Wtorek, 17 Lipca 2018 | Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny | Pogoda: 19°C, 1010 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Święto policji

Mundurowi z powiatu chojnickiego otrzymali dzisiaj (21.07) awanse i odznaczenia. Uroczystość odbyła się  w starostwie o godz. 10.


- Z satysfakcją muszę stwierdzić, że zadania nałożone na nasz jednostkę wykonywane są  bardzo dobrze. Ambicją każdego komendanta jest, aby w wyznaczonym rejonie działalności przestępczość spadała w wykrywalność rosła. Taką pozytywną tendencję kolejny rok z rzędu odnotowujemy na terenie naszego powiatu. (...) W porównaniu do zeszłego roku przestępczość zmniejszyła się o ponad 9 proc., a obecna wykrywalność przestępstw kryminalnych wynosi ponad 80 proc. Dumny jestem z policjantów, którzy ten wynik osiągnęli. Dziękuję - zwrócił się do swoich podwładnych komendant Tomasz Hintz, odznaczony w trakcie wojewódzkich obchodów święta policji złotą odznaką "Zasłużonego policjanta" a dzisiaj awansowany na stopień młodszego inspektora. Komendant w trakcie uroczystości zacytował także fragment listu gratulacyjnego napisanego przez jego poprzednika  inspektora Krzysztofa Pestkę: - Policjant musi być zarazem ministrem, pracownikiem pomocy społecznej i dyplomatą, szorstkim typem i dżentelmenem. Hintz w podziękowaniach nie zapomniał również o pracownikach cywilnych komendy. - Także od waszej pracy w znacznej mierze zależy sprawności i skuteczność działań policyjnych.

Reklama | Czytaj dalej »


Obchodzimy kolejną 98 rocznicę powstania policji państwowejAwanse mundurowym wręczył inspektor Robert Sudenis zastępca komendanta wojewódzkiego policji. W swoim przemówieniu inspektor chwalił pracę naszych policjantów, ale też i zwracał uwagę na niebezpieczeństwo  jakie niesie za sobą służba.

 

Widząc tak wielkie grono samorządowców, przedstawicieli służb i innych podmiotów współpracującychSymbolicznym bukietem kwiatów mundurowym za ich prace dziękowali przedstawiciele lokalnych samorządów i mundurowi innych służb. - Chojnice są miastem specyficznym i mają też specyficznych policjantów. W moim odczuciu na pewno najlepszych w województwie pomorskim, ale w kraju też nie musicie wstydzić się swoich osiągnięć - mówił dyrektor generalny ratusza Robert Wajlonis podkreślając, że w swoim życiu, zarówno prywatnym jak i służbowym nie spotkał się z jakąkolwiek krytyką policji. Świętujących nazwał kwiatem policji polskiej.

Z nieukrywaną radością podkreślam, że w imieniu burmistrza miasta Chojnice przyszło mi złożyć najserdeczniejsze życzenia i gratulacjePrzy okazji dzisiejszego święta mundurowi pożegnali kończącego posługę kapelana policji ks. prałata Zdzisława Wirwickiego. Duchowny dziękował za długoletnią współpracę życząc by służba nigdy nie była ciężarem, ale radością i satysfakcją.

 

21 lipca każdego roku to wielki dzień dla całej wspólnoty policyjnej i nie tylko

Awanse i odznaczenia

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

63 komentarzy

~bim bam bom
I wyroczek padl !!!
22 Sierpnia 2017, godzina 20:13
Oceniono 4 razy 2
~antoni

PiS szykuje "nowe otwarcie": ostatnie reformy i grunt pod kampanię
Andrzej Gajcy

Andrzej Gajcy: PiS będzie chciało przeprowadzić jeszcze trzy reformy Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Andrzej Gajcy: PiS będzie chciało przeprowadzić jeszcze trzy reformy
PiS na zaplanowanym 1 lipca kongresie programowym główne akcenty położy na dokończeniu najważniejszych reform, przedstawieniu korzystnych zmian podatkowych i ułatwień dla przedsiębiorców oraz wygaszeniu politycznych frontów, które pootwierał w ciągu pierwszych dwóch lat swoich rządów. Celem nadrzędnym ma być jednak odrobienie strat po kosztownych wizerunkowo reformach oraz przekonanie Polaków przed nadchodzącym okresem wyborczym, że PiS jest partią bezpieczną i godną zaufania.

