Niedziela, 15 Grudnia 2019 | Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. mz

Lech Kaczyński zamiast komunisty?

To jedna z propozycji nazw ulic, które muszą być zmienione w związku z ustawą dekomunizacyjną, wniesiona przez lokalny komitet Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

- Do końca czerwca przedłużyliśmy termin składania propozycji nowych nazw dla pięciu ulic - informuje radny miejski Kazimierz Jaruszewski, który przewodniczy ratuszowemu zespołowi ds. nazewnictwa ulic. Propozycje należy kierować do urzędu (z dopiskiem zespół ds. nazewcnictwa ulic) osobiście lub mailowo urzad@miastochojnice.pl. Ustawa ma wejść w życie w wakacje i daje rok na zmianę nazw patronów ulic związanych z systemami totalitarnymi. W Chojnicach do wymiany wytypowano ulice z komunistycznymi działaczami, tj. Finder, Nowotko, Sawicka, Krasicki oraz Armię Ludową.

Reklama | Czytaj dalej »

Mieszkańcy ul. Pawła Findera, położonej  w sąsiedztwie ul. Brzozowej i Prochowej, chętnie zmienią nazwę i wnieśli już swoją propozycję - ul. Łąkowa. - Od września ruszymy pełną parą z konsultacjami - zapowiada szef ratuszowego zespołu, który z wykształcenia jest polonistą. Niedawno na jego ręce wpłynęły propozycje zgłoszone przez komitet terenowy Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich jest m.in. śp. prezydent Lech Kaczyński, a także ks. Jerzy Popiełuszko, generał Grot Rowecki, rotmistrz Witold Pilecki czy Danuta Siedzikówna. Wśród lokalnych postaci jest siostra franciszkanka Adelgund Tumińska, która została zgwałcona i zamordowana przez żołnierzy radzieckich, ale ocaliła inne siostry. Działacze PiS zamiast nazwy Armii Ludowej proponują Żołnierzy Wyklętych.

 

Uchwała komitetu terenowego PiS

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

50 komentarzy

~Jarosławie SPRAWIEDLIWY
ile kosztuje godzina lotu policyjnym śmigłowcem i do kogo wysłać wniosek, bo pilnie muszę być jutro w Lublinie a nie mam ani prawa jazdy ani samochodu żeby tam pojechać?
21 Czerwca 2016, godzina 13:33
Oceniono 23 razy 21
~Znowu komuś odwaliła szajba, pewnie wodzowi
bo niebawem mają zacząć się wykopki czyli kolejna ekshumacja ofiar katastrofy. Ludzie powiedźcie co oni tym razem chcą udowodnić, czy oni wszyscy są nienormalni od wodza poczynając, czy jeszcze ich wariactwo jest uleczalne czy już nie?
21 Czerwca 2016, godzina 11:19
Oceniono 25 razy 23
~DO PONIŻEJ !!!
Za kilka lat będą zrywać tablice z ulic które nazwano jego imieniem i burzyć pomniki tak jak burzono pomniki Lenina, ale chyba zadufany w sobie Kaczor nie wie, że historia lubi się powtarzać.
Swoją drogą to chyba dawno nie było w Polsce takiego kultu jednostki, Jaro sypnij groszem Tadkowi a wystąpi o uznanie brata świętym lub co najmniej błogosławionym.
20 Czerwca 2016, godzina 22:23
Oceniono 38 razy 30
~Gazoport w Szczecinie nie wystarczy?
Jeszcze ulice w Chojnicach imienia Lecha, kogoś popie.....?
Jarosław teraz na grób do Krakowa lata policyjnym śmigłowcem, ot państwo w państwie!

