Piątek, 18 Czerwca 2021 | Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz

Triathlon w Charzykowach

Mapka trasy rowerowej ze strony www.triathloncharzykowy.pl.

Mapka trasy rowerowej ze strony www.triathloncharzykowy.pl.

Po raz pierwszy w gminie Chojnice odbędzie się jedna z największego cyklu imprez triathlonowych, jakim jest Enea Tri Tour. Marbruk Triathlon Charzykowy zaplanowano na 13 czerwca.

 

- To największa impreza sportowa w regionie – mówi jej współorganizator Przemysław Gliszczyński. Podobna odbywa się jeszcze w Przechlewie w powiecie człuchowskim. Na charzykowski triathlon zgłosiło się już prawie pół tysiąca uczestników, którzy będą pokonywać trasy biegnąc, jadąc na rowerze i pływając na czterech różnych dystansach. Najkrótszy - Super Sprint zaliczony zostanie do Mistrzostw Polski. Zawodnicy w nim startujący będą musieli pokonać 650 metrów wodą, 3 km biegiem i 15 km rowerem. Na dwóch kółkach cykliści w dniu 13 czerwca jeździć będą z Charzyków do Małych Swornychgaci i z powrotem. Uwaga kierowcy i mieszkańcy Funki, Bachorza i Małych Sworów! Tego dnia w godzinach od 7 do 18 droga od Charzyków, dokładnie od ul. Rybackiej, będzie całkowicie zamknięta. Kaszubska Marszruta będzie przejezdna, więc alternatywą może być rower. Organizatorzy będą jednak musieli zrobić wyjątek dla weselników dwóch uroczystości. 13 czerwca swobodnie nie będzie można też poruszać się po całej szerokości charzykowskiej promenady, gdzie przewidziano trasę biegową. Dla żeglarzy będą zapewnione przejścia do portu jachtowego.

Reklama | Czytaj dalej »

- Ta sportowa impreza jest promocyjnym przedsięwzięciem dla naszego regionu – cieszy się wójt Zbigniew Szczepański, który ma nadzieję, że sportowcy docenią walory turystyczne i albo przedłużą swój pobyt, albo wrócą tu kiedyś na wypoczynek. W imprezę zaangażowali się strażacy ochotnicy. - Około 90 strażaków będzie pomagało przy jej realizacji. Gdy mocno przygrzeje, ochłodzimy zawodników przy pomocy kurtyny wodnej – zapowiada komendant gminny OSP Łukasz Kwiatkowski. Poza strażakami w organizacji triathlonu weźmie udział około stu wolontariuszy. - Wolontariat jest modny. Myślę, że nie będzie problemu by ich znaleźć. Do końca maja chcemy mieć listę – mówi Bożena Stępień z „Charzy...”. Wolontariuszami będą też członkowie stowarzyszenia wraz z rodzinami.

Szczegóły i regulamin imprezy na www.triathloncharzykowy.pl.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~Logiczne działania wójta i jego urzędników - co za miła niespodzianka!

Gminne władze stworzyły w rejonie jeziora Charzykowskiego i Karsińskiego konną trasę rekreacyjną (http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Konno-wokol-Jeziora-Karsinskiego/14447). To naprawdę bardzo dobra wiadomość, że wójt Zbyszek i jego urzędnicy z chojnickiej gminy robią coś co jest logiczne i ma sens!

Już dawno temu postulowałem by wytyczyć i pobudować drogi dla rekreacji konnej, rowerowej, i dla terenowych pojazdów (off road vehicles)! Lepiej zrobić to zawczasu niż po fakcie gdy takie trasy powstaną na dziko w wyniku niekontrolowanych działań osób chcących przejechać się po terenie zaborskiego parku krajobrazowego konno, na pojazdach terenowych, lub na rowerach.
Stworzenie trasy konnej to godna pochwały decyzje. Lecz nie mamy jeszcze trasy dla pojazdów terenowych a jest to potrzebne bo mieszkańcy mają coraz więcej tych pojazdów a i wkrótce ktoś umożliwi i udostępni wypożyczanie ich dla turystów.

Niby istnieje już trasa rowerowa - marszruta kaszubska - lecz jest to bubel i jawny przykład partactwa, ta niby trasa rowerowa nie nadaje się do bezpiecznego użytkowania. Marszruta Kaszubska jako trasa rowerowa istnieje głównie na papierze bo to co zostało pobudowane to niskiej jakości szutrowe niebezpieczne urywki ścieżek bez kompletnej ciągłości trasy, urywające się i znikające w niebezpiecznych miejscach i przecinające niebezpiecznie drogi powiatowe i wojewódzkie o dużym natężeniu ruchu samochodowego. Te buble nazwane ścieżkami rowerowymi nie nadają się nawet do bezpiecznego użytkowania przez niedzielnych rekreacyjnych rowerzystów! Te pseudo-ścieżki rowerowe nie nadają się do poważniejszego użytkowania w czasie imprez sportowych - nie ma mowy o użytkowaniu tych ścieżek w jakichkolwiek zawodach sportowych bo się do tego kompletnie nie nadają ze względu na niską jakość powierzchni, brak ciągłości i znikanie ścieżki we wielu niebezpiecznych miejscach, ze względu na niebezpieczne zakręty i zjazdy, i liczne skrzyżowania z drogami samochodowymi! W czasie odbywającego się w Charzykowach 13 czerwca 2015 triatlonu wyścigi rowerowe nie będą odbywać się na pobudowanej około rok temu nowej ścieżce rowerowej z Charzyków to Małych Sworów lecz po zamkniętej dla ruchu samochodowego na czas zawodów szosie.

Gdyby biegnąca naokoło jeziora Charzykowskiego ścieżka rowerowa została starannie i rzetelnie zaplanowana i pobudowana - bez kolizyjnego przecinania ruchliwych szos, z gładką asfaltową nawierzchnią, z bezpiecznymi zakrętami i spadkami, i kompletną w swojej ciągłości - to mielibyśmy wspaniałą trasę do wyścigów rowerowych, do wyścigów rolkarskich, a w czasie zimy wspaniałą trasę na wyścigi dla narciarzy biegowych. Niestety, z powodu bylejakości i odwalenia po najmniejszej linii oporu prac nad projektem i wykonaniem ścieżki, mamy tylko przepłacony bubel zamiast trasy rowerowej naokoło jeziora. Mamy także olbrzymią kwotę zmarnowanych pieniędzy jaką wydano ze społecznych funduszy na to partactwo. Mamy także zawiedzione nadzieje rowerzystów, którzy wiązali z budową ścieżki rowerowej duże nadzieje! Zmarnowano i zaprzepaszczono także możliwość organizowania w Charzykowach wielu zawodów sportowych i imprez rekreacyjnych, które można by rozgrywać na dobrze pobudowanej ścieżce rowerowej naokoło jeziora! Tracimy także dochód z turystów, którzy aktywnie chcieli by spędzić czas na rolkach i na rowerze na bezpiecznych i przyjemnych asfaltowych ścieżkach biegnących w okolicach jeziora Charzykowskiego i Karsińskiego!

Czy projektowanie i budowanie bubli za społeczne pieniądze ma być fundamentem do tworzenia dobrobytu w gminie chojnickiej?


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
11 Czerwca 2015, godzina 20:09
Oceniono 4 razy 4
~Do AAA
przestań się mądrować tutaj każdy wie o co chodzi ta nazwa była wiele razy zmieniana poczytaj trochę zanim się będziesz udzielać
03 Czerwca 2015, godzina 14:27
Oceniono 2 razy 2
~AAA
Do Swornegaci, nie do Swornychgaci.
01 Czerwca 2015, godzina 14:24
Oceniono 7 razy -7
~funke
Ktoś próbuje ograniczyć nasze prawo do swobodnego przemieszczania się ! A jak mam dotrzeć do domu ? Po wertepach lasami ? Mam gdzieś te zakazy - jak mnie zatrzymają to sprawa wyląduje w sądzie !
29 Maja 2015, godzina 01:14
Oceniono 23 razy 9
~Darkmen
Nikt nie oczekuje, żeby świat się zatrzymał z powodu naszego wesela! Po prostu odrobina wyobraźni by się przydała organizatorom. Nie uważam przecież, że sam triathlon na naszej ziemii to coś złego! Pytam tylko dlaczego zostało to zorganizowane w sobotę, dzień weselny a nie np. w niedzielę, gdzie nikt nie miał by z niczym problemu?! Do kolegi niżej, twój komentarz jest co najmniej śmieszny. Kto się żeni, żeby się rozwodzić? Ja rozumiem, że może kolega jest rozgoryczony swoimi własnymi doświadczeniami, ale nie można rozlewać goryczy na około! Dla kogoś kto swój najważniejszy dzień w życiu pedantycznie, dokładnie i z wyprzedzeniem planuje, taka akcja niespodzianka jest po prostu wielkim problemem! Jak już napisałem, mogło to być całkiem inaczej zorganizowane, sensowniej. A stało by się tak, gdyby ktoś z kimś się konsultował!
27 Maja 2015, godzina 20:43
Oceniono 15 razy 3
~Gość
niby jak ludzie maja jechać do pracy?
27 Maja 2015, godzina 17:46
Oceniono 20 razy 8
~Gość
czyli co ?cała trasa Charzykowy - Małe Swory ma być zamknięta ?
27 Maja 2015, godzina 17:43
Oceniono 15 razy 11
~do drogiego weselnika
nie można wychodzi z założenia że będą się rozwodzić. jeśli by tak było to nie ma sensu się żenić.
ale zdradzać to co innego - będą szarpali inne jak reksio szynkę jak im się znudzicie i taka jest smutna prawda.
ps: sto lat młodym parom życzę !!
27 Maja 2015, godzina 12:41
Oceniono 9 razy 5
~gosc
a przed Małymi Sworami, koło ujścia strugi 7 jezior policja będzie stać i kasować za B-9 huehuehue
27 Maja 2015, godzina 10:08
Oceniono 5 razy 1
~Drodzy Weselnicy
Czy z racji, iż celebrujecie zawarcie związku małżeńskiego cały świat ma stanąć na moment w miejscu?
Czy kiedy będziecie się rozwodzić, to też trzeba będzie dołożyć wszelkich starań, aby w ów nieszczęśliwy (lub nie) dzień nie odbyła się żadna impreza?
SHIT HAPPENS i trzeba się z tym pogodzić.
27 Maja 2015, godzina 09:32
Oceniono 19 razy 5
~michał
Do weselników - proszę stójcie na trasie z jakimś małym sznapsikiem - może się przydać

