Sobota, 21 Października 2017 | Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza | Pogoda: 10°C, 1014 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
(aw), fot. Krzysztof Różycki

Trzydniowa żałoba w Chojnicach

W związku z tragicznymi skutkami nawałnic burmistrz Arseniusz Finster wydał dzisiaj (12.08) zarządzenie w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie miasta Chojnice.


Treść zarządzenia została rozesłana do lokalnych mediów i instytucji kulturalnych.


"1. W związku z tragicznymi w skutkach nawałnicami jakie przeszły w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nad miastem Chojnice i powiatem chojnickim, w wyniku których doszło do śmierci co najmniej 5 osób i co najmniej 31 osób odniosło rany, ogłaszam  3-dniową żałobę na terenie miasta Chojnice. 
2. Łącząc się  w bólu z poszkodowanymi i rodzinami ofiar:

Reklama | Czytaj dalej »

a) nakazuje wywieszenie w budynku Urzędu Miejskiego w Chojnicach flag o barwach miasta Chojnice przewiązanych kirem;

b) apeluje do instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców Chojnic o zaniechanie organizowania lub ograniczenia w dniach żałoby imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i sportowym"


Zarządzenie wchodzi w życie z dniem dzisiejszym. Jednocześnie władze miejskie i gminne podjęły decyzje o odwołaniu imprez kulturalnych zaplanowanych na ten weekend. Nie odbędą się Noce Operetkowe zaplanowane na sobotę i niedzielę, a także sobotni koncert XX Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

13 komentarzy

~do ponizej z erratą:
jesli to prawda, to rzeczywiscie jest to IDIOTYZM !!! TO NIE JEST SZKOŁA SURVIVALU i tyle w tym temacie !!!!!!!!!!
14 Sierpnia 2017, godzina 19:11
Oceniono 6 razy 0
~do ponizej:
jesli to prawda, to ci rzecziwiscie jest to IDIOTYZM !!! TO NIE JEST SZKOŁA SURVIVALU i tyle w tym temacie !!!!!!!!!!!!!
14 Sierpnia 2017, godzina 19:10
Oceniono 7 razy -1
~czy to prawda?
że harcerze mieli zakaz posiadania komórek w obozie?

jeżeli tak, to ten co ten zakaz wprowadził, teraz niech ma na uwadze, że być może dzięki takiej komórce dzieciaki by wiedziały, że idzie nawałnica, ponieważ trąbili o tym dzień jak nie dwa dni przed atakiem, a rodzice drudzy mądrzy - w dzisiejszych czasach zabierać dzieciaki w las i ZERO KONTAKTU????
Prawie każdy ma apkę na telefonie FB, a tam zaraz po otwarciu jest w pierwszym rzędzie prognoza pogody w danym miejscu, w którym się przebywa.
Zakaz komórek i do lasu, serio?????????????????????
14 Sierpnia 2017, godzina 09:06
Oceniono 16 razy 0
~Urzędnicy służb kryzysowych powiatu i starosta zawiedli i nie dopełnili swoich obowiązków!

Starostwo, chojnicki ratusz, gmina Czersk i także inne gminy mają specjalnych urzędników od sytuacji kryzysowych odpowiedzialnych za koordynowanie działań w czasie katastrof i kataklizmów.

Dlaczego urzędnicy od sytuacji kryzysowych ze starostwa, z gminy Czersk, a także dlaczego starosta nie podjęli decyzji o ewakuacji harcerzy spod namiotów do jakiejś bezpieczniejszej lokacji - jak na przykład do jakiegoś budynku szkolnego (lub innego) by przeczekać burze i huraganowe wiatry? Ostrzeżenia o nadchodzących burzach i i o groźnych huraganowych wiatrach były przecież znane około 12 godzin wcześniej! Dlaczego nie podjęto żadnych działań prewencyjnych? Kto jeszcze poza starostą Staszkiem odpowiada za tą katastrofalną sytuacje i za możliwą do uniknięcia śmierć dwojga harcerek z obozu w Suszku?

13 Sierpnia 2017, godzina 23:17
Oceniono 16 razy 10
~podatnik
~janina kłosowska~ zmień stronę bo ta nie należy do kurii.
13 Sierpnia 2017, godzina 17:58
Oceniono 17 razy 3
~Już nie Frisk -
tylko Sukienników 5.
13 Sierpnia 2017, godzina 17:09
Oceniono 17 razy 11
~Gość
Ogrom zniszczeń,ofiary a Frisk baluje.Przykre.Upadła buda !!!
13 Sierpnia 2017, godzina 16:54
Oceniono 26 razy 20
~Anonim
Do Friska chyba nie dotarł apel. Wczoraj dyskoteka w najlepsze....
13 Sierpnia 2017, godzina 11:06
Oceniono 33 razy 25
~janina kłosowska
a może by tak jeszcze zamiar dofinansowania in vitro odwołać ???
13 Sierpnia 2017, godzina 08:55
Oceniono 46 razy -4
~janina kłosowska
a może by tak jeszcze zamiar dofinansowania in vitro odwołać ???
13 Sierpnia 2017, godzina 08:53
Oceniono 45 razy 1
~!!!
Wszystkim klubom które w czasie żałoby organizują jakiekolwiek imprezy (dyskoteki) powinno nałożyć się takie kary finansowe by właściciele to odczuli !!!
13 Sierpnia 2017, godzina 02:36
Oceniono 53 razy 25
~Pelna kultura
Jak zawsze .
Tak trzymac .
12 Sierpnia 2017, godzina 22:27
Oceniono 27 razy 15
~Nasza Pani
Piękny gest Panie Burmistrzu. Rodzinom Ofiar szczere kondolencje.
12 Sierpnia 2017, godzina 20:51
Oceniono 46 razy 30

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 352.00 367.00 DKKDKK 55.90 57.40
EUREUR 416.00 431.00 RUBRUB 5.70 6.80
CHFCHF 358.00 373.00 NOKNOK 44.00 45.50
GBPGBP 466.00 479.00 SEKSEK 43.00 44.50
Aktualizacja: 2017-10-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 363.00 DKKDKK 56.40 57.10
EUREUR 421.00 426.00 RUBRUB 6.25 6.26
CHFCHF 363.00 368.00 NOKNOK 44.50 45.20
GBPGBP 470.00 475.00 SEKSEK 43.50 44.20
Aktualizacja: 2017-10-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-10-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.52 zł 4.87 zł 4.3 zł 2.05 zł
BP 4.55 zł 4.91 zł 4.33 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.52 zł - 4.33 zł 2.07 zł
MZK 4.51 zł 4.71 zł 4.29 zł 2.07 zł
Orlen 4.55 zł 4.87 zł 4.33 zł 2.07 zł
PKS 4.55 zł - 4.33 zł 2.07 zł