Ale się jeszcze wszyscy zdziwią gdy znajdą się kiedyś "kwity" na nieskazitelnych i sprawiedliwych braci, na Antka już zaczynają szukać i podobno znajdują. Znowu trzeba będzie zmieniać nazwy ulic!
20 Czerwca 2016, godzina 22:13
Oceniono 29 razy 23
~mirek
osobiście pójdę tam nasrać
20 Czerwca 2016, godzina 15:30
Oceniono 29 razy 23
~A może by tak
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Czerwca 2016, godzina 07:21
Oceniono 29 razy -17
~wieści z wawelu
mieszkańcy krakowa twierdzą że ciemną nocą jak zwykle w wielkiej tajemnicy architekt sarkofagu prezydenckiej pary , pan Jan Siuta, zmuszony był do jego odbezpieczenia oraz milczenia na temat transportu zwłok na warszawskie powązki... pozostał smród
20 Czerwca 2016, godzina 05:55
Oceniono 29 razy 25
proponuje nazwe ul. (EDIT) jaroslawa dokladnie nazwe taka
20 Czerwca 2016, godzina 00:04
Oceniono 29 razy 21
~artysta - plastyk
A kto to był Kaczyński i jakie zasługi miał dla miasta,że chcą jego imieniem nazwać chojnicką ulicę?! Ja pobuduję Kaczyńskiemu pomnik w swoim ogrodzie (ale zimą i ze śniegu !)
19 Czerwca 2016, godzina 10:31
Oceniono 52 razy 40
~PIS-owski ciąg dalszy wymachiwania szabelką
i włażenia do d..... Jankesom a mianowicie wysłanie do "walki" z "ISIS" 220 żołnierzy i 4 myśliwców F-16
Antek wpadł na kolejny genialny pomysł który oczywiście prezydent bez wahania dzisiaj podpisał, no i klamka zapadła. Pytanie: jaki znowu Polska ma w tym interes, czego PIS-owcom naobiecywali Jankesi???
18 Czerwca 2016, godzina 22:42
Oceniono 45 razy 33
~psy szczekaja karawana jedzie dalej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Czerwca 2016, godzina 22:30
Oceniono 42 razy -38
~I na rynku dwa wielkie pomniki
Lecha w samolocie i Jarosława na kocie, tylko takie duże żeby było je widać z kosmosu.
18 Czerwca 2016, godzina 19:26
Oceniono 39 razy 25
~Fanatyzm i kult KACZYZMU
przekroczył wszelkie dopuszczalne normy, większy był tylko kult Lenina ale i tak komuchy przy was to małe miki.
18 Czerwca 2016, godzina 12:18
Oceniono 49 razy 29
~To wy moherowcy, wyznawcy Jarosława
jesteście popier..... jak kilo gwoździ, wasz fanatyzm jest gorszy niż tych którymi straszycie !
18 Czerwca 2016, godzina 10:27
Oceniono 43 razy 27
~Anty moherowcy
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
17 Czerwca 2016, godzina 16:00
Oceniono 41 razy -35

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 380.00 392.00 DKKDKK 56.10 57.60
EUREUR 420.00 432.00 RUBRUB 5.70 6.90
CHFCHF 382.00 397.00 NOKNOK 41.50 43.00
GBPGBP 504.00 517.00 SEKSEK 39.90 41.40
Aktualizacja: 2019-12-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 385.00 390.00 DKKDKK 56.60 57.30
EUREUR 425.00 429.00 RUBRUB 5.80 6.50
CHFCHF 387.00 393.00 NOKNOK 42.00 42.70
GBPGBP 508.00 514.00 SEKSEK 40.40 41.10
Aktualizacja: 2019-12-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Swoje mieszkanie/dom ogrzewasz za pomocą:







Ceny paliw2019-12-13

E95 E98 ON LPG
BP - - - -
Circle K 4.76 zł - 4.96 zł 2.37 zł
Lotos Optima 4.78 zł - 4.99 zł 2.39 zł
MZK 4.79 zł 5.04 zł 4.97 zł 2.37 zł
Orlen 4.79 zł 5.14 zł 4.99 zł 2.39 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.