Poniedziałek, 22 Maja 2017 | Imieniny: Emila, Neleny, Romy | Pogoda: 20°C, 1018 hPa, wiatr 8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Zwolnienia i sprzedaż majątku

Te m.in. zakłada plan restrukturyzacyjny chojnickiego Zrembu. Najistotniejsza informacja dla pracowników, jest taka, iż stan zatrudnienia do końca bieżącego roku ma zmniejszyć się o 28 etatów, z czego 12 wiąże się z nabyciem praw emerytalnych.


Rozwiązania umowy o pracę na koniec kwietnia lub maja mogą spodziewać się pracownicy niezwiązani bezpośrednio z produkcją. Zatrudnienie na stanowiskach pomocniczych, technicznych i administracyjnych ma zmniejszyć się o 8 etatów. W czwartym kwartale roku zwolnienia czekają zaś spawaczy, z którymi Zremb przewiduje dalszą współpracę, ale w ramach indywidualnie wykonywanej działalności gospodarczej. "(...)grupa ta obejmie początkowo grupę 10 osób. Istotą tego rozwiązania jest fakt, iż w tej grupie pracowniczej występuje duże zapotrzebowanie rynkowe na pracownika/ usługodawcę" - czytamy w planie restrukturyzacji przygotowanym m.in. przezprezesa Krzysztofa Kosiorka-Sobolewskiego i wiceprezesa Marcina Garusa.

Reklama | Czytaj dalej »


W planie redukcji zatrudnienia ujęto także suwnicowych, których w pracy zastąpią automatyczne piloty obsługiwane przez pracowników produkcyjnych. "Ponadto planuje się włączenie pracowników transportu wewnętrznego do wydziałów produkcyjnych i równoległe rozszerzenie liczby pracowników posiadających uprawnienia do obsługi wózków widłowych. Ponadto dla wybranej grupy pracowników przewidziane są szkolenia językowe oraz tzw. komputerowe". Na koniec 2017 roku zatrudnienie zmniejszy się z 238 osób do 210, w związku z czym spodziewane są oszczędności w wysokości ponad 200 tys. zł kwartalnie.


Na bardziej elastyczny i motywujący ma się zmienić system płac. Z planu dowiadujemy się także, że spółka zamierza sprzedać niewykorzystane gospodarczo nieruchomości gruntowe. Pierwsze ogłoszenie o sprzedaży widnieje już na stronie przedsiębiorstwa.


W celu zmniejszenia kosztów utrzymania majątku Zremb zamierza wyburzyć część niewykorzystywanych magazynów i wiat, a część wynajmować. "Pierwsza umowa na wynajem powierzchni magazynowych (zewnętrzny plac składowy) zostanie podpisana w marcu br. z spółką zależną Navimor Invest S.A., która przeniesie do Chojnic lokalizację własnej bazy technicznej".


Pod młotek pójdą frezarki, szlifierki, tokarki itp., przybędzie za to suwnic. Zakład planuje także zmiany w procesach technologicznych, np. będzie kupować acetylen zamiast go produkować, oraz poszerzyć rynki w obszarze produkcji, np. dla środków transportu kolejowego, budownictwa czy energetyki wiatrowej.

Na dzień 22 lutego wierzytelności spółki wynosiły 13 mln zł, z czego 4,2 mln zł stanowią wierzytelności handlowe, 2,4 publiczno-prawne, 3,8 mln zł wobec Banku Handlowego. Na chwilę obecną Zremb posiada 354 wierzycieli, z czego 225 to pracownicy. W lutym kontrolę w jednym z większych chojnickich zakładów zakończyła PIP-a, wykazując szereg nieprawidłowości.

Plan restrukturyzacji ZBM Zremb

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym
Tagi: ZREMB

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~,,,,
To sprostowanie, że spawacze zamiast zwolnienia mogą "dobrowolnie" wybrać przejście na własną działalność gospodarczą straszliwie mnie rozśmieszyło. Przecież to żadna alternatywa. Tracą umowę o pracę więc zostają zwolnieni. Jeśli ZREMB sam zażądał takiego sprostowania to nie pozostaje nic innego jak zawiadomić wojewódzką inspekcją pracy i ZUS. Oficjalnie i bez ogródek przyznają się, że będą wypychać pracowników na "fikcyjne" samozatrudnienie, a tego urzędy nie lubią. :-)
10 Kwietnia 2017, godzina 09:57
Oceniono 1 raz -1
~studentkaOpole
Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię m.in. na temat 500+
Z góry dziękuję

