Wtorek, 12 Grudnia 2017 | Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary | Pogoda: 5°C, 997 hPa, wiatr 28.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

W alkogoglach na festynie

Dziś radni miejscy zdecydowali, że warto zakupić taki sprzęt, by zademonstrować jak upośledzone są zmysły po spożyciu alkoholu, gdy chcemy usiąść za kółkiem. Chojniczanie będą mogli się o tym przekonać na własnej skórze, m.in. podczas festynów, a dzieciaki na zajęciach w szkołach.

 

- Zakup tych alkogogli jest bardzo dobrą sprawą, ponieważ miejska komisja już wypróbowała, jak to się człowiek zachowuje po tym. Doskonale wiemy, jak to działa na ludzi - rekomenduje Maria Błoniarz - Górna z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zakup tych alkogogli...


- Koszt jednej pary alkogogli to 500 zł. Chcemy zakupić trzy sztuki - informuje dyrektorka Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej Agnieszka Kortas - Koczur.

Reklama | Czytaj dalej »

19 radnych poparło pomysł zakupu takich materiałów szkoleniowych. Dwoje wstrzymało się od głosu. - Chciałbym uczulić tu przede wszystkim być może na wydanie pieniędzy na to, by lepiej zbadać, jak na problem szerzącego się alkoholizmu wpływają decyzje o zwiększeniu ilości punktów sprzedaży alkoholi w mieście - alarmował radny Mariusz Brunka. Zresztą podczas dzisiejszej prezentacji dotyczącej zdarzeń wykrywanych z pomocą monitoringu problem alkoholu także się przewijał. - Bydgoszcz  ma więcej punktów sprzedaży alkoholu niż cała Norwegia. Myślę, że Chojnice też starają się w tym wyścigu jak mogą.

Chciałbym uczulić tu przede wszystkim...

Burmistrz Arseniusz Finster do krajów skandynawskich nie chciał się porównywać. Zauważył również, że radny swój postulat mógł zgłosić w momencie, kiedy radni przyjmowali miejski program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, czyli jeszcze w ubiegłym roku. A może nawet zaproponować, by ograniczyć liczbę monopolowych. Choć ta propozycja w świetle prowadzonej polityki nie ma raczej szans. - W odniesieniu do punktów prowadzimy liberalną politykę od wielu lat - przyznał bowiem burmistrz. - Odpowiedź na pana pytanie pewnie jest trudna i nie wiem czy są narzędzia.

- Chciałbym zakomunikować, że taki program przyjmujemy co roku...

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

11 komentarzy

~Dziwna ta radna
Na sesjach opowiada o biciu laczkiem dzieci w przedszkolu, na komisji budżetu obrażona wychodzi i trzaska drzwiami, a teraz gada alkogoglach. DZIWNA TA RADNA, KTO NA TAKĄ GŁOSOWAŁ. Widać u niektórych brak kultury i taktu.
26 Marca 2016, godzina 18:19
Oceniono 1 raz 1
~A co tam słychać u
Kostka - największego świra miasta Chojnice???
25 Marca 2016, godzina 19:41
Oceniono 4 razy -2
~do - nieśmiały parafianin

Proszę podaj sposób jak pisać na forach internetowych anonimowo.
25 Marca 2016, godzina 18:10
Oceniono 13 razy 11
~KOSTEK
To jest świr świr świr i jeszcze raz ŚWIR !!!
22 Marca 2016, godzina 14:59
Oceniono 6 razy -4
~Kostek
Ty Świrze !!!
22 Marca 2016, godzina 13:19
Oceniono 6 razy -4
~Ten KOSTEK to
Znany w całych Chojnicach lokalny Świr co dziewczyny zaczepia. Dziwi mnie fakt ze przez tyle lat nikt mu jeszcze nie dał w ryj. Ciekawe czemu?
22 Marca 2016, godzina 07:58
Oceniono 7 razy -3
~To lokalny świr Chojnic
Niejaki KOSTEK to na codzień takie gogle nosi.
21 Marca 2016, godzina 21:58
Oceniono 9 razy 1
~XXX
TO TAKI BUŁAWA Z RATUSZA ZE SWOJĄ KOCHANKĄ ZABROCKĄ NON STOP CHODZA W TAKICH GOGLACH BO MAJA CIAGLE UPOSLEDZONE ZMYSŁY I UMYSŁY
21 Marca 2016, godzina 21:05
Oceniono 15 razy 1
~zaciekawiony chojniczanin

Czy radna Marysia była pijana gdy wypowiadała się:
- Zakup tych alkogogli jest bardzo dobrą sprawą, ponieważ miejska komisja już wypróbowała, jak to się człowiek zachowuje po tym. Doskonale wiemy, jak to działa na ludzi - rekomenduje Maria Błoniarz - Górna z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
?

Czy też taka wypowiedź, jest normalnym dla niej lecz trudny do zrozumienia sposobem wysławiania się?

Czy mówiąc:
miejska komisja już wypróbowała, jak to się człowiek zachowuje po tym
Marysia miała na myśli efekty alkogogli czy też przyznawała się do faktu, że członkowie miejskiej komisji spili się osobiście i dlatego mają praktyczne doświadczenie jak alkohol wpływa na wzrok pijanej osoby?

21 Marca 2016, godzina 19:08
Oceniono 26 razy 10
~A kojarzycie
Tego świra Kostka co chodzi i gada ludzi zaczepia a w szczególności kobiety i dziewczyny ? On to juz niczego nie potrzebuje...
21 Marca 2016, godzina 16:37
Oceniono 12 razy 2
~Jeśli już porównujemy
W Norwegii za zabójstwo 77 osób dostaje się 21lat :v
21 Marca 2016, godzina 16:35
Oceniono 11 razy 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 353.00 363.00 DKKDKK 55.60 57.10
EUREUR 417.00 426.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 353.00 368.00 NOKNOK 42.00 43.50
GBPGBP 471.00 482.00 SEKSEK 41.50 43.00
Aktualizacja: 2017-12-12 14:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 356.00 361.00 DKKDKK 56.10 56.70
EUREUR 418.00 421.50 RUBRUB 6.05 6.08
CHFCHF 357.00 364.00 NOKNOK 42.40 43.00
GBPGBP 473.00 480.00 SEKSEK 41.90 42.60
Aktualizacja: 2017-12-12 14:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-12-12

E95 E98 ON LPG
BP 4.65 zł 5.01 zł 4.51 zł 2.1 zł
Circle K 4.53 zł 4.88 zł 4.4 zł 2.02 zł
Lotos Optima 4.62 zł - 4.49 zł 2.07 zł
MZK 4.49 zł 4.69 zł 4.35 zł 2.07 zł
Orlen 4.65 zł 4.92 zł 4.51 zł 2.07 zł
PKS - - - -