Środa, 29 Marca 2017 | Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona | Pogoda: 11°C, 1016 hPa, wiatr 12.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst Monika Szymecka, fot. mat. prasowe organizatora

Chojniczanie na akcji przeciwko nowelizacji Prawa łowieckiego

fot. Przemysław Gumułka/źródło FB

fot. Przemysław Gumułka/źródło FB

Ta odbyła się wczoraj w stolicy przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Wzięła w nim udział ponad setka działaczy ekologicznych, w tym chojnickiego stowarzyszenia Wspólna Ziemia.

 


- Lobby myśliwskie, z ministrem Szyszko na czele, próbuje przeforsować zmiany w Prawie łowieckim ewidentnie dla swoich własnych korzyści, a nie z troską o przyrodę - ocenia prezes Wspólnej Ziemi Radosław Sawicki, który w towarzystwie kilku członków stowarzyszenia pojechał wczoraj do Warszawy. - Jest to także tendencja, którą obserwujemy lokalnie, choćby nagłośniony niedawno pomysł radnych Rady Powiatu Chojnickiego, którego przewodniczący Robert Skórczewski jest myśliwym, by odstrzelić część wilków występujących w Borach Tucholskich - dodaje.

Reklama | Czytaj dalej »

Wczoraj ekolodzy przekazali prawie 52 tysiące podpisów zebranych pod apelem do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o przerwanie prac nad nowelizacją, która zdaniem ekologów nie służy ani przyrodzie, ani bezpieczeństwu ludzi, a jedynie lobby myśliwskiemu. Działacze organizacji ekologicznych wytykają, że minister Jan Szyszko sam jest myśliwym i pod dyktando swoich kumpli od strzelby pisał poprawki do Prawa łowieckiego.

- Jeśli przejdą, to myśliwy będzie mógł odstrzelić Ci psinę na spacerze, będzie mógł polować na Twojej ziemi i pod Twoim domem. Możliwe będzie też zabieranie dzieci na polowania, co skrytykował m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich, jako mało pedagogiczne! - podkreślają działacze Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, która była jednym z organizatorów poniedziałkowego protestu.

Choć broń myśliwska ma o wiele większy zasięg, wolno polować w odległości zaledwie 100 m od domów. Od lat ekolodzy postulują odległość co najmniej 500 m, ale ich głos jest ignorowany. Inny z postulatów to wprowadzenie obowiązkowych okresowych badań okulistycznych i psychologicznych dla myśliwych.

Obrady specjalnej podkomisji, która w poniedziałek miała się zająć sprawą Prawa łowieckiego i mogła przesądzić o jego losie nie odbyły się i zostały przeniesione na dziś. Przedstawiciele protestujących biorą udział w obradach i przedstawić mają poprawki do ustawy wypracowane wspólnie przez organizacje przyrodnicze i społeczne.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

