Czwartek, 21 Września 2017 | Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca | Pogoda: 14°C, 1017 hPa, wiatr 8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Eskalacja nienawiści i fala hejtu

Antoni Szlanga w sprawie swojego oświadczenia lustracyjnego, do którego IPN nie wniósł zastrzeżeń. Kłamstwo lustracyjne zarzucił mu Marcin Wałdoch. Przewodniczący rady miejskiej uważa, że członek PiS już w 2012 roku rozpoczął przeciwko niemu kampanię. I jeśli nie poprzestanie, to skończyć może się sądem.


Instutyt Pamięci Narodowej niedawno uznał, że oświadczenie lustracyjne Antoniego Szlangi nie budzi zastrzeżeń. Przewodniczący Rady Miejskiej Chojnic z komentarzem czekał do dzisiejszego posiedzenia RM. - W niektórych mediach rozszalała się fala hejtu. Pewien triumfalizm zapanował. Oto kolejna osoba, która utraci mandat z komitetu Arseniusza Finstera. Niestety tak się nie stało - zaczął Szlanga, przyznając że był funkcjonariuszem Ochotniczych Rezerw Milicji Obywatelskiej.

Reklama | Czytaj dalej »

- W niektórych mediach rozszalała się fala hejtu...

Opowiedział też o swoich relacjach z autorem donosu. - Marcin Wałdoch rozpoczął kampanię przeciwko mnie, bo tak to określam, w 2012 roku, kiedy ośmieliłem się wygrać z nim konkurs czy też głosowanie na przewodniczącego rady strategii. (...) Później następowała eskalacja działań w stosunku do mojej osoby.

- Marcin Wałdoch rozpoczął kampanię przeciwko mnie w 2012...


Według Antoniego Szlangi jego adwersarz miał rownież podważać jego wykształcenie, czy podawać, że w 89 roku uczestniczył w kursie w Moskwie. - Dla mnie sprawa się skończyła. Nie mam zamiaru procesować się z Marcinem Wałdochem, chyba że nastąpi dalsza eskalacja działań przeciwko mnie.

Mariusz Brunka przyjął z zadowoleniem, że niedawno powołany przewodniczący rady nie jest kłamcą lustracyjnym. - Przewodniczący RM nie powinien być sędzią we własnej sprawie w trakcie posiedzenia RM - uznał radny opozycji i przypomniał, że Szlanga lustrował się jeszcze jako radny, a nie przewodniczący. Mógł też przekazać przewodniczenie obradom swoim zastępcom, w sytuacji, gdy była o nim mowa. Zresztą zdaniem radnego PChS Szlanga niepotrzebnie składał wyjaśnienia radnym, kiedy tylko wystarczyło poinformować o piśmie z IPN-u, które trafiło do urzędu.

- Chciałbym z zadowoleniem przyjąć wiadomość...

- Zadaniem przewodniczącego nie jest recenzowanie osoby p. Wałdocha, zwłaszcza że ta osoba nie może się na tej sali wypowiedzieć - ocenił Brunka,  przy czym zaznaczył. - Politycznie pan Wałdoch nie jest mi bliski, ani towarzysko też.

Szlanga nie zgodził się z Brunką. - Mam prawo podać państwu tło tej eskalacji nienawiści, która następuje od 2012 roku.

- Pozwolę sobie nie zgodzić się z p. M. Brunką...


Za Szlangą wstawił się też sam burmistrz, w którego opinii odpowiednim miejscem do skomentowania całej sprawy jest właśnie sala obrad. - Pan Marcin Wałdoch się grubo pomylił, bo twierdził, że pan Antoni Szlanga jest kłamcą lustracyjnym.

- Pan Marcin Wałdoch się grubo pomylił...


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~henryka
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Czerwca 2017, godzina 15:24
Oceniono 66 razy -10
~henio
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
27 Czerwca 2017, godzina 15:18
Oceniono 38 razy -20
~kaczi
Panie szlanga przebacz im bo nie wiedzą co czynią. to takie msciwe , paskudne i zakompleksione plemię narodowo- brunatno-bolszewicko pisowski, ono nigdy nie zaprzestanie, ponieważ otrzymuje od Niemca Piotra Szechmachera posty , które jak mądry inaczej tylko wkleja.
27 Czerwca 2017, godzina 14:00
Oceniono 64 razy 10
~DO autora poniższego wpisu:
Po tym co ten debil pisze poznasz, że gość ma pomieszane klepki pod sufitem i pisze trzy po trzy. Nie zdziwiłbym się gdyby to pisał ten pajac z Charzyków.
26 Czerwca 2017, godzina 23:13
Oceniono 63 razy 15
~do Stalina
Mhm, taaaa, jassneee. Szlanga organizował siatkę ORMO w Chojnicach? To dlaczego składał podanie, żeby się do niej zapisać, skoro on ją organizował? Pleciesz trzy po trzy, w jednym zdaniu piszesz coś, czemu w drugim zaprzeczasz.
26 Czerwca 2017, godzina 22:26
Oceniono 51 razy 25
~Najpierw podpisujesz się Stalin a za chwilę Breżniew
czyli jednak jesteś większym kretynem niż myślałem Zbigniewie z Chojnic stary kapusiu udający dzisiaj niewiniątko. Poproś wnuka żeby pisał za ciebie, bo piszesz jak jakiś niemot.
Może ty piszesz z wariatkowa, gdzie jakimś cudem udało ci się dostać do komputera, a może jesteś na przepustce ale zapomniałeś wziąć leki i teraz szajba odjebała na całego, no jak mam rację debilu?

