Czwartek, 23 Marca 2017 | Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy | Pogoda: 3°C, 1022 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Burmistrz chce finansować in vitro. Może nawet nie nosić krzyża

Zapowiedź Arseniusza Finstera ze strajku kobiet 8 marca o finansowaniu przez miasto zapłodnienia pozaustrojwego może doczekać się realizacji już w maju. Najpierw zgodę musi wyrazić rada miejska.

 


Na sesji pod koniec marca radni z komitetu burmistrza złożą wniosek jego autorstwa dotyczący finansowania przez miasto in vitro. Jeśli będzie zgoda na inicjatywę, to w kwietniu program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Chojnic z uwzględnieniem finansowania pozaustrojowego może trafić już pod głosowanie. - Wówczas w maju cały program ruszyłby w realizacji - zapowiada Arseniusz Finster, ktory szacuje, że wystarczy ok. 100 - 150 tys. zł z miejskiego budżetu. Wszystko oczywiście zależy od ilości par, które bezskutecznie leczą niepłodność od co najmniej roku i zdecydują się na in vitro. Burmistrz planuje wyznaczyć specjalną komórkę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej do tego celu, która ma zapewniać anonimowość przyszłym rodzicom. Czy ci będą mogli liczyć stuprocentowy zwrot kosztów?

Reklama | Czytaj dalej »

- Optuję za 100 %, ponieważ in vitro to są dwa koszty. Koszt in vitro i dojazdów. Tego nie realizuje się przy jednym spotkaniu, bo nawet kilkunastu czy więcej. (...) Mamy taką możliwość w Chojnicach, że jeżeli dojdziemy do porozumienia, to część technologii in vitro można wykonać w Chojnicach. Jest taka przychodnia. A druga część w klinice - odpowiada burmistrz Chojnic.

In vitro to są dwa koszty...

Po publicznej zapowiedzi podczas Dnia Kobiet na Starym Rynku, słowa włodarza Chojnic są komentowane przez różne środowiska. Ze swoimi oponentami Arseniusz Finster nie zamierza dyskutować, czy jako zwolennikowi in vitro i katolikowi jednocześnie wypada teraz publicznie afiszować się ze swoją wiarą. - Jak ktoś mi zabroni nieść krzyża, to nie będę go niósł i kropka.

- Chciałbym poprosić oponentów, by nie używali języka pogardy wobec mnie...


Arseniusz Finster ocenia, że finansowanie in vitro przez samorząd może zyskać akceptację większości chojniczan.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

41 komentarzy

~Szanowna pani "redaktor"
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
19 Marca 2017, godzina 12:56
Oceniono 36 razy -22
~kkk
Jak pieniądze przepadają w skarbonkach bez dna jak np. Chojniczanka czy Park Wodny to jest wszystko super, a pomoc kilku rodzinom w poczęciu dziecka to jest już tragedia? Dzieci to zawsze najlepsza inwestycja (szczególnie w rodzinach które pragną mieć dziecko) i zdecydowanie wolę by moje podatki szły na dzieci niż choćby na Chojniczankę.
19 Marca 2017, godzina 11:50
Oceniono 29 razy 11
~studentkaOpole
Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię m.in. na temat 500+
Z góry dziękuję

https://goo.gl/iQqiPk
19 Marca 2017, godzina 10:31
Oceniono 8 razy 0
~adam
a może tak obniżyć cenę wody lub bezplatna komunikacja miejska bieda az piszczy a tu wszystkie pieniądze na chojniczanke czy straż miejska jest potrzebna co z wykupem mieszkań dlaczego są takie drogie co zmieni sie w parku wodnym dlaczego wejście od osoby kosztuje az 13 zł i strach przed bakteriami lub zaraza dlaczego polipol nie dostał ziemi a zatrudniaja najwięcej pracowników i najwięcej płaca na czym miasto zyskuje z podatków drożyzna okropna oplaty za komunalne zawrotne liczba mieszkańców spada dlaczego
19 Marca 2017, godzina 05:13
Oceniono 26 razy 16
~już to widzę
czy nawet w MOPSsie, Chojnice to jedna wielka wiocha plotkarska i wszyscy będą gadać!!!!
Finster, może by tak śnieg odśnieżać w terminie, dziury w drogach naprawić raz, a dobrze, może by tak ten ogromny dół po super chojnickiej inwestycji z Sobolem pt. Victoria zasypać, bo straszy, zamiast in vitro bogatym fundować, bo biedni po to nie idą.
18 Marca 2017, godzina 21:32
Oceniono 36 razy 20
~już to widzę
jakim niby cudem będą składane podania o in vitro w UM, a gdzie tajemnica o danych osobowych, potem dęba gadać w Chojnicach, kto się stara o in vitro i które dziecko przyszło z in vitro - chory pomysł desperata???
18 Marca 2017, godzina 21:24
Oceniono 30 razy 20
~......
Jakaś żenada !!!!!!! Może burmistrz zainteresuje się dziećmi które już są na świecie chore na raka i inne choroby ,którym państwo nie płaci za leczenie albo daje grosze, rzesze rodziców proszą o pomoc dla cierpiących dzieci . Co na propozycje burmistrza proboszcz Dawidowski ,szafarz Gąsiorowski ?????(modlą się pod figura a mają ..........!!!!!!
18 Marca 2017, godzina 15:34
Oceniono 43 razy 23
~Afrodyta
U Finstera to stan chorobowy , który wymaga leczenia GŁOWY !
18 Marca 2017, godzina 12:46
Oceniono 38 razy 16
~en_6280
Jak chce fundować to niech to zrobi ze swoich własnych pieniędzy, założy fundacje albo coś, dlaczego wszyscy chojniczanie mają za to płacić ze swoich pieniędzy?? Miasto nie ma swoich pieniędzy tylko te które nam zabierze.
18 Marca 2017, godzina 12:19
Oceniono 52 razy 28
~en_6280
Gdzie w kampanii wyborczej Pan Burmistrz ma to wpisane w program?? Czuje się oszukany, więcej nie zagłosuje na kogoś kto mnie oszukał, bo to kłamca.
18 Marca 2017, godzina 12:17
Oceniono 46 razy 28
~asdyk
Ja mu było wygodnie i korzystnie to bywał w różnych partiach, potem jako bezpartyjny kolejną kadencje zaliczył a teraz........żenada. Idź precz Judaszu i nie pokazuj sie więcej ludziom na oczy. Tfu....co za gadzina.....
18 Marca 2017, godzina 09:21
Oceniono 49 razy 35
~Pepa
Im bliżej końca jego pierdzenia w stołek , tym z tym dziadem jest gorzej . Jest to wbrew rządowi i zakazowi . Chce to niech robi to na własną rękę i z własnej kieszeni . Nie ma i nie będzie zgody na widzi misie lewactwa zaczadziałego ! Tym bardziej nie ma mowy o finansowaniu poronionego projektu , przez poronionego burmistrza z - publicznych pieniędzy . Przed Budynkiem Rady Miasta w Gdańsku w związku z przyjęciem przez radnych , uchwały in vitro , głosami BANDYCKIEJ Platformy Obywatelskiej , codziennie przed tym budynkiem są demonstracje . Zgnojone lewactwo i bandycka PO szykują jakąś zadymę . Żle się to dla nich skończy !
17 Marca 2017, godzina 23:34
Oceniono 53 razy 31
~xyz
17 Marca 2017, godzina 23:33
Oceniono 16 razy 8
~czas na zmiany, bo można mieć odruch wymiotny kiedy patrzy się na judasza
17 Marca 2017, godzina 21:45
Oceniono 53 razy 29
~do mlody
~mlody
cyły Finio........
czego to nie zrobi, żeby uratować "stołek"!
17 Marca 2017, godzina 14:47


Masz rację. Czysty populizm w wydaniu Finstera! Zrobi wszystko, żeby ratując stołek, podlizać się mieszkańcom Chojnic. Oczywiście tylko tym, z kórymi ma układ: kibicom i bonzom Chojniczanki (miliony przelewane na klub i modernizację stadionu), urzędnikom i urzędniczkom z ratusza, którzy będą skwapliwie kryć jego przewały, kolesiom - prezesom spółek miejskich, nad którymi roztacza parasol ochronny i wbrew logice i przyzwoitości usprawiedliwia błędy i wypaczenia, kolesiom biznesmenom, dla których ustawia przetargi albo załatwia kase z Mofu... Wyliczać można jeszcze długo. A jak chodzi o tych pozostałych, z którymi nie ma układu (ok. 70 % społeczności Chojnic), no to ma ich po prostu w "głębokim poważaniu". Zabawne jest tylko to, że Finster rzeczywiście zrobi wszystko, żeby na stołku się utrzymać. Bo ostatnie numery są wręcz rozbrajające: dla pozyskania feministek i młodych małżeństw populistycznie zmusi swoich radnych do przegłosowania pomysłu z in vitro. Dla pozyskania osób religijnych znowu populistycznie poniesie Krzyż w Wielki Piątek - dla poklasku, dla czysto koniunkturalnych celów: żeby wykorzystać chwilowe, sprzyjające warunki do osiągnięcia doraźnych korzyści osobistych... pozostania na stołku burmistrza Chojnic...
17 Marca 2017, godzina 20:38
Oceniono 50 razy 32

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 402.00 DKKDKK 56.60 58.10
EUREUR 422.00 432.00 RUBRUB 6.40 7.50
CHFCHF 392.00 405.00 NOKNOK 45.80 47.30
GBPGBP 487.00 499.00 SEKSEK 44.00 45.50
Aktualizacja: 2017-03-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 395.00 400.00 DKKDKK 56.90 57.70
EUREUR 425.00 429.00 RUBRUB 6.82 6.85
CHFCHF 396.00 403.00 NOKNOK 46.20 46.90
GBPGBP 490.00 495.00 SEKSEK 44.40 45.20
Aktualizacja: 2017-03-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?




Ceny paliw2017-03-20

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.41 zł 4.76 zł 4.31 zł 2.01 zł
BP 4.45 zł 4.81 zł 4.35 zł 2.03 zł
Lotos Optima 4.41 zł - 4.31 zł 2.01 zł
MZK 4.38 zł 4.62 zł 4.28 zł 2.09 zł
Orlen 4.45 zł 4.79 zł 4.35 zł 2.03 zł
PKS 4.49 zł - 4.39 zł 2.05 zł