PiS będzie chciało przeprowadzić jeszcze trzy reformy: sądownictwa, samorządowej ordynacji i dekoncentracji mediów; ta ostatnia może zostać odłożona w czasie
Ważnym punktem nowego programu PiS mają być propozycje gospodarcze przygotowane przez Mateusza Morawieckiego
Jarosław Kaczyński w ostatniej chwili zdecyduje o zmianach personalnych w rządzie

"Nowy program PiS"

Nad nowym programem partii rządzącej pracują w głębokiej tajemnicy najbardziej zaufani ludzie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. W skład zespołu poza Kaczyńskim, który ma przygotować fundament na kolejne dwa lata rządów PiS i zbliżające się wybory zarówno samorządowe, jak i parlamentarne, weszli Joachim Brudziński, Ryszard Terlecki, Mariusz Błaszczak oraz Mateusz Morawiecki.


Jak się dowiadujemy, wielu polityków PiS w tym stronników premier Beaty Szydło dość podejrzliwie patrzy na obecność w tym gronie wicepremiera i ministra rozwoju. Lecz decyzją samego prezesa, Morawiecki ma przygotować na kongres programowy atrakcyjny dla przedsiębiorców i młodych ludzi wkład gospodarczy, który po programie 500 plus ma być kolejnym sukcesem partii rządzącej.

Jak twierdzą nasze źródła z otoczenia Morawieckiego, wicepremier ma przedstawić na kongresie szereg ułatwień dla przedsiębiorców, a także korzystne zmiany podatkowe, w tym zapewnić o podniesieniu jeszcze w tym roku kwoty wolnej od podatku dla najbiedniejszych Polaków. – Przede wszystkim wicepremier Morawiecki nakreśli wizję rozwoju gospodarczego Polski na najbliższe lata w oparciu o innowację i rozwój technologii – słyszymy nieoficjalnie.
"Zamykanie frontów, koniec kosztownych dla PiS reform"

W rozmowach z wieloma politykami partii rządzącej słyszymy, że kongres ma być także okazją do wysłania sygnału, że oto okres kosztownych wizerunkowo reform dla PiS właśnie dobiega końca, a kolejne dwa lata do wyborów parlamentarnych ma być okresem odrabiana wizerunkowych strat.

Zanim jednak to się stanie do dokończenia zostanie jeszcze reforma o sądach powszechnych i KRS przygotowana przez Zbigniewa Ziobro, która dla samego Kaczyńskiego ma status priorytetowy. Prezes PiS mówił o tym zresztą w marcowym wywiadzie dla Onet, w którym ocenił, że sądy na czele z Sądem Najwyższym "to jedna z twierdz postkomunizmu w Polsce", gdzie "szerzy się lewactwo i podległość w stosunku do sił zewnętrznych wobec Polski".

Drugą reformą – jaką według naszych źródeł – PiS będzie chciało dokończyć jeszcze w tym roku, to zmiana samorządowej ordynacji wyborczej. Co prawda partia rządząca wycofała się z pomysłu ograniczenia do dwóch kadencji wstecz, to zmiany w ordynacji na pewno zajdą i będą one miały na celu większą kontrolę nad wyborami. – Doskonale pamiętamy, co wydarzyło się w poprzednich wyborach samorządowych, które naszym zdaniem były sfałszowane, o czym może świadczyć nadzwyczaj dobry wynik PSL – mówi Onetowi wpływowy polityk PiS.

