Szable w dłoń! Niemca goń!
Szarża pod Krojantami była jedna z czterech w wojnie obronnej w 1939 roku, podobna akcja pod Borujskiem w 1945 – ostatnią. Obydwie wojenne potyczki będą przypomniane na polach krojanckich 7 września.
Będą to najbardziej widowiskowe akcenty obchodów 69 rocznicy pamiętnej bitwy a zarazem wybuchu II wojny światowej. Uroczystości w Krojantach, jak zawsze rozpoczną się przy pomniku 18 Pułku Ułanów Pomorskich. o godz. 10.45. Kolejne elementy uroczystości religijno-patriotycznych to: składanie raportów przez kluby jeździeckie, składanie wieńców, apel poległych, występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi (godz. 11). w samo południe zostanie odprawiona msza św. Począwszy od godz. 13.40 miejscem akcji będzie krojanckie pole bitwy. Tam odbędzie się prezentacja klubów jeździeckich, o godz. 14.widowisko „Bitwa pod Bobrujskiem 1945, o 14.50 koncert Orkiestry Garnizonowej z Elbląga i prezentacja zaprzęgów konnych, o 15.25 zostanie rozegrany kolejny bieg ułański a widowisko „Szarża pod Krojantami” jest zaplanowana o godz. 15.40.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
-9°C, 1039 hPa, wiatr 3.2 km/h | 
Dymisja wiceszefa BOR
Dzień pizzy
Jak szybko jechał Wałęsa?
Polska pożegnała Szymborską....

20 komentarzy