Niedziela, 23 Lipca 2017 | Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy | Pogoda: 19°C, 1012 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Anna Kaczmarek

Studio34 na II II Pomorskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych

W poniedziałek (3.04) odbył się finał II Pomorskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Pomyślmy o HIV”, w którym udział wzięła grupa teatralna „Studio 34” z chojnickiego Technikum nr 2. Młodzi aktorzy przedstawili spektakl „Piękna i HIV” – historię opartą na znanej z kina opowieści o Pięknej i Bestii.

W autorskim scenariuszu członkowie „Studia 34” udowodnili, że problem zakażeń HIV to nie tylko narkotyki, czy kontakty seksualne. Bestia zakaziła się wirusem podczas udzielania pomocy osobie poszkodowanej i z tego powodu zamyka się w sobie, izoluje od otoczenia. Jednak Bella wie, jak zapobiegać zakażeniu, rozumie, że codzienne życie z osobą zakażoną jest bezpieczne. Dzięki tej wiedzy i swojej dobroci Bella akceptuje chorobę Bestii i odwzajemnia jego miłość, co odmienia ich życie na lepsze.

Reklama | Czytaj dalej »

Przegląd to projekt edukacyjny realizowany przez Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej – Słupsk we współpracy ze służbami sanitarnymi. Podczas finału wyłonione w etapach powiatowych grupy teatralne zaprezentowały 10-minutowe inscenizacje autorskich scenariuszy przed jury złożonym z między innymi gości honorowych – aktora Rafała Mohra oraz pisarki Barbary Kosmowskiej. Ocenie podlegały zarówno artystyczne walory przedstawień, jak także poprawność merytoryczna wiadomości na temat HIV i AIDS oraz zgodność przekazywanych idei z celami konkursu. Przedstawienie „Studia 34” wpisało się w cele Przeglądu - promowało wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się HIV i postawy prospołeczne przeciwdziałające wykluczeniu osób zakażonych.

Patronat honorowy nad projektem sprawowali Główny Inspektor Sanitarny i Wojewoda Pomorski. Patronat medialny nad Przeglądem objęli TVP3 i Głos Pomorza. Grant na realizację projektu pochodzi z Konkursu Pozytywnie Otwarci, w którym nagradzane są najlepsze przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki HIV i AIDS.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

25 komentarzy

~TYLKO TOTALNY CZUBEK
może dzisiaj tęsknić za Inkwizycją
12 Kwietnia 2017, godzina 11:15
Oceniono 5 razy 5
~Do jawny atak na polski kościół katolicki:
chcialbys umierac w takich strasznych bólach ???
chcialbys sie cały palić !!!
12 Kwietnia 2017, godzina 10:32
Oceniono 6 razy 4
~Nikt normalny
nie domaga sie dzis powrotu do średniowiecza !!!
12 Kwietnia 2017, godzina 10:31
Oceniono 6 razy 4
~ktoś jeszcze wierzy w Boga i Jezusa i te cala szopkę ?
Myslalem, ze są tu wykształceni ludzie, ale widze, że.......
12 Kwietnia 2017, godzina 09:07
Oceniono 6 razy 4
~do jawny atak na polski kościół katolicki:
chcesz do niej telefon ?
601-84-22-95 dr. Dorota W.
Poza tym czubek to jestes TY !!!
I nie odbierzesz mi prawa do WOLNOSCI WYPOWIEDZI !!!
Przejrzyj na oczy, mamy XXI wiek.
Podpisano: szczery obywatel Chojnic z Zespołem Aspergera i darem SZCZEROŚCI, której tobie brakuje !!!
Idioto !!!!!!!!!!!!
12 Kwietnia 2017, godzina 07:16
Oceniono 9 razy 3
~a największym złem i siedliskiem pedofilii jest
polski kościół katolicki
12 Kwietnia 2017, godzina 07:14
Oceniono 5 razy 3
~portal Chojnice24
również propaguje prawo do WOLNOSCI WYPOWIEDZI !!!
i chwała im za to !!!!!!!!!!!!!
12 Kwietnia 2017, godzina 07:13
Oceniono 6 razy 2
~do ponizej:
wyrzuc telefon, komputer, telewizor, pralkę, lodówkę !
zrobisz to ?
wtedy bedziesz zył tak jak w średniowieczu, debilu !!!
Jeżeli promowanie wiedzy, tolerancji, wyrozumienia, szacunku, emancypacji kobiet, i udzielanie pomocy zmarginalizowanym osobom wg ciebie jest złe to co wg ciebie jest dobre ?
ty propagujesz tu zacofanie ? coś jest z tobą nie tak !!!
polecam ci mojego lekarza, telefon masz niżej, Ona ci pomoże...
12 Kwietnia 2017, godzina 07:11
Oceniono 5 razy 1
~jawny atak na polski kościół katolicki


Promowanie wiedzy, tolerancji, wyrozumienia, szacunku, emancypacji kobiet, i udzielanie pomocy zmarginalizowanym osobom to jawny atak na polski kościół katolicki i na katolickie wartości propagowane przez hierarchów kościelnych!

Kiedy powrócą złote czasy świętej inkwizycji gdy heretyków ku uciesze chrześcijan palono na stosach a czarownice topiono w rzekach i stawach?
11 Kwietnia 2017, godzina 20:28
Oceniono 7 razy 3
~Do portalu "chojnice24.pl"
Przestańcie wreszcie zamieszczać wpisy tego psychola!
Czy może sprawiają wam przyjemność te wariackie komentarze?
11 Kwietnia 2017, godzina 19:49
Oceniono 7 razy 1
~tak samo "Jehówki"
to tez sekta.
tyle, że nie katolicka.
11 Kwietnia 2017, godzina 18:12
Oceniono 8 razy 0
~do jawny atak na polski kościół katolicki again:
czyli wg ciebie KOŚCIÓŁ TO SAMO ZŁO ???
i tu sie z tobą debilu, zgadzam !!!!!!!
11 Kwietnia 2017, godzina 18:11
Oceniono 6 razy 0
~Bo prawda jest taka, że
90.000 ludzi przez 400 lat
ginęło na stosach i na torturach przez bande idiotów
nazywającą siebie ŚWIĘTA INKWIZYCJA !!!
11 Kwietnia 2017, godzina 17:43
Oceniono 4 razy 2
~EQUILIBRIUM do jawny atak na polski kościół katolicki:
wyrzuc telefon, komputer, telewizor, pralkę, lodówkę !
zrobisz to ?
wtedy bedziesz zył tak jak w średniowieczu, debilu !!!
11 Kwietnia 2017, godzina 17:41
Oceniono 5 razy -1
~EQUILIBRIUM
ja caly czekam, tchórzu !!!
zacząłeś i nie skonczyles, gdzie sie schowales ??????????
11 Kwietnia 2017, godzina 16:47
Oceniono 8 razy -2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 371.00 DKKDKK 56.30 57.80
EUREUR 418.00 430.00 RUBRUB 5.70 6.70
CHFCHF 379.00 394.00 NOKNOK 44.40 45.90
GBPGBP 466.00 479.00 SEKSEK 43.20 44.70
Aktualizacja: 2017-07-23 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 364.00 369.00 DKKDKK 56.70 57.50
EUREUR 421.00 427.00 RUBRUB 6.16 6.19
CHFCHF 383.00 390.00 NOKNOK 44.80 45.70
GBPGBP 470.00 476.90 SEKSEK 43.60 44.50
Aktualizacja: 2017-07-23 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-07-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.3 zł 4.65 zł 4.08 zł 1.77 zł
BP 4.32 zł 4.68 zł 4.1 zł 1.79 zł
Lotos Optima 4.3 zł - 4.14 zł 1.77 zł
MZK 4.27 zł 4.52 zł 4.1 zł 1.79 zł
Orlen 4.31 zł 4.66 zł 4.14 zł 1.77 zł
PKS 4.31 zł - 4.14 zł 1.77 zł