Sobota, 26 Maja 2018 | Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła | Pogoda: 16°C, 1022 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Psy i ich właściciele na cenzurowanym

Dokładnie od dzisiaj do 23 kwietnia straże miejskie i gminne w województwie pomorskim prowadzą akcję "Nasz pies", w tym także chojnicka formacja. Municypalni sprawdzają czy sympatycy czworonogów sprzątają po swoich pupilach i jakie warunki do życia im stworzyli.


To druga wspólna akcja strażników z Pomorza na przestrzeni ostatniego roku. Z tym że pierwsza dotyczyła bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły. - W momencie prowadzenia akcji nie odnotowano wypadków, w których uczestniczyłyby dzieci, czyli akcja była skuteczna - ocenia Arkadiusz Megger, komendant chojnickich strażników. Przez najbliższe dwa tygodnie mundurowi na tapetę wezmą psiaki i ich właścicieli. - Strażnicy w tych dniach będą szczególnie kontrolować przestrzeganie regulaminu o czystości w gminie w zakresie prowadzenia psów na smyczy i w kagańcu, kontrolować sprzątanie po psach na terenach publicznych, rozdawać właścicielom woreczki higieniczne do sprzątania po pieskach, kontrolować warunki utrzymania psów na posesjach - mówi Megger. W tym czasie w szkołach przeprowadzone zostaną także pogadanki  na temat, jak się zachować w przypadku napotkania wałęsającego się psa. Komendant municypalnych przyznaje, że i w naszym mieście nie brak przypadków złego traktowania naszych braci mniejszych. - Zdarzają się sytuacje, że pies jest w niewłaściwych warunkach. Nakazujemy wtedy przywrócenie do właściwego poziomu utrzymania zwierzęcia. Jeżeli to nie zaskutkuje, wtedy mandat albo wniosek do sądu. Ale z zasady skutkuje upomnienie.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

16 komentarzy

~asiak
do ~do Spacerowicz
ja posprzątałem choć pies mój się załatwił koło czyjejś posesji i było to w niedzielę ok 5 rano ( i nikt nie widział) bo tak wypada - ale to musi się zmienić w mentalności i przekonaniu właścicieli psów że tak trzeba czynić !!!! ale śmietnik dopiero znalazłem w parku 1000-lecia. Prawda jest taka i zgadzam się, że ta ulica wygląda jakby to były chojnice B czy C a nie ulica gdzie mieszka ważna osoba z ratusza. kłaniam się w pas II piętru. dziury były tam 15 lat temu i nadal są a jedyne co się polepszyło to to że jest tam oświetlenie.
12 Kwietnia 2017, godzina 20:11
Oceniono 3 razy 3
~chojniczanin
Burmistrz kupił kiedyś odkurzacz do psich odchodów jeżeli dobrze pamiętam.Strażnikom na plecy i wio do roboty. I praca zapłacona i czas wykorzystany i świeże powietrze .Wtedy powiem że SM jest potrzebna.
11 Kwietnia 2017, godzina 21:51
Oceniono 11 razy 5
~Aurus
Pasożyty na osiedlu ! Badania gleby przeprowadzane przez sanepid w różnych miastach Polski wykazały , że 62% alejek osiedlowych , skwerów , i trawników oraz 32% piaskownic i placów zabaw dla dzieci , to siedliska jaj pasożytów . Główny Inspektor Sanitarny zaleca , aby piasek w piaskownicy osiedlowej wymieniono w sezonie letnim trzy razy , a place zabaw otoczono ogrodzeniami . Podczas zabawy w piasku pilnuj , by maluch nie brał do ust kamyków , zabawek czy zabrudzonych rączek . Nie pozwalaj mu w tym czasie samemu jeść czy pić . Gdy skończy zabawę w piaskownicy , wytrzyj mu ręce wilgotną chusteczką , a po powrocie do domu umyj ciepłą wodą z mydłem - natychmiast . Zabawki z piaskownicy przechowuj w domu oddzielnie
11 Kwietnia 2017, godzina 18:11
Oceniono 15 razy 9
~Aurus
Zoonozy - czym zarażają czworonogi ? Do mieszkań psy i koty wnoszą na swoich łapach pasożyty . Pasożyty również przynosimy do mieszkań na podeszwach butów . Nicienie , zwykłe tęgoryjce ich jajka wydalane są przez psy i koty . Rozwijają się w ziemi , na plażach , trawnikach , piaskownicach dlatego najczęściej zarażają się nimi małe dzieci . Towarzyszy temu silny odczyn zapalny w postaci zaczerwienienia i swądu . Larwy , przemieszczają się pod skorą , po kilka centymetrów na dobę ,tworzą charakterystyczne poskręcane , wystające ponad nią kanaliki . Taka larwa może też odpoczywać w skórze wówczas w miejscu jej postoju - widoczne są drobne gródki . Powszechnym powikłaniem zespołu wędrującej larwy wydalanej przez psy i koty jest zakażenie bakteryjne i ropna egzema . Inaczej ma się sprawa w przypadku węgorka jelitowego który też do organizmu przedostaje się przez skórę , wówczas wzdłuż drogi przemieszczania się węgorka , rysuje się rumień który może przesunąć się nawet o 10 cm na godzinę . Następnie wraz z krwią wędruje do serca , płuc , tchawicy i gardła . Tam zostaje połknięty i przez przełyk przedostaje się do jelita cienkiego . U człowieka powoduje objawy , stan zapalny krtani , tchawicy , oskrzeli i płuc brak apetytu , anemię , spadek masy ciała , bezsenność , drażliwość , ból brzucha i biegunkę . Bardzo grożne są psie tasiemce psie i kocie glisty . Zarażamy się nimi głaszcząc swego pupila lub go tuląc . Zoonozy - to choroby odzwierzęce wciąż w Polsce temat TABU . A problem jest wyjątkowo grożny i niemiły , warto się z nim zapoznać ! Leczenie zoonoz jest trudne i długotrwałe
11 Kwietnia 2017, godzina 17:54
Oceniono 12 razy 6
~zbędna straż miejska w Chojnicach do likwidacji

Straż miejska w Chojnicach jest kompletnie zbędna - nie robią nic użytecznego a jedynie dublują obowiązki policji. Gro tej formacji jest złożona z ludzi zatrudnionych po znajomości przez burmistrza Arka i jego skorumpowanych kolesiów.

W Chojnicach nie potrzeba straży miejskiej a pieniądze marnowane na utrzymanie tej formacji można wykorzystać na istotniejsze i pożyteczne dla mieszkańców cele!


11 Kwietnia 2017, godzina 17:21
Oceniono 20 razy 4
~mieszkaniec bloku
Zlikwidować wszystkie psy które trzymają mieszkańcy bloków . Szczekanie w dzień i w nocy , obsrane i obsikane otoczenie bloków w tym trawniki czym , naruszany jest mir domowy . Zastrzyk kosztuje 5 zł uśpić wszystkie kejtry !
11 Kwietnia 2017, godzina 17:15
Oceniono 25 razy -5
~do Spacerowicz
Chcę zauważyć że cała ulica Sobierajczyka jest brudna, brzydka,kurz. Na łąkach porozrzucane śmieci. Wyprowadzanie psów jest nagminne w tym rejonie a jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś posprzątał. Właściciele wyprowadzają psy na smyczy przychodzą tu z Brzozowej na spacer z pupilem i nigdy nie sprzątają, a nawet udają że nie widzą jak pis załatwia się pod czyjąś bramą lub furtką (pozdro dla pani z biglem z Brzozowej)
11 Kwietnia 2017, godzina 13:52
Oceniono 20 razy 16
~~Sierżant
Obecny komendant SM do dymisji!!!!!!!!!
11 Kwietnia 2017, godzina 11:51
Oceniono 21 razy 5
~Sierżant
Zadania Straży Miejskiej: - ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych
- czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego
- w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym
- współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia
- pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych zagrożeń
- zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia
- ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej
- ochrona porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych
- doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania
- informowanie społeczności o stanie i rodzajach zagrożeń.

A nie jak miało miejsce :
- zabierania wieńców z pomnika Mikołaja Kopernika mieszczącego się w Parku 1000-lecia przez strażnika miejskiego na przełomie roku 2013-2014 mam na to aktywne dowody.
- aktywnych prób kłócenia ze sobą mieszkańców przez wmawianie sąsiadom obok ,że nasłał SM sąsiad.
- nie pilnowania porządku a spania w radiowozach .
- braku rozliczeń rachunkowych za naprawę swych jednośladów.
- braku odliczonych przejechanych radiowozami kilometrów czyli kilometrówek.
- braku rozliczeń licząc w litrach zatankowanego paliwa.
- braku rozliczeń licząc w litrach spalonego paliwa.
- bezprawnego wlepiania mandatów na źle oznakowanych parkingach.
- przewozu psa burmistrza Chojnic do weterynarii.
- braku pilnowania porządku publicznego oraz nie sprzątania za niedopilnowania porządku publicznego oraz odchodów psów. I za nieprawidłowe się sprawowania czyli porządków publicznych niedopilnowania mniejszych nakładów budżetowych na SM wypłacania.
– A jeszcze w szczególności braku Strażników osiedlowych którzy powinni byli zająć się sprawdzaniem porządku, pilnowaniem porządku, patrolowaniem ulic, osiedli, placów, terenów przyszkolnych.

Strażnik osiedlowy powinien sprawdzać sygnały mieszkańców, reagować na zgłoszenia o nielegalnym parkowaniu.


Jestem przekonany o braku skuteczności funkcjonowania Straży Miejskiej w Chojnicach , gdyby tak nie było, to na pewno w ciągu 17 lat obywatele nie domagali by się jej likwidacji nawet przez referendum. Referendum jest obok wyborów najwyższą formą demokracji, dlatego w żaden sposób nie zamierzam blokować nawet tej formy.
I idę dokończyć 20 grudnia 2015 roku działania likwidacji municypalnych w mieście Chojnice, których rozpocząłem dokładnie 26.03.2014 roku w spotkaniu sprawozdawczym osiedla nr 3- jako mieszkaniec zabierając głos w tej ważnej dla mnie sprawie.
11 Kwietnia 2017, godzina 11:43
Oceniono 21 razy 3
~ola
idzie paniusia odwalona i jej pies zaczyna walić na trawniczek a ona do niego zrób pieseczku no zrób już piesku jak się na taką krzywo spojrzy to ona glowę do góry jaka też ona nie jest ważna a poznej dzieci lataja po trawniczku i mówia fuj znowu łajno
10 Kwietnia 2017, godzina 22:54
Oceniono 19 razy 11
~spacerowicz
wychodząc z sobierajczyka w stronę dworcowej BRAK śmietników na brzozowej !!!! dopiero po przejściu ulicy jest śmietnik...ale w parku. czy to jest normalne żeby na odcinku kilometra nie było śmietnika ??!! Sami się włodarze proszą aby miasto śmiecić i tym bardziej nie zbierać po swoich pupilach (...)

ja rozumiem czemu nie ma śmietników (wandalizm itd.) ale proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka.
10 Kwietnia 2017, godzina 21:28
Oceniono 25 razy 13
~Stary Chojniczanin
Zabawne są te wpisy nakazujące Straży Miejskiej sprzątać psie kupy. Może jeszcze mają sprzątać te kupy, które wasze psy nawalą w waszej pościeli? Nakazujcie sobie ile wlezie i dzwońcie do Straży, żeby do was przyjechali posprzątać wasze obs... łóżka. Ja mam tylko nadzieję, że Straż miejska stanie chociaż raz na wysokości zadania i tych nakazujących potraktuje tak jak im się należy. A za zebrane mandaty przyjmie następnych strażników, którzy będą łoić jeszcze wyższe mandaty, to wtedy może na ulicach, skwerach, trawnikach, klatkach schodowych i piaskownicach będzie wreszcie porządek a psy będą chodzić na smyczy i w kagańcach.
10 Kwietnia 2017, godzina 20:34
Oceniono 33 razy 7
~Sprzątanie psich kup i woreczki na odchody na terenie publicznym to .....
.... obowiązek (straży miejskiej i innych służb) miasta lub innego właściciela udostępnionych dla generalnej społeczności terenów! Tak samo powinny być udostępnione przez miasto pojemniki na śmieci w parkach i skwerach by ułatwić utrzymanie w nich czystości!

Strażnicy miejscy powinni z reklamowanym przez burmistrza Arka odkurzaczem do psich kup sprzątać w parkach, na skwerach, i na ulicach psie odchody i poprzez przykład zachęcać mieszkańców do sprzątania po swoich psach.

W parku 1000-ac lecia, szczególnie w rejonie psiego wybiegu, samorząd miasta powinien udostępniać woreczki na psie kupy. Mieszkańcy są zobowiązani do zachowania czystości lecz we wielu przypadkach mogą nie mieć lub zużyć wcześniej zabrane z domu woreczki.

Udostępnienie woreczków na psich wybiegach i w miejsca popularnie użytkowanych przez chojniczan z psami pomoże w utrzymaniu tych terenów w czystości i zachęci do sprzątania - szczególnie gdy brak worka nie jest przeszkodą w posprzątaniu po swoim psie!

10 Kwietnia 2017, godzina 19:43
Oceniono 37 razy 9
~Do '~właściciel psa"
Szanowny Panie!!! To Straż Miejska i Pan Meeger mają Panu zapewnić woreczki na kupy Pana psa? A nie łaska samemu je kupić? Może papier toaletowy dla Pana też ma zapewniać Straż Miejska? Czyżby Pan jest z tego "lepszego sortu"? W takim razie przepraszam za mój post.
10 Kwietnia 2017, godzina 19:23
Oceniono 37 razy 13
~mnb
prawda jest taka że osoba kulturalna po swoim pupilu sprząta - jest to "modne i trendy".
kiedyś mi znajomy zwrócił uwagę i od tamtego czasu nosze ze sobą woreczki i mnie może cmoknąć SM czy inny typ.
ps: najlepsi są Ci co się odwracają jak ich pies robi i jak gdyby nic w nogi !!!!
10 Kwietnia 2017, godzina 17:08
Oceniono 32 razy 28

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 363.00 375.00 DKKDKK 56.90 58.40
EUREUR 424.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 364.00 379.00 NOKNOK 44.30 45.90
GBPGBP 485.00 498.00 SEKSEK 41.30 42.80
Aktualizacja: 2018-05-25 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 367.00 371.00 DKKDKK 57.30 58.00
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 369.00 376.00 NOKNOK 44.80 45.50
GBPGBP 488.00 493.00 SEKSEK 41.70 42.40
Aktualizacja: 2018-05-25 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?
Ceny paliw2018-05-23

E95 E98 ON LPG
BP 5.19 zł 5.55 zł 5.09 zł 2.17 zł
Circle K 5.16 zł 5.51 zł 5.06 zł 2.17 zł
Lotos Optima 5.16 zł - 5.06 zł 2.17 zł
MZK 5.08 zł 5.2 zł 5.01 zł 2.17 zł
Orlen 5.19 zł 5.44 zł 5.09 zł 2.17 zł
PKS - - - -