Czwartek, 03 Grudnia 2020 | Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Kaganiec dla prezesa Palucha

Od lewej: Arseniusz Finster i członkowie RN Artur Niewiarowski, Daniel Cieślak i Henryk Modrzejewski.

Od lewej: Arseniusz Finster i członkowie RN Artur Niewiarowski, Daniel Cieślak i Henryk Modrzejewski.

Żółtą kartkę i przysłowiowy kaganiec na prezesa basenu Mariusza Palucha nałożyło zgromadzenie wspólników w osobie burmistrza Arseniusza Finstera i rady nadzorczej. To efekt kontroli, która w spółce wykazała wiele nieprawidłowości, a przede wszystkim jej złą sytuację ekonomiczną, wręcz na krawędzi ogłoszenia upadłości.

 

W związku z całą sytuacją dziś w południe burmistrz zwołał specjalną konferencję prasową z udziałem rady nadzorczej Centrum Parku. Nie było samego zainteresowanego w osobie Mariusza Palucha. Taka była decyzja rady, która już nałożyła kaganiec. Ten dotyczy nie tylko samego kierowania spółką, ale też kontaktów z mediami. - Prezes ma zająć się pracą. Pytania do spółki proszę kierować do rady nadzorczej – polecił jej przewodniczący Artur Niewiarowski, który już po spotkaniu poinformował naszą dziennikarkę, że będzie odpowiadał jedynie na pytania na piśmie. W trakcie spotkania mówił o konieczności pełnej transparentności, głównie z tego powodu, że dotacja dla spółki to przecież publiczne pieniądze.

Reklama | Czytaj dalej »

Nie poleciała głowa prezesa, jak chciał radny i członek komisji rewizyjnej Mariusz Brunka. Mariusz Paluch dostał warunkowe absolutorium na pół roku i musi zacząć wdrażać plan naprawczy, a radzie nadzorczej spowiadać się z każdej wydanej złotówki. - Prezes ma pół roku na poprawienie stylu zarządzania spółką. Moim zdaniem nie doszło do zdarzeń, które kwalifikowałyby się do zarzutów defraudacji czy kradzieży pieniędzy. Jeśli ktoś ma inne zdanie, niech to zgłosi do organów ścigania. Trudno postawić zarzut o niegospodarności, choć przyznam, że działania były podejmowane bez należytego planowania – mówił Arseniusz Finster, będący jednoosobowym zgromadzeniem wspólników.

Na przełomie roku ma odbyć się powtórna kontrola komisji rewizyjnej. Do tego czasu mocno pilnować prezesa ma trzyosobowa rada nadzorcza. Pewne elementy muszą być wdrożone wręcz od nowa. Tak jest w przypadku polityki zatrudnienia, gdzie musi nastąpić zmiana schematu organizacyjnego i stworzenie regulaminu wynagradzania, a kiedy prezes będzie chciał zatrudnić nowe osoby, musi poprosić o opinię radę nadzorczą. Przy wszelkich remontach i inwestycjach musi być stworzona dokumentacja przez osoby do tego uprawnione. - Wszelkie dokumenty i analizy to novum, które czeka pana prezesa – zapowiedział Artur Niewiarowski. - Każdego dnia i z każdego spotkania muszą być notatki służbowe. Do tego sprawozdania miesięczne. Musi być pełna korespondencja, bo wiele rzeczy było załatwianych na telefon – mówił przewodniczący, który nie tylko ganił, ale wręcz chwalił prezesa za różne działania, np. organizację imprez. Pod warunkiem, że te nie wyjdą na minus.

Najciaśniej założony kaganiec będzie w kwestii finansów, bo tu wszelkie decyzje dotyczące zobowiązań finansowych powyżej tysiąca złotych będą wymagały opinii rady, a do tych powyżej 10 tysięcy będzie trzeba opracować założenia ekonomiczne. Sam prezes miesięcznie będzie mógł rozdać do 20 karnetów w celach promocyjnych. - Musimy ubezwłasnowolnić zarząd i to zdrowo – przyznał Henryk Modrzejewski, członek RN. - Nie chciałbym być prezesem po takim regulaminie. Sami członkowie rady przyznali, że w kontaktach z zarządem iskrzyło, a posiedzenia rady trwały nawet i po 6-7 godzin. - Pan prezes już się taki urodził, ale jest super organizatorem – chwalił Modrzejewski. Z drugiej strony miał zastrzeżenia do raportu kontrolera z ratusza, bo jego zdaniem księgowość w spółce jest prowadzona w sposób prawidłowy i wystarczający. Dostało się też mediom za zły PR.

- Mariusz Paluch musi się zresetować – przyznał burmistrz i dodał: - W mojej opinii jest dobrym prezesem. A już na początku spotkania przytaczał wyniki z każdego miesiąca tego roku, gdzie frekwencja w porównaniu do ubiegłego rosła. - Na razie trend jest korzystny. Musimy go utrzymać – skwitował burmistrz. Choć zdaniem rady i tak nie ma co liczyć, że spółka na siebie zarobi.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

74 komentarzy

~dd
jest tylu ludzi wyksztalconych w naszym miescie ze za pol pensji wyprowadza park wodny na prosta,przeciez gorzej byc nie moze,Nie lepiej dac mlodym szanse,a nie ciagnac dalej to co tyle lat sie nie sprawdzilo
25 Czerwca 2015, godzina 08:31
Oceniono 13 razy 11
~z archiwum "X"
Radni z komisji budżetowej zaprosili na swe posiedzenie przed sesją rady z 10 czerwca ( 2013 r.) , kiedy to nowelizowano budżet miasta, prezesa Centrum Park. Jedna z propozycji, które wówczas przedstawił Mariusz Paluch, dotyczyła… rocznego zastępstwa na zajmowanym stanowisku przez Krzysztofa Haliżaka.

Więcej tu: http://chojnice24.pl/artykul/16006/halizak-na-prezesa-parku-wodnego/
25 Czerwca 2015, godzina 08:30
Oceniono 13 razy 11
~wyborca
Czy ja dobrze usłyszałem. Burmistrz mówił, że mógł zmienić radę nadzorczą, ale tego nie uczynił. Czyżby się panowie dogadali aby tylko pozostawić na stanowisku prezesa?
Doskonale wiem, że burmistrz czyta opinie na forach.
Panie burmistrzu prezes w dalszym ciągu będzie zarabiał tak "żenująco mało"? Żeby ratować pensję prezesa zwolnicie sprzątaczki, konserwatorów czy może ratowników?
25 Czerwca 2015, godzina 08:08
Oceniono 20 razy 16
~emeryt
nie ma honoru ,ludzie go nie chca a on ?no tak gzie dostanie taki stolek,nie w Chojnicach
25 Czerwca 2015, godzina 08:05
Oceniono 12 razy 10
~Koryto dla Paluszka!

Tytuł tego komentarza oddawałby rzeczywistość gdyby zamiast "Kaganiec dla prezesa Palucha" było "Koryto dla Paluszka"!

Mariusz uzyskał absolutorium od RN i od właściciela Parku Wodnego (to jest społeczeństwa Chojnic reprezentowanego przez burmistrza). A otrzymanie absolutorium wiąże się tradycyjnie z nagrodą - burmistrz dostał kwiaty - wiec Mariusz także powinien otrzymać coś w nagrodę. Może burmistrz da mu podwyżkę bo prezes Mariusz stale zarabia żenująco mało w porównaniu do innych prezesów chojnickich spółek! Może gdy prezes Mariusz otrzyma godna podwyżkę to przestanie używać fundusze Parku Wodnego na potrzeby i przyjemności swoich znajomych, swojej rodziny, i swoje własne.

Panie burmistrzu, Mariuszowi za uzyskanie absolutorium od rady nadzorczej należy się godna podwyżka!
25 Czerwca 2015, godzina 07:44
Oceniono 9 razy 5
~nic się nie stało?
5 lat Rada Nadzorcza kontrolowała zarząd i ... trzeba było dopiero urzędnika z kontroli, który napisał protokół, by rada z prędkością światła opracowała plan naprawczy. Wstyd dla rady a słowa uznania dla urzędnika.
25 Czerwca 2015, godzina 07:27
Oceniono 16 razy 12
~jjj
Pier...e, Pier....e Chcieliście takiego układu który trwa już piątą kadencje, można było wybrać na kolejną kogoś innego i rozbić gang.
Poza tym CZŁONKÓW to tu w pip, tylko prawdziwych mężczyzn brak i ich męskich decyzji.
Lizanie zwieracza to domena naszych guru, kto będzie z nich sr.... we własne gniazdo.

