Czwartek, 29 Czerwca 2017 | Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei | Pogoda: 20°C, 995 hPa, wiatr 9.6 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. Krzysztof Różycki

Czy burmistrz kłamał przed sądem?

To ustala Prokuratura Rejonowa w Słupsku. Postępownie w sprawie złożenia fałszywych zeznań pod przysięgą przez Arseniusza Finstera wszczęto po zawiadomieniu tenora Marka Torzewskiego.

 


Już drugi rok w Sądzie Okręgowym w Słupsku toczy się sprawa, jaką Promocji Regionu Chojnickiego za niedopełenienie obowiązków organizatora imprezy masowej, tj. Dni Chojnic, wytoczył Marek Torzewski. Chodzi o zamieszczenie nagrania video z koncertu w internecie przez jeden z chojnickich portali. W związku z nieprzesłuchaniem jednego ze świadków i nieodwołaniem go, proces został otwarty na nowo. Na kanwie właśnie tej sprawy do Prokuratury Rejonowej w Słupsku trafiło zawiadominie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez burmistrza  Chojnic.

Reklama | Czytaj dalej »

- Prokuratura Rejonowa w Słupsku nadzoruje postępowanie w sprawie złożenia fałszywych zeznań przed Sądem Okręgowym w Słupsku wytoczonych z art. 233 par. 1 Kodeksu Karnego. Postępowanie toczy się w sprawie. Zostało wszczęte w związku ze złożonym zawiadomieniem przez pana Marka Torzewskiego - informuje Justyna Dylewska, zastępca prokuratora rejonowego w Słupsku. Jak zaznacza pani prokurator, postępowanie zostało wszczęte w maju i jest na początkowym etapie. - Zwrócono się o akta sądowe. Jest to standardowe postępowanie w takich sprawach. Dopiero po zgromadzeniu całego materiału i zapoznaniu się z nim prokurator będzie decydował o dalszych czynnościach, ewentualnych przesłuchaniach - dodaje Dylewska.

Po zgłoszeniu tenora zmienił się prokurator prowadzący śledztwo. Marek Torzewski wskazywał na konflikt interesów z racji prowadzenia sprawy w prokuraturze i sądzie przez siostry. - 9 maja pan zawiadamiający poinformował nas drogą mailową, o takim fakcie, że może istnieć pokrewieństwo między panią prokurator, która miała postępowanie przydzielone do prowadzenia a sędzią, która postępowanie prowadziła przed Sądem Okręgowym w Słupsku. 10 maja pani prokurator, która prowadziła to postępowanie potwierdziła, ustaliła to, że taka okoliczność ma miejsce i wydane zostało zarządzenie o zmianie prokuratora nadzorującego - informuje prokurator Dylewska.

O postępowanie toczące się w sprawie burmistrza na ostatniej sesji dopytywała Marzenna Osowicka, radna opozycyjnego PChS-u. - Ja nie mam wiedzy, że prokuratura prowadzi takie postępowanie, bo prokuratura jak prowadzi sprawę takich zawiadomień nie wysyła - odpowiedział burmistrz. Zdaniem Arseniusza Finstera kwestia zgody na zamieszczenie nagrań w sieci została dana ustnie na spotkaniu w jednym z okolicznych hoteli.  - Nie wiem dlaczego Marek Torzewski nie mówi prawdy i jego szlachetna małżonka, która również brała udział w tym spotkaniu - powiedział burmistrz, który jest gotowy nawet podpiąć się do wariografu.

 

ja-nie-ma-wiedzy-czy-prokuratura-prowadzi-postepowanie.mp3




Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

39 komentarzy

~Burmistrz Arek Finster zawsze mówi prawdę!


Poprzednia małżonka burmistrza chętnie potwierdzi, że Arek jest uczciwy i zawsze mówi prawdę!

09 Czerwca 2017, godzina 16:11
Oceniono 20 razy -4
~Do "RYSIA"
Kolego - wkrótce ten przygłup się przekona jak to jest miło kiedy dostanie wezwanie do prokuratora, jeszcze debil napisał, że pracuje. Dostał przepustkę z Kocborowa i teraz mu szajba odwala!
09 Czerwca 2017, godzina 13:40
Oceniono 21 razy 5
~Marcin Dobaj
,, przygłupy,, Ja pracuje i was armie Finstera już znam która mnie dołuje.
09 Czerwca 2017, godzina 13:36
Oceniono 20 razy -4
~Ryś
Dobaj pisze epitety na burmistrza, że taki owaki. Same obraźliwe słowa. A, gdyby tak napisać o Dobaju, to co, z pewnością sie strasznie by się obraził. Dobaj, daj sobie , jak ktoś napisał ,, przygłupie,, spokój. Nie masz pracy, jest sezon truskawkowy, zrób coś pożytecznego, a grisza zarobisz i truskaweczkę zjesz, a nie będziesz siedział w domu. Zastanów sie, bo już calkowicie ci odpala. Ci, z małej, tak specjalnie, bo na więcej nie zasługujesz.
09 Czerwca 2017, godzina 12:45
Oceniono 26 razy 6
~Marcin Dobaj
Polska nie potrafi sama sobą rządzić TO WSTYD DLA NARODU i uzależnieni są od Niemiec bo odebrali nam to co chcieli za czasów II Wojny światowej w latach członkostwa w Unii Europejskiej a upadkiem Komunizmu czyli 1989 roku.
09 Czerwca 2017, godzina 10:47
Oceniono 25 razy -5
~Ryś
Boże, kto to jest ten Dobaj. Ja pierdzielę, co za naukowiec i wszystko wiedzący. On gdzieś pracuje ?.
09 Czerwca 2017, godzina 04:22
Oceniono 28 razy 10
~Marcin Dobaj
Ja na Finstera mam następne zarzuty czas także nadchodzi.
08 Czerwca 2017, godzina 12:23
Oceniono 28 razy -2
~Do Marcina Dobaja
Ciebie nie można karać, ciebie trzeba leczyć przygłupie i to natychmiast!
Dlaczego jeszcze nie pracujesz, nie ma pracy dla takiego chłopskiego filozofa?
08 Czerwca 2017, godzina 10:58
Oceniono 36 razy 0
~A. Finster pogodził się z postawieniem zarzutów!?
Zgodnie z art. 199a Kodeksu postępowania karnego w fazie postępowania przeciwko konkretnej osobie (po przedstawieniu zarzutów) może być dopuszczony dowód z opinii biegłego (ekspertyza), który stosuje urządzenie do kontroli nieświadomych reakcji organizmu badanej osoby - wariografu, przy czym muszą być spełnione inne warunki formalne
08 Czerwca 2017, godzina 10:39
Oceniono 35 razy 1
~Dni Chojnic 2017 - spiewa burmistrz z wariografem
Burmistrz Arseniusz Finster na scenie podpiety do wariografu przez zaufanych akustykow !

I nich maestrunio - burmistrz sam pieknie spiewa zamiast tenora ale bez falszywych nutek .

Ale bedzie koncercik .
08 Czerwca 2017, godzina 10:05
Oceniono 37 razy 1
~Siostry !!! Liga sadowo - prokuratorska !!!
Siostry !!! ... Liga - strzeze , Liga - radzi , Liga - nigdy go ( Finstera ) nie zdradzi....
Super misja !!!!!!!!
08 Czerwca 2017, godzina 09:57
Oceniono 34 razy 2
~czytelnik
Marcin Dobaj jak byś wklejał krótsze teksty to one by były łatwiejsze do strawienia. Ale jak wklejasz ciągle ten sam niestrawny tasiemiec, to nikomu juz sie nie chce go czytać. Ja wtedy stawiam minus i czekam aż znikniesz z forum
08 Czerwca 2017, godzina 08:59
Oceniono 30 razy 10
~Marcin Dobaj
Natomiast Polska moim zdaniem będzie tego żałować bo przez błędy związane z korupcją w Unii wykonywane przez Samorządy A tom korupcje wykonuje przykładowo mafia Arseniusza Finstera z Chojnic a sądy SĘDZIOWIE bez wysokich kosztów pieniężnych z ministerstwa sprawiedliwości nie chcą się nimi zajmować. MAJĄTKI UTRACONE PRZEZ PO NIE ZOSTANĄ ODZYSKANE JUŻ PRZEZ PiS. Polska się jeszcze bardziej przez to zadłuż, siebie i sprzedaje. Więc jak polska nie będzie miała już z czego oddać to będzie należeć się Niemcom na to chcecie pozwolić rodowici Polacy zdrajcom są Arseniusz Finster.
08 Czerwca 2017, godzina 08:56
Oceniono 36 razy -4
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Czerwca 2017, godzina 08:35
Oceniono 37 razy -19
~mieszkaniec
Wypowiedź Finstera:
O postępowanie toczące się w sprawie burmistrza na ostatniej sesji dopytywała Marzenna Osowicka, radna opozycyjnego PChS-u. - Ja nie mam wiedzy, że prokuratura prowadzi takie postępowanie, bo prokuratura jak prowadzi sprawę takich zawiadomień nie wysyła - odpowiedział burmistrz. Zdaniem Arseniusza Finstera kwestia zgody na zamieszczenie nagrań w sieci została dana ustnie na spotkaniu w jednym z okolicznych hoteli. - Nie wiem dlaczego Marek Torzewski nie mówi prawdy i jego szlachetna małżonka, która również brała udział w tym spotkaniu - powiedział burmistrz, który jest gotowy nawet podpiąć się do wariografu.

To śmieszne, że burmistrz, który jak powszechnie wiadomo ma na swoich usługach chojnicka prokuraturę i sąd, nic nie wie o sprawie, która go dotyczy. Chęć podpięcia sie do wariografu to tylko działanie mające odwrócić uwagę mieszkańców Chojnic od przekrętów burmistrza. Pani Marzeno tu nie ma co pytać na sesji. Tu trzeba zgłosić sprawe do CBŚ.
08 Czerwca 2017, godzina 07:51
Oceniono 31 razy -3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 379.00 DKKDKK 56.00 57.50
EUREUR 419.00 429.00 RUBRUB 5.80 6.90
CHFCHF 381.00 396.00 NOKNOK 43.00 44.70
GBPGBP 474.00 489.00 SEKSEK 42.40 43.90
Aktualizacja: 2017-06-29 09:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 370.00 376.00 DKKDKK 56.40 57.10
EUREUR 421.00 426.00 RUBRUB 6.26 6.28
CHFCHF 384.00 391.00 NOKNOK 43.50 44.40
GBPGBP 478.00 485.00 SEKSEK 42.90 43.70
Aktualizacja: 2017-06-29 09:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-06-26

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.26 zł 4.61 zł 4.07 zł 1.81 zł
BP 4.29 zł 4.65 zł 4.1 zł 1.83 zł
Lotos Optima 4.26 zł - 4.07 zł 1.81 zł
MZK 4.23 zł 4.54 zł 4.04 zł 1.81 zł
Orlen 4.29 zł 4.63 zł 4.1 zł 1.83 zł
PKS 4.29 zł - 4.1 zł 1.83 zł