Czwartek, 13 Grudnia 2018 | Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji | Pogoda: 3°C, 1024 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Burmistrz z nagrodą 'Budowniczy Pomorza'

Laur odebrał w Dworze Artusa w dniu 19 czerwca.

 

Nagrody przyznawała Konwencja Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego w ramach plebiscytu na Biznesmena Roku. Ten tytuł powędrował do właściciela firmy Trefl Kazimierza Wierzbickiego. Przyznano także nagrody samorządowcom.  - Jestem w bardzo doborowym towarzystwie - cieszy się Arseniusz Finster. Na gali w dn. 19 czerwca stał obok prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, starosty człuchowskiego Aleksandra Gappy i wójta gminy Gniewino Zbigniewa Walczaka, a także Bogdana Górskiego, który otrzymał nagrodę specjalną "Budowniczy Pomorza". Deweloper z Kartuz jest właścicielem frontowej części budynku byłego szpitala w Chojnicach, od którego prawdopodobnie wkrótce miasto będzie wynajmować część budynku na potrzeby kultury i opieki społecznej.

Reklama | Czytaj dalej »


Włodarz czuje się zaszczycony wyróżnieniem i z laurem w ręku nawiązuje do krytycznych głosów opozycji.  - To bardzo ważna nagroda, która korespodnuje z tą dyskusją chociażby Mariusza Brunki o wizji miasta, że ja nie mam wizji itd.  Widać, że w Gdańsku klub biznesu i marszałek województwa tę wizję nie tylko zauważają, bo ma charakter merytoryczny. Natomiast przyznając nagrodę widzą konkretne realizacje.

- Bardzo ważna nagroda...


Burmistrz Chojnic skromnie podkreśla, że nie tyle jego osoba jest w tym wypadku najważniejsza, co nasze miasto.  - Chojnice sa tutaj głośne i ważne.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

27 komentarzy

~nastepny doktorat dla burmistrza Arka Finstera
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Lipca 2016, godzina 17:27
Oceniono 29 razy -21
~Wiedza połączona z etyką to potęga!


Mój wieloletni znajomy burmistrz Arek ostatnio z duma przechwala się otrzymaniem nagrody 'Budowniczy Pomorza'!

Jest to cyniczna nagroda pocieszenia od pomorskiego marszałka dla Arka z powodu nieudanych aplikacji i starań się o zewnętrzne fundusze na budowę Balturium (aplikacja została odrzucona jako niemerytoryczna w 2014 roku), nieudanego ubiegania się o fundusze na remonty dróg tzw 'schetynówka' (podanie na rok 2016 zostało odrzucone jako niekompetentne i nie spełniające wymogów programu), oraz podanie o fundusze na remont chojnickich średniowiecznych murów obronnych (mierne podanie o fundusze w roku 2016 zostało nienagrodzone z powodu niskiej jakości merytorycznej). Oczywiście nad całokształtem preparacji i przygotowania merytorycznego wszystkich podań o fundusze zewnętrzne przez chojnicki ratusz stoi burmistrz Arek Finster. To Arek jest w 100% odpowiedzialny za przegranie konkursów grantowych i za utratę przez Chojnice funduszy dostępnych w tych konkursach grantowych. Praktycznie każdy konkurs o zewnętrzne fundusze wymagający logicznego, profesjonalnego podania, i merytorycznej wiedzy i argumentacji był przez Arka przegrywany. Arek dostawał tylko fundusze i granty, które nie wymagały pisania merytorycznych podań! Być może do odrzucenia podania o schetynówkę w roku 2016 przyczynił się fakt, że Arek poprzednio w 2014 roku zdefraudował 250 tys. złotych z funduszy 'schetynówki' i po zabiegach socjotechnicznych (tak defraudacyjne machinacje zdefiniował Arek) przekazał je w korupcyjnym porozumieniu plebanowi Jackowi Dawidowskiemu. Był to rok wyborczy i Arek w ten sposób za społeczne pieniądze kupił sobie u chciwego na pieniądze chojnickiego kleru poparcie z kościelnych ambon.

