Niedziela, 19 Listopada 2017 | Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła | Pogoda: 4°C, 1000 hPa, wiatr 14.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Krzysztof Różycki

Wielkopiątkowa procesja

Mimo deszczu i przejmującego chłodu, setki chojniczan uczestniczyło w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami miasta. Uczestnicy  wielkopiątkowego misterium przeszli z  Bazyliki Mniejszej do kościoła Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Obrońców Chojnic.

Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego upamiętniającego mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Tego dnia kontynuowana jest liturgia rozpoczęta i przerwana w Wielki Czwartek, zaś od rana trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Odprawia się Drogę Krzyżową, która w symboliczny sposób odtwarza drogę Jezusa Chrystusa na śmierć.

Reklama | Czytaj dalej »

W tym roku, w trakcie Drogi Krzyżowej, wspominano Światowe Dni Młodzieży i Drogę Krzyżową z papieżem Franciszkiem. Autorem rozważań, czytanych na każdej z czternastu stacji, był bp. Grzegorz Ryś. Krzyż niosła młodzież z parafii wchodzących w skład Dekanatu Chojnickiego, czyli wszystkich parafii chojnickich oraz parafii z Nieżychowic i Charzyków.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

10 komentarzy

~Realista
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Kwietnia 2017, godzina 10:40
Oceniono 33 razy -15
~(...)
Wreszcie można było uczestniczyć w Drodze Krzyżowej bez samorządowej obłudy i skupić się tylko na wymiarze religijnym. Szczególne uznania dla Proboszcza Chyły za odwagę. To dobra formuła obchodzenia Misterium - bez udziału władz i polityki. Należy mieć nadzieję, że już tak pozostanie na długie lata.
15 Kwietnia 2017, godzina 18:37
Oceniono 94 razy -2
~świecki kraj?????
15 Kwietnia 2017, godzina 17:45
Oceniono 46 razy 10
~Smerf Maruda
Do AntyPiSowca. Na wykazie wyścigów rolkarzy o Puchar Kaszub nie ma w 2017 Chojnic. Widocznie zmiana dnia z piątku popołudnie na sobota popołudnie lub niedziela byłaby dyshonorem i widocznym znakiem przyznania racji krytykantom.
15 Kwietnia 2017, godzina 14:57
Oceniono 35 razy 5
~Anty PIS-owiec
Pomijając waszą kłótnię kto był kto nie był. Taka błazenada jak to co miało miejsce w piątkowy wieczór nie powinna mieć miejsca. Przez długi czas sparaliżowane centrum miasta główne drogi przelotowe. Są ludzie przejezdni których policja kierowała na objazd i reszta mieli głęboko w d...... Radź sobie przejechać objazdem czarnuchy rządzą nieroby.

Następna powtórka z rozrywki szykuje sie na początek wakacji i biegi, miejmy nadzieję że jeśli dojdzie do skutku to ktoś pójdzie po rozum do głowy i nie zamknie połowy miasta dla biegaczy i rolkarzy.

A księżulki (NIEROBY PIE......) NIECH SOBIE WKOŁO KOŚCIÓŁKÓW CHODZĄ
15 Kwietnia 2017, godzina 13:57
Oceniono 102 razy 16
~Jjaa
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Kwietnia 2017, godzina 11:03
Oceniono 85 razy -29
~mieszkanka Chojnic
Masz dla mnie straszną wiadomość? Chyba sobie żartujesz! Wiadomość jest radosna, bo wreszcie ci panowie znaleźli swoje miejsce w szeregu. Nie w blasku fleszy i na przedzie, tylko w szeregu... Mieszanie polityki i własnych partykularnych autopromocyjnych celów z religią, już przed tysiącami lat zostało przez Chrystusa określone "faryzejstwem".
15 Kwietnia 2017, godzina 10:24
Oceniono 115 razy -5
~Chrześcijanin
Bogobojna katoliczko mam dla Ciebie straszną wiadomość...
Finster i Szczepański brali udział w drodze krzyżowej. Wesołego Alleluja
15 Kwietnia 2017, godzina 08:52
Oceniono 119 razy 19
~Do poniżej
Pewnie jesteś bardzo wierzącą i praktykującą osobą, świadczy o tym twój wpis?
15 Kwietnia 2017, godzina 07:45
Oceniono 130 razy 10
~mieszkanka Chojnic
Jaka ulga! Nareszcie Droga Krzyżowa bez Finstera, Szczepańskiego i Skaji niosących Krzyż. Nareszcie koniec tej populistycznej szopki i wymądrzania siię rozwodnika jak mają żyć mieszkańcy Chojnic. Brawo Panie Proboszczu Chyła za odwagę i przeciwstawienie się chojnickiej klice samorządowców!
15 Kwietnia 2017, godzina 07:43
Oceniono 152 razy -2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 354.00 367.00 DKKDKK 55.90 57.40
EUREUR 417.00 429.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 355.00 370.00 NOKNOK 42.60 44.10
GBPGBP 466.00 481.00 SEKSEK 41.60 43.10
Aktualizacja: 2017-11-19 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 358.00 365.00 DKKDKK 56.30 57.10
EUREUR 421.00 426.00 RUBRUB 6.03 6.08
CHFCHF 359.00 366.00 NOKNOK 43.20 43.90
GBPGBP 471.00 477.00 SEKSEK 42.20 42.90
Aktualizacja: 2017-11-19 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-11-14

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.7 zł 5.05 zł 4.56 zł 2.11 zł
BP 4.71 zł 5.07 zł 4.59 zł 2.11 zł
Lotos Optima 4.7 zł - 4.79 zł 2.11 zł
MZK 4.7 zł 4.9 zł 4.55 zł 2.13 zł
Orlen 4.71 zł 4.99 zł 4.59 zł 2.11 zł
PKS 4.73 zł - 4.59 zł 2.13 zł