Chcieliście to macie, męczcie się kolejne 4 lata i przestańcie się użalać.

Wielkim obciachem było pokazanie się na pogrzebie mordercy i alkoholika Ksiądz Madziąga.
Dało to już sporo domyślenia co tu się k.... dzieje.
25 Czerwca 2015, godzina 06:18
Oceniono 21 razy 7
~obserwator
Wczorajsze rozstrzygnięcie burmistrza i rady nadzorczej na korzyść Palucha jest po prostu kolesiowskie i śmierdzi z daleka chojnickim układem korupcyjnym. Prezes marnotrawi setki tysięcy, które burmistrz czerpie z kasy miejskiej i przelewa na konto Centrum Parku. I jeszcze daje nieudacznikowi szansę na kolejne 6 miesięcy zamiast wypier..lić go z roboty. To się nadaje do prokuratury i CBA!
25 Czerwca 2015, godzina 00:34
Oceniono 24 razy 14
~zapis konferencji
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Czerwca 2015, godzina 23:57
Oceniono 39 razy -31
~czytelnik
Komuś się chyba wątki na forum pomyliły. Te ostatnie wpisy dotyczą wiejskiego zebrania bez udziału policjantów. Proponuję nie mieszać, bo tematy się rozmywają.
24 Czerwca 2015, godzina 23:22
Oceniono 9 razy 7
Fajna ta rada nadzorcza a właściciel CP w postaci Pana burmistrza lepiej nie może zadbać o nasze mienie. Szkoda słów i czasu bo po nich jak po kaczkach woda spływa. Można opluć i tak powiedzą, że pada. Przyjdzie czas wyjdzie szydło z worka tylko że do tego czasu szkoda zmarnowanych pieniędzy.
24 Czerwca 2015, godzina 22:48
Oceniono 19 razy 17
~krakers
To już teraz nie będzie nawet nikogo pozywał do sądu za niby obrazę ?!
24 Czerwca 2015, godzina 21:24
Oceniono 11 razy 5
~jjj
Za pół roku Prezes powie " Staliśmy na skraju przepaści, teraz zrobiliśmy krok do przodu" - wpi....iśmy się w przepaść, a kasiorę z za pół roku zgarnie no i to nie małą bo około 50.000 tys.
24 Czerwca 2015, godzina 21:12
Oceniono 14 razy 8
~żenada
Ta Sylwia Neubauer to nawet w bloku jest odbierana negatywnie przez sąsiadów , wredny fałszywy uśmieszek
24 Czerwca 2015, godzina 21:02
Oceniono 15 razy -5
~maniek
Nie jestem jak większość z Was specjalistą w dziedzinie zarządzania basenem ale wydaje mi się, że w onecnych czasach, kiedy to w każdym miasteczku jest już basen ciężko o jego rentowność... ale może się mylę
24 Czerwca 2015, godzina 21:02
Oceniono 14 razy 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 378.00 DKKDKK 59.20 60.70
EUREUR 442.00 454.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 406.00 421.00 NOKNOK 41.00 42.50
GBPGBP 487.00 502.00 SEKSEK 42.70 44.20
Aktualizacja: 2020-12-03 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 369.00 374.00 DKKDKK 59.50 60.30
EUREUR 444.50 449.50 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 410.00 417.00 NOKNOK 41.40 42.20
GBPGBP 492.00 498.00 SEKSEK 43.10 43.90
Aktualizacja: 2020-12-03 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś zadowolony ze stanu miejskiej zieleni?
Ceny paliw2020-12-02

E95 E98 ON LPG
BP 4.74 zł 5.09 zł 4.54 zł 2.34 zł
Circle K 4.69 zł - 4.49 zł 2.29 zł
Lotos Optima 4.71 zł - 4.51 zł 2.31 zł
MZK 4.69 zł 4.74 zł 4.49 zł 2.28 zł
Orlen 4.74 zł 5.03 zł 4.54 zł 2.34 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij