Niedziela, 22 Stycznia 2017 | Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego | Pogoda: 0°C, 1033 hPa, wiatr 8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Gmina zwalnia mieszkanie dla uchodźców w Kruszce

Wójt ma wciąż nadzieję, że w gminie Chojnice zamieszkają uchodźcy bądź repatrianci.

Wójt ma wciąż nadzieję, że w gminie Chojnice zamieszkają uchodźcy bądź repatrianci.

Lokal zarezerwowany na potrzeby uchodźców czy też repatriantów został przekazany do dyspozycji wiejskiej świetlicy. Jeśli do gminy zawita rodzina w potrzebie, znajdzie dach nad głową w Ostrowitem.


- Zwalniamy mieszkanie w Kruszce, które najpierw zarezerwowaliśmy dla uchodźców. Ciągle ubolewam nad tym, że nie ma w Polsce uchodźców, choćby chrześcijan z Syrii, ale nie ma polityki rządu sprzyjającej temu procesowi - mówi wójt Zbigniew Szczepański. Mieszkanie w Kruszce miało być "zaklepane" dla uchodźców na kilka lat. Przed rokiem lokal został wyremontowany, a przejście między częścią mieszkalną a świetlicą zamurowane. Wszystko było gotowe na przyjęcie zagranicznych gości. Suma sumarum rodzina z Ukrainy na krótko przed przyjazdem wybrała do życia inną miejscowość.
- Jest to jeden obiekt, obiekt użyteczności publicznej. Tam jest świetlica, tam są potrzeby tej świetlicy - tłumaczy swoją decyzję włodarz. Na obcokrajowców czekać teraz będzie 52-metrowe mieszkanie w tzw. dworku kosznajderskim w Ostrowitem.

Zwolniło nam się piękne mieszkanie w centrum wsi Ostrowite

- W sytuacji, gdy takie mieszkanie nam się zwolniło, to grzechem byłoby blokowanie dla potrzeb wsi tego całego obiektu, tej pięknej szkoły w Kruszce - mówi wójt. Zbigniew Szczepański deklaruje, że mieszkanie w Ostrowitem nie jest tymczasowe. Rodzina uchodźców czy też repatriantów, która się tam wprowadzi, będzie mogła liczyć nie tylko na stałe lokum, ale i pomoc w znalezieniu pracy. - Powiedzieliśmy a, chcemy powiedzieć b. Ciągle czekamy na jakąś rodzinę, której możemy pomóc.

Reklama | Czytaj dalej »


W tej chwili rząd przygotowuje ogromny program repatriacji Polaków z Kazachstanu.



Wyposażenie mieszkania w Kruszce zostanie przewiezione do Ostrowitego. Jakie plany na dodatkowe metry ma Gminny Ośrodek Kultury, który prowadzi wiejskie świetlice? - Dla nas to jest świeży temat. Jeszcze nie wiemy, jak dokładnie wykorzystamy to mieszkanie. W ferie spotkam się z sołtysem wsi panem Kazimierzem Hincem i spróbujemy coś ustalić - mówi szefowa GOK-u Justyna Rząska.
Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

14 komentarzy

~do Pani Stępień - autorki komentarza 10 Stycznia 2017, godzina 18:01
Szanowna Pani, po co sięgać aż tak daleko - Aleppo???? Tu na miejscu, w Polsce, w Chojnicach, np. w szpitalu umierają codziennie dzieci na raka, są dzieci codziennie bite przez rodziców, gwałcone, porywane, torturowane, męczone, porzucone w domach dziecka, proszę tu się wykazać, lokalnie. Zapraszam do działania i będę śledzić Pani poczynania na tym tle, ponieważ bardzo się ucieszyłem, że jest Pani czuła na krzywdę dzieci.
10 Stycznia 2017, godzina 18:35
Oceniono 8 razy 6
~ Większość nie rozumie nic a nic z przesłania ewangelii???
Dobrze, że Niemcy i Francuzi zrozumieli to przesłanie z ewangelii i mają co mają....ciężarówkami po ludziach.