Ostatnią dużą reformą ma być wprowadzenie dekoncentracji kapitału w mediach, choć coraz częściej w partii rządzącej pojawiają się głosy, że z racji na dość skomplikowany charakter prawny te zmiany mogą zostać odłożone w czasie. - Dekoncentracja mediów jest w Polsce konieczna i to nie podlega dyskusji. Jednak czas, jaki pozostał do wyborów nieubłaganie płynie i może się okazać, że zmiany te przełożymy w czasie – podkreśla polityk PiS z kierownictwa partii.

Wewnętrzne wojny PiS. Szykuje się "nowe otwarcie"
Nie program, lecz możliwe zmiany personalne w rządzie są tematem numer jeden obecnie w partii rządzącej. Tym bardziej że nikt w partii nie wie, kogo ostatecznie zdecyduje się wymienić Jarosław Kaczyński.

– Ta decyzja zapewne zapadnie po konsultacji z premier Beatą Szydła na kilka dni przed kongresem partii. Obecnie do prezesa spływają różne propozycje od jego najbliższych współpracowników i są one analizowane. Zapewne w mediach niedługo pojawią się także artykuły nieprzychylne dla niektórych ministrów, które będą próbą wywarcia presji na prezesie, bowiem wielu w obozie władzy będzie chciało zyskać na nowym rozdaniu. Niektóre zmiany mogą też wynikać z aktualnej sytuacji politycznej – mówi Onetowi jeden z naszych rozmówców.

I dodaje: - Wszelkie publiczne spekulacje są niewiele warte, bowiem żadna decyzja jeszcze nie zapadła.
"Koniec z graniem na siebie"

Jednym z kryteriów przy dokonywaniu rekonstrukcji w rządzie może być sytuacja i nastroje, jakie panują w koalicji Zjednoczonej Prawicy, którą oprócz PiS tworzą Partia Razem Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro.

Warunkiem dalszej współpracy – jak twierdzą nasze źródła – ma być pełna lojalność, a każda próba podkopywania, czy uderzania w rząd oraz próba destrukcji od wewnątrz nie będzie tolerowana. A takie próby w ostatnich miesiącach miały miejsce i kończyły się karczemnymi awanturami, czy to w siedzibie partii na Nowogrodzkiej, czy w Kancelarii Premiera.

Każdy z naszych rozmówców pytany, czy możliwa jest duża rekonstrukcja rządu, włącznie ze zmianą w fotelu premiera odpowiadają, że nic na to w tej chwili nie wskazuje. - To nie jest takie proste, jak się wszystkim wydaje. Aby trwała koalicja, to ambicje wszystkich stron muszą być zaspokojone. Trzęsienia ziemi na przykład w postaci dymisji Antoniego Macierewicza nie należy się spodziewać, bo partia tego by nie wytrzymała, a to nie jest w niczyim interesie – mówi Onetowi wpływowy polityk PiS.

A zmiana premiera? – pytamy.

- A po co? Przecież premier Beata Szydło bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli, ocieplając przy tym wizerunek całego obozu "dobrej zmiany". Poza tym prezes Kaczyński będąc premierem, utraciłby w znacznym stopniu możliwość kontrolowania i nacisku na współkoalicjantów – mówi nam osoba z bliskiego otoczenia prezesa PiS.
"PiS będzie chciało ocieplić swój wizerunek"

Do tej pory partia rządząca na czele z Jarosławem Kaczyński nie zważała zbytnio na wizerunek i notowania sondażowe, a krytyczne uwagi płynące nawet ze strony prawicowych publicystów wkalkulowane były w koszty przeprowadzania najtrudniejszych reform. Teraz ma to się zmienić.

Stąd oprócz na wyhamowaniu ryzykownych reform oraz zdławieniu wewnętrznych sporów, Prawo i Sprawiedliwość skupi się na przekonywaniu Polaków, że jest partią godną zaufania i jako jedyna gwarantuje bezpieczeństwo oraz dalszy rozwój gospodarczy, pamiętając przy tym o najmniej zamożnych i rodzinach. Bowiem w PiS doskonale zdają sobie wszyscy sprawę ze stawki, o jaką grają.

