Czwartek, 14 Grudnia 2017 | Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny | Pogoda: 1°C, 992 hPa, wiatr 14.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
MBP Chojnice, Fot. FB Pauliny Hendel

Spotkanie autorskie z Pauliną Hendel

W ramach XI Turnieju Rycerskiego w piątek 25 sierpnia o godz. 18 w Czytelni MBP odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką Pauliną Hendel.


Paulina Hendel jest autorką postapokaliptycznej trylogii dla młodzieży „Zapomniana księga” oraz książek z cyklu „Żniwiarz”. Bohaterzy tych powieści mają swoje źródło w podaniach, legendach i przekazach wywodzących się z polskich tradycji ludowych. Pisarka od najmłodszych lat pasjonuje się literaturą fantastyczną, wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co również znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości.

Na spotkanie zapraszają Bractwo Rycerskie Herbu Tur oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

10 komentarzy

~do ~qwerty
pomagasz ludziom po tej klęsce? jako prawdziwy katolik pomagasz, tak?
15 Sierpnia 2017, godzina 16:23
Oceniono 7 razy 7
~Ania ty durna
SZMATO !!!
15 Sierpnia 2017, godzina 14:04
Oceniono 7 razy 3
~do qwerty!!!
idz se RADIO MARYJA KS. RYDZYKA włącz, to będzie dobrze i zamknij sie wreszcie, chłopie !!!!!!!!
15 Sierpnia 2017, godzina 14:03
Oceniono 6 razy 6
~czasami robię literówki - zdarza się
tak, tak, diabeł go capnie i hyc z nim do piekła. Prosto do kotła i dalej delikwenta gotować na ogniu piekielnym. Męki będzie mu umilać jakiś bies czytając "Harryego Pottera" na GŁOS!
11 Sierpnia 2017, godzina 12:37
Oceniono 8 razy 4
~do ~qwerty
tak, siedź w domu, nigdzie nie idź, bo diabeł cię złapie, siedź w domu i różaniec odmawiaj, mieszkańcy Chojnic i ludzie planety ziemia przeżyją to jakoś. Tak, mocno siedź w domu chłopie!!!!!
11 Sierpnia 2017, godzina 10:26
Oceniono 13 razy 7
~Ja nie idę na spotkanie i wszystkim odradzam. :-0
Pan Kleks , polski Harry Potter to też diabeł?

może to ty qwery jesteś tym malutkim diabłem narzucającym delikatnie swoje zdanie innym, czyli stosującym agresję i przemoc słowną?

a tak poważnie, ciekawe dlaczego tylko katolików, osoby mocno wierzące są opętywane przez diabła, widziałeś kiedyś buddystę, jehowego opętanego? a teraz UWAGA: WŁĄCZAMY MYŚLENIE!
11 Sierpnia 2017, godzina 10:24
Oceniono 10 razy 8
~ania
POTWIERDZAM QWERTY MA RACJĘ. JA TEŻ WSZYSTKIM ODRADZAM.
11 Sierpnia 2017, godzina 10:06
Oceniono 11 razy -3
~do poniżej
co to jest prowakocja?
11 Sierpnia 2017, godzina 09:44
Oceniono 10 razy -2
~słaba ta prowakocja
w twoim wydaniu. Postaraj się bardziej. Wiem, że możesz hahahaha
11 Sierpnia 2017, godzina 08:27
Oceniono 12 razy 0
~qwerty
Te książki, podobnie do Harrego Potera są zagrożeniem duchowym dla katolika. Nie idę i nie czytam, bo nie chcę mieć wątpliwego duchowego "towarzystwa". Ciekawe jaki stosunek do religii katolickiej ma ta kobieta. Pewnie ma mnóstwo argumentów, że to średniowiecze itd.
Faktem są egzorcyzmy po książkach Harrego Potera. Przecież ich autorka jest zadeklarowaną członkinią kościoła szatana.
Diabeł jest milutki i jak trzeba uśmiechnięty jednak nie zna się na żartach, on zawsze wie co robi.
Po ksążkach tego typu pojawiają się porblemy w szkołach w relacjach z rodzicami, smutek i apatia.
Ja nie idę na spotkanie i wszystkim odradzam.
11 Sierpnia 2017, godzina 08:08
Oceniono 17 razy -5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 353.00 365.00 DKKDKK 55.70 57.20
EUREUR 415.00 427.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 355.00 370.00 NOKNOK 42.00 43.50
GBPGBP 472.00 485.00 SEKSEK 41.50 43.00
Aktualizacja: 2017-12-13 18:52
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 356.00 362.00 DKKDKK 56.10 56.90
EUREUR 419.00 423.00 RUBRUB 6.08 6.11
CHFCHF 359.00 366.00 NOKNOK 42.30 43.10
GBPGBP 475.00 481.00 SEKSEK 41.90 42.70
Aktualizacja: 2017-12-13 18:52
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-12-12

E95 E98 ON LPG
BP 4.65 zł 5.01 zł 4.51 zł 2.1 zł
Circle K 4.53 zł 4.88 zł 4.4 zł 2.02 zł
Lotos Optima 4.62 zł - 4.49 zł 2.07 zł
MZK 4.49 zł 4.69 zł 4.35 zł 2.07 zł
Orlen 4.65 zł 4.92 zł 4.51 zł 2.07 zł
PKS - - - -