Środa, 22 Listopada 2017 | Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka | Pogoda: 4°C, 1011 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. mz

Asystent nauczyciela. Novum w gminnych placówkach

Dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty Bernadeta Zimnicka.

Dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty Bernadeta Zimnicka.

Ma być złotym środkiem na liczniejsze oddziały w szkołach podstawowych. Dzieciom zapewni opiekę i bezpieczeństwo, a szkolnej kasie oszczędności.


W szkołach podstawowych liczba dzieci w oddziale nie może przekroczyć 25. - Jeśli mamy 26-27 uczniów, dyrektor musi podjąć decyzję czy klasę dzieli na dwie, czy też zatrudnia asystenta nauczyciela - tłumaczy szefowa gminnej oświaty Bernadeta Zimnicka. W Pawłowie i Charzykowach za zgodą organu prowadzącego postanowili postawić na nowość, czyli asystenta. - Koszt asystenta jest zdecydowanie niższy niż kolejnego oddziału - mówi urzędniczka. Asystenta zatrudnia się na podstawie kodeksu pracy, a nie karty nauczyciela, na konkretny okres, tj. od września do czerwca. W przybliżeniu etat będzie wynosił 19 h tygodniowo. Osoba starająca się o to stanowisko musi posiadać kwalifikacje z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej. Może być emerytem.

- Asystent nie może wchodzić w kompetencje nauczyciela - zaznacza Zimnicka.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

10 komentarzy

~rodzic
Prawo takie sobie. Gdzie tutaj dobro ucznia? Tylko pieniądze sie liczą! Gmina dba o uczniów, chyba żart?
30 Sierpnia 2015, godzina 13:37
Oceniono 11 razy 7
~profil asystenta NOVUM:
https://portal.abczdrowie.pl/choroby-wieku-podeszlego

Choroby wieku podeszłego to inaczej tzw. choroby starcze. To naturalne, że ciało i organizm człowieka w ciągu całego życia podlegają różnorodnym przemianom. Wraz z postępującym czasem pojawiają się przede wszystkim niedomagania w funkcjonowaniu poszczególnych jego narządów. Na dolegliwości i choroby wieku podeszłego wpływ mają m.in. niezdrowy tryb życia, nieodpowiednia dieta, ale także czynniki ryzyka wynikające np. z predyspozycji genetycznych. Z jakimi chorobami seniorzy zmagają się najczęściej?

Spis treści

Nadciśnienie tętnicze i choroby krążenia
Osteoporoza i zaćma
Zaburzenia pamięci i choroba Alzheimera
Rak prostaty


Teraz tem, kto powiedział, że asystent może być emerytem - jak Ci nie wstyd????
30 Sierpnia 2015, godzina 10:40
Oceniono 8 razy 2
~moja Pani asystentka w szkole
30 Sierpnia 2015, godzina 10:37
Oceniono 6 razy 2
~śmiech
Emeryt jasne, bo niech sobie rodzinka dorobi, po co dać pracę młodym i ambitnym. Emeryt sam potrzebuje pomocy, a ma zajmować się dzieckiem. A co do pedagogiki wczesnoszkolnej to nie każdy po tym kierunku nadaje się na nauczyciela co niektórzy po zawodówkach potrafią lepiej zająć się dziećmi i mają o wiele większą wiedzę i przede wszystkim podejście. I jeszcze jedno powinno być tak albo emerytura albo praca.
30 Sierpnia 2015, godzina 06:41
Oceniono 12 razy 4
~ratownik
W szkołach robią się DPS-y i hospicja.
30 Sierpnia 2015, godzina 01:49
Oceniono 17 razy 5
~Nasza Pani
Nie powinien być emerytem. Ten asystent. Dajmy prać ludziom, którzy nie mają pracy a maja kwalifikacje!. W szkołach i tak pracują emerytki. To dość niemoralne blokować miejsce pracy, pobierać emeryturę i dodatkowe wynagrodzenie z budżetu. Nie po to nauczyciele ( rozsądni) walczą o przywrócenie praw do emerytury po 30 latach pracy, by ci, co mają znajomości blokowali etaty młodym. Przecież jest to zawód w którym trzeba siły, swieżości. A panie emerytki pracują od dzwonka do dzwonka. Bo już im nie zależy
30 Sierpnia 2015, godzina 00:21
Oceniono 15 razy 9
~Nick-odem
"Takie będą Rzezeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". A tu ciągle oszczędności i oszczędności.
29 Sierpnia 2015, godzina 17:43
Oceniono 14 razy 4
~Babcie i dziadki jako asystenci w szkole -
to jest dopiero NOVUM!!!!!
29 Sierpnia 2015, godzina 15:32
Oceniono 19 razy 7
~serio???
Dzieciom zapewni opiekę i bezpieczeństwo, a szkolnej kasie oszczędności.

A co z 20% dodatkiem do stażu, bo emeryci mają tyle przepracowane, więc jakie oszczędności? 20% z krajowej, czyli z 1680zł to 332zł więcej , czyli jest to pensja MŁODEGO nauczyciela zaraz po studiach, nauczonego nowego podejścia do dzieci, a nie jak emerytowani nauczyciele – często liniał na dupę i precz do kąta. Już nie wspomnę o wieku - zgarbionej babci chodzącej po klasie miedzy dzieciakami, na litość boską!!!!
Jakie bezpieczeństwo? Osoby na emeryturze nie zawsze maja już tak sprawny refleks, aby wszystko ogarnąć, zwłaszcza z maluchami. KTO TO WYMYŚLIŁ??????
29 Sierpnia 2015, godzina 14:40
Oceniono 24 razy 6
~Może być emerytem. ????? JEZU!!!!!!!
No pieknie, babcia zapanuje nad żywymi 5,6,7 latkami????? To chyba jakis żart. Takie osoby z racji wieku i tak będą ciągle na chorobowym. Gratuluję pomysłu. 66-latka czy 70-latka na wycieczce z maluchami?
29 Sierpnia 2015, godzina 14:29
Oceniono 22 razy 10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 368.00 DKKDKK 55.90 57.40
EUREUR 418.00 428.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 356.00 371.00 NOKNOK 42.70 44.20
GBPGBP 470.00 484.00 SEKSEK 41.50 43.00
Aktualizacja: 2017-11-21 18:53
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 364.00 DKKDKK 56.20 57.00
EUREUR 420.00 425.00 RUBRUB 6.06 6.09
CHFCHF 359.00 366.00 NOKNOK 43.20 44.00
GBPGBP 472.00 479.00 SEKSEK 42.00 42.80
Aktualizacja: 2017-11-21 18:53
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-11-21

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.64 zł 4.99 zł 4.49 zł 2.05 zł
BP 4.67 zł 5.03 zł 4.52 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.65 zł - 4.51 zł 2.06 zł
MZK 4.62 zł 4.82 zł 4.48 zł 2.09 zł
Orlen 4.66 zł 4.92 zł 4.52 zł 2.07 zł
PKS - - - -