Niedziela, 28 Maja 2017 | Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira | Pogoda: 22°C, 1023 hPa, wiatr 9.6 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Krzysztof Różycki

Królewski orszak

Po raz czwarty w Chojnicach odbył się Orszak Trzech Króli. Ogólnopolska akcja miała w tym roku swoją dziewiątą edycję, a odbywała się pod hasłem „Pokój i Dobro.”

Orszak wyruszył o godzinie 12.00 z placu Emsdetten, następnie ulicami: Okrężną, Sukienników, Kościuszki przeszedł na Stary Rynek, gdzie zakończył się pokłonem mędrców przed nowo narodzonym oraz koncertem kolęd. Na trasie orszaku, wierni udający się nowonarodzonego Króla mijając sceny przedstawiające Stworzenie Świata, Życie w Raju, Grzech pierwszych rodziców, Bramę Anielską. W tym roku odegranie roli trzech króli nietypowo przypadło paniom. W postaci Kacpra, Melchiora i Baltazara wcieliły się Klaudia Sledź, Aleksandra Grela i Estera Sledź.

Reklama | Czytaj dalej »

W Orszaku Trzech Króli uczestniczyli: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – Orszak niebieski z Afryki,  Szkoły Podstawowej nr 3 – Orszak zielony z Azji, Szkoły Katolickiej – Orszak czerwony z Europy, wychowankowie Przedszkola Katolickiego – Orszak aniołków i pastuszków oraz uczestniczący w scenach uczniowie Liceum Katolickiego, Zespołu Szkół, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. Ponad to w orszaku uczestniczyli Bractwo Rycerskie Herbu Tur, harcerze i setki chojniczan.

Organizatorami czwartego Orszaku Trzech Króli w Chojnicach byli: Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej, Bazylika Mniejsza i Miasta Chojnice. Patronat nad wydarzeniem objęli księża Biskupi Ryszard Kasyna i Wiesław Śmigiel oraz Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

17 komentarzy

~dowody
pewnie gość poszukiwany przez cala polske
07 Stycznia 2017, godzina 23:43
Oceniono 14 razy -4
~dociekliwy
A czy panowie strażnicy otrzymali mandaty za włączone ponad minutę silniki... stali i się grzali w autkach... bo do sypania mandatów to oni są piersi.
07 Stycznia 2017, godzina 22:58
Oceniono 15 razy -5
~PRZEPRASZAM ZWRACAM HONOR:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bestialsko-zamordowali-niepelnosprawnego-19-latka,704796.html
07 Stycznia 2017, godzina 17:15
Oceniono 20 razy -6
~TAK ! TAK ! TAK ! TAK ! TAK ! TAK ! TAK !
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Stycznia 2017, godzina 15:33
Oceniono 31 razy -15
~do ponizej:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Stycznia 2017, godzina 15:32
Oceniono 23 razy -15
~POSZUKIWANY MORDERCA LISTEM GOŃCZYM
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Stycznia 2017, godzina 14:22
Oceniono 27 razy -13
~Gość
Jedna z najbardziej interesujących imprez organizowanych w naszym mieście
07 Stycznia 2017, godzina 13:32
Oceniono 28 razy 20
~szef komisji edukacji frontmenem tego kiczu..dramat edukacyjny!!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Stycznia 2017, godzina 11:54
Oceniono 34 razy -12
~Gość
Widzę że niektórzy z Was powinni zapoznać się ze znaczeniem słowa gusła, bo widzę że słabo się orientują. Orszak III Króli bardzo piękne uliczne jasełka, bardzo ładnie zorganizowane. Brawa dla Organizatorów
06 Stycznia 2017, godzina 22:00
Oceniono 40 razy 20
~do observer:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Stycznia 2017, godzina 18:38
Oceniono 42 razy -20
~TAK !!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Stycznia 2017, godzina 18:36
Oceniono 47 razy -21
~I jak tam ?
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Stycznia 2017, godzina 18:35
Oceniono 45 razy -23
~Mieszkaniec
Byłem i nie żałuję, miło spędziłem czas mimo że było zimno.
06 Stycznia 2017, godzina 18:02
Oceniono 48 razy 30
~no nie..
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Stycznia 2017, godzina 17:38
Oceniono 54 razy -20
~observer
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Stycznia 2017, godzina 17:17
Oceniono 61 razy -23

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 380.00 DKKDKK 55.20 56.70
EUREUR 412.00 422.00 RUBRUB 6.10 7.20
CHFCHF 378.00 391.00 NOKNOK 43.60 45.10
GBPGBP 471.00 483.00 SEKSEK 42.00 43.50
Aktualizacja: 2017-05-28 10:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 372.00 378.00 DKKDKK 55.70 56.40
EUREUR 416.00 420.00 RUBRUB 6.61 6.63
CHFCHF 382.00 388.00 NOKNOK 44.10 44.80
GBPGBP 475.00 481.00 SEKSEK 42.50 43.20
Aktualizacja: 2017-05-28 10:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-05-25

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.42 zł 4.77 zł 4.26 zł 1.93 zł
BP 4.45 zł 4.81 zł 4.29 zł 1.95 zł
Lotos Optima 4.42 zł - 4.26 zł 1.93 zł
MZK 4.39 zł 4.59 zł 4.23 zł 1.95 zł
Orlen 4.45 zł 4.79 zł 4.29 zł 1.95 zł
PKS 4.45 zł - 4.29 zł 1.95 zł