Obojętnie dla kogo było mieszkanie - po co udawać przed UE, że my tacy dobrzy, że mieszkania obcokrajowcom dajemy, jak swoich mamy żyjących w skrajnej biedzie. Żenada. Prawdziwa żenada.
10 Stycznia 2017, godzina 18:29
Oceniono 8 razy 8
~Bożena Stepień
Jeśli umiem czytać, a chyba jednak umiem, to pragnę zwrócić uwagę Państwa czytających artykuł, że propozycja pana Wójta dotyczyła oddania mieszkania dla jednej rodziny z Ukrainy bądź Polaków ze wschodu tzw. repatriantów. Brano też pod uwagę rodzinę chrześcijańską z Syrii. Wobec powyższego BLAGAM ! Wypisywanie takich bzdur i paszkwili na biednych i poszkodowanych wojną wszystkich innych Syryjczyków, szczególnie dzieci w Aleppo - mija się z celem. Kochani - w obliczu tych strasznych tragedii darujcie sobie te obraźliwe teksty.
10 Stycznia 2017, godzina 18:01
Oceniono 9 razy -1
~jotdwatrzy
Tak czytam te komentarze i zastanawiam się po co ludzie chodzą do kościoła? Większość nie rozumie nic a nic z przesłania ewangelii.
10 Stycznia 2017, godzina 11:54
Oceniono 8 razy 0
~Niech przyjma
I sprawdza po tygodniu jaka bedzie demolka i smrod !
Nie rozumiem czasem , to nie nasza sprawa .
Czemu ich Arabia Saudyjska nie przyjmuje ??? sami sobie odpowiedzcie na te pytanie .
Bez domu sa tez Polacy i to naszym trzeba w kolejnosci pomagac .
10 Stycznia 2017, godzina 07:21
Oceniono 10 razy 2
~znawca
nie wierzcie w słowa ze oni są przyjezdni poczytajcie Koran jak oni widzą białego człowieka
09 Stycznia 2017, godzina 22:28
Oceniono 17 razy 9
~znawca
pewien syryjczyk który uciekł na Ukrainę w latach 90 nie był muzulmaninem powiedział słowa będziecie płakać i cierpieć jak zalegna się w Europie .
wojna w Syrii była nieunikniona a słowa sprawdzają się .
09 Stycznia 2017, godzina 22:27
Oceniono 16 razy 8
~xxx
oni czekają
jak czytam co oni mówią to człowieka krew zalewa.
żadne argumenty -czarne jest białe i koniec
09 Stycznia 2017, godzina 22:20
Oceniono 15 razy 7
~rfn
to jest inna dla nas chora kultura
przyjmujmy chinczykow nacje normalne które nie stwarzają potencjalnego zagrożenia
wciskać można pierdoly ludziom którzy wogole nie jeżdżą zagranice.
09 Stycznia 2017, godzina 22:16
Oceniono 19 razy 9
~rfn
to jest to ze Ci rządzący w Chojnicach całe życie przesiedzieli na dupie w Chojnicach i nie mają pojęcia o świecie zewnętrznym nie jeżdżą po świecie nie znają kultur a szczególnie krajow arabskich .
pewnie przyjąć a potem płacz na szczęście do polski oni nie chcą pracować też
jesteście chętni to pomagajcie swoim w znalezieniu pracy
09 Stycznia 2017, godzina 22:12
Oceniono 19 razy 9
~,,,,
Dla repatriantów - tak, dla uchodźców z krajów muzułmańskich - nie.
09 Stycznia 2017, godzina 22:11
Oceniono 19 razy 9
~swoim
pomagajcie
może wnioski zostaną wyciągnięte jak się wysadza znów uchodźcy . pomagajcie swoim najpierw a nie potecjalnym mordercom
09 Stycznia 2017, godzina 22:09
Oceniono 18 razy 8
~ISIS WON !!!
NIE DLA ISIS W POLSCE !!!!!!!!!!!
09 Stycznia 2017, godzina 15:36
Oceniono 20 razy 10
~rambo
to chyba pomyłka


"Ciągle ubolewam nad tym, że nie ma w Polsce uchodźców choćby chrześcijan z Syrii"
09 Stycznia 2017, godzina 14:18
Oceniono 18 razy 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 404.00 414.00 DKKDKK 57.80 59.30
EUREUR 431.00 441.00 RUBRUB 6.30 7.40
CHFCHF 400.00 414.00 NOKNOK 47.60 49.10
GBPGBP 498.00 510.00 SEKSEK 45.00 46.50
Aktualizacja: 2017-01-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 407.00 411.00 DKKDKK 58.30 59.00
EUREUR 434.00 437.90 RUBRUB 6.30 7.40
CHFCHF 404.00 411.00 NOKNOK 48.00 48.70
GBPGBP 501.00 507.00 SEKSEK 45.50 46.20
Aktualizacja: 2017-01-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy korzystałbyś/korzystałabyś z usług wypożyczalni rowerów w Chojnicach? -




Ceny paliw2017-01-19

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.75 zł 5.1 zł 4.7 zł 2.04 zł
BP 4.77 zł 5.13 zł 4.72 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.75 zł - 4.71 zł 2.04 zł
MZK 4.72 zł 4.92 zł 4.69 zł 2.07 zł
Orlen 4.76 zł 5.12 zł 4.72 zł 2.05 zł
PKS 4.77 zł - 4.72 zł 2.05 zł