A może dla dowcipu marszałek dał Arkowi nagrodę pocieszenia 'Budowniczy Pomorza' z powodu postępów edukacyjnych Finia - jeszcze w niedalekiej przeszłości Arek rutynowo mylnie i nieprawidłowo używał ekonomiczne terminy jak 'środki wolne' lub 'nadwyżka budżetowa', a obecnie z powodu wielokrotnego ośmieszenia z tego powodu dzięki swojej ignorancji Arek w końcu nauczył się co te terminy oznaczają (choć nie jestem tego pewien na 100%). No cóż, Arek zamiast uczciwie studiować ekonomie dla swojego własnego dobra i dla dobra chojniczan wolał korupcyjnie kupić sobie tytuł doktora ekonomi z wykorzystaniem splagiatowanej pracy dyplomowej. Zamiast uczciwie uczyć się ekonomi Arek wolał pieniaczo procesować się przez wiele lat z charzykowskim wieszczem o jakieś bajki o świnkach lub o inne mało istotne sprawy.

Nieudolność ekonomiczną, organizacyjną, i administracyjną u chojnickiego 'Budowniczego Pomorza' najlepiej widać po wynikach finansowych nadzorowanego przez Arka Parku Wodnego. Przez ostatnie lata dzięki upartości i bezdennej ignorancji Arka Park Wodny generuje co najmniej 1,5 mln złotych zadłużenia rocznie. To zadłużenie jest pokrywane dotacjami z budżetu miasta kosztem innych społecznych inwestycji w Chojnicach i kosztem obniżenia jakości życia chojniczan. Następnym równie zatrważającym efektem stagnacji ekonomicznej miasta pod rządami Arka jest fakt, że od lat bezrobocie w Chojnicach jest na poziomie około 150% Średniego bezrobocia krajowego i średniej dla Pomorza. Arek aktywnie przyczynia się do ustraszania inwestorów, którzy potencjalnie mogli by zainwestować w Chojnice. Istnienie korupcyjnych relacji pomiędzy burmistrzem, lokalnymi przedsiębiorcami, chojnicką policją, prokuraturą, i chojnickimi sądami także nie zachęca w inwestowanie w Chojnice przez zewnętrzy kapitał. A dodatkowo, poprzez rutynową ignorancje chojnickiego społeczeństwa Arek marnuje wiele społecznych inicjatyw, pomysłów, i przejawów aktywności społecznej, które mogły by poprawić ekonomie Chojnic i ekonomikę gospodarstw domowych mieszkańców Chojnic.

Arku czy możesz dostać jeszcze więcej tych pociesznych dyplomów i tytułów?

Dodatkowo do nagrody 'Budowniczy Pomorza' powinieneś sobie załatwić ponownie dyplom i certyfikat "Przejrzysta Gmina" a także certyfikat "Gmina bez Korupcji"!

Wtedy wszyscy już będą pewni, że jesteś Arku doskonałym ekonomistą i administratorem, a także nieskorumpowanym politykiem klarownie i przejrzyście nadzorującym miejskie finanse i społeczny budżet!

z życzeniami abyś otrzymał jeszcze wiele innych podobnie śmiesznych tytułów i dyplomów,

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice i wieloletni osobisty znajomy burmistrza Arka
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
06 Lipca 2016, godzina 14:55
Oceniono 46 razy -8
~Obejrzałem jak biedny Mariuszek
się tłumaczy, że on pierwszy raz został radnym, jak to wszyscy się na niego uwzięli itd.
To taki z niego prawnik jak z tych Jaki - ch byle jakich z Zerem na czele którzy są z tzw. "dobrej zmiany".
06 Lipca 2016, godzina 13:02
Oceniono 36 razy 26
~obejrzałem na konferencji w poniedziałek - biedny Aruś :-(
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Lipca 2016, godzina 08:00
Oceniono 50 razy -22
~No nie! Bez jaj!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Lipca 2016, godzina 22:53
Oceniono 56 razy -16
~Jest to cyniczna nagroda pocieszenia od pomorskiego marszałka dla Arka z powodu nieudanych aplikacj
Jest to cyniczna nagroda pocieszenia od pomorskiego marszałka dla Arka z powodu nieudanych aplikacji

Ale jaja!!!
05 Lipca 2016, godzina 21:47
Oceniono 70 razy 2
~Arku czy możesz dostać jeszcze więcej dyplomów i tytułów?

Dodatkowo do nagrody 'Budowniczy Pomorza' Arek powinien sobie załatwić ponownie dyplom i certyfikat "Przejrzysta Gmina" a także certyfikat "Gmina bez Korupcji"!

