Wtorek, 28 Marca 2017 | Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni | Pogoda: 8°C, 1019 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Pomoc miasta dla szpitala

Dyrekcja szpitala zwróciła się z prośbą do miasta o wsparcie zakupu aparatury medycznej. Zgodę musi wyrazić rada miejska.

 

 


Szpital specjalistyczny w Chojnicach podlega pod powiat, ale wniosek trafił do ratusza. Dyrektor Leszek Bonna prosi o kwotę 150 tys. zł na zakup dwóch aparatów USG i kardiomonitora.            - Zwiększająca się liczba pacjentów zgłaszających się do naszego szpitala wymaga od nas sprawnego diagnozowania, aby móc skutecznie leczyć. Postawienie diagnozy bez wykonania badań nowoczesnym sprzętem medycznym jest niemożliwe - treść listu przedstawia burmistrz Arseniusz Finster i rekomenduje radzie mieskiej, by przekazać 150 tys. zł dla lecznicy. - Radni zawsze pomagali w zakupie specjalistycznego sprzętu - podkreśla. Ostatnio taka pomoc miała miejsce w połowie 2014 roku. Wówczas rada miejska przekazała 70 tys. zł dotacji na budowę i wyposażenie oddziału kardiologicznego.

Reklama | Czytaj dalej »

- Zwiększająca się liczba pacjentów...

Zapotrzebowanie na nowy aparat USG jest na oddziałach chirurgicznym i wewnętrznym. Kardiomonitor przyda się na położnicznym. Dyrekcja podkreśla, że na tym ostatnio notuje się więcej urodzeń i wykonuje więcej cesarskich cięć.

Pomoc miasta nie zamknie się w tym roku najprawdopodobniej na kwocie 150 tys. zł. Jak informuje burmistrz Chojnic, jest inicjatywa starosty, by lokalne samorządy sfinansowały wkład własny projektu termomodernizacji budynków szpitala ze środków unijnych. - Elewacje nie wyglądają dobrze. Mówię o spadających płytkach. Estetyka jest fatalna - ubolewa Finster. Do tego w planie jest jeszcze rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Na problemy w szpitalu, nie tylko te finansowe, wielokrotnie zwracała uwagę radna powiatowa Mirosława Dalecka. Przed niespełna rokiem zaniepokojona pytała o nierozliczona stratę 58 milionów złotych z ubiegłych lat, odejścia lekarzy specjalistów, potem rozważanie wprowadzenia cateringu czy wypłatę najniższych wynagarodzeń w dwóch transzach.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

17 komentarzy

~i to jest właśnie sumienie tej kliki
i do tego burak całą gębą
13 Marca 2017, godzina 22:15
Oceniono 4 razy 4
~anonim
Stachu Feliks Skaja pojechał pare lat temu z walizką pełną kasy do Trójmiasta i załatwił sobie zaświadczenie z sądu że Stachu to nie Feliks. Ale ludzie wiedzą że gościu donosił na kolegów z zakładu pracy. Wiedzą że brał hajs i sypał. Nigdy nie bedzie miał czystego sumienia bo ludzie pamietają...
13 Marca 2017, godzina 22:12
Oceniono 4 razy 4
~Pacjentka
po co sprzęt rentgenowski jak nie ma specjalistów do odczytywania badań
13 Marca 2017, godzina 21:57
Oceniono 3 razy 3
~zainteresowany
A co z Therapeutiką , też która też jest podwykonawcą szpitala jak Aldona ,ludzi łoi że cho cho ,nie płaci ,a Firma się rozwija . Przed radą powiatu mówi, że płaci i nikt tego nie weryfikuje.
13 Marca 2017, godzina 12:22
Oceniono 6 razy 4
~Ciekawe co po kontroli NIK i ZUS?
Czy nadal gruby Staszek będzie ściemniał, że nie ma żadnych problemów? Na bruk z nieudolnymi kolesiami i z tymi, którzy ich wspierają.
12 Marca 2017, godzina 14:00
Oceniono 15 razy 9
~pacjęt chojnickiego szpitala
Do rejestracji dodzwonic sie nie mozna. Kolejki do specjalistów po wiele miesiecy. Opieka na internie pedjatri ginekologi i neurologi pod psem. Ordynator na neurologi ma gdzies pacjentów ich rodziny przychodzi do roboty na podwójnym gazie. Bona to toleruje latami. Ordynator na ortopedi to swieta krowa co pozbywa sie dobrych lekarzy i odsyła pacjętów do innych szpitali a Bona ortopedie nazywa najlepszym oddziałem w kraju. Aldona pielegniara doi swoje koleżanki bo ma układ z Boną wyzysk na 100 procent. 200 pracowników szpitala zarabia najniższą krajową a Bona jeszcze im opóźnia wypłate na dwie raty. Wyzysk pracowników i grozby że mogą sobie szukac innej roboty jak im sie nie podoba. Szpital ma 60 milionów straty Bona kłamie w żywe oczy że zadnego długu nie ma. Zamiast kupic rezonans dla szpitala Bona wprowadził spółke swojej żony co kasuje podwójnie za usługi. Sprzet ze szpitala wybrakowany szybko trafia do hospicjum żony w jarcewie przekrety nonstop. Co z wypożyczalnia sprzetu rehabilitacyjnego holendrzy przywozili dary dla chojnic co trafiały do hospicjum żony w jarcewie. Od lat same przekrety w szpitalu a Bona sie trzyma na stołku dyrektora bo mu platformersi załatwili w sejmiku poparcie. Wszystko leży a szpital jest przygotowywany do upadłości i prywatyzacju. Bona ludzi ma w d...pie. liczą sie jego interesy. Wykupuje ziemie w gminie chojnice. I to niby wszystko z pensji dyrektorskiej. Masakra Dojenie podatników i
12 Marca 2017, godzina 07:42
Oceniono 32 razy 26
~do Czas na szybkie zmiany!!!
Masz racje. To jest to samo zagranie co z Paluchem. Dopóki było można, to Finster szedł w zaparte żeby kolesia ratować. Ale jak sie okazało że prokuratura dobiera sie Paluchowi do d... to go Finster zmusił do dymisji. Naturalnie Paluch z Finsterem zrobili jeszcze impreze na 15-lecie Basenu żeby głupki mieszkancy mysleli że z basenem jest super. Teraz też tak bedzie. Bonna doprowadził do tego że szpital ma 60 milionów straty ale wciska ludziom kit że to nie jest dług. Za chwile prokurator wejdzie do szpitala i okaże sie jakie przewały robi Bonna
12 Marca 2017, godzina 00:29
Oceniono 28 razy 24
~Czas na szybkie zmiany!!!
Kolejnego kolesia d...pę próbuje ratować
11 Marca 2017, godzina 21:27
Oceniono 27 razy 23
~Logika
Caly Burmistrz... Nie wazne ze dlugi, wazne ze elewacja ladna. Przeciez pijar sie liczy. Nie wazne, ze odpowiedzialny powiat. Wybory sie zblizaja. Trzeba miec sie z czym pokazac. Ot taka specjalizacja doktora ekonomii. Moskiewskiej!
11 Marca 2017, godzina 17:18
Oceniono 29 razy 23
~~uczciwy i szczery !!! cd
Wkradł się błąd; zamiast majętny miało być UBOGI i oczywiście skromny.
Podpisano; Wacław Jarząbek - lekarz I specjalizacji.
10 Marca 2017, godzina 21:25
Oceniono 22 razy 16
~uczciwy i szczery !!!
Pan Leszek Bonna jest najlepszym Dyrektorem który mógł na się zdarzyć. Inteligentny, doświadczony, elokwentny, wyrozumiały, bezinteresowny, pracoholik, wierny i oddany, atrakcyjny, majętny, abstynent itd, itd. Wnioskuję żeby szpital nosił imię ; " LESZKA JACKA BONNY" - panie Skaya Feliksie - do dzieła !!!
10 Marca 2017, godzina 21:12
Oceniono 27 razy 7
~podatnik
Może prywatne spółki które zarabiają na terenie szpitala będą partycypować w kosztach remontu. Panie Marcinie może warto sprawdzić jakie zyski ma spółka która obsługuje rezonans magnetyczny w szpitalu i dlaczego szpital nie zakupi REZONANSU !!!!!!
10 Marca 2017, godzina 14:50
Oceniono 33 razy 29
~Może zamiast myśleć o elewacji
należałoby zrobić wszystko, aby zmniejszyć straty szpitala, które obecnie wynoszą ponad 60 mln zl.
10 Marca 2017, godzina 13:35
Oceniono 32 razy 22
~zorientowany
Niech Bonna da kase na zakup sprzetu ze swoich zysków jakie ma z dojenia szpitala. Te wszystkie spółki jego i jego żony to jest wrzód na chojnickim szpitalu
10 Marca 2017, godzina 05:21
Oceniono 37 razy 31
~pacjent
Nie rozumię dlaczego dyrektor szpitala w Chojnicach żebrze o kase z pieniedzy podatników mieszkańców Chojnic. Uważam że powinien umieć tak zarządzać szpitalem zeby sobie radzić bez wsparcia budżetu miasta. Szpital podlega pod Starostwo wiec niech starosta da te pieniądze a nie burmistrz.
10 Marca 2017, godzina 05:11
Oceniono 37 razy 31

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 386.00 396.00 DKKDKK 56.20 57.70
EUREUR 420.00 430.00 RUBRUB 6.40 7.50
CHFCHF 392.00 405.00 NOKNOK 45.20 46.70
GBPGBP 485.00 497.00 SEKSEK 43.60 45.10
Aktualizacja: 2017-03-27 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 395.00 DKKDKK 56.60 57.30
EUREUR 423.00 427.00 RUBRUB 6.84 6.87
CHFCHF 394.00 402.00 NOKNOK 45.60 46.30
GBPGBP 488.00 494.00 SEKSEK 44.00 44.80
Aktualizacja: 2017-03-27 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?




Ceny paliw2017-03-27

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.36 zł 4.71 zł 4.26 zł 2.01 zł
BP 4.39 zł 4.74 zł 4.29 zł 2.03 zł
Lotos Optima 4.39 zł - 4.29 zł 2.03 zł
MZK 4.34 zł 4.62 zł 4.24 zł 2.08 zł
Orlen 4.39 zł 4.74 zł 4.29 zł 2.03 zł
PKS 4.39 zł - 4.29 zł 2.03 zł