Jednak życie potrafi mocno zaskakiwać, a błędów, wpadek, spektakularnych gaf, czy afer na szczytach władzy nikt w PiS nie może wykluczyć. O czym boleśnie przekonała się Platforma Obywatelska, której rządy z wielkim hukiem zakończyła tzw. afera taśmowa.
27 Lipca 2017, godzina 06:23
Oceniono 16 razy 14
~kto zastapi ?

Przy okazji dzisiejszego święta mundurowi pożegnali kończącego posługę kapelana policji ks. prałata Zdzisława Wirwickiego. Duchowny dziękował za długoletnią współpracę życząc by służba nigdy nie była ciężarem, ale radością i satysfakcją.
27 Lipca 2017, godzina 06:14
Oceniono 18 razy 16
~dobra zmiana

Życzenia ministra z okazji Święta Policji

Dziękuję za Wasz wysiłek i za wartości, które uosabiacie – powiedział szef MSWiA w życzeniach skierowanych do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Minister pogratulował policjantom ich profesjonalizmu i sumienności. Przypomniał im też, że mimo iż większość Polaków ufa Policji, na to zaufanie trzeba pracować każdego dnia.

- Musicie spełniać najwyższe standardy. Nie tylko w rozumieniu przepisów, ale też jako przykład dla obywateli – podkreślił minister w komunikacie opublikowanym na stronie ministerstwa.

Rozwój i unowocześnienie Policji jest jednym z priorytetów MSWiA. W ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych otrzyma ona niemal 6 miliardów złotych. Część z tej sumy trafi do jej funkcjonariuszy i pracowników w formie podwyżek. Ich wynagrodzenie wzrosło już o około 250 zł, a do 2019 r. będzie ono wyższe w sumie o ok. 600 zł.

Święto Policji jest obchodzone 24 lipca. Z tej okazji w jednostkach w całym kraju odbywają się uroczystości. Jest to też zwyczajowa okazja do wręczenia odznaczeń, np. za długoletnią służbę.
27 Lipca 2017, godzina 06:11
Oceniono 13 razy 13
~Gość
Najbardziej rozbawił mnie były komendant p. Pestka słowem - dżentelmen. Pasuje do niego jak wół do karety.
26 Lipca 2017, godzina 22:07
Oceniono 32 razy -2
~Artur
złota odznaka
"Zasłużonego policjanta"
co trzeba w tych czasach zrobić
aby taka odznakę w Chojnicach otrzymać
25 Lipca 2017, godzina 14:51
Oceniono 29 razy 13
~Czy wszystko w chojnickiej KPP idzie po staremu jak za Krzysia Pestki?

Czy Tomek Hintz jest jedynie lukrowanym figurantem a w rzeczywistości sprawami kręci Tomek Kąkolewski? Za Krzyśka Tomcio był jedynie chłopcem na posyłki.

25 Lipca 2017, godzina 14:48
Oceniono 52 razy -4
~awans
''W powszechnej opinii mianowanie na wyższy stopień policyjny należy się każdemu policjantowi po przepracowaniu określonej liczby lat. Są jednak sytuacje, kiedy można awansować wcześniej, ale także po terminie.

Problematyka związana z mianowaniem na stopnie policyjne została uregulowana w rozdziale 6 „Korpusy i stopnie policyjne” ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2015 r. poz. 355 – ze zmianami), a także rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 lipca 2007 roku w sprawie mianowania policjantów na stopnie policyjne (Dz. U. Nr 145, poz. 1017).

Warto podkreślić, że mianowanie na kolejny, wyższy stopień policyjny (art. 52 ust. 1 ustawy o Policji) następuje stosownie do zajmowanego stanowiska służbowego oraz w zależności od opinii służbowej. Nadanie stopnia nie może jednak nastąpić wcześniej, niż po przesłużeniu w dotychczasowym stopniu ustalonego okresu czasu
:– posterunkowego – 1 roku,
– starszego posterunkowego – 1 roku,
– sierżanta – 2 lat,
– starszego sierżanta – 2 lat,
– sierżanta sztabowego – 2 lat,
– młodszego aspiranta – 3 lat,
– aspiranta – 3 lat,
– starszego aspiranta – 2 lat,
– aspiranta sztabowego – 4 lat,
– podkomisarza – 3 lat,
– komisarza – 4 lat,
– nadkomisarza – 4 lat,
– podinspektora – 3 lat,
– młodszego inspektora – 4 lat,
– inspektora – 4 lat.
Stopnie przyznane policjantom są dożywotnie. Policjanci zwolnieni ze służby mogą używać posiadanych stopni z dodaniem określenia „w stanie spoczynku”. Jednakże w razie utraty obywatelstwa polskiego lub skazania prawomocnym wyrokiem sądu na karę dodatkową pozbawienia praw publicznych albo skazania prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione z niskich pobudek, następuje utrata stopnia. Przełożony właściwy do mianowania na ten stopień może również zadecydować o obniżeniu stopnia (art. 134 ust. 5 Ustawy o Policji). W przypadku stopni oficerskich decyduje o tym Komendant Główny Policji. Warto dodać, że kara dyscyplinarna w postaci obniżenia stopnia zawsze idzie w parze z inną karą tj. wydaleniem ze służby lub wyznaczeniem na niższe stanowisko służbowe.

Zgodnie z art. 55.1 policjantowi przywraca się stopień w razie uchylenia w czterech przypadkach: prawomocnego skazania na karę dodatkową pozbawienia praw publicznych, albo prawomocnego skazania na karę pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione z niskich pobudek, albo decyzji, na podstawie której nastąpiło pozbawienie stopnia, albo kary dyscyplinarnej obniżenia stopnia. Decyzję o przywróceniu stopnia oficerskiego podejmuje Komendant Główny Policji. W pozostałych przypadkach decyzję o przywróceniu stopnia podejmuje przełożony właściwy do mianowania na ten stopień.Co istotne, mianowanie policjanta na stopień policyjny następuje na wniosek, składany do przełożonego właściwego do mianowania za pośrednictwem komórki organizacyjnej właściwej w sprawach kadr (zapis w § 14 ust. 1 wspomnianego wcześniej rozporządzenia). Przy czym, zgodnie z § 16 pkt 2 rozporządzenia, Komendantowi Stołecznemu Policji wniosek o mianowanie na stopień policyjny w korpusie podoficerów i aspirantów Policji, a także na stopnie komisarza i nadkomisarza Policji sporządza i składa komendant rejonowy lub powiatowy Policji. Za ich pośrednictwem wnioski składać mogą również: komendant komisariatu Policji, naczelnik wydziału (równorzędnej komórki organizacyjnej), kierownik izby dziecka, kierownik sekcji (o ile nie podlega naczelnikowi wydziału), komendant komisariatu specjalistycznego Policji, Dowódca Oddziału Prewencji Policji. Komendant Stołeczny Policji posiada więc kompetencje jedynie do rozpatrzenia wniosku złożonego przez właściwego przełożonego.Powołane wyżej przepisy określają zasady i tryb mianowania policjantów na stopnie policyjne, jak również warunki, które musi on spełnić, aby mógł zostać mianowany na odpowiedni stopień policyjny. Jednakże, podobnie jak w kwestii przyznawania odznaczeń, mianowanie policjanta na wyższy stopień policyjny ma charakter fakultatywny, inaczej mówiąc zależy od przełożonego. Jest to zatem akt uznaniowy, uzależniony od dokonanej przez przełożonych oceny wykonywania przez policjanta obowiązków służbowych w stopniu uzasadniającym mianowanie na kolejny, wyższy stopień policyjny. Warto dodać, że policjantowi, który wzorowo wykonuje obowiązki, przejawia inicjatywę w służbie i doskonali kwalifikacje zawodowe, może być udzielone wyróżnienie w formie przedterminowego mianowania na wyższy stopień policyjny. Wynika z tego, że każda sprawa z zakresu mianowania na stopień policyjny posiada charakter sprawy indywidualnej.

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Materiał konsultowany z Wydziałem Kadr''
25 Lipca 2017, godzina 14:45
Oceniono 49 razy -5
~Czy wszystko w chojnickiej KPP idzie po staremu jak za Krzysia Pestki?


Czy Tomek Hintz jest jedynie lukrowanym figurantem a w rzeczywistości sprawami kręci Tomek Kąkolewski? Za Krzyśka Tomcio był jedynie chłopcem na posyłki.

25 Lipca 2017, godzina 14:30
Oceniono 37 razy -7
~xxxxx
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Lipca 2017, godzina 10:38
Oceniono 24 razy -20
~Renata

gratulacje dla awansowanych i wyróżnionych
i współczucie dla tych zawiedzionych25 Lipca 2017, godzina 07:03
Oceniono 34 razy 16
~dobra zmiana
"Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa? Precz z łotrami"
- napisał na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Skomentował w ten sposób czwartkowe protesty na ulicach wielu miast przeciwko uchwalonej przez Sejm ustawie o Sądzie Najwyższym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Głos w tej sprawie zabrał również szef MSWiA Mariusz Bałszczak, który wśród protestujących dostrzegł "bardzo wielu spacerowiczów". "Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią 'Wyrwij murom zęby...' Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa? Precz z łotrami" - napisał w czwartek wieczorem na Twitterze wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, odnosząc się do demonstracji przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym. (http://www.tvn24.pl)
25 Lipca 2017, godzina 07:00
Oceniono 21 razy 13
~Czy wszystko w chojnickiej KPP idzie po staremu jak za Krzysia Pestki?


Czy Tomek Hintz jest jedynie lukrowanym figurantem a w rzeczywistości sprawami kręci Tomek Kąkolewski? Za Krzyśka Tomcio był jedynie chłopcem na posyłki.

25 Lipca 2017, godzina 06:38
Oceniono 44 razy -4
~najkepsi z najlepszych
" 6 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

odbyła się uroczysta promocja na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji.

Decyzją Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy na stopień podkomisarza zostało mianowanych 345 policjantów.

W uroczystości uczestniczyło 168 absolwentów Uczelni - w tym 25 kobiet i 143 mężczyzn.

W promocji oficerskiej wzięli udział Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak, Minister Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w MSWiA, Komendant Główny Policji oraz Jego Pierwszy Zastępca, Komendanci Wojewódzcy, Komendant CBŚP, komendanci szkół Policji, przedstawiciele kierownictwa służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych i administracji oraz resortu obrony narodowej, administracji rządowej i samorządowej, duchowieństwa oraz instytucji współpracujących z naszą Szkołą.


Po przeglądzie pododdziałów odegrano hymn państwowy i podniesiono flagę państwową na maszt. Następnie oddano cześć policjantom zamordowanym w Kalininie poprzez złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ich śmierć.

Komendant-Rektor rozpoczął uroczystość od powitania przybyłych gości, po czym skierował kilka słów zarówno do podkomisarzy Policji, jak i wszystkich uczestników promocji.

Następnie odbył się najważniejszy moment uroczystości, czyli mianowanie na pierwszy stopień oficerski. Tradycyjnego uderzenia szablą w ramię nowo mianowanych funkcjonariuszy dokonał nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz nadinsp. Andrzej Szymczyk.

Po mianowaniu przedstawiciele duchowieństwa dokonali ekumenicznego błogosławieństwa na dalszą służbę dla podkomisarzy Policji.

W dalszej kolejności głos zabrali: Minister Spraw Wewnętrznych, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Komendant Główny Policji, którzy pogratulowali absolwentom zdobytych szlifów oficerskich, podkreślając, że to jeden z najważniejszych dni w życiu zawodowym policjanta. Oficerskie gwiazdki zobowiązują do wzorowej służby i dawania przykładu nienagannego, współczesnego patriotyzmu.

Minister Spraw Wewnętrznych Pan Mariusz Błaszczak zwrócił się do wszystkich uczestników, zaproszonych gości, ale przede wszystkim do nowo mianowanych funkcjonariuszy słowami:

„To ważny dzień, to dzień który zapamiętacie na zawsze. Dziś dołączyliście do elitarnego grona oficerów polskiej Policji. To szansa, wielkie wyzwanie, ale także wielka satysfakcja z pełnienia służby, z niesienia pomocy innym. Jestem przekonany, że jako przełożeni będziecie stanowili przykład dla swoich podwładnych. Pamiętajcie o tym, że Waszą misją jest służba. Pamiętajcie o tym, co jest wyhaftowane na sztandarze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie: Patria Et Lex – Ojczyzna i Prawo (…). Jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, jako członek Rządu jestem zobowiązany za stworzenie Wam warunków do godnej służby. Tak się dzieje (…). Działania te służą temu, aby Polska była krajem bezpiecznym. To jest dostrzegane przez obywateli, ponieważ 89 % Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym. To najwyższa wartość na przestrzeni lat. Ze swej strony zobowiązuję się również do tego, aby nagradzać i wyróżniać tych, których służba będzie wyróżniająca się, których postawa będzie stanowiła wzór do naśladowania. Jednakże wobec tych, którzy łamią słowa składnej przysięgi będą wyciągane konsekwencje (…)”.

Na zakończenie Minister Spraw Wewnętrznych podziękował bliskim funkcjonariuszy za ich wsparcie. Następnie przekazał jak najlepsze życzenia, satysfakcji z pełnionej służby i pomyślności w życiu osobistym.

W dalszej kolejności głos zabrał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Pan Jarosław Zieliński, który powiedział:

„Szanowni Państwo, to wyjątkowy moment zarówno dla Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jak i dla każdego z Państwa osobno. Jest to szczególny awans w karierze policyjnej, ponieważ to Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji mianuje Was na stopień oficerski podkomisarza Policji (…). Chciałbym paniom policjantkom i panom policjantom złożyć przede wszystkim gratulacje. Jesteście na pewno z tego dumni, macie ku temu powody. Dumni są także Wasi bliscy. My też jesteśmy z was dumni, ale wiążemy z wami także wielkie nadzieje. To są nadzieje na udział w transformacji polskiej Policji. To są nadzieje na to, że polska Policja będzie stawała się coraz bardziej taką formacją, jakiej potrzebuje społeczeństwo. Ten proces trwa. Policja jest przywracana społeczeństwu. Chciałbym podkreślić, że Policja musi być blisko ludzi. Mówiłem o tym rok temu w tym miejscu. Policja musi być dla ludzi (…). Wykonując codzienne czynności i obowiązki służbowe trzeba pamiętać o słowach składanej policyjnej przysięgi. Chciałbym podkreślić, że działacie w imieniu państwa, nosicie mundur, dysponujecie środkami przymusu bezpośredniego. Niech te przywileje i działania przekładają się tylko na dobre imię polskiej Policji. Bezpieczeństwo jest jednym z nadrzędnych wartości (…)”. Na zakończenie Pan Jarosław Zieliński przekazał zebranym i nowo mianowanym funkcjonariuszom najlepsze życzenia.

Następnie głos zabrał nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, który skierował swoje słowa zarówno do nowo mianowanych oficerów, jak i wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji:

Ten dzień to ukoronowanie trudu i wysiłku. Wiem, jak wiele trudu trzeba włożyć w to, żeby stanąć na tym placu i odebrać nominację na pierwszy stopień oficerski. Serdecznie Wam tego gratuluję. To bardzo ważny dzień dla polskiej Policji. Tych 345 funkcjonariuszy, którzy zostali mianowani w dniu dzisiejszym na pierwszy stopień oficerski, to 345 potencjalnych przełożonych polskiej Policji. Polska Policja potrzebuje dzisiaj przełożonych, którzy bezwzględnie przestrzegają roty policyjnego ślubowania, którzy przestrzegają prawa i zasad etyki zawodowej (…).

