Czwartek, 25 Lutego 2021 | Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Urząd Gminy w Chojnicach, fot. arch.

Konsultacje społeczne w sprawie fosy

Fosa Miejska jest mijescem licznych wydarzeń kulturalnych, chociażby Festiwalu CREDO.

Fosa Miejska jest mijescem licznych wydarzeń kulturalnych, chociażby Festiwalu CREDO.

Burmistrz Miasta Chojnice zaprasza na spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania placu zabaw w Fosie Miejskiej.


Gmina Miejska Chojnice przygotowuje we współpracy z Powiatem Chojnickim projekt restauracji zespołu średniowiecznej architektury obronnej w Chojnicach. W zakresie prac znajdzie się również zagospodarowanie placu zabaw znajdującego się w fosie miejskiej. Plac zabaw mógłby nawiązywać charakterem do średniowiecznej zabudowy, stanowić uzupełnienie oferty turystycznej miasta i lepiej służyć jego mieszkańcom.

Spotkanie posłuży przygotowaniu wytycznych dla projektantów. Poprowadzą je specjaliści zrzeszeni wokół pracowni k. - projektowo-edukacyjnej grupy architektów, architektów krajobrazu, artystów i pedagogów, specjalizującej się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci i powszechnej edukacji architektonicznej:

Reklama | Czytaj dalej »


- Marta Szot – architektka krajobrazu, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od kilku lat współpracuje z pracownią k. przy projektach związanych z alternatywną architekturą krajobrazu oraz przy tworzeniu warsztatów architektonicznych dla dzieci.
- Joanna Zając - archeolog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, obecnie studentka Designing with Plants na KLC Design College w Londynie. Razem z Krakowskim Bractwem Rycerskim uczestniczyła w licznych wydarzeniach rekonstruujących i promujących kulturę polskiego średniowiecza.

Spotkanie odbędzie się 19 sierpnia 2015 r., w sali obrad Urzędu Miejskiego w Chojnicach (Stary Rynek 1, sala 408, I piętro). Początek o godzinie 10.00.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

16 komentarzy

~GCH
Dlaczego nie podano nazwy tej pracowni z Krakowa? Jakaś dziwna praktyka z zapraszaniem tylko jednej pracowni, czy nie należało ogłosić otwartego konkursu i było by z czego wybierać. Tak robi większość miast w Europie.
22 Sierpnia 2015, godzina 12:09
Oceniono 5 razy -1
~chojnicka matka
Proszę tylko pamiętać burmistrzu. że jak plac zabaw dla dzieci - to również TOALETY I PRZEWIJAK (i to blisko placu zabaw)!!!!
12 Sierpnia 2015, godzina 10:55
Oceniono 9 razy 1
~genek
bo to auto sluzbowe
11 Sierpnia 2015, godzina 16:45
Oceniono 7 razy -3
~hank
Zgadzam się na każdy pomysł, pod warunkiem, że kierownikiem projektu zostanie znany prezes, któremu będzie można podwyższyć o 100% żenujaco niską pensję. Obserwując bogate i zacne życie prezesów zauważyłem, że niektórzy wręcz wstydzą się swojego bogactwa stworzonego z naszych danin ( lista w ostatnim Czasie Chojnic). Taka np. szefowa śmieciarni w Nowym Dworze śmiga na co dzień prawie nową Astrą, a podała w oświadczeniu, że nie ma auta wartości powyżej 10 tys. zł.. Chętnie kupię tego Opla za 20.
11 Sierpnia 2015, godzina 14:38
Oceniono 9 razy 5
~Marcin Dobaj
Zamiast skupiać się na potrzebach mieszkańców, to do tej pory Arseniusz Finster tak jak traktował to nadal traktuje samorząd jako prywatna własność, skupiając się nie na służbie mieszkańcom , ale na zarządzaniu kapitałem.
Obywatele nie decydują.
-Przedstawiciele lokalnych władz zdecydowanie za mało słuchają obywateli. A samorządowcy są przecież najbliżej, prowadza zmiany wprost w naszym otoczeniu- mówi i podaje przykład:

