Czwartek, 21 Czerwca 2018 | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa | Pogoda: 21°C, 1012 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Zderzenie na zakręcie

Tego nie wyrobił kierowca osobówki  jadący ul. Strzelecką w stronę miasta i uderzył w autobus jadący przez Chojniczki do Jarcewa. Do szpitala karetka przewiozła trzy poszkodowane osoby.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 16 na łuku ul. Strzeleckiej w Lasku Miejskim. - W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy - samochód osobowy VW jetta i autobus komunikacji miejskiej, w którym poza kierowcą podróżowało 20 osób. Opuściły one autobus przed przybyciem służb na miejsce. Osoby poszkodowane to kierowca VW jetta i dwoje pasażerów autobusu - informuje kpt. Roman Narloch z chojnickiej straży pożarnej.

Reklama | Czytaj dalej »

- W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy...

Policja ustaliła okoliczności kolizji, a sprawa trafi do sądu. - Kierujący pojazdem na łuku drogi jadąc z kierunku ul. Morozowa nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący autobus. Osobowym pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec Chojnic, który posiadał prawo jazdy od stycznia. Policjanci zatrzymali dokument. W tej sprawie zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie - informuje sierż. Justyna Przytarska, rzeczniczka chojnickiej policji.

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

13 komentarzy

~do poniżej
Ty w ogóle czytać potrafisz, czy jesteś jednym z tych, co wyciągają pojedyncze zdanie z kontekstu i się podniecają, że mogę po kimś pojechać?

Napisane jest przecież "Nie neguję winy młodego kierowcy" oraz w pierwszym komentarzu, że jeżdżąc tamtędy kilka razy dziennie widzę różne sytuacje "o włos od tragedii" i zapewne widzi podobne rzeczy więcej kierowców. Ile tam jest zdarzeń, które kończą się np. lekką obcierką lub delikatnym stuknięciem bez wzywania policji i pogotowania załatwianych między kierowcami tego nie wie nikt.

Czy musi dojść do śmierci w tym miejscu, żebyś zaczął myśleć? Brak oznakowania ostrego zakrętu, brak ograniczenia prędkości, brak poszerzenia w samym zakręcie. Kilka prostych "trików" i byłoby tam znacznie bezpieczniej.
15 Czerwca 2017, godzina 13:52
Oceniono 12 razy -2
~Do 13:22
Jak mozna zrzucać winę na zakręt? Kilkuset kierowców dziennie go pokonuje i nic. Mlody za bardzo uwierzył w swoje sily i niestety ... auta. PS sam sie skieruj na badania pod katem nog, bo na glowe to juz za pozno.
15 Czerwca 2017, godzina 11:43
Oceniono 15 razy -5
~zatroskany parafianin

Obawiam się, że wypadek został spowodowany niedopatrzeniem ze strony urzędników powiatu. Ul Strzelecka należy do dróg powiatowych tak wiec urzędnicy starostwa są odpowiedzialni za zaistniały wypadek.

Jak daleko sięgam pamięcią to nie przypominam sobie by ul. Strzelecka - a szczególnie ten niebezpieczny zakręt gdzie doszło do wypadku zostało uroczyście poświęcony przez jakiegoś plebana. A bez poświecenia ulicy wypadek był murowany!

Każdy przecież dobrze wie, że na każdej nowo otwartej ulicy urzędnicy ze starostwa, miasta, lub gminy zawsze zadbają by jakiś lokalny specjalista z dobrze wykalibrowanym kropidłem dopełnił wszystkich magicznych formułek, zaklęć, guseł, i świeceń.

A o ul. Strzeleckiej zapomniano i nie dopełniono tam żadnych magicznych guseł ani świeceń. Tak wiec z powodu niedopełnienia świeceń bogu ducha winny, przygodny, i przypadkowy kierowca uległ wypadkowi, zniszczony został jego samochód, miejski autobus, i kilkoro ludzi poniosło szkody na zdrowiu. Oto społeczne i personalne koszty zaniedbań i niedopełnienia przez urzędników ich elementarnych obowiązków by każda ulica i każdy zakręt został ze wszelkimi celebracjami uroczyście poświęcony przez lokalnego zawodowego magika!

Gdyby dopełniono magicznych świeceń to dzięki niezbadanym mocom niebiańskim i duchowi świętemu nikt by nie został poszkodowany a VW jetta i autobus uniknęły by zniszczeń!

14 Czerwca 2017, godzina 22:37
Oceniono 24 razy 10
~wyjaśnienie przyczyny wypadku

Gdyby bezczelnie zignorować chojnickich katolików i opierać się o logikę i wiedze naukową to można śmiało powiedzieć, że młody kierowca VW jetta nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych na zakręcie ul Strzeleckiej i z tego powodu stracił panowanie nad samochodem powodując zderzenie z miejskim autobusem!

Jednakże ponieważ w Chojnicach dominuje katolicka interpretacja przepisów drogowych (a nie promowana przez przemądrzale heretyków logika i wiedza naukowa) wiec wyjaśnienia odnoszące się do zbyt dużej prędkości, siły bezwładności i masy pojazdu są jedynie bezbożnymi herezjami i jawnym atakiem na święty kościół katolicki, atakiem przeciwko świętemu klerowi katolickiemu i nauczaniom Jana Pawła 2-go.

Każdy chojnicki katolik wie przecież, że przepisy ruchu drogowego są jedynie sugestiami, których prawdziwi polscy katolicy nie muszą przestrzegać! Przykład dał nam przecież w Chojnicach pleban Wiesiek Madziąg, który jeździł po Chojnicach pijany nawet w czasie gdy miał odebrane przez sąd prawo jazdy aż do momentu samobójczej śmierci. Oczywiście jego kościelni przełożeni - Jacenty Dawidowski, Rysiek Kasyna, i Wiesiek Śmigel - ignorowali aż do samobójczej śmierci pijackie jazdy i nieprzestrzeganie sądowego zakazu kierowania pojazdami, i liczne wypadki samochodowe plebana Wiesia

Według katolickich pastoralnych przepisów drogowych - nie przestrzeganie praw i wymogów kodeksu drogowego lecz uroczyście odprawione świecenia samochodu i kierowcy są najważniejsze! Każdy ksiądz katolicki elegancko i "logicznie" wyjaśni każdemu kierowcy, że jedynie święte i uroczyście celebrowane magiczne świecenia samochodu niebiańską mocą bożą ochronią każdego kierowce i jego samochód przez nieszczęśliwym wypadkiem - a wiec przestrzeganie kodeksu drogowego i naukowej logiki jest całkowicie zbędne gdy jedzie się poświęconym samochodem.
Konieczność magicznego świecenia samochodu według magicznych guseł prawa kanonicznego potwierdzi niedowiarkom chojnicka policja, która każdy policyjny samochód ma uroczyście wyświecony według regulaminów i przepisów prawa kanonicznego i jedynie kropidłami dokładnie wykalibrowanymi wedle norm zawartych w kodeksie kanonicznym. By uniknąć wypadku drogowego żaden chojnicki policjant nie wsiądzie do samochodu, który nie był uroczyście wyświecony przez jakiegoś okolicznego specjalistę od magicznych święceń!

W Chojnicach mało który kierowca przestrzega bezbożnych świeckich przepisów prawa drogowego lecz za to prawie wszyscy chojniccy kierowcy ścisłe przestrzegają pastoralnych przepisów drogowych promowanych przez kler katolicki - w Chojnicach szczególnie spopularyzowanych i promowanych przez takich pionierów pastoralnego kodeksu drogowego jak pleban Wiesiek Madziąg!

Tak wiec wyjaśnienie powodów z jakich doszło do wypadku na ul Strzeleckiej jest proste - VW jetta, którym jechał młody kierowca nie był uroczyście poświęcony przez kler katolicki (lub kropidło użyte podczas świecenia nie było prawidłowo wykalibrowane) i to jest jedyna pastoralnie logiczna przyczyna wypadku! Ponieważ miejski autobus także został uszkodzony w tym wypadku co także oznacza, że i ten pojazd nie został prawidłowo poświęcony i nie był chroniony magiczną mocą katolickich guseł!

Jestem przekonany, że to proste, logiczne, i dogłębne wytłumaczenie całkowicie wyjaśnia przyczyny z jakich doszło do tego niefortunnego wypadku drogowego na ul. Strzeleckiej!

Jestem przekonany, że każdy kruchciany intelektualista jest w stanie zrozumieć moje proste wyjaśnienie i podziela moje przekonania co do przyczyn tego wypadku drogowego.

14 Czerwca 2017, godzina 20:15
Oceniono 34 razy 10
~malwina
Zabrać gówniarzowi prawko i będzie spokój ! Nie dorósł jeszcze do jazdy samochodem - na razie hulajnoga dla niego.
14 Czerwca 2017, godzina 19:27
Oceniono 22 razy -4
~jotdwatrzy
Można by poprawić bezpieczeństwo zmieniając geometrię zakrętu, ale urzędnikom na tym nie zależy, im wystarczy że wskażą winnego. Podobnie sądzi zresztą wielu spośród "ciemnego ludu".
14 Czerwca 2017, godzina 15:44
Oceniono 21 razy -7
~skopiowane
"Siła odśrodkowa - występuje podczas jazdy w zakręcie, powoduje wypychanie samochodu z toru jazdy. Wartość siły odśrodkowej zależy od masy pojazdu, prędkości, z którą się porusza, i promienia skrętu. Największy wpływ na działanie siły odśrodkowej ma prędkość, natomiast zmniejszenie promienia skrętu spowoduje zmniejszenie siły odśrodkowej. Działanie siły odśrodkowej może być przyczyną poślizgu lub wywrócenia się pojazdu. Mimo iż producenci samochodów modyfikują je pod kątem zapewnienia większego bezpieczeństwa, wyposażając je w systemy stabilizujące tor jazdy czy poprzez ustawianie środka ciężkości pojazdu minimalizującego poślizg, należy pamiętać starą zasadę - nie sztuką jest wjechać w zakręt - sztuką jest z niego bezpiecznie wyjechać"
14 Czerwca 2017, godzina 14:06
Oceniono 19 razy -5
~:)
Hahahahahahaha zaraz wyjdzie że młody nie jest tu winny, tylko zakręt się nie dostosował do prędkości auta. Gratulacje w myśleniu.
14 Czerwca 2017, godzina 14:01
Oceniono 23 razy -5
~,,,
Tak, gościu z 12:33, wszystko to przed prędkość. Jaaaasne. Każdy jest winien zawsze tylko nie ty, prawda? Ty jesteś zawsze najmądrzejszy. :-)
Krzywizna tego zakrętu nie jest widoczna do chwili, gdy nie jesteś za blisko. Brakuje znaku ograniczenia prędkości bezpośrednio przed nim, zatem nawet doświadczony kierowca, ale nie znający tego miejsca, mógłby przypadkiem przy dobrej pogodzie jechać tam prędkością 40-50km/h, co w tym miejscu jest stanowczo zbyt dużo.

Nie neguję winy młodego kierowcy, ale takich jak ty sędziów i katów w jednym powinno się kierować na dodatkowe badania psychiatryczne (nie tylko psychologiczne) przed dopuszczeniem do komputera. No i ponownie do podstawówki na powtórkę z fizyki, bo widać, że próbujesz brzmieć mądrze, a operujesz pojęciami, których zwyczajnie nie znasz.

