Piątek, 29 Marca 2024 | Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Święto policji

Mundurowi z powiatu chojnickiego otrzymali dzisiaj (21.07) awanse i odznaczenia. Uroczystość odbyła się  w starostwie o godz. 10.


- Z satysfakcją muszę stwierdzić, że zadania nałożone na nasz jednostkę wykonywane są  bardzo dobrze. Ambicją każdego komendanta jest, aby w wyznaczonym rejonie działalności przestępczość spadała w wykrywalność rosła. Taką pozytywną tendencję kolejny rok z rzędu odnotowujemy na terenie naszego powiatu. (...) W porównaniu do zeszłego roku przestępczość zmniejszyła się o ponad 9 proc., a obecna wykrywalność przestępstw kryminalnych wynosi ponad 80 proc. Dumny jestem z policjantów, którzy ten wynik osiągnęli. Dziękuję - zwrócił się do swoich podwładnych komendant Tomasz Hintz, odznaczony w trakcie wojewódzkich obchodów święta policji złotą odznaką "Zasłużonego policjanta" a dzisiaj awansowany na stopień młodszego inspektora. Komendant w trakcie uroczystości zacytował także fragment listu gratulacyjnego napisanego przez jego poprzednika  inspektora Krzysztofa Pestkę: - Policjant musi być zarazem ministrem, pracownikiem pomocy społecznej i dyplomatą, szorstkim typem i dżentelmenem. Hintz w podziękowaniach nie zapomniał również o pracownikach cywilnych komendy. - Także od waszej pracy w znacznej mierze zależy sprawności i skuteczność działań policyjnych.

Reklama | Czytaj dalej »


Obchodzimy kolejną 98 rocznicę powstania policji państwowej



Awanse mundurowym wręczył inspektor Robert Sudenis zastępca komendanta wojewódzkiego policji. W swoim przemówieniu inspektor chwalił pracę naszych policjantów, ale też i zwracał uwagę na niebezpieczeństwo  jakie niesie za sobą służba.

 

Widząc tak wielkie grono samorządowców, przedstawicieli służb i innych podmiotów współpracujących



Symbolicznym bukietem kwiatów mundurowym za ich prace dziękowali przedstawiciele lokalnych samorządów i mundurowi innych służb. - Chojnice są miastem specyficznym i mają też specyficznych policjantów. W moim odczuciu na pewno najlepszych w województwie pomorskim, ale w kraju też nie musicie wstydzić się swoich osiągnięć - mówił dyrektor generalny ratusza Robert Wajlonis podkreślając, że w swoim życiu, zarówno prywatnym jak i służbowym nie spotkał się z jakąkolwiek krytyką policji. Świętujących nazwał kwiatem policji polskiej.

Z nieukrywaną radością podkreślam, że w imieniu burmistrza miasta Chojnice przyszło mi złożyć najserdeczniejsze życzenia i gratulacje



Przy okazji dzisiejszego święta mundurowi pożegnali kończącego posługę kapelana policji ks. prałata Zdzisława Wirwickiego. Duchowny dziękował za długoletnią współpracę życząc by służba nigdy nie była ciężarem, ale radością i satysfakcją.

 

21 lipca każdego roku to wielki dzień dla całej wspólnoty policyjnej i nie tylko

Awanse i odznaczenia

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

63 komentarzy

~romek
najważniejsze ze wszyscy zadowoleni
23 Lipca 2017, godzina 05:07
Oceniono 18 razy 12
~fotograf
widać w tle ze frekwencja marna....
23 Lipca 2017, godzina 04:44
Oceniono 20 razy 6
~obserwator
mundurki dopasowane
23 Lipca 2017, godzina 04:42
Oceniono 17 razy 9
~zainteresowany
a dlaczego oni wszyscy na tych zdjęciach tacy poważni przecież rzekomo to Ich święto
23 Lipca 2017, godzina 04:41
Oceniono 16 razy 4
~piotr
gratulacje dla awansowanych
23 Lipca 2017, godzina 04:37
Oceniono 19 razy 9
~antoni
awanse awansami a kto pilnował l.......
„Trzy razy weto” i „Wolne sądy” - takie hasła skandowali wczoraj (22.07.) przed Sądem Rejonowym w Chojnicach przeciwnicy zmian w polskim sądownictwie. O 21:00 przed budynkiem pojawiło się około osiemdziesięciu osób. Zgromadzeni odśpiewali hymn, przynieśli biało-czerwoną flagę, białe świeczki oraz kartki, między innymi z napisami "Demokracja", "Wolne sądy" oraz "Trzy razy weto". Skandowali również hasła "Wolność, równość, demokracja".

Protestujący przed chojnickim sądem

23 Lipca 2017, godzina 04:32
Oceniono 17 razy 9
~zasluzony


Odznaka „Zasłużony Policjant”

– polskie odznaczenie cywilne, nadawane policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

23 Lipca 2017, godzina 04:26
Oceniono 21 razy 11
~ciekawy


komendant Tomasz Hintz, odznaczony w trakcie wojewódzkich obchodów święta policji złotą odznaką "Zasłużonego policjanta"

a co trzeba zrobić i czym się zasłużyć aby dostać taaaaaaka odznakę




23 Lipca 2017, godzina 04:21
Oceniono 19 razy 11
~jedni sie bawia innni....


Choć Andrzej Duda "dostrzega protesty", jak stwierdził w Polskim Radiu rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Zbigniew Ziobro wydaje się być pewien, że głowa państwa nie zawetuje ustaw zmieniających kształt polskich sądów.
Czy rzeczywiście? Pojawiają się pewne wątpliwości. - W dwóch różnych artykułach, w różny sposób stwierdza się o wyborze pierwszego prezes Sądu Najwyższego, co według prezydenta jest naruszeniem zasad prawidłowej legislacji - stwierdził Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta. A to z kolei może oznaczać, że jednak będzie weto.

Andrzej Duda nie może tegorocznych wakacji (wypoczywa na Półwyspie Helskim - przyp. red.) uważać za udanych. Przed jego letnią rezydencją w Juracie, zbierały się wczoraj tłumy manifestantów, domagających się by prezydent zawetował trzy ustawy (dotyczące Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych - przyp. red.) przeforsowane przez PiS.


Choć w opinii Krzysztofa Łapińskiego, rzecznika prezydenta, Andrzej Duda "dostrzega protesty przeciwników reformy oraz to, że odbywają się w wielu miastach", Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, stwierdził, pytany w piątek w TVP o ewentualność zawetowania przez prezydenta ustawy o SN, że: "wydaje mu się to mało prawdopodobne". – Prezydent ma prawo mieć jakieś uwagi, (…) natomiast reforma, jeśli ma być prawdziwa, jeśli nie mamy oszukać Polaków, to musi być fundamentalna. I my rozpoczynamy od głowy, bo ryba psuje się od głowy, głową jest Sąd Najwyższy" – skwitował minister.

Co zrobi prezydent? Czy Zbigniew Ziobro ma słuszne przypuszczenia?

Cóż, to może być dla Ziobry naprawdę przykra nauczka. Bo przez niechlujność autorów i pośpiech posłów PiS w ustawie o Sądzie Najwyższym pojawiły się dwa artykuły wewnętrznie ze sobą sprzeczne. Zauważyli to senatorowie, ale ich nie zmienili. Bo bardzo chcieli szybko przepchnąć ustawę przez Senat.

– Podwójny zapis dotyczący wyboru I prezesa Sądu Najwyższego w przyjętej przez Sejm i Senat ustawie o SN jest według prezydenta naruszeniem zasad prawidłowej legislacji – powiedział w Radiowej Trójce rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński.

Łapiński, wyjaśnił, że w dwóch różnych artykułach, w różny sposób stwierdza się o wyborze pierwszego prezes Sądu Najwyższego, co według prezydenta jest naruszeniem zasad prawidłowej legislacji.

"Dla prezydenta jako prawnika, jeśli są dwa różne przepisy w tej samej sprawie w jednej ustawie - posłowie tego nie zauważyli i nie skorygowali - to burzy zasady prawidłowej legislacji" - podkreślił.

Jak podnoszono podczas debaty w Senacie, jest sprzeczność między art. 12. i 18. ustawy, z których jeden mówi, że Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego przedstawia prezydentowi RP pięciu kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego, spośród sędziów SN w stanie czynnym. Drugi z artykułów mówi z kolei, że do kompetencji Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN należy "dokonywanie wyboru trzech kandydatów" na stanowisko I prezesa SN oraz przedstawienie ich prezydentowi.

Z kolei wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł wyjaśniał w piątek, że "nie ma tutaj niezgodności". Jak uzasadnił, ważniejszy jest art. 12., ponieważ jest to norma, która określa bardzo szczegółowo sposób wyboru sędziów i to ona ma pierwszeństwo.

Prezydencki rzecznik był również w sobotę pytany, czy Andrzej Duda rozważa sytuację, w której prace nad reformą sądownictwa zaczynają się od nowa, z udziałem "różnych sił politycznych". "Hipotetycznie można sobie wiele rzeczy wyobrazić, natomiast sytuacja jest taka, że ustawa została wczoraj przyjęta przez Senat i jeśli wpłynie na biurko prezydenta, to prezydent będzie miał 21 dni na podjęcie decyzji" - odparł.

Na pytanie czy prawdopodobne jest odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o Sądzie Najwyższym, Łapiński odpowiedział, że prawdopodobne są wszystkie opcje zawarte w artykule 122. Konstytucji. "Daje on prezydentowi trzy opcje i prezydent wie, z której z nich skorzysta" - dodał.

Artykuł ten dotyczy przedstawienia ustawy do podpisania prezydentowi; prezydent może ją podpisać w ciągu 21 dni, ale może również wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w sprawie zgodności ustawy z Konstytucją.

Prezydent nie może odmówić podpisania ustawy, którą Trybunał Konstytucyjny uznał za zgodną z Konstytucją. W razie uznania jej przez TK za niezgodną z Konstytucją prezydent może jej nie podpisać.

Artykuł 122. Konstytucji mówi o tym, że jeżeli jednak niezgodność z Konstytucją dotyczy poszczególnych przepisów ustawy, a Trybunał Konstytucyjny nie orzeknie, że są one nierozerwalnie związane z całą ustawą, prezydent po zasięgnięciu opinii marszałka sejmu, podpisuje ustawę z pominięciem przepisów uznanych za niezgodne z Konstytucją albo zwraca ustawę Sejmowi w celu usunięcia niezgodności.

Kolejny punkt tego artykułu Konstytucji wskazuje na to, że jeżeli prezydent nie wystąpił z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w trybie ust. 3, może z umotywowanym wnioskiem przekazać ustawę sejmowi do ponownego rozpatrzenia.

Łapiński powiedział, że prezydent jest otwarty na opinie różnych środowisk. Odbyły się spotkania z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz prezesem Stowarzyszenia Kukiz’15 Pawłem Kukizem. Planowane są kolejne spotkanie, w najbliższy poniedziałek prezydent ma się spotkać z Małgorzatą Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego.

Tysiące osób pod Sejmem i Pałacem Prezydencki





23 Lipca 2017, godzina 04:11
Oceniono 16 razy 6
~jaroslaw
a kto teraz zastąpi kapelana
23 Lipca 2017, godzina 04:04
Oceniono 14 razy 8
~ministrant

nie no w tych czasach na pewno dzień pracy rozpoczyna się od kościoła
23 Lipca 2017, godzina 04:01
Oceniono 11 razy 9
~ewelina
jak oni wszyscy pięknie w tych mundurach wyglądają
23 Lipca 2017, godzina 03:52
Oceniono 11 razy 9
~katolik
ciekawe czy ci rozżaleni byli u prałata u spowiedzi bo jak widać był na miejscu z posługa
23 Lipca 2017, godzina 03:51
Oceniono 10 razy 8
~leszek

och ile tu żalu rodzinnego


23 Lipca 2017, godzina 03:45
Oceniono 15 razy 9
~mieszkaniec


Nadzorujący policję wiceminister Jarosław Zieliński już rok temu znał szczegóły sprawy Igora Stachowiaka, młodego mężczyzny, który zmarł na wrocławskim komisariacie.

Mimo to policjanci pozostawali bezkarni. Sytuację zmieniła dopiero publikacja wstrząsających nagrań z wrocławskiego komisariatu w rok po śmierci Stachowiaka. Opozycja wzywa wiceministra do dymisji.
Tam nie było ministra Zielińskiego, tylko ci policjanci – rzucił do dziennikarzy TVN marszałek Senatu Stanisław Karczewski, pytany o polityczną odpowiedzialność za śmierć Igora Stachowiaka.
Pytanie jak najbardziej zasadne, skoro prawdę o tym, co wydarzyło się na komisariacie Zieliński znał już w kilkanaście dni po śmierci mężczyzny. Wiedział, że policjanci niezgodnie z prawem użyli paralizatora przeciwko skutemu więźniowi. Wiedział, że byli wobec niego niezwykle brutalni. Wiedział, że jeden z interweniujących funkcjonariuszy został zawieszony.

Ba, mówił o tym publicznie już 9 czerwca 2015 r. w trzy tygodnie po śmierci Igora Stachowiaka podczas posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych. – Jako niewłaściwe oceniono między innymi drugie użycie paralizatora, które nastąpiło w stosunku do osoby mającej już założone kajdanki – cytują „Fakty” TVN. W nieco późniejszym wystąpieniu podkreślał, że zna dwa raporty z kontroli w komendzie na Trzemeskiej, a resort podchodzi do sprawy bardzo poważnie.
Te deklaracje nie przełożyły się jednak na żadne realne działania. Więcej, policjant, który używał paralizatora wobec Stachowiaka po trzymiesięcznym zawieszeniu wrócił do służby. Dopiero po emisji wstrząsającego reportażu „Superwizjera” TVN, który pokazał bestialskie postępowanie policjantów o sprawie znowu zrobiło się głośno. Nagle kierownictwo MSWiA uznało, że komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski utracili zaufanie i nie dopełnili obowiązków. Dymisje funkcjonariuszy i zwolnienie jednego z policjantów przyszły jednak dopiero rok po tym, jak kulisy sprawy Stachowiaka były znane ministrowi Zielińskiemu.

Sprawa Igora Stachowiaka i odpowiedzialność ministra

Po emisji materiału politycy PiS zgodnie przyznawali, że zachowanie policjantów było niedopuszczalne. Wiceminister sprawiedliwości nazwał ich „bandytami w mundurach”, a marszałek Senatu zgadzał się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który nazwał zachowanie policjantów „torturami”. Po brutalnym zatrzymaniu Stachowiak był przesłuchiwany w toalecie komisariatu na Trzemeskiej. Kilkakrotnie rażono go prądem z paralizatora. Potem w pokoju zatrzymań próbowało go obezwładnić sześciu policjantów. To wtedy mężczyzna przestał oddychać. Przeprowadzający sekcję patolodzy uznali, że przyczyną zgonu było zażycie narkotyków, ale też działania osób trzecich – wielokrotne użycie paralizatora oraz silne uciskanie szyi.

Teraz, kiedy sprawa została nagłośniona, politycy PiS nie chcą mówić o politycznej odpowiedzialności za nadzór nad policjantami. Minister Błaszczak, który podobno był przez wiceministra Zielińskiego wyczerpująco informowany o sprawie nie chciał rozmawiać z mediami. Sam Zieliński, który zwykle ochoczo komentuje sytuację polityczną, zapadł się pod ziemię.
Tymczasem opozycja wzywa do odwołania kierownictwa MSWiA, a przede wszystkim odpowiedzialnego za policję wiceministra Zielińskiego. – Wiceminister Zieliński dawno powinien odejść, bo jedyne, z czego zasłynął, to ze słynnego konfetti, które było wycinane na jego cześć – mówił w TVN24 Borys Budka z PO. – Mariusz Błaszczak dokonał rewolucji, czystki kadrowej po objęciu przez PiS władzy i całkowitą odpowiedzialność za to, co dzieje się od 18 miesięcy w polskiej policji ponosi Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński – podkreślał Budka. Rzeczywiście, Zieliński odpowiada za bezprecedensową wymianę kadr w polskiej policji. To on miał lansować kandydaturę inspektora Zbigniewa Maja na stanowisko Komendanta Głównego. Po kilku tygodniach służby Maj podał się do dymisji w atmosferze skandalu. Potem kierownictwo MSWiA miało problem ze znalezieniem następcy.
23 Lipca 2017, godzina 03:33
Oceniono 10 razy 6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 395.00 403.00 DKKDKK 51.00 53.20
EUREUR 424.00 432.00 RUBRUB 3.96 4.21
CHFCHF 438.00 448.00 NOKNOK 32.00 34.20
GBPGBP 498.00 508.00 SEKSEK 36.20 37.20
Aktualizacja: 2024-03-29 11:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.93 401.50 DKKDKK 51.10 53.10
EUREUR 426.38 431.02 RUBRUB 3.97 4.20
CHFCHF 439.50 446.27 NOKNOK 32.10 34.10
GBPGBP 500.08 507.05 SEKSEK 36.30 37.10
Aktualizacja: 2024-03-29 11:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?





Ceny paliw2024-03-27

E95 E98 ON LPG
BP 6.72 zł 7.42 zł 6.9 zł 2.81 zł
Circle K 6.53 zł - 6.81 zł 2.78 zł
Moll Chojnice 6.68 zł - 6.86 zł 2.81 zł
MZK 6.49 zł 7.09 zł 6.77 zł 2.81 zł
Orlen 6.68 zł 7.39 zł 6.86 zł 2.81 zł
PKS 6.6 zł - 6.79 zł 2.79 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij