącej spotkanie Krystynie Kijek, aby ta liczyła głosy w jawnych głosowaniach. Za kluczowe w pracy dla samorządu osiedlowego uznał realizowanie postulatów zarządu czy aktywizację mieszkańców. Pobudzić ją miałoby m.in. opublikowane w internecie sprawozdanie finansowe z działalności samorządu. - Każdy miałby wgląd i przejrzystość. Ja nie zapamiętałem żadnej liczby z tego, co czytał pan Drewek - mówił znany adwersarz burmistrza dodając, że nowy sposób naliczania pieniędzy dla osiedli, tzw. budżety samorządowo-obywatelskie dają spore możliwości do działania. Słowo "przejrzystość" doprowadziło niemalże do białej gorączki obecnego przewodniczącego, który w wypowiedzi rywala doszukał się pewnych insynuacji.

Możliwości polemiki z Marcinem Wałdochem nie odmówił sobie sam burmistrz, pytając kandydata m.in. ile razy ten brał udział w zebraniach mieszkańców, w jaki sposób interesuje się swoim osiedlem, czy nawet co sądzi o obecnej władzy. - Interesuję się przestrzenią publiczną, a także swoim osiedlem.(...) Nie będziemy rozszerzać dyskusji na tematy, które wykraczają poza kampanię osiedlową. Prosiłbym, abyśmy wrócili do porządku obrad spotkania, które jest związane z wyborami do rady osiedlowej - odparł Wałdoch. - Chojnicami rządzi postkomunistyczna synekura, układ mafijny, którego ja jestem szefem. Polecam państwu chojnicki blog polityczny. Tam są artykuły pana Wałdocha, poczytajcie państwo - nie odpuszczał Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

Upominanie Marcina Wałdocha przez prowadzącą spotkanie, a burmistrza przez mieszkańców nie zdało rezultatu. Dyskusję ucięło dopiero pytanie Karola Buławy o możliwości uczestniczenia w realizacji budżetów osiedlowych.  Jan Wojewoda poruszył z kolei temat wywozu śmieci,a konkretnie nie zabierania pojemników z terenu posesji. - Mam aż cztery pojemniki, choć wcale tyle nie potrzebuję. Czy ja muszę płot rozebrać, żeby Pestka miał do nich dostęp? Z posesji, gdzie nie ma ogrodzenia, zabierają je bez kłopotu. Tam gdzie ono się pojawia nawet nie wejdą - mówił mieszkaniec. - Tak, musiałby pan rozebrać ten płot. Konstytucja bardzo wyraźnie określa własność prywatną - usłyszał od dyrektora komunalki Jarosława Rekowskiego. Mieszkaniec "dziesiątki" nie będzie musiał posuwać się do aż tak radykalnych kroków. W sprawie odbioru śmieci z jego posesji  obiecał interweniować sam burmistrz. O mało kulturalnych zachowaniach właścicieli czworonogów wspominał Michał Wajer. - Trzeba zwracać uwagę sąsiadom. Naukę najlepiej zacząć od swoich dzieci i bliskiego otoczenia. Kara nie na wszystko skutkuje - radził dyrektor generalny ratusza. Mieszkańcy osiedla wykorzystali także obecność komendanta straży miejskiej prosząc o częstsze patrole. - Panuje jakaś zmowa milczenia, jeśli chodzi o Cyganów. Dzieci tutaj wożą dzieci. W końcu dojdzie do nieszczęścia - mówili zgodnie mieszkańcy osiedla.

Dorota Chmara apelowała by przeprowadzić kampanię społeczną na temat odnawialnych źródeł energii. - Gros ludzi nie ma o tym pojęcia. Ogniwa fotowoltaiczne znacznie mogłyby poprawić jakość życia na naszym osiedlu, gdzie powietrze w okresie zimowym nie jest, delikatnie mówiąc, pierwszej jakości - mówiła kobieta. Inny z mieszkańców pokazał na swoim przykładzie, że zamiast pozbywać się deszczówki można ją z pożytkiem zagospodarować.  - To jest swego rodzaju majątek. Ja deszczówką podlewam ogród, a resztę oddaję sąsiadowi do betonu - powiedział mężczyzna.

Chojniczanie z Kolejarza na swojego reprezentanta po raz kolejny wybrali Kazimierza Drewka, który wygrał stosunkiem głosów 19:10. Marcin Wałdoch z drugą co do wielkości liczbą głosów dostał się do zarządu osiedla. Panowie współpracować będą z Karolem Buławą, Dorotą Chmarą i Krystyną Kijek. Przed osiedlem spore inwestycje. W ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego przebudowany ma zostać korytarz transportowy drogi 212, czy uporządkowana gospodarka wodami opadowymi.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

24 komentarzy

~szczepionka przeciw wściekliźnie jest potrzebna w ratuszu

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 4-6 maja przeprowadzone będzie szczepienie lisów dzikich przeciw wściekliźnie na terenie woj. pomorskiego.