Wracając do infrastruktury i tego, co napisałem w pierwszym komentarzu, podtrzymuję. Co by tobie szkodziło, gdyby ten zakręt był po prostu technicznie bezpieczniejszy i lepiej oznakowany? W czym by ci to przeszkadzało, hm? Masz w tym jakiś interes?
14 Czerwca 2017, godzina 13:22
Oceniono 25 razy -5
~Mas Fizyk
W tym przypadku samochód na drodze nie może być potraktowany jako układ inercjalny, więc nie może być mowy o sile odśrodkowej, tylko o sile bezwładności, przyjmuje się to automatycznie dla układów nieinercjalnych. Poddani sile odśrodkowej byli pasażerowie samochodów, a nie samochody. Natomiast turbinkę do Jetty można poddać regeneracji na www.regeneracja-turbosprezarek.pl
14 Czerwca 2017, godzina 12:49
Oceniono 21 razy -1
~Kolejny bałwan
któremu zdawało się, że jest "mistrzem kierownicy" no i został ale mistrzem głupoty! Zabrać prawo jazdy na 3 lata i niech przez ten czas myśli jak wyglądałoby zderzenie gdyby zamiast autobusu jechało jakieś małe auto osobowe z kompletem pasażerów. Sporo takich "mistrzów" widać na naszych ulicach w starych "golfach" i beemkach.
14 Czerwca 2017, godzina 12:35
Oceniono 30 razy 4
~wolniej, wolniej i jeszcze raz wolniej
Brawura, brak doświadczenia i nieodrobiona lekcja z fizyki o sile odśrodkowej. Nie ma co szukać winnych poza kierowcą. Każdy doświadczony i odpowiedzialny kierowca widząc taki zakręt zwalnia tak, aby pokonać go nie wyjeżdżając na drugi pas. Nauczka mam nadzieję na całe życie. Może to doświadczenie w przyszłości zaprocentuje.
14 Czerwca 2017, godzina 12:33
Oceniono 26 razy -6
~,,,
Młody i nierozważny kierowca tego vw, ale trzeba przyznać, że ten zakręt jest nieprzemyślany. Przy tak wąskiej drodze i ostrym zakręcie nie trudno o błąd. Szczególnie, gdy ktoś jeszcze nie ma doświadczenia. Przecież tam regularnie dochodzi do sytuacji typu "o włos od tragedii", co widzę jeżdżąc tą trasą czasem kilka razy dziennie. Niestety takie sytuacje i drobne stłuczki nie trafiają do opinii publicznej i świadomości ludzi odpowiedzialnych za infrastrukturę.

Tymczasem rozwiązanie byłoby proste, tak jak np. w Gdańsku na Jabłoniowej, miejsce wyjścia w wąskiego i ostrego zakrętu ok. 1.5x poszerzyć, żeby wchodzący w zakręt po zewnętrznej stronie miał więcej miejsca.
14 Czerwca 2017, godzina 10:35
Oceniono 30 razy -4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 378.00 DKKDKK 56.90 58.40
EUREUR 425.00 437.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.60 46.10
GBPGBP 483.00 496.00 SEKSEK 41.00 42.50
Aktualizacja: 2018-06-20 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 370.00 374.00 DKKDKK 57.30 58.00
EUREUR 428.50 432.50 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 370.00 377.00 NOKNOK 45.10 45.80
GBPGBP 488.00 493.00 SEKSEK 41.40 42.10
Aktualizacja: 2018-06-20 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?
Ceny paliw2018-06-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.09 zł 5.45 zł 4.99 zł 2.07 zł
Circle K 5.06 zł 5.41 zł 4.96 zł 2.05 zł
Lotos Optima 5.06 zł - 4.93 zł 2.05 zł
MZK 5.06 zł 5.23 zł 4.93 zł 2.07 zł
Orlen 5.09 zł 5.37 zł 4.99 zł 2.07 zł
PKS - - - -