Środa, 22 Listopada 2017 | Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka | Pogoda: 7°C, 1010 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. nadesłane

ŚDS Chojnice jedzie na międzynarodowe finały

Cztery zwycięstwa i jedna przegrana – to bilans piłkarzy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach podczas eliminacyjnego turnieju Seni Cup w Waplewie koło Olsztynka. Zdobyte punkty pozwoliły drużynie na ponowny awans na międzynarodowe finały, w których zagrają reprezentanci dziesięciu krajów.


Tym razem miasto Chojnice w turnieju eliminacyjnym Seni Cup reprezentowały dwie drużyny – Środowiskowy Dom Samopomocy oraz debiutujący Dom Pomocy Społecznej. Co ciekawe, zespoły te od kilku miesięcy grały ze sobą mecze towarzyskie i postanowiły razem pojechać na turniej. Na miejscu okazało się, że będą musiały też ze sobą rywalizować i to w najsilniejszej grupie. Los chciał, że chojnickie drużyny zetknęły się ze sobą już w pierwszym meczu. Górą był ŚDS, który wygrał też kolejne trzy mecze i po czterech wygranych spotkaniach (3:0, 3:1, 1:0, 7:0) zapewnił sobie awans do międzynarodowego finału, w którym oprócz Polaków zagrają reprezentanci aż dziewięciu krajów z całej Europy. Humorów piłkarzy ŚDS nie popsuła nawet minimalna porażka 1:2 w ostatnim meczu - z bezwzględnie najlepszą drużyną ostatnich lat - z Nowego Miszewa. ŚDS zajął w turnieju drugie miejsce na 21 drużyn z kilku województw!

Reklama | Czytaj dalej »



ŚDS zagrał w składzie: Rafał Wisiński, Mariusz Dziędziela, Marek Lazer, Arkadiusz Kamiński, Stanisław Szamotulski, Dawid Łangowski, Paweł Szczęsny, Łukasz Szynwelski. Trenerem zespołu jest Aleksander Knitter.

Wcześniej przed dwa lata ŚDS przegrywał eliminacje w najsilniejszej grupie, udało się - po całorocznych przygotowaniach - za trzecim razem.

Zadowoleni mogą być z siebie również piłkarze z DPS, którzy przegrali w turnieju dwa mecze - oba ze zwycięzcami grupy - ŚDS Chojnice i Nowym Miszewem. DPS jedno spotkanie wygrał, a dwa zremisował i zajął dobre czwarte miejsce.

Finał Seni Cup odbędzie się od 1 do 3 lipca w Toruniu. Wcześniej zespół ŚDS zagra w Mistrzostwach Pomorza w Chojnicach - już 29 maja na Chojniczance. Jeśli w tym turnieju uda się również zdobyć medal, to będzie to chyba najlepszy sezon drużyny w kilkuletniej historii, bowiem kilkanaście dni temu ŚDS wywalczył już złoto w Pomorskim Turnieju Olimpiad Specjalnych w Gdynia.

Drużyna ŚDS trenuje pod wodzą Aleksandra Knittera przez cały rok – jesienią i zimą w hali Gimnazjum nr 1, a wiosną na boisku Modrak.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

14 komentarzy

~Aspergerion z Opus
JOHN PRESTON TETRAGRAMMATON CLERIC (AVE UTOPIA) Chojnice, 40 lat
Teraz tak nazywa sie moj nowy (czyt.zmodyfikowany) Profil na NK.
Zapraszam...
21 Maja 2015, godzina 07:16
Oceniono 10 razy 6
~kibic drużyny
Niech Ci studentka pożyczy słownik poprawnej polszczyzny, bo piszesz nie w naszym języku.
20 Maja 2015, godzina 21:31
Oceniono 8 razy -8
~nieśmiały parafianin
Gratulacje dla zawodników i trenera!

