Wtorek, 16 Stycznia 2018 | Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza | Pogoda: 0°C, 995 hPa, wiatr 11.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot, nadesłane

Kaszubskie pieśni i barszcz ukraiński

Dzięki programowi realizowanemu przez Promocję Regionu Chojnickiego i Narodowe Centrum Kultury na wakacjach w Chojnicach gościło 20 dzieci z Ukrainy. - Wyjechały od nas bardzo zadowolone - mówi prezes miejskiej spółki Roman Guzelak.


Dzieci z Ukrainy gościły w naszych stronach od 9 do 17 sierpnia. - Udało nam się pozyskać środki na zadanie wymiana młodzieży polskiej i ukraińskiej - wyjaśnia Roman Guzelak. Młodzi Ukraińcy wypoczywali w towarzystwie członków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej Kaszuby.

- Odbyliśmy w mieście grę terenową i poznawaliśmy dzięki niej Chojnice, jechaliśmy Kaszubską Marszrutą do Swornegaci, w Konarzynach odbyły się warsztaty witrażu - wymienia prezes PRCh. Młodzi ludzie zawitali także do Charzyków czy Trójmiasta. Udali się do Parku Narodowego "Bory  Tucholskie" i Eksperymentarium. - Warsztaty teatralne poprowadził Dominik Gostomski. Odwiedził nas też Bogdan Kuffel z rycerzami z Bractwa Rycerskiego Herbu Tur - mówi Guzelak.

W ramach warsztatów kulinarnych młodzież zza wschodniej granicy przygotowała barszcz ukraiński, chojniczanie odwdzięczyli się sałatką i bigosem. - Dzieci spędziły też czas u rodzin - dodaje prezes.

Reklama | Czytaj dalej »

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

7 komentarzy

~DOBRE!!!
Niech się leją, tylko Polskę odgrodzić od nich zasiekami z drutu żyletkowego i polem minowym, tak samo od tej dziczy która ucieka z Afryki!
31 Sierpnia 2015, godzina 17:52
Oceniono 17 razy 11
~Ukrańcom nic nie odpowiada
dzisiaj znowu leją się przed swoim parlamentem, są zabici i ranni. Teraz solidaruchy zapewne przywiozą tych rannych i będą ich leczyć w polskich szpitalach za friko, a później jeszcze im dadzą ze 100mln. dolarów bo tamte od Ewy i Bronka już dawno rozkradli!
31 Sierpnia 2015, godzina 17:03
Oceniono 17 razy 13
~do ponizej:
popieram cie
28 Sierpnia 2015, godzina 19:53
Oceniono 28 razy 18
~Ch.24.pl
Tak kochacie ukraińców, że wykasowaliście wpisy które nie były jakieś anty? Jesteście coraz bardziej stronniczy, szkoda czasu aby czytać wasze strony!
28 Sierpnia 2015, godzina 18:34
Oceniono 31 razy 19
~A tyle polskich organizacji wola o pomoc
dla głodnych,chorych,kalekich,bezradnych,opuszczonych dzieci,polskich niczemu winnych dzieci.

Hipokryci !!!!!!!!

Na tej filantropi ten Gruzelak i jemu podobni ileś tam zarabiają.Ile panie Gruzelak ???

Czy my Polacy kiedyś wreszcie przejrzymy na własne oczy ?
26 Sierpnia 2015, godzina 07:20
Oceniono 52 razy 18
~to tylko w Polsce
w Polsce są dzieci, których rodziców nie stać na wyprawkę do szkoły i nie wspominając o ciepłym posiłku, a my jeszcze sponsorujemy ukraińców, co mają nas w *****
26 Sierpnia 2015, godzina 01:41
Oceniono 54 razy 20
~Uklad
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Sierpnia 2015, godzina 00:05
Oceniono 48 razy -40

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 338.00 349.00 DKKDKK 55.20 56.70
EUREUR 414.00 423.00 RUBRUB 5.60 6.50
CHFCHF 347.00 362.00 NOKNOK 42.40 43.90
GBPGBP 465.00 475.00 SEKSEK 41.60 43.10
Aktualizacja: 2018-01-16 14:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 340.00 346.00 DKKDKK 55.60 56.30
EUREUR 416.00 420.00 RUBRUB 6.03 6.06
CHFCHF 351.00 357.00 NOKNOK 42.90 43.60
GBPGBP 466.00 471.00 SEKSEK 42.10 42.70
Aktualizacja: 2018-01-16 14:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2018-01-16

E95 E98 ON LPG
BP 4.95 zł 5.31 zł 4.73 zł 2.06 zł
Circle K 4.92 zł 5.27 zł 4.7 zł 2.04 zł
Lotos Optima 4.91 zł - 4.7 zł 2.04 zł
MZK 4.86 zł 5.06 zł 4.64 zł 2.06 zł
Orlen 4.95 zł 5.19 zł 4.73 zł 2.06 zł
PKS - - - -