Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017 | Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty | Pogoda: 14°C, 1016 hPa, wiatr 6.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Od rana trwa zabezpieczanie baszty

Fragment ściany przy Kurzej Stopie osunął się wczorajszej nocy. - Dzisiaj od rana działa już na miejscu ekpia pana Urbaniaka według opracowanego przez nas planu zabezpieczenia muru - mówi Marlena Pawlak miejska konserwator zabytków.

Plan naprawczy śreniowiecznej baszty opracowali wspólnie urzędnicy z ratusza i starostwa z architektem miejskim ,dyrektorem do spraw inwestycji Maciejem Kempińskim i projektantem Zdzisławem Kuflem. - Będzie ustawionych 36 płyt betonowych, które będę zabezpieczały kamienie przed dalszym osuwaniem. Płyty zostaną wzmocnione wkopanymi ręcznie teownikami 160 i podparte stalowymi stemplami hydraulicznymi - informuje Marlena Pawlak. Na podłożu zostanie usypany żwir. Nie wiadomo jeszcze czy dzisiaj uda się wykonać całość prac.

Zatwierdzony już projekt konserwatorski odnowy murów obronnych wzdłuż ul. Sukienników zostanie teraz poszerzony o naprawę ściany Kurzej Stopy. Miejska konserwator zabytków szacuje, że prace rozpoczną się we wrześniu.



Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

13 komentarzy

~MORS
JAK ZWYKLE - JEDYNY ZAKŁAD BUDOWLANY W CHOJNICACH, TO URBANIAK.
10 Czerwca 2017, godzina 06:40
Oceniono 12 razy -8
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Czerwca 2017, godzina 09:00
Oceniono 25 razy -13
~emil
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Czerwca 2017, godzina 19:30
Oceniono 24 razy -10
~PO PROSTU STRACH
TAM IŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
08 Czerwca 2017, godzina 17:29
Oceniono 22 razy -6
~Aż ktoś zgnie wtedy się obudzą !!!
Gdzie byliście wcześniej ????
08 Czerwca 2017, godzina 17:21
Oceniono 22 razy -6
~Ja Mamcin Doopaj oświadczam, że
nie ponoszę odpowiedzialności karnej za wypisywane tutaj pomówienia, gdyż mam bardzo mocne "żółte papiery" które są ważne bezterminowo, dlatego nie fatygujcie się do prokuratury!
08 Czerwca 2017, godzina 13:51
Oceniono 34 razy 2
~trochę śmieszne
Trzeba pochwalić panią konserwator za to, że w czasie narady robiła notatki. Przy okazji nauczyła się kilku nowych słów Do redakcji: dlaczego o kwestie techniczne wypytujecie osobę, która nie ma o tym bladego pojęcia? Na naradzie był obecny powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, pan Kempiński (również inżynier z uprawnieniami) i podejrzewam, że z ratusza również jakiś budowlaniec był, a Wy wypytujecie osobę, która zajmuje się estetyką.
08 Czerwca 2017, godzina 13:33
Oceniono 24 razy 10
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Czerwca 2017, godzina 13:18
Oceniono 37 razy -11
~cały koci szał
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Czerwca 2017, godzina 12:19
Oceniono 33 razy -17
~Marcin Dobaj
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Czerwca 2017, godzina 12:14
Oceniono 37 razy -11
~Do poniżej
Żebyś się tylko nie zesrał, a PIP-ę to masz we łbie baranie jeden!!!
08 Czerwca 2017, godzina 12:10
Oceniono 34 razy 8
~j23
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Czerwca 2017, godzina 12:01
Oceniono 33 razy -13
~j23
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Czerwca 2017, godzina 12:01
Oceniono 33 razy -13

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 369.00 DKKDKK 56.40 58.00
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 5.60 6.70
CHFCHF 368.00 383.00 NOKNOK 44.80 46.30
GBPGBP 461.00 472.00 SEKSEK 43.80 45.30
Aktualizacja: 2017-08-21 17:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 366.00 DKKDKK 56.90 57.70
EUREUR 425.00 429.00 RUBRUB 6.12 6.14
CHFCHF 372.00 380.00 NOKNOK 45.30 46.10
GBPGBP 463.00 469.00 SEKSEK 44.30 45.10
Aktualizacja: 2017-08-21 17:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-08-11

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.47 zł 4.82 zł 4.33 zł 1.83 zł
BP 4.49 zł 4.85 zł 4.35 zł 1.85 zł
Lotos Optima 4.47 zł - 4.33 zł 1.83 zł
MZK - - - -
Orlen 4.49 zł 4.84 zł 4.35 zł 1.85 zł
PKS 4.49 zł - 4.35 zł 1.85 zł