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
20 Maja 2015, godzina 20:06
Oceniono 19 razy 9
~do moderatora
Szanowny Panie , przez Pana jestem, obrażany- usunął Pan wpis, nie zaznaczając że był on nie stosowny, stanąłem w obronie niewinnych zawodników, a sam zostałem i dobrze Pan o tym wie, jest to trochę coś nie tak.
20 Maja 2015, godzina 20:01
Oceniono 10 razy -6
~kibic drużyny
Uważaj bo się sam oplujesz, a może już masz zaplute oczy , bo nie widzisz co piszesz
20 Maja 2015, godzina 19:56
Oceniono 8 razy -8
~Marcin Dobaj
Do Kibica:
dlugo pan sie bedzie jeszcze tak plul !
Zasmieca pan internet !!!!!!!!!!!
Dziekuje........
20 Maja 2015, godzina 19:45
Oceniono 9 razy 3
~kibic drużyny
Szanowne studentki i Licealistki ,nie myślcie że jesteście anonimowi, czy tego was uczono,ze bez podstaw nazywacie mnie ćpunem , skoro jesteście takie uczone to zapoznajcie się z kodeksem prawa co wam grozi za naruszanie mojej godności osobistej .
20 Maja 2015, godzina 19:33
Oceniono 8 razy -6
~kibic drużyny
Tak możecie wiedzieć, bo trzeba było przeczytać wczorajszy wpis, jak obrażano - zawodników z SDS, i jak zaznaczałem w wpisie powyżej ubliżano im, a więc moderator cichaczem to usunął bez "śladu", a ja psycholem nie jestem bo szanuje tych ludzi.
20 Maja 2015, godzina 19:23
Oceniono 7 razy -3
~Dorota z Czluchowa
Macie racje, dziewczyny.
Ten "kibic" naprawde ma cos z deklem.
Juz bardziej nigdy sie nie usmialam.
Ten caly "kibic" jest lepszy niz ten artykul.
Pozdrawiam Was, dziewczyny.
Pana juz nie.
20 Maja 2015, godzina 19:19
Oceniono 10 razy 2
~odp.
moderator chyba usunął pierwszy wpis?
20 Maja 2015, godzina 18:45
Oceniono 15 razy 1
~Malwina Licealistka
Slusznie.
Ma pani racje.
Gosc ma chyba jakies urojenia albo
niezle sobie maryche wciagnal, ze pisze w ogole to
nie wiem o co mu chodzi, ale jeszcze nie widzialam,
zeby ktos pisal do nieobecnego,
ktos wie o co jemu chodzi?
pamieta pan wczorajszy dzien ?
cos pan bral ?
dziekuje.
20 Maja 2015, godzina 18:26
Oceniono 12 razy 2
~Studentka "POMERANIA" Chojnice
Do kogo pan pisze ???
Pan ma cos z deklem, zeby pisac do samego siebie.
Bo ja tu jakos nikogo nie widze.
Czy pan jest normalny ?????????????
Nie pozdrawiam............
20 Maja 2015, godzina 18:11
Oceniono 11 razy 5
~kibic drużyny
Poobrażaj ich jeszcze trochę , to sam osobiście dopilnuje obyś odpowiedział przed sądem za publiczną obrazę i zniewagę, bo oni mają prawo do obrony moralności.
19 Maja 2015, godzina 21:31
Oceniono 11 razy -5
~kibic drużyny

"Tłukiem" to jesteś ty!!!!!!!. Zobacz, jak potrafią się bawić , a jednocześnie przy tym ciężko pracować- bo to jest dla nich ciężka praca, pochwal się swoimi osiągnięciami, nie dorastasz im do pięt.Jak można drwić z takich ludzi,oni mają marzenia i je spełniają.
19 Maja 2015, godzina 21:25
Oceniono 12 razy -2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało zablokowane.

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 352.00 364.00 DKKDKK 55.70 57.20
EUREUR 415.00 427.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 355.00 370.00 NOKNOK 42.80 44.30
GBPGBP 466.00 481.00 SEKSEK 41.70 43.20
Aktualizacja: 2017-11-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 356.00 362.00 DKKDKK 56.00 56.80
EUREUR 419.00 424.00 RUBRUB 6.07 6.10
CHFCHF 359.00 366.00 NOKNOK 43.10 43.90
GBPGBP 471.00 477.00 SEKSEK 42.00 42.80
Aktualizacja: 2017-11-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-11-21

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.64 zł 4.99 zł 4.49 zł 2.05 zł
BP 4.67 zł 5.03 zł 4.52 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.65 zł - 4.51 zł 2.06 zł
MZK 4.62 zł 4.82 zł 4.48 zł 2.09 zł
Orlen 4.66 zł 4.92 zł 4.52 zł 2.07 zł
PKS - - - -