Czwartek, 19 Października 2017 | Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra | Pogoda: 11°C, 1015 hPa, wiatr 6.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Wałdoch zgłasza na policję: 'w szpitalu łamane jest prawo'

 

Chodzi o rzekomą sprzedaż papierosów w jednym z wynajmowanych lokali. Zawiadomienie w tej sprawie członek rady społecznej szpitala przesłał dzisiaj na policję.


- Potwierdzam. Zawiadomienie wpłynęło na skrzynkę mailową komendy. Zostanie przekazane do wydziału prewencji, który prowadzić będzie czynności wyjaśniające w tej sprawie - mówi sierż. Justyna Przytarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.


Zdaniem Marcina Wałdocha na terenie lecznicy dochodzi do łamania Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. - W sklepie spożywczo-przemysłowym na terenie szpitala można było zakupić przez lata papierosy i to w lokalu, który wynajmuje dyrekcja szpitala specjalistycznego - mówi członek rady społecznej szpitala, który procederowi miał przyglądać się od dłuższego czasu. Mało tego Wałdoch zapowiada, że w niedługim czasie dowie się, co jeszcze w chojnickim szpitalu można dostać "spod lady".

Reklama | Czytaj dalej »

- Dla mnie ta sytuacja to kolejny dowód na to, że Leszek Bonna nie kontroluje spraw w chojnickim szpitalu. Pośrednio wręcz dopuszcza do zaniedbań mogących rzutować na zdrowie pacjentów. Czy to jest w ogóle normalne, aby na terenie szpitala, gdzie jest oddział pulmonologiczny, prowadzić sprzedaż papierosów? Obawiam się, że skoro dochodzi do takiego łamania prawa, szpital powinien zostać wkrótce poddany pełnej kontroli, zarówno pod kątem przestrzegania prawa, jak i warunków leczenia pacjentów. Będę też oczekiwał ustosunkowania się dyrektora Leszka Bonny do zaistniałej sytuacji - mówi Wałdoch.

- W każdym przypadku jest określony zakres prowadzonej działalności i jest też zapis, który obliguje dzierżawcę do prowadzenia działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - informuje Leszek Bonna. Jakiej reakcji szefa lecznicy można by się spodziewać gdyby, było inaczej? - Gdybym miał informacje i wiedzę, że przepisy są łamane, wówczas musiałbym postąpić zgodnie z obowiązującą umową i pochylić się nad jej zapisami. Najprawdopodobniej z możliwym rozwiązaniem umowy ze skutkiem natychmiastowym.

 



"Ustawa z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych


art. 6, pkt 2. Zabrania się wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych na terenie podmiotów wykonujących działalność leczniczą w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych"

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

35 komentarzy

~PALARNIA W SZPITALU JEST !
Mówicie że nie ma palarni w szpitalu ? JEST na zapleczu kuchennym sekretariatu dyrektora szpitala.
12 Marca 2017, godzina 21:16
Oceniono 18 razy 2
~MAXI
PAPIEROSY TO NIC W NIEMIECKICH SZPITALACH SPRZEDAJE SIE PIWO ......
12 Marca 2017, godzina 16:11
Oceniono 17 razy -1
~DO PONIŻEJ:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Marca 2017, godzina 18:06
Oceniono 19 razy -11
~Do "EQUILIBRIUM"
Znowu będzie zmiana pogody bo widać, że zaczyna ci odpier....., szajba w makowej główce się poluzowała!
11 Marca 2017, godzina 17:04
Oceniono 21 razy -3
~Do kkkk i PYTANIE:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Marca 2017, godzina 15:40
Oceniono 21 razy -13
~Do poniżej
Ty chyba głupi jesteś albo głupiego udajesz!
Nawet jak zlikwidują ten sklepik durniu, to każdy pacjent ma dosyć kolegów czy znajomych do których zadzwoni i przyniosą mu tyle fajek ile tylko będzie chciał!

11 Marca 2017, godzina 15:06
Oceniono 23 razy 1
~kkkk
Inteligenty odbiorca, mający świadomość tego co dzieje się w szpitalu, to w ciągu miesiąca załatwiłby obie sprawy bez zbędnego rozgłosu. Osobiście jednak uważam,ze za sprzedaż papierosów ten właściciel kiosku i tak musiałby opuścić szpital. No to po prost jest niedopuszczalne, sprzedaż spod lady wbrew prawu? A skąd ci na schodach mieli papierosy? Ktoś uważa, że rodziny chorym je przyniosą? Otóż, nie. To nałogowcy -chorujący, stali się źródłem zysku dla sklepikarza, który łamał prawo. Jak ktoś wierzy, że przez lata dyrekcja o tym nie wiedziała, to chyba nie potrafi liczyć do 10.
11 Marca 2017, godzina 11:47
Oceniono 30 razy 2
~kk
Prośba o rozwiązanie problemu palaczy zawarta w mailu nijak się ma do zawiadomienia policji o sprzedaży papierosów na terenie szpitala. Tak sobie myślę....
11 Marca 2017, godzina 11:33
Oceniono 22 razy 2
~kkkk
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Marca 2017, godzina 11:22
Oceniono 23 razy -13
~kk
Zagranie typowo pisowskie-jest chyba różnica między sprzedażą papierosów w sklepiku na terenie szpitala, a ich paleniem na schodach przed szpitalem.
11 Marca 2017, godzina 10:53
Oceniono 31 razy 3
~chojniczanie
no to pięknie, Wałdoch informował powiat o sprawie miesiąc wcześniej i nic się nie zadziało...

http://polityka-chojnice.blogspot.com/2017/03/wniosek-bez-reakcji-wymaga-akcji.html
11 Marca 2017, godzina 10:06
Oceniono 29 razy 3
~Pigułka
Jak się nie zachowuje prawa w małych sprawach, to na pewno omija się je przy wielkich. Z tekstów typu: "zazdrościsz panu Leszkowi, bo mu się udało"? To ja się pytam, czy ktoś ma problemy z głową?
11 Marca 2017, godzina 09:02
Oceniono 21 razy 3
~PYTANIE:
Czy ten żałosny człowieczek zrobił coś dobrego w swoim życiu?
Wydaje mi się, że jego największe osiągnięcia to bieganie na policję i do prokuratury, charakter taki sam jak Jarosława Nadętego, gdyby można było karmić się nienawiścią do innych ludzi, to nie musiałby kupować jedzenia i oprócz siebie nakarmiłby pół miasta!
11 Marca 2017, godzina 08:17
Oceniono 34 razy -2
~Brawo
Brawo Marcin od lat dochodziło tam do łamania prawa ! a w szczególności na zapleczu sekretiariatu dyrektora Leszka Bony gdzie urządzona jest palania. Wystarczy wejść do sekretariatu pierwsze drzwi po lewej zapraszam na papieroska tam się zbierają koleżanki tej pani co siedzi za biurkiem i jarają że hoho
11 Marca 2017, godzina 08:09
Oceniono 30 razy 6
~do nina
Nikim , zawistnym wrednym człowieczkiem , ktory zniszczyłby drugiego czlowieka !
11 Marca 2017, godzina 06:46
Oceniono 35 razy 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 354.00 366.00 DKKDKK 55.90 57.40
EUREUR 416.00 428.00 RUBRUB 5.70 6.80
CHFCHF 361.00 376.00 NOKNOK 44.30 45.80
GBPGBP 466.00 480.00 SEKSEK 43.10 44.60
Aktualizacja: 2017-10-18 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 358.00 364.00 DKKDKK 56.30 57.10
EUREUR 420.00 425.00 RUBRUB 6.24 6.27
CHFCHF 363.00 371.00 NOKNOK 44.50 45.30
GBPGBP 470.00 476.00 SEKSEK 43.50 44.30
Aktualizacja: 2017-10-18 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-10-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.52 zł 4.87 zł 4.3 zł 2.05 zł
BP 4.55 zł 4.91 zł 4.33 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.52 zł - 4.33 zł 2.07 zł
MZK 4.51 zł 4.71 zł 4.29 zł 2.07 zł
Orlen 4.55 zł 4.87 zł 4.33 zł 2.07 zł
PKS 4.55 zł - 4.33 zł 2.07 zł