27 komentarzy

~TAK SAMO JAKI ORAZ ŁABĘDZIE !!!
też są pod ochroną !!!!!!!!!!!!!!!!
02 Lutego 2017, godzina 11:12
Oceniono 2 razy 2
~pan S
przygotowuje się do roli kandydata na burmistrza
30 Stycznia 2017, godzina 21:48
Oceniono 7 razy 7
~Do poniżej
Tak Panie kolego, żubr jest pod ochroną ale pewien sku..... z "dobrej zmiany" którego ktoś zrobił ministrem zaczął pozwalać na strzelanie nie tylko do żubrów!
Nie można tego nazywać polowaniem, bo żubry tak przywykły do człowieka, że lezą za wozem który wiezie dla nich karmę jak krowy na łące za swoim gospodarzem, więc polowanie na takie żubra to tak samo jak polowanie na zwykłą krowę!
30 Stycznia 2017, godzina 21:28
Oceniono 7 razy 7
~ŻUBR JEST POD OCHRONĄ !!!
ŻUBR JEST POD OCHRONĄ !!!
ŻUBR JEST POD OCHRONĄ !!!
ŻUBR JEST POD OCHRONĄ !!!
ŻUBR JEST POD OCHRONĄ !!!
30 Stycznia 2017, godzina 16:03
Oceniono 7 razy 7
~A POZA TYM ŻUBR JEST POD OCHRONĄ !!!
Odstrzelic ten głupi łeb temu co te samicę zabił !!!!!!!!
30 Stycznia 2017, godzina 11:19
Oceniono 8 razy 8
~DO Nadleśnictwo Krynki - polowanie na żubry
Ja bym rwał 5-cioma końmi !!!!!!!!!!!
30 Stycznia 2017, godzina 11:18
Oceniono 8 razy 8
~Do 28 Stycznia 2017, godzina 20:24
DOKŁADNIE !!!
Lepiej bym tego nie ujął !!!!!!!!!
30 Stycznia 2017, godzina 11:17
Oceniono 8 razy 8
~Nadleśnictwo Krynki - polowanie na żubry
I co robi pewien idiota?
Zastrzelił k.... samicę żubra będącą w ciąży!
Żeby ten sku...... kiedyś stał po szyję w wodzie i nie mogąc się napić, zdechł z pragnienia!
28 Stycznia 2017, godzina 20:41
Oceniono 19 razy 19
~Do poniżej
Na taczce? NIE!!!
Jakiś oszalały ze strachu zwierz powinien jej łeb odgryźć!
28 Stycznia 2017, godzina 20:24
Oceniono 18 razy 18
~POKOT !!!
to juz najgorszy syf jaki oni wymyslili !!!
DZIECI PŁAKAŁY !!!
a te damulke co sie w TVP wypowiada ze to nic takiego na taczce wywiezc w 1 kolejności !!!
prezeska zasrana !!!
28 Stycznia 2017, godzina 18:55
Oceniono 21 razy 15
~No Panie SAWICKI
Jakoś nie słychać ani nie widać Pańskiego odzewu na ten temat, czyżby już Pan sobie odpuścił a w Warszawie to był tylko chwilowy zryw, czyli słomiany zapał?
28 Stycznia 2017, godzina 17:57
Oceniono 19 razy 7
~mężczyzna wyleczył potrąconego lisa i trzyma go jak pieska
https://www.youtube.com/watch?v=AbXP0v2uK-U

Teraz, gdzie tu odstrzeliwać te zwierzęta?????? To normalne? Jak po takiej masakrze można spokojnie żyć?
28 Stycznia 2017, godzina 14:55
Oceniono 16 razy 14
~a tu kolejny przykład, jak kochane są lisy
28 Stycznia 2017, godzina 14:53
Oceniono 16 razy 14
~maleńka lisiczka - jak piesek
https://www.youtube.com/watch?v=ItRMOCkrglc

Zanim strzelisz do lisa czy do innego zwierzęcia, pomyśl trochę!!!
28 Stycznia 2017, godzina 14:48
Oceniono 16 razy 16
~HIT!!!!!
Życzę im wszystkiego najgorszego, pustej komory nabojowej kiedy na takiego zacznie szarżować postrzelony, rozwścieczony odyniec!

28 Stycznia 2017, godzina 14:44
Oceniono 16 razy 16

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 398.00 DKKDKK 56.10 57.60
EUREUR 421.00 429.00 RUBRUB 6.40 7.50
CHFCHF 390.00 404.00 NOKNOK 45.10 46.60
GBPGBP 482.00 494.00 SEKSEK 43.40 44.90
Aktualizacja: 2017-03-29 14:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.10 396.00 DKKDKK 56.50 57.20
EUREUR 422.20 426.00 RUBRUB 6.90 6.93
CHFCHF 393.00 401.00 NOKNOK 45.70 46.40
GBPGBP 485.00 492.00 SEKSEK 44.00 44.70
Aktualizacja: 2017-03-29 14:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?




Ceny paliw2017-03-27

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.36 zł 4.71 zł 4.26 zł 2.01 zł
BP 4.39 zł 4.74 zł 4.29 zł 2.03 zł
Lotos Optima 4.39 zł - 4.29 zł 2.03 zł
MZK 4.34 zł 4.62 zł 4.24 zł 2.08 zł
Orlen 4.39 zł 4.74 zł 4.29 zł 2.03 zł
PKS 4.39 zł - 4.29 zł 2.03 zł