Czwartek, 21 Września 2017 | Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca | Pogoda: 10°C, 1018 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Winne zmęczenie materiału. Aktualizacja

Basen rekreacyjny zamknięty. W sobotę do wody dostała się część złoża filtracyjnego. Być może jutro wyłączona niecka zostanie ponownie udostępniona klientom. Póki co z basenu korzystają za połowę ceny.

 


- Po piętnastu latach użytkowania technologii basenowej w minioną sobotę nastąpiło tzw. zmęczenie materiału i  uległ rozszczelnieniu jeden z elementów filtra basenu rekreacyjnego. W wyniku tej awarii część złoża filtracyjnego dostała się do niecki basenowej. Natychmiast po zauważeniu przez pracowników tego zdarzenia, tj. około godziny 15 uszkodzony filtr został odcięty z obiegu, a niecka ta została wyłączona z użytkowania. W sobotę również poinformowana została o zdarzeniu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku - informuje prezes Parku Wodnego Żaneta Janowicz. W poniedziałek zostały pobrane próbki wody do badania, a firma zewnętrzna rozpoczęła naprawę filtra. Musi on zostać zgłoszony do przeglądu w Urzędzie Dozoru Technicznego i dopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii będzie włączony do obiegu. - Wyniki badań uzyskamy najszybciej drogą telefoniczną w środę i dopiero wtedy udostępnimy naszym klientom nieckę rekreacyjną - zapowiada prezeska.

Reklama | Czytaj dalej »

Według harmonogramu zatwierdzonego przez gdański sanepid ostatnie badania wody odbyły się 28 sierpnia. Ich wyniki są w normie. Na przełomie czerwca i lipca na basenie trwał remont, podczas którego dokonano m.in. wymiany 17 ton złoża filtrującego. Koszt całego remontu wyniósł ok. 200 tys. zł.

Aktualizacja, 6.09, g. 13:25

- Usunęliśmy problemy techniczne i basen rekreacyjny jest dostępny dzisiaj od godz. 14 - informuje prezeska basenu.

Wyniki badań wody z wyłączonej z użytkowania niecki są w normie. Można się z nimi zapoznać tutaj.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~Komentator
Kiedy ten basen będzie zarządzany przez ludzi z kompetencjami a nie po znajomości?
09 Września 2017, godzina 08:04
Oceniono 3 razy -1
~w sumie to piękna kobieta
i czarnulka...
07 Września 2017, godzina 20:33
Oceniono 7 razy 3
~do elemele:
niech przynajmniej sprobuje, daj Jej szanse !!!!!!
07 Września 2017, godzina 20:31
Oceniono 7 razy 3
~do poniżej
a kogo to obchodzi czy to pan profesor czy pani profesor? Chyba tylko ciebie... Odp..ol się od autorki
07 Września 2017, godzina 11:46
Oceniono 8 razy 2
~do do poniżęj
Meh, próżne Twoje starania. Pan profesor to przecież "pan", a opinia samce w takiej materii tutaj nie ujdzie. Gdyby napisała to jakaś "profesorka" to może by się pani zastanowiła.
07 Września 2017, godzina 09:35
Oceniono 9 razy 1
~do poniżej
co ciekawe, pan profesor z Uniwersytetu Warszawskiego się z Tobą zgadza, także to na przyszłość przydatna uwaga dla Pani redaktor:
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/ginekolozka-naukowczyni-i-in;7882.html
07 Września 2017, godzina 09:28
Oceniono 5 razy 1
~gosc
Do Autorki tego artykulu,czy mezczyzna na tym stanowisku to prezesek czy prezes ??? Kobieta to tez prezes a nie prezeska
06 Września 2017, godzina 21:44
Oceniono 10 razy 2
~elemele
Jakos nie wierze ze Pani prezes odmieni losy basenu Co roku basen ma jakies problemy finansowe, nic sie nie oplaca do wszystkiego trzeba doplacac/pozyczac pieniadze od miasta. Jeden remont goni kolejny a awaria goni awarię. Myślę, że pani prezes zdaje sobie z tego sprawę no ale co ma zrobic? Gdzies pracować trzeba No a że były prezes zaniedbał tak obiekt to juz przeciez nie jej wina Rączki czyste, ba, wychodzi nawet na to, że pani prezes jest bohaterką bo przeciez tak doskonale dba o nasz basen Ja bym to zamknął bo nigdy basen się opłacać nie będzie. Fajnie, że jest lecz interes to żaden. No chyba że dla ludzi którzy tam pracują i zarabiają niemałe pieniądze w tym pani prezes właśnie
06 Września 2017, godzina 16:38
Oceniono 19 razy -3
~Smerf Maruda
Ja dowiedziałem się o problemach z filtrem i wodą w basenie rekreacyjnym na FB z profilu Centrum Park. Nie z tego portalu. I tak powinno być.
06 Września 2017, godzina 15:52
Oceniono 11 razy 7
~bas
Tak powinno być zawsze????? Po miesiącu od remontu za kolejne 200.000 zł? NIC się nie zmienia. A kasa płynie i płynie. Tylko do kogo?
06 Września 2017, godzina 12:43
Oceniono 17 razy -5
~Odpowiednia kobieta
na odpowiednim stanowisku !!!!
06 Września 2017, godzina 12:30
Oceniono 13 razy -1
~Wookee
No proszę jak to się poodmieniało. Za poprzedniego prezesa byłby festiwal nienawiści w komentarzach, a tu cichutko
06 Września 2017, godzina 12:03
Oceniono 13 razy 1
~TAK? A kiedy doszło do rozszczelnienia? A kiedy
informacja dostała się do mediów? Jednak ten sam sposób myślenia co poprzednika!
06 Września 2017, godzina 11:17
Oceniono 14 razy -8
~Pani Żaneta
To nie poprzedni prezes. Chyba będzie lepiej się wywiązywała z obowiązków.
05 Września 2017, godzina 18:50
Oceniono 23 razy 11
~Gość
I tak powinno być zawsze! Może nowa Pani Prezes mimo tylu złych opinii stanie na wysokości zadania.
05 Września 2017, godzina 16:11
Oceniono 27 razy 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 366.00 DKKDKK 56.50 58.00
EUREUR 424.00 431.00 RUBRUB 5.60 6.70
CHFCHF 363.00 378.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 480.00 490.00 SEKSEK 43.90 45.40
Aktualizacja: 2017-09-21 10:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 365.00 DKKDKK 57.20 57.80
EUREUR 426.00 430.00 RUBRUB 6.18 6.20
CHFCHF 367.00 373.00 NOKNOK 45.50 46.20
GBPGBP 482.00 488.00 SEKSEK 44.50 45.20
Aktualizacja: 2017-09-21 10:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-09-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.65 zł 5 zł 4.37 zł 2.06 zł
BP 4.69 zł 5.05 zł 4.41 zł 2.13 zł
Lotos Optima 4.65 zł - 4.37 zł 2.06 zł
MZK 4.62 zł 4.82 zł 4.34 zł 2.13 zł
Orlen 4.66 zł 4.92 zł 4.38 zł 2.06 zł
PKS 4.66 zł - 4.38 zł 2.06 zł