Zapamiętaj jeszcze jedno, że tacy popierdoleńcy jak ty nie dorastają Panu Antoniemu do pięt, że nie wspomnę już o burmistrzu!
Teraz zmów paciorek, załóż pampersa, szczęka do szklanki i połóż się grzecznie do łóżka, bo jak nie to przyjadą sanitariusze którzy mają dla ciebie piękny, twarzowy kaftanik z bardzo długimi rękawami.
26 Czerwca 2017, godzina 22:15
Oceniono 55 razy 15
~Brezniew
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Czerwca 2017, godzina 21:52
Oceniono 57 razy -25
~ten komunista lepiej niech wnuków bawi a nie zajmuje się polityką
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Czerwca 2017, godzina 21:51
Oceniono 90 razy -10
~Do poniżej:
Widać żeś głupi jak but z prawej nogi, taki nick wybierają sobie wyjątkowi debile!
Po drugie kochane dzieci którymi tak się chwalisz w TV nie nauczyły cię pisać Zbigniewie z Chojnic?
Pewnie jak zwykle zadzwonisz dzisiaj żeby sobie poszczekać prawda, tylko uważaj stary zgredzie żeby ci kiedyś nie walnęła ostatnia żyłka w tym pustym prawicowym łbie!
Twoją teczkę też mamy, nie bój nic, będziesz dalej wypisywał i wygadywał te swoje farmazony to pokażemy twoje papiery z czasów kiedy pracowałeś w pobliskim POM-ie.
26 Czerwca 2017, godzina 21:40
Oceniono 70 razy 20
~Stalin
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Czerwca 2017, godzina 21:10
Oceniono 82 razy -20
~czytelnik
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Czerwca 2017, godzina 21:10
Oceniono 96 razy -10
~Nie połamcie sobie palców
przy tak zawziętym stawianiu minusów wy zakompleksione pajace! Prawdy nie da się zakrzyczeć!
26 Czerwca 2017, godzina 20:25
Oceniono 72 razy 10
~Panie Antoni
Nie przejmuj się Pan takimi zakompleksionymi pajacami, pokaż im Pan środkowy palec i niech sobie szczekają aż im śliny zabraknie. Życzę Panu dużo zdrowia i spokoju.
26 Czerwca 2017, godzina 19:41
Oceniono 102 razy 10
~DO PONIŻEJ !!!
To tak po PIS-owsku, tak właśnie mają ci którzy otaczają się klechami, całują ich po łapach, jeżdżą na Jasną Górę i do swojego guru Tadeusza do Torunia, mają na ustach Boga ale w sercu i za uszami Diabła i to takiego najgorszego z najgorszych, samego Szatana który nimi kieruje.
26 Czerwca 2017, godzina 19:05
Oceniono 92 razy 10
~Ja
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Czerwca 2017, godzina 18:16
Oceniono 112 razy -10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 354.00 366.00 DKKDKK 56.50 58.00
EUREUR 421.00 433.00 RUBRUB 5.60 6.70
CHFCHF 362.00 377.00 NOKNOK 44.90 46.40
GBPGBP 477.00 490.00 SEKSEK 43.90 45.40
Aktualizacja: 2017-09-21 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 363.00 DKKDKK 56.80 57.60
EUREUR 425.00 429.90 RUBRUB 6.17 6.19
CHFCHF 365.00 372.00 NOKNOK 45.30 46.10
GBPGBP 481.00 487.00 SEKSEK 44.30 45.10
Aktualizacja: 2017-09-21 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-09-21

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.63 zł 4.98 zł 4.35 zł 2.04 zł
BP 4.66 zł 5.02 zł 4.38 zł 2.06 zł
Lotos Optima 4.63 zł - 4.35 zł 2.09 zł
MZK 4.59 zł 4.79 zł 4.32 zł 2.09 zł
Orlen 4.63 zł 4.89 zł 4.37 zł 2.06 zł
PKS 4.66 zł - 4.38 zł 2.06 zł