Wtedy wszyscy już będą pewni, że Arek to doskonały ekonomista i administrator, a także nieskorumpowany polityk klarownie i przejrzyście nadzorujący miejskie finanse i społeczny budżet!nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice i wieloletni osobisty znajomy burmistrza Arka
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
05 Lipca 2016, godzina 21:22
Oceniono 88 razy 16
~kino nowe, odnowione kino stare, galeria Victoria
za to nagroda?
to chyba anty nagroda
05 Lipca 2016, godzina 20:57
Oceniono 72 razy -4
~Pani Marzenno
Towarzystwo wzajemnej adoracji to jest ta wasza grupka przeciwników burmistrza, waszym celem jest wyłącznie dokopanie burmistrzowi i niszczenie każdego kto nie ma takich poglądów jak wy. Dlatego niech pani przestanie wypisywać te swoje bzdury i się popisywać.
05 Lipca 2016, godzina 20:39
Oceniono 91 razy -7
~Marzenna Osowicka
No i wszystko jasne. W Chojnicach radni z towarzystwa wzajemnej adoracji przyznają swoim towarzyszom tytuły zasłużonych, a w Pomorskiem jeszcze szersze grono wzajemnego uwielbienia rozdaje laury Boba Budowniczego. Raz przyklad idzie z dołu, innym razem z góry.
05 Lipca 2016, godzina 18:42
Oceniono 94 razy 0
~Konwencja Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego

Konwencja Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego to twór polityczny na czele którego stoi marszałek pomorski. Konwencja została stworzona 1994 roku by auto-promować pomorskich polityków i powiązanych z nimi przedsiębiorców.


Laureata wybiera marszałek na podstawie przede wszystkim bieżących powiązań politycznych i propagandowych. Osoby do wynagrodzenia są sugerowane przez miedzy innymi wojewodę pomorskiego, prezydentów miast, dyrektorów banków, przedstawicieli organizacji gospodarczych, polityków, biznesmenów, reprezentantów pomorskich mediów, oraz przez laureatów poprzednich edycji plebiscytu.

Nagrodzone osoby są wybierane przede wszystkim ze względów propagandowych i politycznych. Nagrody poza zwodniczymi tytułami nie maja nic z do czynienia merytorycznymi osiągnięciami lub umiejętnościami nagradzanych osób.

Nigdzie nie ma dostępnych informacji na jakich zasadach i w oparciu o jakie informacje przyznawane są nagrody i tytuły przez tak zwaną Konwencje Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego.
05 Lipca 2016, godzina 16:02
Oceniono 102 razy 26
~jotdwatrzy
A co to jest "Konwencja Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego"? Konia z rzędem temu kto się dowie kto za tym tworem stoi. Mam przeczucie że jest to jedno z "towarzystw wzajemnej adoracji", samozwańczy twór bez znaczenia. Nie byłbym wcale zdziwiony gdyby burmistrz tą nagrodę po prostu kupił.
05 Lipca 2016, godzina 10:08
Oceniono 77 razy -3
~:)
Gratulacje
05 Lipca 2016, godzina 06:42
Oceniono 76 razy -4
~ZBIGNIEW z Chojnic
Ja również dołączam się do gratulacji i życzę dalszych sukcesów.
03 Lipca 2016, godzina 22:20
Oceniono 91 razy -3
~Chojniczanin
Gratulacje Panie Burmistrzu
03 Lipca 2016, godzina 21:34
Oceniono 90 razy -4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 373.00 385.00 DKKDKK 56.60 58.10
EUREUR 423.00 435.00 RUBRUB 5.30 6.30
CHFCHF 374.00 389.00 NOKNOK 43.30 44.80
GBPGBP 470.00 483.00 SEKSEK 40.50 42.00
Aktualizacja: 2018-12-12 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 376.00 381.00 DKKDKK 57.00 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.40 6.00
CHFCHF 378.00 385.00 NOKNOK 43.60 44.30
GBPGBP 474.00 479.00 SEKSEK 41.00 41.80
Aktualizacja: 2018-12-12 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skorzystasz z oferty miejskiego lodowiska?
Ceny paliw2018-12-11

E95 E98 ON LPG
BP 4.98 zł 5.34 zł 5.32 zł 2.49 zł
Circle K 4.95 zł - 5.29 zł 2.46 zł
Lotos Optima 4.97 zł - 5.52 zł 2.49 zł
MZK 4.91 zł 5.11 zł 5.25 zł 2.47 zł
Orlen 4.97 zł 5.22 zł 5.29 zł 2.46 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij