Wtorek, 25 Kwietnia 2017 | Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki | Pogoda: 7°C, 1005 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Ostatnie słowo byłego prezesa

Mariusz Paluch podczas wycieczki po basenie z radnymi Edwardem Gabrysiem, Bogdanem Marcinowskim i Kazimierzem Drewkiem.

Mariusz Paluch podczas wycieczki po basenie z radnymi Edwardem Gabrysiem, Bogdanem Marcinowskim i Kazimierzem Drewkiem.

Mariusz Paluch z końcem marca pożegnał się ze spółką Centrum Park, którą rządził przez 15 lat. Choć jeszcze w lutym podczas jubileuszu firmy i zarazem swojego pożegnania, chwalił się swoimi osiągnięciami, na koniec swojej "misji" - jak sam ją określa, mocno spuścił z tonu i wręcz alarmuje, że jest źle.


Z początkiem  kwietnia Mariusza Palucha na stanowisku prezesa zastąpiła dotychczasowa  podwładna Żaneta Janowicz. Dyrektorka finansowa spółki jako jedyna zgłosiła się do konkursu, który przeprowadzała rada nadzorcza. Prezes w liście skierowanym do radnych i burmistrza informuje, że zostawia wysłużoną i zdekapitalizowaną technologię. Gdyby nie to, że pismo datowane jest na 31 marca, można by uznać je za primaaprilisowy żart.  "Jeżeli w najbliższym czasie technologia niezostanie (pisownia oryginalna - przyp. red.) poddana radykalnej wymianie, to naszą pływalnię najzwyczajniej trzeba będzie wyłączyć z funkcjonowania" - przestrzega były prezes. Rządzącym w mieście pozostawił przygotowaną przez siebie wycenę nowej technologii - lamp UV i ozonowania, oraz "remontów podłóg w przebieralniach (erozja, przecieki, destrukcja)" i "naprawy dachu i wierzy czerpnej". Wszystko łącznie kosztować ma aż 2 mln zł!

Reklama | Czytaj dalej »

"Pominięcie działań i pomocy finansowej tej spółce spowoduje lawinę jeszcze większych kłopotów, niż dotychczasowe, za które tak surowo mnie Państwo ocenialiście" - Mariusz Paluch bije na alarm. Do tej pory na stronie spółki nie opublikowano jeszcze bilansu finansowego spółki za ubiegły rok. Nie wiadomo więc, czy i w sferze finansowej jest równie dramatyczna sytuacja.

List M. Palucha do radnych i burmistrza

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~chojniczanin

Mariusz Paluszek nigdy mnie nie zawiedzie gdy podzieli się produktami swego niezwykłego intelektu ze społeczeństwem Chojnic!

Głębia mądrości wypowiedzi Mariusza zawsze ubawi mnie do rozpuku i na długi czas. Mariusz ma tą umiejętność, ze jego wypowiedzi zawsze przebijają swoją śmiesznością wszystkie poprzednie, które wydawały się wcześniej szczytem jego intelektualnego potencjału.

Jako chojniczanie powinniśmy chwalić się i pokazywać Mariusza turystom - żadne inne miasteczko w Polsce (ani pewnie w Europie) nie posiada takiego unikatu jakim jest Paluszek! Wystarczy tylko by Mariusz otworzył usta!

09 Kwietnia 2017, godzina 21:32
Oceniono 7 razy 5
~czytelnik
Boże święty, ortografia na poziomie gimbazy z wiejskiej szkoły. Wierzy, niezostanie...Prezes
09 Kwietnia 2017, godzina 20:42
Oceniono 5 razy -1
~prosze podac podstawę prawna do wystawnych pożegnań
na jakiej podstawie urządza się za pieniądze podatników wystawne jak weselicha pożegnalne palucha?

GDZIE JEST NIEŚMIAŁY PARAFIANIN?????? Rób Pan porządek!!!
07 Kwietnia 2017, godzina 15:00
Oceniono 11 razy 5
~paliczek
Najpierw doprowadził do ruiny jeden z największych placów zabaw w mieście (jedyny taki duży w tej części miasta), który później w niejasnych (bez uprzedniej wiedzy radnych) okolicznościach sprzedał. Teraz pomimo corocznego serwisowania i inwestowania w infrastrukturę (basen był specjalnie z tego powodu zamykany w okresie letnim) doprowadził do stanu jaki opisuje. Faktycznie za mało zarabiał nasz były prezesik, żeby lepiej się postarać.
07 Kwietnia 2017, godzina 13:29
Oceniono 13 razy 11
~zastał basen murowany a zostawił rozj......
07 Kwietnia 2017, godzina 00:04
Oceniono 17 razy 13
~Paluch zostawił basen w ruinie
.... ruina widać wszystko rozjeb......co on robił przez 15 lat ?
06 Kwietnia 2017, godzina 23:59
Oceniono 13 razy 7
~zdegustowany
Bufonada zdymisjonowanego prezesa sięgnęła zenitu:
Popełniłem wiele błędów, ale spółkę zostawiam urządzoną i zagospodarowaną. Z cudownymi ludźmi - zakończył swoją przemowę na koniec 2,5-godzinnej uroczystości.
http://chojnice24.pl/artykul/24259/prezes-paluch-podal-sie-do-dymisji/