27 Maja 2015, godzina 08:40
Oceniono 12 razy 8
~mieszkaniec
no to czyńmy przygotowania.....
27 Maja 2015, godzina 05:37
Oceniono 7 razy 5
~Justyna
Wygram to
26 Maja 2015, godzina 22:27
Oceniono 10 razy 6
~Darkmen
Witam.
Również mam wesele tego dnia, dokładnie w ośrodku Mikomania we Funce. Sytuacja bardzo stresująca, wesele planowane z półtorarocznym wyprzedzeniem, rezerwowanie sali, żeby na sam koniec pozostać postawionym przez organizatorów Triathlonu przed faktem dokonanym! Totalna kpina. Zero konsultacji z mieszkańcami czy tak jak właśnie w naszym przypadku z weselnikami! Gdyby nie mój brat to bym się w ogóle nie dowiedział wcześniej niż teraz, albo w dzień wesela, że jakiekolwiek utrudnienie w ruchu może nastąpić z powodu jakiejś imprezy! Pan wójt, czy ktokolwiek się na to zgodził zachował się bardzo nieodpowiedzialnie! Zostałem jednak przekonany przez Pana Zakrzewskiego, odpowiedzialnego za organizację ruchu ze strony firmy Marbruk, że będzie dla nas przejazd ... Pozostaję mieć nadzieję, że tak będzie i wolontariusze i policjanci i strażacy czy ktokolwiek tam będzie odpowiedzialny za ruch będą o tym pamiętać i zostaniemy wpuszczeni na własne wesele!!!!
26 Maja 2015, godzina 20:55
Oceniono 24 razy 2
~Weselnik
Organizator triatholnu nie zwraca najmniejszej uwagi na organizowane w tym czasie wesela. Goście weselni nie mają możliwości dojechania do sal weselnych w czasie triatholnu. Pary młode zostały pozostawione same sobie. Co to za organizator ten Gliszczyński?
26 Maja 2015, godzina 20:03
Oceniono 28 razy 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 379.00 389.00 DKKDKK 60.20 61.70
EUREUR 450.00 460.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 409.00 424.00 NOKNOK 43.30 44.80
GBPGBP 525.00 536.00 SEKSEK 43.50 45.00
Aktualizacja: 2021-06-18 13:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 381.00 385.00 DKKDKK 60.60 61.40
EUREUR 452.00 456.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 413.00 420.00 NOKNOK 43.80 44.50
GBPGBP 527.00 533.00 SEKSEK 44.00 44.70
Aktualizacja: 2021-06-18 13:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-06-10

E95 E98 ON LPG
BP 5.44 zł 5.79 zł 5.29 zł 2.29 zł
Circle K 5.39 zł - 5.24 zł 2.2 zł
Lotos Optima 5.41 zł - 5.26 zł 2.2 zł
MZK 5.41 zł 5.46 zł 5.26 zł 2.34 zł
Orlen 5.44 zł 5.64 zł 5.29 zł 2.2 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij