Wtorek, 27 Czerwca 2017 | Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława | Pogoda: 20°C, 1013 hPa, wiatr 8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Rośnie wartość majątku wójta

Przynajmniej według niego samego. Do końca kwietnia samorządowcy muszą złożyć swoje oświadczenia majątkowe. Najszybciej w internecie stan swojego majątku ujawnił Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice. Każdy obywatel jego oświadczenie może przejrzeć, pobierając wcześniej ze strony www.bip.gminachojnice.com.pl.


Zbigniew Szczepański gminą Chojnice rządzi niepodzielnie od 27 lat. Zgromadził pokaźny majątek, którego wartość na koniec ubiegłego roku oszacował na prawie 2 mln zł. To wspólny dorobek jego i żony. Każda z nieruchomości jest w połowie wójta. Co ciekawe, ich wartość w stosunku do tej podawanej na koniec 2015 roku jest wyższa. Szczepański wspólnie z żoną jest właścicielem 250-metrowej willi o wartości pół miliona. Do tego prawie 7-hektarowego siedliska rolniczego o wartości 300 tys. zł. W minionym roku nieco je uszczuplił, sprzedając niecałe 2 tys. m2 za 30 tys. zł. Poza tym jest współwłaścicielem trzech działek budowlanych i jeden ogródkowej z altaną. W porównaniu do 2015 roku ich wartość według wójta wzrosła. Jednej z pół miliona o 100 tys. zł, a kolejnej ze 100 tys. zł na 150 tys. zł. Tę pierwszą kupił od gminy Chojnice w 2006 roku za niecałe 60 tys. zł.  Ma prawie 5 tys. m2 i położona jest w Topoli, gdzie zlokalizowana jest strefa gospodarcza. Trzeba wiedzieć, że to tylko wartości deklarowane przez składającego oświadczenie i nie wynikają z oceny biegłego rzeczoznawcy.

Reklama | Czytaj dalej »

Szczepański w stosunku do 2015 roku, w minionym zarobił w urzędzie 18 tys. zł więcej. Dokładnie 178 tys. zł. Do tego osiągnął 12 tys. zł dochodu ze swojego gospodarstwa rolnego. Na koniec 2016 uzbierał 60 tys. zł oszczędności. Ale to i tak mniej jak przed rokiem. Wtedy miał co prawda 50 tys. polskich złotych, ale do tego aż 15 tys. dolarów. Na koniec 2016 nie wykazał posiadania oszczędności w innej walucie. Nie zmienił też auta. Do dyspozycji w zasadzie ma dwa, w tym jedno służbowe. Prywatnie jest posiadaczem alfy romeo giulietty z 2011 roku. Jego wartość w stosunku do poprzedniego oświadczenia majątkowego spadła o 5 tys. zł. Teraz to 40 tys. zł.

Na razie wójt gminy Chojnice jest pierwszym samorządowcem z Chojnic, który opublikował aktualny stan swojego majątku na stronie urzędu. Palmę pierwszeństwa można by oddać burmistrzowi Chojnic, który kilka tygodni temu poinformował dziennikarzy w czasie konferencji prasowej m.in. o spłacie całego kredytu hipotecznego zaciągniętego przed kilku laty za pieniądze ze sprzedaży swoich działek. Tylko na razie na stronie miasta jego formularza brak. - To nie z mojej winy. Oświadczenie wysłałem do wojewody, dopiero jak dostanę je sprawdzone z powrotem, będzie mogło zostać opublikowane na BIP-ie - zapewnił naszą dziennikarkę.

Oświadczenie majątkowe za 2016

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~wierze w mateusza
Caly majatek to szacowana cena przez Wojta ,rzeczoznawca majatkowy wycenil by to 100% wiecej i za ta kwote mozna by przykladowo zakupic slynna akademie zeglarska w Swornegaciach i promowac zeglarstwo i zapraszac kolejnych zeglarzy tylko za swoje pieniadze a nie za publiczne
20 Kwietnia 2017, godzina 08:28
Oceniono 10 razy 8
~joł
można ???? Można !!!
20 Kwietnia 2017, godzina 00:14
Oceniono 3 razy 1
~Wojt biznesmen
Zaradny? Jak jest taki zaradny, to niech nie wykorzystuje swojej uprzywilejowanej pozycji i nie kupuje dzialki od siebie, na terenie, ktory zamierza sprzedac zakladom produkcyjnym. Moze i to jest zgodne z prawem ale etyczne to na pewno nie jest.
19 Kwietnia 2017, godzina 22:38
Oceniono 8 razy 8
~do poniżej
jak każdy przy korycie, kombinował jak mógł, aby się bardzo dobrze ustawić
19 Kwietnia 2017, godzina 22:00
Oceniono 12 razy 10
~zaradny i tyle
inwestował w działki, nie wydawał na wakacje w tropikach to ma, czego się czepiacie??????
19 Kwietnia 2017, godzina 21:36
Oceniono 11 razy -1
~do poniżego matemtyka
wójt nie zarabiał cały czas tej samej pensji - poczytaj sobie jego sprawozdania majątkowe, w 2002 zarobił coś 66000 na rok czyli netto ok. 4000, a co dopiero zarobki sprzed tego czasu.

matematyka dobra, ale korzystanie ze źródeł i logiczne myślenie na żadnym poziomie
19 Kwietnia 2017, godzina 21:16
Oceniono 16 razy -2
~to prosta matematyka na poziomie 3 klasy szkoły podstawowej

Przez 27 lat wójt zarabiał przeciętnie około 12.000 zł. miesięcznie.
Tak wiec przez 27 lat zarobił około 3.888.000 zł. z czego w różnych formach majątkowych zaoszczędził przez te lata około 2.000.000 zł. co stanowi około 51% jego dochodów.