-Ostatnio zauważyłem że w mieście organizuje się coraz mniej konsultacji społecznych. A jeśli się je urządza , to w taki sposób, żeby obywatele nie mogli w nich uczestniczyć. Bo ma to miejsce w godzinach pracy mieszkańców. Nie zapominając że nie lepiej jest zresztą w przypadku innych form współpracy z mieszkańcami.
Widać otwarcie że samorząd miasta Chojnice patrząc na historie wolnego miasta Chojnice to unika komunikacji, konsultacji z mieszkańcami.
Niska aktywność mieszkańców tłumaczy się zwyczajowo komunistyczną przeszłością i związaną z nią tradycją niskiego poziomu zaufania społecznego.
Ale panujący chaos informacyjny, zarówno odnośnie do stanu samorządu, jak i odbywających się z jego udziałem procesów, dodatkowo zniechęca mieszkańców do zaangażowania .
Przykładem mogą być chociażby kwestie wpływu na realizacje kluczowych inwestycji lokalnych.
Raport pokazuje że samorząd coraz mniej może. Także dlatego , że coraz mniej chce. Przykładem
jest chociażby oświata, burmistrz poszukując oszczędności korzystając z niżu demograficznego sprywatyzował przedszkola samorządowe.
11 Sierpnia 2015, godzina 13:03
Oceniono 13 razy 3
~amfiteatr a nie piaskownica
Byłem w fosie na "Skrzypku na dachu" ludzie obsiedli każdy skrawek widowni z wszystkich stron i aż prosi się o wykonanie w tym miejscu prawdziwego półkolistego amfiteatru, A plac zabaw niech sobie rządcy darują.
11 Sierpnia 2015, godzina 12:31
Oceniono 7 razy 3
~pływak
A już miałem nadzieję,że konsultacje społeczne będą dotyczyły zalania fosy wodą i utworzenia w tym miejscu kąpieliska miejskiego,który by nie przynosił strat jak słynny (negatywnie) basen ?!
09 Sierpnia 2015, godzina 09:36
Oceniono 11 razy 3
~zapytanie1
A kiedy konsultacje społeczne na temat uzdrowienia Chojnic i Ratusza, wywalenia (EDIT) urzędników i samego satrapy finia? Kiedy konsultacje społeczne na temat zlikwidowania powiązań (EDIT) Ratusza z chojnickimi sędziami i prokuratorami?
08 Sierpnia 2015, godzina 00:14
Oceniono 10 razy 4
~To juz eiemy co w przyszlosci robic bedzie vorka....
Kufla :-)
07 Sierpnia 2015, godzina 18:26
Oceniono 10 razy -6
~zero
Dlaczego w konsultacjach społecznych, mieszkańców z władzą, mają brać udział jacyś "specjaliści"? Czy to oni mają przekonać swoim autorytetem do z góry ustalonych przez władze rozwiązań?

Gdzie były konsultacje społeczne w czasie, kiedy stawiano w fosie Basztę Nową? Gdzie jest regulamin konsultacji społecznych w ogóle???
07 Sierpnia 2015, godzina 13:05
Oceniono 19 razy -5
~badacz
Burmistrz Finster i konsultacje społeczne to takie samo zestawienie jak diabeł i święcona woda... Nijak nie pasują...
07 Sierpnia 2015, godzina 09:16
Oceniono 26 razy 6
~do poniżej
Co ty bierzesz? Zmniejsz dawkę. Koniecznie.
07 Sierpnia 2015, godzina 00:54
Oceniono 24 razy -4
~zapytanie
A kiedy konsultacje społeczne na temat uzdrowienia Chojnic i Ratusza, wywalenbia (EDIT) urzędników i samego satrapy finia? Kiedy konsultacje społeczne na temat zlikwidowania powiązań (EDIT) Ratusza z chojnickimi sędziami i prokuratorami?
06 Sierpnia 2015, godzina 22:04
Oceniono 31 razy 7
~"Gabinetowe konsultacje" burmistrza Arka Finstera! Bez cenzury.
Komentarz, bez cenzury, jest dostępny na stronie:
/chojnice.livejournal.com chojnice.livejournal.com

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
chojnice.livejournal.com
06 Sierpnia 2015, godzina 20:06
Oceniono 35 razy 13
~"Gabinetowe konsultacje" burmistrza Arka Finstera
Burmistrz i jego dzielni urzędnicy uważają, że w czasie "konsultacji społecznych" społeczeństwo Chojnic jedynie przeszkadza im, i irytuje ich, gdy oficjalnie "dla dobra miasta" podejmują głęboko przemyślane i genialne decyzje! Ustalenie czasu spotkania na godzinę 10 rano, gdy w większości mieszkańcy Chojnic pracują zawodowo, jest wyraźną wskazówką, że łaskawy włodarz nie miał zamiaru ułatwić mieszkańcom udziału w konsultacjach.

Od czasu do czasu, burmistrz i jego urzędnicy delikatnie przypominają mieszkańcom Chojnic, że ich udział w konsultacjach społecznych wymaganych prawem jest całkowicie zbędny, a nawet wręcz przeszkadza urzędnikom i genialnemu burmistrzowi w ich nieustających działaniach "dla dobra miasta". Taki wniosek można było wysnuć po jednym z ostatnich konsultacjach społecznych jakie zorganizował wspaniały burmistrz Arek Finster w sprawie przebiegu drogi wojewódzkiej nr 212 w Chojnicach wraz z budową węzła na drodze krajowej nr 22 (http://chojnice24.pl/artykul/19268/nie-takich-konsultacji-oczekiwali/)

Każdy kto próbował udzielać się społecznie w Chojnicach poznał realia i wie, że burmistrz robi wszystko co może by zniechęcić chojniczan do udziału w konsultacjach społecznych, a także do udziału we wszelkich innych formach działalności społecznej w mieście. Aktywność społeczna chojniczan irytuje i denerwuje burmistrza Arka bo działacze społeczni sa wścibscy i zbytnio interesują się działalnością burmistrza i ratusza - zaglądają w społeczne finanse miejskie - i w związku z tym przeszkadzają burmistrzowi, jego (EDIT) kolegom, i wesołej ferajnie urzędników w ich nieustających przedsięwzięciach i działaniach "dla dobra miasta". Tak wiec, zaangażowani społecznie mieszkańcy Chojnic są niepożądani bo utrudniają burmistrzowi Arkowi jego działania (EDIT). A nasz dzielny i wszechstronnie genialny włodarz nie lubi gdy ktoś wścibia mu nos w jego (EDIT). Dlatego najważniejsze "konsultacje" ze swoimi (EDIT) kolesiami, (EDIT), (EDIT), i wszelkiego typu kombinatorami przeprowadza w tajemnicy przed mieszkańcami Chojnic w zaciszu swojego gabinetu - często za drzwiami zamkniętymi na klucz by decyzje podjęte podczas "gabinetowych konsultacji" nie wyciekły do publicznej wiadomości! To właśnie w czasie "gabinetowych konsultacji" pomiędzy (EDIT) Arkiem i innymi (EDIT) i kombinatorami dochodziło do największych (EDIT) i (EDIT) społecznego mienia - przekazania po (EDIT) socjo-technicznych 250 tys zł zabranego ze schetynówki na nowe organy kościelne, przekazanie w spisku z klerem gruntu miejskiego prywatnej szkole katolickiej za 5 % wartości rynkowej, przekazanie 250 tys zł na remont prywatnej starej plebanii, przekazanie ponad 5 mln zł na remont boiska dla zawodowego klubu piłkarskiego, coroczne pensje nazywane "grantami" z budżetu miasta dla zawodowych piłkarzy Chojnicznki, i bezkrytyczne przekazywanie co roku od 600 tys zł do 1,4 mln zł na pokrycie długów Parku Wodnego stworzonych nieudolnym i (EDIT) zarządzaniem tej instytucji przez (EDIT) kolesia burmistrza Arka. "Gabinetowe konsultacje" burmistrza doprowadziły do marnotrawstwa i (EDIT) społecznego majątku w wielu przypadkach na olbrzymia skale.

"Gabinetowe konsultacje" organizowane przez Arka zaowocowały wieloma (EDIT) zmowami i (EDIT) na szkodę majątku miasta i poszczególne przypadki marnotrawstwa i (EDIT) można by dalej wyliczać - myślę, że każdy mieszkaniec Chojnic mógłby dodać coś do tej listy (EDIT) burmistrza Arka Finstera i zarządzanej przez niego (EDIT) kliki.nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
06 Sierpnia 2015, godzina 18:48
Oceniono 46 razy 24

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 378.00 DKKDKK 59.70 61.20
EUREUR 445.00 457.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 404.00 419.00 NOKNOK 43.00 44.50
GBPGBP 517.00 531.00 SEKSEK 43.90 45.40
Aktualizacja: 2021-02-24 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 375.00 DKKDKK 60.20 60.90
EUREUR 449.00 453.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 407.00 415.00 NOKNOK 43.50 44.20
GBPGBP 520.00 526.00 SEKSEK 44.30 45.00
Aktualizacja: 2021-02-24 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy dotacja w wysokości 5 tys. zł z urzędu miejskiego byłaby dla Ciebie wystarczającą zachętą do wymiany źródła ciepła na bardziej ekologiczne?

Ceny paliw2021-02-22

E95 E98 ON LPG
BP 5.08 zł 5.44 zł 4.94 zł 2.55 zł
Circle K 5.03 zł - 4.89 zł 2.53 zł
Lotos Optima 5.04 zł - 4.91 zł 2.53 zł
MZK 4.92 zł 4.98 zł 4.79 zł 2.42 zł
Orlen 5.08 zł 5.38 zł 4.94 zł 2.53 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij