Piątek, 23 Sierpnia 2019 | Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. arch.

Dworzec im. Franciszka Króla?

Z propozycją nadania imienia dla przejętego przez miasto budynku dworca kolejowego wystąpił Adrian Król. Pismo wnuk znanego naczelnika Lokomotywowni PKP w latach 1962-1974 skierował do burmistrza Chojnic i Rady Miejskiej.


Jedną ze sztandarowych inwestycji miasta na najbliższe lata jest rewitalizacja dworca PKP. Dzięki przebudowie i odświeżeniu obiektu, ten ma zyskać drugie życie. Chojniczanin Adrian Król apeluje, aby też nadać mu patronat postaci niezwykle zasłużonej nie tylko dla lokalnego kolejnictwa, ale i całego miasta. Burmistrzowi i Radzie Miejskiej Chojnic daje pod rozwagę uhonorowanie w ten sposób Franciszka Króla, naczelnika Lokomotywowni PKP.

Reklama | Czytaj dalej »

Adrian Król przypomina, że jego dziadek udostępnił miastu wodociąg należący do kolei, wybudował nowy pawilon dla Szkoły Podstawowej nr 3, rozbudował szkołę zawodową przy pl. Niepodległości. - Na początku lat 70. z inicjatywy chojnickich kolejarzy powstało osiedle domków jednorodzinnych "Kolejarz", w którego powstanie Franciszek Król był mocno zaangażowany. Można powiedzieć, że bez jego udziału powstanie osiedla stanęłoby pod znakiem zapytania - podnosi w piśmie do samorządowców wnuk. - Franciszek Król został wyróżniony tytułem „Zasłużony  Kolejarz”,  odznaczony  Brązowym  oraz Złotym  Krzyżem Zasługi,  Krzyżem  Kawalerskim  Orderu  Odrodzenia  Polski  oraz  wpisany  w  poczet  „Zasłużonych Obywateli dla miasta Chojnice” (1976r.) - uzasadnia dalej.

Przed pięcioma laty Adrian Król proponował, by nazwiskiem naczelnika lokomotywowni nazwać rondo przy osiedlu Kolejarz. Wniosek rozpoczął szeroką dyskusję nad nazewnictwem. Koniec końców mieszkańcy swoimi głosami zdecydowali nadać mu imię kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wniosek

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

57 komentarzy

~chojniczanin
20 Lutego 2016, godzina 23:17
Oceniono 3 razy -1
~Obserwator
Wasz administrator to zwykły script kiddie.
12 Lutego 2016, godzina 23:41
Oceniono 12 razy -4
~do chojniczanin z chojnic
Burmistrz już rozpatrzył pozytywnie wniosek.

11 Lutego 2016, godzina 12:21
Oceniono 5 razy 3
~chojniczanin z chojnic
Wie ktoś może kiedy wniosek zostanie rozpatrzony? Co na to wszystko burmistrz?
11 Lutego 2016, godzina 10:28
Oceniono 4 razy 2
~Obserwator
tak
10 Lutego 2016, godzina 09:59
Oceniono 6 razy -2
~Jestem sobie mały miś i lubie kasować komentarze.
Jestem sobie mały miś i lubie kasować komentarze.
10 Lutego 2016, godzina 09:58
Oceniono 5 razy -5
~do nie-dupka
po co te nerwy, przecież Adi jako administrator Ch24 oraz główny bohater artykułu nawet tego nie czyta. W końcu inaczej na pewno by się wypowiedział w komentarzach. A te minusy do wszystkich komentarzy to daje jego fanklub
01 Lutego 2016, godzina 21:22
Oceniono 12 razy -4
~do dupka:
Dobrze czarny Panie, ale wtedy nikt nie będzie wiedział o Twoich absurdalnych pomysłach zmiany nazwy dworca .
01 Lutego 2016, godzina 21:00
Oceniono 9 razy -5
~do ponizej:
to zmien strone, dupku !!!
01 Lutego 2016, godzina 19:59
Oceniono 10 razy 6
~Wkurzony
Droga redakcjo proszę odsunąć pana k. od zarządzania serwisem!!!!!! To wy dbacie o niezależność czy jakiś sfrustrowany koleś? Nie chce mi sie juz w tym uczestniczyć.
01 Lutego 2016, godzina 07:51
Oceniono 11 razy -9
~do poniżej
hehe widzę że napiszesz każdą głupotę żeby odwrócić uwagę od istoty rzeczy
może ty wyjaśnisz dlaczego redakcja Ch24 miałaby tak absurdalnie wyłączać i włączać komentarze?
31 Stycznia 2016, godzina 18:37
Oceniono 10 razy 6
~Katastrofa
Wyłączyli możliwość komentowania na noc?! To musiał być istny dramat dla tych biednych ludzi, co nie mają nic lepszego do roboty, niż obrażanie innych. Caaaaała noc bez komentarzy, bez krytykowania... Koszmar.
31 Stycznia 2016, godzina 18:13
Oceniono 17 razy 9
~do poniżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Stycznia 2016, godzina 17:34
Oceniono 14 razy -10
~kali
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Stycznia 2016, godzina 20:40
Oceniono 18 razy -14
~chojniczanin z chojnic
Czemu ludzie są tacy straszni i sami nie napiszą, że chcą wszystko nazwać imieniem Franciszka Króla i zawsze Adrian musi. Przykre!!!
30 Stycznia 2016, godzina 15:35
Oceniono 25 razy -3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 399.00 DKKDKK 57.50 59.00
EUREUR 431.00 440.00 RUBRUB 5.60 6.50
CHFCHF 392.00 407.00 NOKNOK 43.00 44.50
GBPGBP 475.00 486.00 SEKSEK 39.70 41.20
Aktualizacja: 2019-08-23 11:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 396.00 DKKDKK 58.00 58.70
EUREUR 433.00 436.50 RUBRUB 5.70 6.30
CHFCHF 396.00 402.00 NOKNOK 43.40 44.10
GBPGBP 477.00 483.00 SEKSEK 40.20 41.00
Aktualizacja: 2019-08-23 11:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Na którą z cyklicznych imprez letnich czekasz najbardziej:





Ceny paliw2019-08-19

E95 E98 ON LPG
BP 5.03 zł 5.39 zł 4.96 zł 1.92 zł
Circle K 4.97 zł - 4.89 zł 1.87 zł
Lotos Optima 4.97 zł - 4.89 zł 1.87 zł
MZK 4.97 zł 5.23 zł 4.89 zł 1.92 zł
Orlen 4.97 zł 5.22 zł 4.89 zł 1.92 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.