Zagospodarowana i urządzona spółka to wytwór chorej wyobraźni byłego prezesa. Fakty są gołe, a liczby nie kłamią: Centrum Park jest rzeczywiście w dramatycznej finansowej sytuacji, w dramatycznej technologicznej sytuacje (zagrożenie ponownym wysypem bakterii błękitnej) oraz w dramatycznej sytuacji marketingowej. To po prostu kanał i kaszana.
Podziwiam nową panią prezes, że zdecydowała się startować. Ale wiem, że nie miała wyboru, bo musi nadal tuszować przekręty byłego prezesa. Oczywiście coś za coś bo ręka rękę myje...
06 Kwietnia 2017, godzina 22:50
Oceniono 16 razy 12
~miało być czerpnej
06 Kwietnia 2017, godzina 21:50
Oceniono 11 razy 7
~Paluszku, co to znaczy wierzy czepnej?
Czy, aż tak wierzysz? Czy może powinno być wieży? A może masz problemy z ortografią albo tak bardzo modne dziś z dysortografią, że popełniasz, aż tak rażące błędy?
06 Kwietnia 2017, godzina 21:29
Oceniono 19 razy 15
~Dlaczego spółkę ma finanować miasto, przecież wygrała konkurs dyrektor od finansów
zapewne przedstawiła taką wizję spółki i przygotuje taki marketing, że miasto już ani złotówki nie dofinansuje. Przecież po to układ ją wybrał na prezesa, prawda? Miśka rusz głową, a nie wyciągaj od podatników kasy miejskiej
06 Kwietnia 2017, godzina 21:22
Oceniono 16 razy 8
~finster w TVN24 w telewizji
TERAZ!!!!!!!!!!!!
06 Kwietnia 2017, godzina 20:37
Oceniono 11 razy -7
~finster w TVN24 w telewizji
w programie CZARNO NA BIAŁYM
06 Kwietnia 2017, godzina 20:37
Oceniono 11 razy -7
~ha ha
kmiotek przemówił ponownie :-)
06 Kwietnia 2017, godzina 20:34
Oceniono 11 razy 7
~Mariusz - miałeś okazje milczeć ......
..... lecz ponownie zachciało ci się pochwalić twoim genialnym intelektem!


Czy już Arek dał ci stołek "Pełnomocnika Burmistrza Chojnic do Wspaniałych Pomysłów" czy też umieści ciebie po cichu gdzieś indziej?

06 Kwietnia 2017, godzina 20:12
Oceniono 25 razy 21
~wychwalany przez burmistrza Arka geniusz od wspaniałych pomysłów

Podczas finansowanego za pieniądze podatników wystawnego pożegnania prezesa po 15 latach partaczenia, złodziejstwa, i trwonienia społecznego majątku w parku wodnym Mariusz pompatycznie ogłosił chojniczanom:
Popełniłem wiele błędów, ale spółkę zostawiam urządzoną i zagospodarowaną. Z cudownymi ludźmi - zakończył swoją przemowę na koniec 2,5-godzinnej uroczystości.

http://chojnice24.pl/artykul/24259/prezes-paluch-podal-sie-do-dymisji/



06 Kwietnia 2017, godzina 17:58
Oceniono 43 razy 31

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 386.00 396.00 DKKDKK 56.00 57.50
EUREUR 418.00 428.00 RUBRUB 6.50 7.60
CHFCHF 386.00 401.00 NOKNOK 44.60 46.10
GBPGBP 492.00 504.00 SEKSEK 43.10 44.60
Aktualizacja: 2017-04-24 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 395.00 DKKDKK 56.40 57.20
EUREUR 422.00 426.00 RUBRUB 6.98 7.01
CHFCHF 389.00 398.00 NOKNOK 45.10 46.00
GBPGBP 496.00 502.00 SEKSEK 43.50 44.40
Aktualizacja: 2017-04-24 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?




Ceny paliw2017-04-21

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.63 zł 4.98 zł 4.46 zł 2.03 zł
BP 4.67 zł 5.03 zł 4.49 zł 2.04 zł
Lotos Optima 4.63 zł - 4.46 zł 2.03 zł
MZK 4.62 zł 4.82 zł 4.45 zł 2.09 zł
Orlen 4.63 zł 4.98 zł 4.46 zł 2.03 zł
PKS 4.66 zł - 4.49 zł 2.03 zł