Piątek, 18 Sierpnia 2017 | Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony | Pogoda: 25°C, 1016 hPa, wiatr 14.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
(aw), fot. Krzysztof Różycki

Trzydniowa żałoba w Chojnicach

W związku z tragicznymi skutkami nawałnic burmistrz Arseniusz Finster wydał dzisiaj (12.08) zarządzenie w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie miasta Chojnice.


Treść zarządzenia została rozesłana do lokalnych mediów i instytucji kulturalnych.


"1. W związku z tragicznymi w skutkach nawałnicami jakie przeszły w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nad miastem Chojnice i powiatem chojnickim, w wyniku których doszło do śmierci co najmniej 5 osób i co najmniej 31 osób odniosło rany, ogłaszam  3-dniową żałobę na terenie miasta Chojnice. 
2. Łącząc się  w bólu z poszkodowanymi i rodzinami ofiar:

Reklama | Czytaj dalej »

a) nakazuje wywieszenie w budynku Urzędu Miejskiego w Chojnicach flag o barwach miasta Chojnice przewiązanych kirem;

b) apeluje do instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców Chojnic o zaniechanie organizowania lub ograniczenia w dniach żałoby imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i sportowym"


Zarządzenie wchodzi w życie z dniem dzisiejszym. Jednocześnie władze miejskie i gminne podjęły decyzje o odwołaniu imprez kulturalnych zaplanowanych na ten weekend. Nie odbędą się Noce Operetkowe zaplanowane na sobotę i niedzielę, a także sobotni koncert XX Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

13 komentarzy

~do ponizej z erratą:
jesli to prawda, to rzeczywiscie jest to IDIOTYZM !!! TO NIE JEST SZKOŁA SURVIVALU i tyle w tym temacie !!!!!!!!!!
14 Sierpnia 2017, godzina 19:11
Oceniono 4 razy 2
~do ponizej:
jesli to prawda, to ci rzecziwiscie jest to IDIOTYZM !!! TO NIE JEST SZKOŁA SURVIVALU i tyle w tym temacie !!!!!!!!!!!!!
14 Sierpnia 2017, godzina 19:10
Oceniono 5 razy 1
~czy to prawda?
że harcerze mieli zakaz posiadania komórek w obozie?

jeżeli tak, to ten co ten zakaz wprowadził, teraz niech ma na uwadze, że być może dzięki takiej komórce dzieciaki by wiedziały, że idzie nawałnica, ponieważ trąbili o tym dzień jak nie dwa dni przed atakiem, a rodzice drudzy mądrzy - w dzisiejszych czasach zabierać dzieciaki w las i ZERO KONTAKTU????
Prawie każdy ma apkę na telefonie FB, a tam zaraz po otwarciu jest w pierwszym rzędzie prognoza pogody w danym miejscu, w którym się przebywa.
Zakaz komórek i do lasu, serio?????????????????????
14 Sierpnia 2017, godzina 09:06
Oceniono 14 razy 2
~Urzędnicy służb kryzysowych powiatu i starosta zawiedli i nie dopełnili swoich obowiązków!

Starostwo, chojnicki ratusz, gmina Czersk i także inne gminy mają specjalnych urzędników od sytuacji kryzysowych odpowiedzialnych za koordynowanie działań w czasie katastrof i kataklizmów.

Dlaczego urzędnicy od sytuacji kryzysowych ze starostwa, z gminy Czersk, a także dlaczego starosta nie podjęli decyzji o ewakuacji harcerzy spod namiotów do jakiejś bezpieczniejszej lokacji - jak na przykład do jakiegoś budynku szkolnego (lub innego) by przeczekać burze i huraganowe wiatry? Ostrzeżenia o nadchodzących burzach i i o groźnych huraganowych wiatrach były przecież znane około 12 godzin wcześniej! Dlaczego nie podjęto żadnych działań prewencyjnych? Kto jeszcze poza starostą Staszkiem odpowiada za tą katastrofalną sytuacje i za możliwą do uniknięcia śmierć dwojga harcerek z obozu w Suszku?

13 Sierpnia 2017, godzina 23:17
Oceniono 14 razy 12
~podatnik
~janina kłosowska~ zmień stronę bo ta nie należy do kurii.
13 Sierpnia 2017, godzina 17:58
Oceniono 15 razy 1
~Już nie Frisk -
tylko Sukienników 5.
13 Sierpnia 2017, godzina 17:09
Oceniono 16 razy 12
~Gość
Ogrom zniszczeń,ofiary a Frisk baluje.Przykre.Upadła buda !!!
13 Sierpnia 2017, godzina 16:54
Oceniono 25 razy 21
~Anonim
Do Friska chyba nie dotarł apel. Wczoraj dyskoteka w najlepsze....
13 Sierpnia 2017, godzina 11:06
Oceniono 31 razy 27
~janina kłosowska
a może by tak jeszcze zamiar dofinansowania in vitro odwołać ???
13 Sierpnia 2017, godzina 08:55
Oceniono 44 razy -2
~janina kłosowska
a może by tak jeszcze zamiar dofinansowania in vitro odwołać ???
13 Sierpnia 2017, godzina 08:53
Oceniono 43 razy 3
~!!!
Wszystkim klubom które w czasie żałoby organizują jakiekolwiek imprezy (dyskoteki) powinno nałożyć się takie kary finansowe by właściciele to odczuli !!!
13 Sierpnia 2017, godzina 02:36
Oceniono 51 razy 27
~Pelna kultura
Jak zawsze .
Tak trzymac .
12 Sierpnia 2017, godzina 22:27
Oceniono 26 razy 14
~Nasza Pani
Piękny gest Panie Burmistrzu. Rodzinom Ofiar szczere kondolencje.
12 Sierpnia 2017, godzina 20:51
Oceniono 44 razy 28

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 360.00 370.00 DKKDKK 56.60 58.20
EUREUR 424.00 432.00 RUBRUB 5.60 6.70
CHFCHF 371.00 386.00 NOKNOK 44.90 46.40
GBPGBP 464.00 475.00 SEKSEK 43.80 45.40
Aktualizacja: 2017-08-18 12:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 362.00 368.00 DKKDKK 57.10 57.70
EUREUR 426.00 430.00 RUBRUB 6.11 6.14
CHFCHF 375.00 382.00 NOKNOK 45.40 46.10
GBPGBP 466.00 472.00 SEKSEK 44.40 45.00
Aktualizacja: 2017-08-18 12:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-08-11

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.47 zł 4.82 zł 4.33 zł 1.83 zł
BP 4.49 zł 4.85 zł 4.35 zł 1.85 zł
Lotos Optima 4.47 zł - 4.33 zł 1.83 zł
MZK - - - -
Orlen 4.49 zł 4.84 zł 4.35 zł 1.85 zł
PKS 4.49 zł - 4.35 zł 1.85 zł