Szczepionki przeciw wściekliźnie należało by także dostarczyć do ratusza, bo w czasie zebrań i wyborów osiedlowych burmistrz miał typowe symptomy i objawy wścieklizny. Szanowny włodarz był niezwykle poirytowany pytaniami mieszkańców, był agresywny, skory do kłótni, nie potrafił skupić się na temacie i pytaniach mieszkańców, kłamał więcej niż normalnie, mrużył oczy tak jak by cierpiał na światłowstręt, i na prawie wszystkich spotkaniach osiedlowych toczyła mu się z ust piana!

Na spotkaniach, w których uczestniczyli Marcin Wałdoch i Kamil Kaczmarek burmistrz ledwo mógł się powstrzymać - widać było, że miał olbrzymią ochotę by ich zagryźć i rozerwać na strzępy.

Definitywnie, naszego burmistrza Arka, który w uprawianiu korupcji uważa się za szczwanego lisa należało by dla bezpieczeństwa mieszkańców Chojnic zaszczepić przeciwko wściekliźnie!

29 Kwietnia 2015, godzina 17:48
Oceniono 2 razy 2
~ kl
frekwencja niczego sobie i widać parę znanych osób../.
17 Kwietnia 2015, godzina 07:17
Oceniono 7 razy 3
~gosc
Arek to spokojny człowiek - jak mu nikt nie wchodzi w paradę.?
16 Kwietnia 2015, godzina 14:28
Oceniono 19 razy 1
~duch święty
Drewek, jak na człowieka z ChRS przystało, sypnął gniewną miłością bliźniego ;-)
16 Kwietnia 2015, godzina 14:13
Oceniono 22 razy -4
~Brawo Marcin!
Burmistrz niszczy ludzi bez najmniejszych skrupułów - bezpodstawny zarzut wobec Marcina o skakanie po samochodach to też zlecenie Finia. Nagranie z monitoringu z Piasta wyraźnie pokazuje że żadnych ekscesów przed restauracją nie było. Brawo Marcin, że zachowałeś zimną krew w czasie zebrania wyborczego. 1:0 dla Ciebie w rozgrywce z Finsterem.
16 Kwietnia 2015, godzina 09:52
Oceniono 38 razy -2
~Marcin Wałdoch - procesy
Ludzie - AF wytoczył mieszkańcom łącznie chyba kilkadziesiąt procesów, dlaczego nigdy nie spotkał się w sądzie z M. Wałdochem - bo on pisze o nim w 100% prawdę! I tu tkwi sedno tej nienawiści, którą widzieliśmy na twarzy Bunia w trakcie zebrania.
16 Kwietnia 2015, godzina 09:03
Oceniono 40 razy -2
~mieszkaniec "dziesiątki"
A towarzyszka Krystyna jak zawsze w formie i jak zawsze przy korycie, excuse-moi, przy władzy.
16 Kwietnia 2015, godzina 08:22
Oceniono 38 razy -6
~laik
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Kwietnia 2015, godzina 07:23
Oceniono 32 razy -22
~nieśmiały parafianin
Mój osobisty znajomy - Arek Finster - w Chojnicach jest znany z pieniactwa, a jeszcze bardziej z zakulisowych intryg przeciwko swoim prawdziwym i wyimaginowanym przeciwnikom. Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że i na spotkaniu samorządowym osiedla Arek dostał intensywnego napadu pieniactwa gdy zobaczył swego krytyka Marcina. Naszego chojnickiego narcyza boli, gdy ktokolwiek przypomina mu jego (EDIT), (EDIT) tytuł naukowy, (EDIT), i (EDIT). Burmistrz nie znosi jakiegokolwiek sprzeciwu, konstruktywnej krytyki, a ponad wszystko nienawidzi podważania jego pozorów nieomylności i wszechwiedzy.

Chojnicami rządzi .... układ mafijny, którego ja jestem szefem .... - nie odpuszczał Arseniusz Finster. Trudno się nie zgodzić z tak uczciwym stwierdzeniem i samokrytyką burmistrza Arka - sam powtarzałem to od długiego czasu. O tym, że w Chojnicach istnieje (EDIT) (EDIT) z Arkiem na czele wie każdy uczciwy mieszkaniec Chojnic, lecz mało kto mówi to publicznie z obawy, że pieniacz zaciągnie go do chojnickiego sądu gdzie (EDIT) sędziowie wydają niesprawiedliwe wyroki według życzeń Arka. Stronnicze na korzyść Arka wyroki sędziów Ani Jarzyny, Tomka Biernikowicza, Romka Sporysza, i Dawida Nosewicza publicznie wykazały stan (EDIT) i (EDIT) chojnickich sędziów będących pod wpływami "towarzyskich"kontaktów ze (EDIT) burmistrzem Arkiem Finsterm.

Na szczęście na fakt, że Arek jest pieniaczem jest lekarstwo - Arek powinien skorzystać z pomocy psychoterapeuty by nauczyć się panować nad nerwami. Życie będzie Arkowi milsze i przyjemniejsze gdy nauczy się panować nad swoim pieniactwem i awanturnictwem.

Na pieniacze ataki i agresje ze strony Arka Mariusz zareagował ze spokojem i logicznie prosząc o zaprzestanie poruszania tematów niezwiązanych z wyborami do samorządu osiedlowego. Nie będziemy rozszerzać dyskusji na tematy, które wykraczają poza kampanię osiedlową. Prosiłbym, abyśmy wrócili do porządku obrad spotkania, które jest związane z wyborami do rady osiedlowej - odparł Wałdoch. Na szczęście Arek szybko zrozumiał głupotę swojego zachowania i bezmyślnego pieniactwa, i w miarę szybko zakończył niczym nie sprowokowany atak na Marcina.

Gratulacje dla wszystkich działaczy samorządu osiedlowego wybranych do zarządu osiedla. Szczególne gratulacje dla Marcina za opanowanie i racjonalność wypowiedzi w atmosferze pieniactwa i agresji stworzonej przez burmistrza Arka i jego pachołków w czasie wyborów osiedlowych.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
chojnice.livejournal.com

15 Kwietnia 2015, godzina 22:33
Oceniono 54 razy 2
~Olaf
Co to za problem wystawić pojemniki poza posesję?Zawsze mam je wystawione za płot i zawsze sa oprózniane na czas.Jutro czwartek więc wywożą z osiedla Kolejarz.Kolorowe pojemniki sa o wiele lepsze niż te worki!!!!1
15 Kwietnia 2015, godzina 22:30
Oceniono 28 razy 12
~Gość
DLA GOŚCIA Z TEGO WPISU PONIŻEJ
Sam sobie umyj uszy baranie jeden, popierasz MW to go popieraj g.... mnie to obchodzi, ale akurat ten osobnik znany jest z tego, że atakuje burmistrza gdzie tylko może! Burmistrz już dawno powinien mu wytoczyć proces za te wszystkie pomówienia które "zero" o nim wypisuje na swoim blogu, mam nadzieję, że tak będzie do czasu aż się wreszcie burmistrz zdrowo wku.... i wtedy będzie po Marcinku!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popieram w stu procentach gościu masz klasę wielki szacunek ktoś temu mądrali wypalił prawdę w oczy
15 Kwietnia 2015, godzina 21:59
Oceniono 39 razy 1
~Do poniżej
Popieram w stu procentach gościu masz klasę wielki szacunek ktoś temu mądrali wypalił prawdę w oczy
15 Kwietnia 2015, godzina 21:56
Oceniono 34 razy 6
~Do poniżej
Sam sobie umyj uszy baranie jeden, popierasz MW to go popieraj g.... mnie to obchodzi, ale akurat ten osobnik znany jest z tego, że atakuje burmistrza gdzie tylko może! Burmistrz już dawno powinien mu wytoczyć proces za te wszystkie pomówienia które "zero" o nim wypisuje na swoim blogu, mam nadzieję, że tak będzie do czasu aż się wreszcie burmistrz zdrowo wku.... i wtedy będzie po Marcinku!
15 Kwietnia 2015, godzina 21:41
Oceniono 36 razy 2
~do Chyba ...
Umyj uszy, abyś mógł dodrze zrozumieć tv chojnice, kto jak się pieni i na kogo.
15 Kwietnia 2015, godzina 21:02
Oceniono 35 razy -9
~Obserwator
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Kwietnia 2015, godzina 21:01
Oceniono 34 razy -10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 370.00 382.00 DKKDKK 58.20 59.70
EUREUR 434.00 446.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 402.00 417.00 NOKNOK 40.20 41.40
GBPGBP 484.00 495.00 SEKSEK 41.80 43.30
Aktualizacja: 2020-08-10 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 374.00 378.00 DKKDKK 58.60 59.30
EUREUR 438.00 442.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 406.00 412.00 NOKNOK 40.70 41.30
GBPGBP 486.00 492.00 SEKSEK 42.30 43.00
Aktualizacja: 2020-08-10 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Gdzie spędzisz tegoroczny urlop?Ceny paliw2020-08-06

E95 E98 ON LPG
BP 4.44 zł 4.79 zł 4.3 zł 1.93 zł
Circle K 4.39 zł - 4.25 zł 1.88 zł
Lotos Optima 4.41 zł - 4.27 zł 1.9 zł
MZK 4.39 zł 4.59 zł 4.25 zł 1.93 zł
Orlen 4.44 zł 4.69 zł 4.3 zł 1.93 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij