Niedziela, 20 Sierpnia 2017 | Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela | Pogoda: 12°C, 1018 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
oprac. red., fot. KPP Chojnice

Mieszkaniec gminy zatrzymany za nielegalny tytoń, papierosy i spirytus

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o handel i dystrybucję nielegalnego tytoniu, papierosów oraz alkoholu. Podczas przeszukania samochodu i pomieszczeń na posesji policjanci zabezpieczyli ponad 15000 sztuk papierosów, 30 kg krajanki tytoniu oraz blisko 30 litrów spirytusu - wszystko bez polskich znaków akcyzy. Właściciel nielegalnego towaru naraził Skarb Państwa na straty w wysokości około 35 tys. złotych. Podejrzanemu za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wczoraj policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach skontrolowali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze oraz samochód na prywatnej posesji w jednej z wsi w gminie Chojnice. - Funkcjonariusze zdobyli taką informację, że w tych miejscach może być przechowywany tytoń oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Podczas przeprowadzonej akcji, w zaparkowanym samochodzie na posesji u 43-letniego mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli susz tytoniowy, spirytus i ponad 15 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy - informuje sierż. Justyna Przytarska z chojnickiej komendy. Prowadzącego nielegalny obrót towarami bez wymaganych znaków akcyzy, kryminalni z Chojnic zatrzymali do wyjaśnienia, a znalezione podczas przeszukania wyroby tytoniowe oraz alkoholowe zostały przez nich zabezpieczone. Będą stanowiły dowód w postępowaniu przed sądem.

Reklama | Czytaj dalej »


- Zatrzymany mężczyzna został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty - dodaje policjantka. Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że sprawca swoim procederem wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe i spirytusowe mógł w ten sposób narazić Skarb Państwa na straty w kwocie około 35 tysięcy złotych. Za to przestępstwo 43-latkowi grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

10 komentarzy

~Zdecyduj się kotek jaki masz nick
a jaki ty masz nick mniszku lekarski?
15 Marca 2017, godzina 16:36
Oceniono 19 razy 1
~Zdecyduj się DURNIU jaki masz nick
czy "Suweren" czy " Tissotoys" bo widać od dawna kretynie po różnych twoich wpisach, że masz nieźle napier..... pod sufitem! Zobaczymy co powiesz w prokuraturze gdzie złożone zostało zawiadomienie wobec popełnienia przez ciebie pomówienia innych osób, w twoim przypadku prezesa sądu! Przygotuj sporo kasy na zamieszczenie przeprosin sędziego w prasie oraz nawiązkę na cele społeczne!

Może taka kara raz na zawsze powstrzyma czyjeś pomówienia!
15 Marca 2017, godzina 16:15
Oceniono 20 razy 0
~Suweren
Wikipedia - Igor Tuleja , syn spłodzony przez matkę która byla pracownikiem bandyckiej SB , przez 17 lat , poprzednio pracowała w milicji obywatelskiej . Zajmowała się inwigilacją ludzi oddanych Polsce , walczących ze zbrodniczą UB i SB . Igor - to jakieś ruskie . Niezłe z niej ścierwo było ! Tego są efekty !
15 Marca 2017, godzina 15:52
Oceniono 22 razy -2
~Tissotoys
Numer jeden z przebitką wśród mafii w togach - to Igor Tuleja oraz prezes Sadu Najwyższego Gersford . Za 10 tys. można żyć na prowincji ! Ta bura suka zarabia 24 tys. miesięcznie , broni komunistycznego bandyckiego układu . Mało tego , ostatnio była na skardze u Timmermansa , zajadłego i niepoczytalnego CEPA z wrogości do Polski i Polaków . Przydała by się lewatywa od Komo-ruskiego w ich głupie łby . Polacy i polskie społeczeństwo chce - normalności , sprawiedliwości i prawdy . Won z kastą komuszych sędziów . Trzymajmy kciuki za ministra Ziobrę . Stajnia Augiasza musi zostać rozliczona . Wymiar sprawiedliwości to jedyny bastion komunistyczny - który nie został rozliczony i zweryfikowany !!!
15 Marca 2017, godzina 14:43
Oceniono 23 razy -1
~lo
Żenująca ta propaganda sukcesu. Kto kupuje papierosy na sztuki ? Przecież to raptem 750 paczek, czyli 75 wagonów. A spirytusu ile ? 5000 mililitrów, czyli 5 flaszek ? Straszno i smutno.
15 Marca 2017, godzina 12:01
Oceniono 22 razy 22
~Blum
No wiadomo, najlepsi sędziowie to ci z oddechem stalina na karku, którzy mają bogate doświadczenie zawodowe np. podczas skazywania strajkujących stoczniowców. Z resztą najlepszym "sędzią" w historii to stefan michnik był.
"W każdej grupie zawodowej znajdują się złodzieje i pijacy" wiadomo, a wśród sędziów też powinni.
Jesteś taki sam jak ta dobra zmiana tylko wektor masz w innym kierunku zmanipulowana małpeczko
15 Marca 2017, godzina 10:41
Oceniono 22 razy 4
~Do poniżej
Nie powtarzaj takich pierdół o sędziach jakie ci nawciskała "dobra zmiana" która już zrobiła z Polski państwo policyjne. Nie podobają im się obecni sędziowie i prokuratorzy dlatego muszą ich wymienić na takich którzy będą potulnie wypełniać ich polecenia! W każdej grupie zawodowej znajdują się złodzieje i pijacy, możemy zacząć od parlamentu, rządu, wymiaru sprawiedliwości, księży, policjantów, gospodyń domowych i wszystkich innych zawodów, wszędzie są czarne owce, dlatego nie mów tylko o sędziach!
15 Marca 2017, godzina 08:41
Oceniono 28 razy -2
~wzburzony
To sędziowie kradną ! Wczoraj sędzia na stacji benzynowej ukradł staruszce , 50 zł . To się dopiero nazywa złodziejstwo z premedytacją . Sami kradną a innych chcą karać !
15 Marca 2017, godzina 07:32
Oceniono 25 razy 5
~Nikogo nie okradł !!!
To rząd łupie i okrada swoich obywateli z każdej strony różnymi podatkami, gdyby nie ich różne podatki to litr najtańszej benzyny kosztowałby 2zł., paczka papierosów 5 zł., a pół litra wódy 10 zł.! Zarabiasz w Polsce 2000 zł. brutto a ceny towarów w sklepach masz takie jakbyś zarabiał 2000 euro!
14 Marca 2017, godzina 19:46
Oceniono 35 razy 33
~W której to wiosce
był taki fajny "Pewex"? Udowodnili mu handel, może kupował dla siebie podczas wyjazdów zagranicznych, co to nie wolno mieć zapasów jak ktoś lubi wypić i zapalić, nie ukradł tego!
14 Marca 2017, godzina 19:37
Oceniono 31 razy 29

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 369.00 DKKDKK 56.40 58.00
EUREUR 420.00 432.00 RUBRUB 5.60 6.70
CHFCHF 369.00 384.00 NOKNOK 44.90 46.50
GBPGBP 460.00 473.00 SEKSEK 43.80 45.30
Aktualizacja: 2017-08-19 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 361.00 367.00 DKKDKK 56.90 57.60
EUREUR 424.00 429.00 RUBRUB 6.15 6.16
CHFCHF 373.00 380.00 NOKNOK 45.40 46.10
GBPGBP 464.00 470.00 SEKSEK 44.30 45.00
Aktualizacja: 2017-08-19 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-08-11

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.47 zł 4.82 zł 4.33 zł 1.83 zł
BP 4.49 zł 4.85 zł 4.35 zł 1.85 zł
Lotos Optima 4.47 zł - 4.33 zł 1.83 zł
MZK - - - -
Orlen 4.49 zł 4.84 zł 4.35 zł 1.85 zł
PKS 4.49 zł - 4.35 zł 1.85 zł