Poniedziałek, 25 Czerwca 2018 | Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma | Pogoda: 19°C, 1017 hPa, wiatr 11.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
mz

Niezłomni Wyklęci 1944 - 1963

To tytuł wystawy, którą od wczoraj (1.03), czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, oglądać można na chojnickiej starówce. Plenerowa wystawa zagości w Chojnicach tydzień.

 

Tak wystawę zapowiadało Stowarzyszenie Arcana Historii: "NIEZŁOMNI WYKLĘCI 1944-1963" - plenerowa wystawa w formie banerów poświęcona Żołnierzom Niezłomnym - przybliżająca sylwetki polskich bohaterów, którym po wielu latach przywracany jest należny szacunek i pamięć. Wystawa ta zostanie nam użyczona przez Stowarzyszenie Traugutt z Pruszcza Gdańskiego i zagości na chojnickim Starym Rynku w okresie 1-7 marca 2016. Wystawa w Chojnicach znajdzie się dzięki Sławomirowi Sawickiemu (Sławko Start Sawicki). Dziękujemy Sławkowi i kolegom z Pruszcza Gdańskiego!

Reklama | Czytaj dalej »

Organizatotrzy wystawy przypominają, że 5 marca startuje II Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Chojnicach ze Starego Rynku od godz. 14.00.

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

79 komentarzy

~Uwaga !!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Marca 2016, godzina 13:14
Oceniono 46 razy -32
~17 wrzesnia - święto zdrajców Polski
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Marca 2016, godzina 12:57
Oceniono 50 razy -34
~barnim
Leśne bandy, które rabowały żywność głodującym chłopom, a jak ci się sprzeciwiali to bat i kula w łeb. Taka to była walka, o ziemniaki i słoninę. Degeneraci w polskich mundurach, którzy pragnęli razem z Niemcami walczyć z bolszewikiem, niestety, Niemiec się na nich wypiął, a bolszewika polska ludność jakoś nie nienawidziła, bo była wdzięczna, że ją uratował od niemieckiej zagłady. A teraz taka hucpa ...
03 Marca 2016, godzina 09:31
Oceniono 53 razy 39
~Ja
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Marca 2016, godzina 08:09
Oceniono 50 razy -38
~meta
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Marca 2016, godzina 07:42
Oceniono 52 razy -38
~meta
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Marca 2016, godzina 07:42
Oceniono 53 razy -39
~magdalenka
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Marca 2016, godzina 23:16
Oceniono 58 razy -38
~borsuk
A gdzie zdjęcia pomordowanych przez bandy przeklętych?
02 Marca 2016, godzina 22:23
Oceniono 59 razy 39
~Do SZCZKACZKI ujadaczki żeby wreszcie dostał sraczki
Wklej sobie jeszcze coś, dlaczego tak mało, nic innego nie potrafisz? Jesteś żałosnym dupkiem na którego nie warto zwracać uwagi, ale lepiej pilnuj gnojku swojego nosa lepiej na tym wyjdziesz.
02 Marca 2016, godzina 21:12
Oceniono 58 razy 30
~hip
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Marca 2016, godzina 19:56
Oceniono 62 razy -44
~zołnierz niezłomny
Na uroczystościach w Waksmundzie w 69. rocznicę ostatniej walki i śmierci Józefa Kurasia „Ognia” minister Macierewicz mówił w kościele o nim i zasługach „żołnierzy wyklętych”. Tymczasem dwaj członkowie rodzin byłych akowców złożyli w krakowskim IPN udokumentowane zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza MO i UB… Józefa Kurasia. IPN musiał wszcząć śledztwo. Tym, kim „Ogień” stał się dla Podhala, dla Podlasia był „Bury”, a dla Białostocczyzny „Łupaszka” – obaj mieli na rękach krew miejscowej ludności. Cywilnych ofiar „wyklętych” było co najmniej 5143, w tym 187 dzieci do lat 14. Dzisiaj z „Burego”, „Łupaszki” i „Ognia” robi się bohaterów, ale oprócz prawicowej polityki historycznej jest jeszcze pamięć społeczna, świadków historii i ich potomków. Jej nie da się wymazać, uchwalając Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
02 Marca 2016, godzina 19:44
Oceniono 55 razy 37
~Las ( do osoby nadużywającej "do poniżej")
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Marca 2016, godzina 19:26
Oceniono 55 razy -35
~DO PONIŻEJ:
Twoja stara cie na haju zrobiła ???
Skończ już, człeku !!!!!!!!!!!
02 Marca 2016, godzina 17:58
Oceniono 62 razy 30
~Antyujadacz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Marca 2016, godzina 16:36
Oceniono 66 razy -26
~Stalin i inne takie tam...
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Marca 2016, godzina 16:12
Oceniono 57 razy -33

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Komentarze pod tym artykułem są publikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 376.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 427.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 486.00 497.00 SEKSEK 40.80 42.30
Aktualizacja: 2018-06-25 17:52
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 369.00 373.00 DKKDKK 57.70 58.40
EUREUR 431.00 435.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 372.00 379.00 NOKNOK 45.10 45.80
GBPGBP 489.00 494.00 SEKSEK 41.30 42.00
Aktualizacja: 2018-06-25 17:52
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?




Ceny paliw2018-06-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.09 zł 5.45 zł 4.99 zł 2.07 zł
Circle K 5.06 zł 5.41 zł 4.96 zł 2.05 zł
Lotos Optima 5.06 zł - 4.93 zł 2.05 zł
MZK 5.06 zł 5.23 zł 4.93 zł 2.07 zł
Orlen 5.09 zł 5.37 zł 4.99 zł 2.07 zł
PKS - - - -