https://goo.gl/iQqiPk
19 Marca 2017, godzina 10:33
Oceniono 3 razy 1
~Marcin Dobaj
ble ble ble he he he me me me umcy umcy de de de jestem głupi he he he
18 Marca 2017, godzina 08:41
Oceniono 6 razy 0
~Apel do Redakcji.
Odsuńcie tego oszołoma Marcina Dobaja od wpisywania tych bredni. Skierujcie go na badania psychiatryczne. To jest bardzo chory człowiek. Nim muszą pilnie zająć się wybitni fachowcy z dziedziny psychiatri.
17 Marca 2017, godzina 08:31
Oceniono 17 razy 3
~do do wyborcy
A ileż to inwestorów przez te 4 czy 5 kadencji sciagnał nasz wspaniały burmistrz do Chojnic? Jakie ułatwienia dla nowych firm? Upadek Zrembu, Mostostalu i innych zakłądów pokazuje dobitnie że miasto nie ma pomysłu na sciąganie i dbanie o inwestorów. Polipol tez mial miec zapewnione tereny pod inwestycje i co z tego wyszło?
16 Marca 2017, godzina 18:00
Oceniono 19 razy 5
~Marcin Dobaj
Finster dobierż sobie doradce burmistrza do;
- spraw społecznych
- ochrony środowiska
-zagospodarowania miasta
Bo na gównie się znasz.
Bo z tym wszystkim co się nie zgadzasz w tej chwili Arseniuszu Finsterze ze Mną co teraz o Tobie Osobiście Ja Marcin Dobaj pisze to się sam ośmieszasz i opinie sobie psujesz.
Bo miasto Chojnice rozprzedajesz oraz rozkradasz w drobny mak.
16 Marca 2017, godzina 15:07
Oceniono 33 razy -9
~Marcin Dobaj
Finster od młodych lat nauki tylko chciał stawiać wszystko na swoim nie będąc osobą aktywną doświadczoną w psychologi w konsultacjach z mieszkańcami .
Ani nie znając się na elementach prawa, prawie i sprawiedliwości po dzisiejszy dzień przed nami to ukrywał.

Dobry gospodarz dba o swoje
Prawda – zgodność z faktami, z rzeczywistością, antonim kłamstwa, fałszu.
- Chociaż kłamstwo jeszcze istnieje – doskonali się tylko prawda.
- Człowiek, który kłamie, nie ma w duszy nic świętego. Prawda jest cenniejsza od wszystkiego.
- Czym w końcu jest kłamstwo? Prawdą w masce.
.
Tłumaczenie niemiecko-polskie dla "finster"
finster {przymiotnik}
finster {przym.} (też: dunkel, undeutlich, unwissend, dubios)
ciemny {przym. m.}
finster {przym.} (też: düster, dunkel, rabenschwarz, schummrig)
mroczny {przym. m.}
finster {przym.} (też: bewölkt, düster, umwölkt, wolkig)
pochmurny {przym. m.}
Przepraszam to Ja Marcin Dobaj
-Sprawny

-Waleczny,

-Dzielny
Swymi wpisami i poglądami oraz wnioskami ratuje właśnie przed szajką Finstera i kochanych mieszkańców i miasto Chojnice przed Arseniuszem Ciemnym, Mrocznym, Pochmurnym ,niezrównoważonym emocjonalnie.

Polityka jest czynnikiem społeczno twórczym by wspierać: popierać, wspomagać, pomagać, dopomagać, , ... obywateli dziękuję ,że daliście mi czas bo prawdziwy polityk to sam na życie zarabia . A nieustannie konsultacje z wami jako mieszkańcami przeprowadzałem i również zarazem w okresie 2013- 2016 poważnie ostrzegałem i nadal ostrzegam . A sam prawidłowo dla siebie zarabiam a dla waszego dobra drodzy mieszkańcy w mieście kierując się własnymi metodami na waszą korzyść działam .

Bo z burmistrzem miasta Chojnice A. Finsterem pojedynek to ja wygrałem nie pierwszy raz.

A pojedynek dotyczył prawdy niejednej między kłamstwami które wychodzą na jaw przez mnie ujawnianymi a przez władze w mieście ukrywanymi.
Oraz wszelkimi innymi sprawami jak niegospodarności w mieście Chojnice itp.

Ponieważ polityka jest czynnikiem społeczno twórczym to funkcjonuje ona między obywatelami wymieniając się poglądami, uwagami, racjami, itd.


Armia niedouczonych i bezmyślnych biurokratów bezkarnie drenuje obywateli kieszenie…………….
Armia niedouczonych i bezmyślnych biurokratów bezkarnie drenuje nasze kieszenie nadal istnieje,, Płacimy haracze za błędy urzędników. W mojej ocenie konieczne jest przyjęcie regulacji mówiących o odpowiedzialności urzędników za ich działanie lub zaniechanie. Chodzi o urzędników, których decyzje wpływają na możliwość wykonywania działalności gospodarczej. Problemów z tym związanych w żadnym stopniu nie rozwiązuje ustawa z 2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Z punktu widzenia pewności prowadzenia działalności gospodarczej, możliwości jej rozwoju oraz- co za tym idzie- dokonywania inwestycji bezwzględnie konieczne jest zapewnienie przedsiębiorcom poczucia bezpieczeństwa. Trzeba też stworzyć odpowiednie procedury i wytyczne dla urzędników. Muszą oni wiedzieć, gdzie są granice ich działania. I muszą mieć pełną świadomość, że ich przekroczenie będzie się wiązać z nieuchronną i odpowiednio wysoką karą. Teraz tak nie jest. Przepisy powinny gwarantować możliwości bezzwłocznego uzyskania odszkodowania w uzasadnionych przypadkach. Warto rozważyć
wprowadzenie administracyjnej procedury odszkodowawczej (np. trwającej maksymalnie jeden miesiąc) oraz uproszczonego trybu procesowego w zakresie odpowiedzialności urzędników i organów administracji.

Urzędnicza samowola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja chcę podkreślić przypominając, że w Polsce powinna nastąpić przemiana zrównania prawa karnego między władzą a obywatelami. Należy wyciągnę pełne konsekwencje prawne wobec obecnej władzy. Ponieważ powinno się bronić ludzi przed naciskiem urzędników . Oraz powinno nastąpić sprawiedliwe postępowania wobec źle sprawujących zadania urzędników którzy tez łamią przepisy. A tu mamy przykład wyraźny że prawo karne wobec urzędników powinno być zaostrzone aby przepisów również przestrzegali.

Urzędnicza urzędników samowola postępowanie tylko według własnej woli, ignorowanie poglądów od mieszkańców jako obywateli .
Urzędnicza urzędników samowola czyn będący wynikiem nie godnej zachowania postawy w kierunku uszanowania mieszkańca.
Urzędnicza urzędników samowola powinna być usunięta nie za darmo, a własnym kosztem wraz z utratom stanowiska w Urzędzie.


Drodzy chojniczanie to Ja Marcin Dobaj ze wsi Karolewa dla was, jako miasta Chojnice wprowadzam korzystne zmiany i projekty, programy ,a tym samym oczyszczam miasto z fałszywej biurokracji.Którą nieustannie już znam to was zapewniam moi kochani chojniczanie.


Obecna polityka obecnego burmistrza Arseniusza Finstera mitomana który kłamie to popełniła wielkie błędy i przed wami to ukrywała czyli mianowicie uprawiała politykę kłamstw i was olewała . A nie tak jak Ja kieruje się Literaturą, Matematyką, Przyrodą, Historią czynie politykę prawdy o was się martwiąc z własnymi postulatami takimi jak obchody ,tradycja ,zwyczaje a co najważniejsze gospodarność w dalszym ciągu po dziś.

Bez wsi nie ma wolności – Dość już niewoli i poniżenia, dość nędzy i upokorzenia, dość kategorii społeczeństwa i dość na społeczeństwie biurokratycznej zemsty i prześladowania – apeluje do mieszkańców z miasta Chojnice w 2017-2018 roku Marcin Dobaj. – Czas ostatni na zmiany, na zmiany wielkie, głębokie i trwałe.
16 Marca 2017, godzina 14:56
Oceniono 25 razy -5
~Marcin Dobaj
Arseniuszu Finster Ja się nie dam jak widać w kąt wstawić i cicho siedzieć gdy kłamce burmistrza , w mieście Chojnice i niegospodarność widzę a tym samym w Gazecie polskiej o twojej niegospodarności Finster piszą i klamka zapadła, że miasto starego szpitala nie odkupi .