Do uroczystej promocji przystąpili policjanci z całej Polski. Są to absolwenci szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych oraz absolwenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie studiów pierwszego oraz drugiego stopnia.

Uroczystość poprzedziła Msza Św.w kościele pw. WNMP w Szczytnie w intencji absolwentów promowanych na pierwszy stopień oficerski oraz społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Policjanci w trakcie nauki przygotowywali się do uzyskania wyższych kwalifikacji zawodowych oraz do objęcia w przyszłości stanowisk kierowniczych. Absolwent szkoły oficerskiej to przede wszystkim ekspert pionu służby prewencyjnej bądź kryminalnej, ale także osoba, która potrafi kierować zespołami ludzkimi i kształtować właściwą politykę kadrową. Posiada także umiejętności organizowania współpracy wewnątrzpolicyjnej oraz z podmiotami pozapolicyjnymi.

Szkolenie oficerskie odbywa się w trybie stacjonarnym i trwa 6 miesięcy. W trakcie kursu policjanci zdają szereg egzaminów, między innymi z prawa, zarządzania czy psychologii. Kurs kończy się egzaminem oficerskim.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest jedyną w Polsce uczelnią służb państwowych, od wielu lat kształcącą policyjnych specjalistów i kadrę kierowniczą. Równocześnie jest ona głównym ośrodkiem edukacyjnym i naukowym Policji. Jest wyspecjalizowanym ośrodkiem kształcenia na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Uczelnia prowadzi szkolenia i doskonalenie zawodowe oraz studia pierwszego i drugiego stopnia nie tylko dla policjantów oraz funkcjonariuszy pozostałych służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, ale również daje możliwość kształcenie na studiach osobom cywilnym.

Po uroczystości, na terenie uczelni, odbył się Piknik Rodzinny. Rodziny oraz bliscy promowanych absolwentów, zaproszeni goście, mieszkańcy Szczytna oraz wszyscy chętni mieli okazję do obejrzenia specjalnie przygotowanych wystaw policyjnego sprzętu, zwiedzenia oraz uzyskania informacji o Szkole, a także wzięcia udziału w rozmaitych atrakcjach specjalnie przygotowanych na ten dzień.

Podziwiano m.in. prezentacje specjalistycznego policyjnego sprzętu i wyposażenia, pojazdy służbowe. Najmłodszych uczestników pikniku powitały maskotki policyjne.

Uroczystości uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji oraz Kompania Reprezentacyjna Policji.

Autor tekstu: J. Sikora
25 Lipca 2017, godzina 05:57
Oceniono 43 razy -7
~ania

oj bardzo maaaaaaaaly ten leszek
25 Lipca 2017, godzina 05:52
Oceniono 18 razy 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 376.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 427.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 486.00 497.00 SEKSEK 40.80 42.30
Aktualizacja: 2018-07-16 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 367.00 371.00 DKKDKK 57.20 58.00
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 365.00 372.00 NOKNOK 44.90 45.60
GBPGBP 483.00 488.00 SEKSEK 41.10 41.90
Aktualizacja: 2018-07-16 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz protesty w obronie niezawisłości Sądu Najwyższego?
Ceny paliw2018-07-13

E95 E98 ON LPG
BP 5.19 zł 5.55 zł 5.06 zł 2.34 zł
Circle K 5.17 zł 5.47 zł 5.04 zł 2.32 zł
Lotos Optima 5.17 zł - 5.04 zł 2.32 zł
MZK 5.14 zł 5.29 zł 5.01 zł 2.29 zł
Orlen 5.19 zł 5.44 zł 5.06 zł 2.34 zł
PKS - - - -