Czwartek, 21 Września 2017 | Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca | Pogoda: 10°C, 1018 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. Michał Włoch

Marcin Wałdoch napisał jedną z najlepszych książek z historią najnowszą

12 września w Centrum Edukacyjnym IPN w Warszawie wręczono już ósmą Nagrodę im. prof. Tomasza Strzembosza dla autora najlepszej książki dotyczącej najnowszej historii Polski. Wśród pięciu nominowanych pozycji znalazła się książka Marcina Wałdocha "O chojnickim karnawale Solidarności". Zwyciężył dr Mariusz Zajączkowski z publikacją "Ukraińskie podziemie na Lubelszczyźnie w okresie okupacji niemieckiej 1939-1944".


Mimo że chojniczaninowi nie udało się wygrać prestiżowego konkursu Strzembosza, to i tak może mówić o sporym sukcesie. Książka Marcina Wałdocha "O chojnickim karnawale Solidarności" została wszakże zakwalifikowana przez jury do pięciu najlepszych opisujących dzieje najnowsze Polski. O nominację pretendowało kilkadziesiąt publikacji. Trzy spośród pięciu finałowych książek ukazały się nakładem IPN-u. Na autora najlepszej publikacji czekała nagroda w wysokości 20 tys. zł.

Reklama | Czytaj dalej »



Jury konkursu: prof. Tomasz Szarota - przewodniczący, Irena Lasota, prof. Andrzej Paczkowski, prof. Wojciech Roszkowski, prof. Wojciech Materski, prof. Marek Wierzbicki.

- To ogromne wyróżnienie, usłyszałem wiele ciepłych słów od czołowych historyków dziejów najnowszych jak profesorowie Roszkowski i Materski. Poza tym, uzyskałem wiele propozycji współpracy i ta nominacja to bardzo mocny punkt  nie tylko w moim CV naukowym, ale i na mapie literatury dziejów najnowszych Polski. O Chojnicach było znowu głośno - komentuje Marcin Wałdoch. Chojniczanin jest doktorem nauk o polityce, prezesem i założycielem Stowarzyszenia Arcana Historii, które zresztą wydało wspomnianą publikację, redaktorem periodyku popularno-naukowego "Słowo Młodych". Lada chwila ma ukazać się kolejna książka Wałdocha "Chojnicki czerwiec '89".

Przypomnijmy książka "O chojnickim karnawał Solidarności" opisująca okres 1980-1981 weszła na rynek wydawniczy w sierpniu 2015 r. W Chojnicach została przyjęta bardzo ciepło.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

22 komentarzy

~news
będzie windowany na stanowisko burmistrza chojnic przez piswatahę, mrówczyński pokazuje środkowy palec w miasteczku, co na to ratusz?
22 Stycznia 2017, godzina 08:54
Oceniono 6 razy 6
~Narnexis
Ksiazka , ktorej nawet w najgorszych nudach bym nie przeczytała
22 Stycznia 2017, godzina 06:48
Oceniono 6 razy 6
~Ola
Ja tez czytałam , tego sie kupy nie trzyma .
19 Stycznia 2017, godzina 08:37
Oceniono 8 razy 6
~czytalem
kompletne dno
27 Grudnia 2016, godzina 03:52
Oceniono 15 razy 11
~Do chyba czas na prawde
Armaty kłamstw sie wyczerpały ?
21 Października 2016, godzina 12:21
Oceniono 21 razy 21
~Do poniżej
Kogo ty gnojku straszysz, chcesz jeszcze dzisiaj wylądować na dołku?
19 Września 2016, godzina 19:23
Oceniono 52 razy 8
~JA
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
19 Września 2016, godzina 17:20
Oceniono 53 razy -25
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Września 2016, godzina 23:37
Oceniono 63 razy -29
~- do jakiegoś "JA"
Wracaj do szkoły przygłupie, albo weź słownik ortograficzny do rąk zanim zaczniesz coś pisać!
Wszyscy w rodzinie mają poprzestawiane pod sufitem, czy tylko ty durniu?
16 Września 2016, godzina 15:57
Oceniono 70 razy 24
~Ja
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Września 2016, godzina 14:06
Oceniono 81 razy -37
~DO PONIŻEJ !!!
Żal mi ciebie ty faszystowski kretynie z wypranym mózgiem, którego przed wypraniem i tak przed wypraniem miałeś śladowe ilości ! Dobrze się rozejrzyj durniu po własnej rodzinie, a zdziwisz się ile tam znajdziesz tych "czerwonych ścierw"! Jesteś czub jakich mało!
16 Września 2016, godzina 12:58
Oceniono 79 razy 23
~Ja
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Września 2016, godzina 12:21
Oceniono 83 razy -35
~ojojoj
ten na zdjęciu to podpowiada chyba co pisać
16 Września 2016, godzina 08:29
Oceniono 88 razy 42
~Chyba czas na prawdę
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Września 2016, godzina 06:30
Oceniono 130 razy -102
~Zbigniewie z Chojnic ty ptasi mózgu
przed chwilą przestałeś pier...... te swoje głupoty w programie "Bez ograniczeń", weź k.... wreszcie na wstrzymanie bo ci kiedyś żyłka pier...... od tego podniecania! Lepiej pomódl sie żeby ci Bozia dała zdrowie!
15 Września 2016, godzina 23:12
Oceniono 78 razy 38

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 366.00 DKKDKK 56.50 58.00
EUREUR 424.00 431.00 RUBRUB 5.60 6.70
CHFCHF 363.00 378.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 480.00 490.00 SEKSEK 43.90 45.40
Aktualizacja: 2017-09-21 10:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 365.00 DKKDKK 57.20 57.80
EUREUR 426.00 430.00 RUBRUB 6.18 6.20
CHFCHF 367.00 373.00 NOKNOK 45.50 46.20
GBPGBP 482.00 488.00 SEKSEK 44.50 45.20
Aktualizacja: 2017-09-21 10:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-09-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.65 zł 5 zł 4.37 zł 2.06 zł
BP 4.69 zł 5.05 zł 4.41 zł 2.13 zł
Lotos Optima 4.65 zł - 4.37 zł 2.06 zł
MZK 4.62 zł 4.82 zł 4.34 zł 2.13 zł
Orlen 4.66 zł 4.92 zł 4.38 zł 2.06 zł
PKS 4.66 zł - 4.38 zł 2.06 zł