Jak i O problemach jednego z większych pracodawców Zremb w Chojnicach, który zatrudnia 238 osób, na koniec 2017 roku zatrudnienie zmniejszy się z 238 osób do 210, w związku z czym spodziewane są oszczędności w wysokości ponad 200 tys. zł kwartalnie.

Sychać było już w końcówce roku 2016. Na hali wyłączono ogrzewanie, rozwiązano dział transportu, do tego wypłaty zaczęły trafiać do ludzi z opóźnieniem. Nastrojów załogi nie poprawiło pojawienie się w zakładzie Marcina Garusa, który przeprowadził przez upadłość chojnicki Mostostal, ani bierność związków zawodowych.

Z tym wszystkim co się nie zgadzasz w tej chwili Arseniuszu Finsterze ze Mną co teraz o Tobie Osobiście Ja Marcin Dobaj pisze to się sam ośmieszasz i opinie sobie psujesz.
Ponieważ Ja wypisuje czystą prawdę.
16 Marca 2017, godzina 14:54
Oceniono 25 razy -3
~kotkaczy
Tak sprawdza się ekonomia żyda-ruskiego spod Odessy. Za rok w Zrembie pracować będzie 50 osób.
16 Marca 2017, godzina 12:54
Oceniono 14 razy 0
~To jest początek końca
tak było z upadłymi zakładami w Chojnicach, np. F-ki Mebli, Zakładami Mięsnymi, Rybnymi i dalej dopowiedz.
16 Marca 2017, godzina 10:03
Oceniono 19 razy 15
~Nagły Atak Spawacza
Gdybym chciał zapewnić front robót we własnej firmie to by mi było na rękę, żeby konkurencja pozbywała się fachowców, traciła park maszynowy i zniechęcała do siebie pracowników i inwestorów. Po takich zmianach trudno będzie odbić się od dna.
16 Marca 2017, godzina 07:31
Oceniono 18 razy 14
~Garus na spawacza!
Spawaczy to Wy bedzieie jeszcze szukac! Te formy samozatrudnienia to w Polsce jakas patologia!
15 Marca 2017, godzina 22:12
Oceniono 31 razy 21
~A burmistrz...
...doktor ekonomii... Tytuł pracy: "Aktywne i pasywne parametry polityki zatrudnienia". Nie wiem, czy w tej sytuacji śmiać się, czy płakać... Namacalny przykład znajomości podejmowanego w pracy zagadnienia. Chyba że w ten sposób moskiewska ekonomia w Polsce się realizuje?
15 Marca 2017, godzina 21:28
Oceniono 28 razy 0
~bnm
już lata temu stwierdziłem, że chojnice pokryły się patologią i korupcją.
patrzę na was z góry i szydzę wami urzędasy. a wam mieszkańcy współczuję choć sami doprowadziliście do takiej sytuacji.
15 Marca 2017, godzina 19:57
Oceniono 36 razy 12
~Do ~wyborcy
Co ma p.Burmistrz do produkcji w Zrembie, ma przyjść i zapłacić długi. W markietach ludzie pracują,bezrobotni z własnej woli ulice sprzątają,bo ktoś to musi wykonywać.Ferdek jest tęż bezrobotny całe życie.Przyda się lekarz specjalista dla wyborcy.
15 Marca 2017, godzina 19:49
Oceniono 35 razy 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 369.00 384.00 DKKDKK 55.40 56.90
EUREUR 414.00 424.00 RUBRUB 6.10 7.20
CHFCHF 378.00 393.00 NOKNOK 43.70 45.20
GBPGBP 478.00 490.00 SEKSEK 41.90 43.40
Aktualizacja: 2017-05-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 372.00 379.00 DKKDKK 55.90 56.60
EUREUR 417.00 421.00 RUBRUB 6.59 6.62
CHFCHF 381.00 388.00 NOKNOK 44.30 44.90
GBPGBP 482.00 488.00 SEKSEK 42.40 43.20
Aktualizacja: 2017-05-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?




Ceny paliw2017-05-19

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.46 zł 4.81 zł 4.3 zł 1.95 zł
BP 4.49 zł 4.85 zł 4.33 zł 1.97 zł
Lotos Optima 4.45 zł - 4.29 zł 1.95 zł
MZK 4.43 zł 4.63 zł 4.27 zł 1.99 zł
Orlen 4.45 zł 4.79 zł 4.29 zł 1.95 zł
PKS 4.49 zł - 4.33 zł 1.97 zł