Trzeba dodać, że 2.000.000 zł oszczędności wójta Zbyszka jest współwłasnością z jego małżonką Basią, która także ma swoje osobiste dochody. Tak wiec przypadający formalnie na Zbyszka majątek około 1.000.000 złotych zaoszczędzonych przez 27 lat stanowi około 25% dochodów jakie wójt Zbyszek miał w czasie piastowania swego stanowiska w samorządzie.

19 Kwietnia 2017, godzina 21:06
Oceniono 17 razy 5
~chłopy!!!!
Skoro przy pensji 12000 można dorobić się majątku wartego 2miliony, to przy pensji 3000 każdy chłop powinien mieś w nieruchomościach majątek wart 500 tysięcy. Matematyka nie kłamie.
Bez komentarza.
19 Kwietnia 2017, godzina 20:25
Oceniono 5 razy 5
~marne 17 tysięcy zarobków - BRUTTO
NETTO to jakieś 12 tysięcy :-)

no, ale działek idzie za to nakupić, że ho ho - tylko w Chojnicach
19 Kwietnia 2017, godzina 19:10
Oceniono 6 razy 6
~po 6 działek????
coś w gminie Chojnice między urzędasami bardzo popularne jest posiadanie działek

teraz przeglądam oświadczenia i co niektórzy maja chyba po 5, 6 działek rożnego typu pokupowane!!!!!!!!!!!!!
19 Kwietnia 2017, godzina 16:28
Oceniono 8 razy 8
~nieruchomości wartye 2 miliony złotych z cienkiej państwowej pensji???
tyle nieruchomości wartych 2 miliony złotych z cienkiej państwowej pensji, marne 17 tysięcy zarobków, a działki pokupowane warte teraz miliony???
za ile kupione, że wójt za gotówkę kupował, bo zero kredytów ma, jeszcze 50 tysięcy zaoszczędził???
interes stulecia, że kupił za 30000 - zgaduję, bo na więcej go chyba nie stać z tej pensyjki, a teraz warta jest 600000, czy co????
ależ obrotny chłopina jest
19 Kwietnia 2017, godzina 16:20
Oceniono 10 razy 8
~a niby taki uczciwy,
a tu działka za grosze kupiona w najbardziej atrakcyjnym miejscu, to ci dopiero układy, układziki, po cichu nabijanie sobie kapsy
19 Kwietnia 2017, godzina 14:51
Oceniono 13 razy 13
~rzecznik
a co z działką W Charzykowach przy ul. Turystycznej? To niby ta za pół miliona? to jest sprawa dla prokuratury, najpierw sprzedał wójt jako urząd osobie prywatnej aby po jakimś czasie ta działkę odkupić ale już prywatnie jako Zbigniew z małżonką. Jeśli ktoś nie wie o które miejsce to podpowiem, że to najbardziej atrakcyjna działka w Charzykowach z widokiem na plaże i główny pomost - położona na przeciw sklepu spożywczego przy ul. Turystycznej
19 Kwietnia 2017, godzina 14:42
Oceniono 16 razy 14
~Czas na szybkie zmiany
doprowadził radnych, że stali się bezradni i trzymają język za zębami i siedzą jak myszy pod miotłą.
18 Kwietnia 2017, godzina 20:13
Oceniono 27 razy 23
~Kupic od siebie samego - brawo!
Wojt kupil dzialke od gminy. Wszystko jasne, zgodnie z prawem, ale czy tylko mnie robi sie slabo?
18 Kwietnia 2017, godzina 19:01
Oceniono 28 razy 26

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 370.00 379.00 DKKDKK 55.70 57.20
EUREUR 417.00 426.00 RUBRUB 5.80 6.90
CHFCHF 381.00 395.00 NOKNOK 43.40 44.90
GBPGBP 472.00 486.00 SEKSEK 42.10 43.60
Aktualizacja: 2017-06-27 14:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 372.00 378.00 DKKDKK 56.30 56.90
EUREUR 419.00 423.00 RUBRUB 6.32 6.35
CHFCHF 384.00 391.00 NOKNOK 43.80 44.40
GBPGBP 474.00 480.00 SEKSEK 42.70 43.40
Aktualizacja: 2017-06-27 14:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-06-26

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.26 zł 4.61 zł 4.07 zł 1.81 zł
BP 4.29 zł 4.65 zł 4.1 zł 1.83 zł
Lotos Optima 4.26 zł - 4.07 zł 1.81 zł
MZK 4.23 zł 4.54 zł 4.04 zł 1.81 zł
Orlen 4.29 zł 4.63 zł 4.1 zł 1.83 zł
PKS 4.29 zł - 4.1 zł 1.83 zł