Poniedziałek, 17 Grudnia 2018 | Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii | Pogoda: 0°C, 1023 hPa, wiatr 1.6 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Rewolucji w chojnickim sądzie nie będzie

Mówi nowa prezes Marta Gierszewska. Karnistka z Sądu Rejonowego w Tucholi nominację z rąk podsekretarza stanu Łukasza Piebiaka odebrała w miniony piątek (3.11). Na fotelu prezesa zastąpiła Danutę Czarnecką - Kawę.


Nowa prezes chojnickiego sądu ma 39 lat. Ukończyła prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez dwa lata pracowała jako referent w chojnickim szpitalu. Zajmowała się m.in. zamówieniami publicznymi. W latach 2006-2009 Marta Gierszewska zdobywała doświadczenie w Kancelarii Radcy Prawnego Andrzeja Wieliczko. Od 2008 do 2011 roku była radcą prawnym Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach. W tym czasie prowadziła także własną kancelarię. Od 2011 roku pracowała jako referendarz w wydziale cywilnym chojnickiego sądu. W październiku 2015 r. z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymała nominację na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Tucholi. Od 17 października pełni funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Chojnicach. Uroczysta nominacja z udziałem podsekretarza stanu Łukasza Piebiaka odbyła się w miniony piątek (3.11).

- Orzekam nadal w Wydziale Karnym w Tucholi. Jest taka zasada, że trzeba dokończyć sprawy. Z części z nich zostałam zwolniona - informuje prezeska chojnickiego sądu. Jak sama przyznaje, nominacja była dla niej miłą niespodzianką. - I tak myślałam o powrocie do Chojnic, bo obowiązki służbowe dzielę między tymi rodzinnymi. Pani Marta ma czworo dzieci. Najstarszy syn ma 17 lat, najmłodsza córka 5 lat. - Teraz dużo łatwiej będzie mi wszystko pogodzić. Jak już znajdzie chwilę wolnego czasu, a przy gromadce pociech w tak zróżnicowanym wieku to niełatwe, chętnie sięga po dobrą książkę czy film. - Uwielbiam beletrystykę.

Swoje nowe stanowisko służbowe uważa za wielkie wyzwanie. - Pojawiło się mnóstwo nowych rzeczy, obowiązków, poza tym co robiłam. Mam nadzieję, że sprostam temu wyzwaniu i podzielę dobrze obowiązki jako orzecznik w sądzie, prezes i skorzystają na tym wszyscy, w tym klienci sądu. Nie widzę powodów, dla których nie miałabym sobie poradzić - mówi pełna energii. Na pytanie czy szykuje jakieś zmiany w chojnickiej Temidzie, odpowiada:   - Rewolucji nie będzie. Ludziom się wydaje, że prezes sądu, to ma jakąś ogromną władzę, ale tak nie jest. Jestem zwierzchnikiem służbowym sędziów, asesorów sądowych, referendarzy sądowych i asystentów. Jeśli chodzi o pracowników administracyjnych, to podlegają oni dyrektorowi sądu.

Jeszcze przez miesiąc u swojego boku pani prezes będzie miała Krzysztofa Bieska. - Kadencja naszego wiceprezesa wygasa. Jako prezes sądu mogę wystosować wniosek do ministra, kogo widziałabym na stanowisku wiceprezesa. Ale nie jest moją decyzją powołanie konkretnej osoby. Marta Gierszewska zamierza skorzystać z przysługującego jej prawa. O tym kogo rekomenduje, nie chce mówić.


W Wydziale Karnym nadal orzekać będzie była prezeska Danuta Czarnecka - Kawa.

Reklama | Czytaj dalej »Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~ocenzurowany prewencyjnie komentarz~nie o rewolucje chodzi ale o uczciwe przestrzeganie prawa przez sędziów


Nikt nie oczekuje od nowej pani prezes jakiejś rewolucji! Ciekawe, skąd pani Marta ma podstawy by myśleć o rewolucji w chojnickim sądzie?

Oczekiwania chojnickiego społeczeństwa wobec sądu i sędziów są wręcz przeciwne - społeczeństwo oczekuje od instytucji sądu rejonowego i sędziów nudnego, rygorystycznego, etycznego, i uczciwego przestrzegania polskiego prawa!

Jeżeli nowa pani prezes oprze swoje działania na solidnym fundamencie osobistej i profesjonalnej etyki to będzie miała pełne ręce roboty. W ostaniach latach dysfunkcjonalne działania chojnickiego sądu i nieetyczne działania wielu chojnickich sędziów wskazują na wszechobecna korupcje w instytucji chojnickiego sadu rejonowego.

Wyroki wydawane przez chojnickich sędziów w ostatnich latach były jawnie serwilistyczne w stosunku do potrzeb skorumpowanych chojnickich samorządowców. Praktycznie wszystkie wyroki skorumpowanych przez burmistrza Arka chojnickich sędziów były później unieważniane i krytykowane jako rażąco niesprawiedliwe i skrajnie nieetyczne przez sędziów sąd odwoławczego wyższej instancji. We wszystkich procesach karnych gdzie stroną skarżącą był burmistrz Arek lub jego skorumpowani poplecznicy jak na przykład znana w Chojnicach złodziejka i mobberka Gosia Henszke, chojniccy skorumpowani sędziowie serwilistycznie wydawali bez względu na fakty i dowody wyroki skazujące krytyków burmistrza (lub powiązanych z burmistrze członków jego skorumpowanej kliki). W instancji odwoławczej te niesprawiedliwe wyroki były unieważniane jako rażąco niesprawiedliwe i niezgodne z polskim prawem, a sędziowie apelacyjni wskazywali na rażący brak profesjonalnej i osobistej etyki nieuczciwych skorumpowanych chojnickich sędziów.

Jak do tej pory nieuczciwe i serwilistyczne wyroki wskazują na korupcje chojnickich sędziów przez burmistrza Arka i członków jego korupcyjnej kliki. Efektem korupcyjnego porozumienia pomiędzy skorumpowanym burmistrzem i skorumpowanymi chojnickimi sędziami są wydane przez nich jawnie niesprawiedliwe wyroki! Do grona skorumpowanych sędziów, których wyroki zostały unieważnione jako rażąco niesprawiedliwe i niezgodne z polskim prawem zaliczyć można:
- Anie Jarzyne,
- Tomka Biernikowicza,
- Dawida Nosewicza,
- Romka Sporysza
(o którym sekretarz ratusza Robert Wajlonis prywatnie mówił, że można było u niego kupić każdy wyrok za butelkę taniego alkoholu),
- i Danusie Czarnecką-Kawe,
która jako prezes odpowiedzialny za całokształt działalności chojnickiego sądu latami umożliwiała korupcje i tolerowała sprzedajność zdegenerowanych chojnickich sędziów. Małżonek Danki jako chojnicki biznesmen zapewne niejednokortnie dzieki korypcyjnym układom skorzystał z troskliwej pomocy burmistrza Arka by ułatwić sobie życie.

W przeszłości, w kilku jaskrawych przypadkach gdy wina burmistrza Arka była rażąco oczywista i skorumpowani chojniccy sędziowie nie odważyli się go uniewinnić, to wszyscy sędziowie z Chojnic, prócz jedynego sędziego Radka Wyrwasa, uchylili się od wydania niekorzystnego dla burmistrza wyroku!


Tak wiec, od nowego prezesa sądu okręgowego w Chojnicach nikt nie oczekuje rewolucji. Społeczeństwo ma jedynie nadzieje i oczekuje od nowej pani prezes by zrobiła porządek i rozliczyła skorumpowanych chojnickich sędziów i uniemożliwiła im dalsze korupcyjne i sprzedajne działania, które podważyły wiarę i zaufanie lokalnej społeczności do chojnickich sędziów i wiarę w praworządność chojnickiego sądu rejonowego!


nieśmiały parafianin,
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru


08 Listopada 2017, godzina 22:52
09 Listopada 2017, godzina 22:26
Oceniono 15 razy 1
~rambo
Mi wygląda na córkę szaron ston i sylwka stalone (tego z rambo III) a wam?
09 Listopada 2017, godzina 13:03
Oceniono 6 razy -4
~ale jaja
Mi wygląda na córkę szaron ston i sylwka stalone (tego z rambo III) a wam?
09 Listopada 2017, godzina 11:05
Oceniono 9 razy -3
~pop
Bronsztajn, zauważ, że zwracam się do ciemnego ludu, a nie intelektualisty z....no właśnie, wolę nie zgadywać.
08 Listopada 2017, godzina 20:53
Oceniono 21 razy -7
~rolnik szuka żony
Córka bp, to jak wygrać parę baniek w toto, oczywiście gdy babka jest stanu wolnego.
08 Listopada 2017, godzina 20:48
Oceniono 21 razy 3
~binokl
Wiceprezesem jest Krzysztof Biesek, a nie Tomasz. Kto to pisał? Może Mariusz J. ???
08 Listopada 2017, godzina 20:46
Oceniono 21 razy -1
~bronsztajn
Póki co słowniki języka polskiego nie znają takiego słowa jak "prezeska".
08 Listopada 2017, godzina 20:45
Oceniono 29 razy 3
~poinformowany
Podobno nowa prezes jest córka bpa Kasyny
08 Listopada 2017, godzina 18:40
Oceniono 40 razy 6
~pop
Jeszcze nigdy od czasów komuny przed sędziami każdego szczebla nie było takich wyzwań jak obecnie. O tym, że nie wszystko kompanii ziobrystów wychodzi świadczy chociażby postawa prezes SO w W-wie, która zaprzeczyła słowom Plebiaka, iż to ona wystąpiła z wnioskiem o odwołanie wiceprezesek SO.
08 Listopada 2017, godzina 17:21
Oceniono 25 razy 3
~max
Z udziałem Plebiaka...., a feee. Wystarczy spojrzeć i już się zbiera na wymioty. A jak się o nim poczyta, to do łazienki można nie zdążyć. A pani prezes życzę by rządziła sprawiedliwie, tzn. niekoniecznie po pisowsku i aby nie musiała nie cieszyć się z wyroków.
08 Listopada 2017, godzina 17:11
Oceniono 27 razy 3
~ziomek
Sympatyczna dziewczyna sądząc po fotografii.
08 Listopada 2017, godzina 15:04
Oceniono 31 razy 7
~pewnie sobie poradzi
może będzie lepiej i sprawy pójdą szybciej
08 Listopada 2017, godzina 11:38
Oceniono 38 razy -6
~młoda kobieta, a już oczy chore????
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
08 Listopada 2017, godzina 10:47
Oceniono 42 razy -28
~dajmy szansę
może to kobieta z bardzo silnym kręgosłupem moralnym na którą nie da się wpłynąć niczym innym , jak tylko sprawiedliwością zgodnie z literą prawa, trzymam kciuki!
08 Listopada 2017, godzina 10:40
Oceniono 34 razy -6
~dziwny zbieg okoliczności
cytat ze strony

http://janikmariusz.blogspot.com/2014/11/podwojne-zycie-radcy-prawnego.html

6. " Pismo Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie nr. PRz.0511-7/2013 z dnia 8 stycznia 2013 r. : cyt. „informuje, że radcy prawni Robert Wajlonis i Andrzej Wieliczko świadczyli usługi prawne dla naszej jednostki…”
08 Listopada 2017, godzina 10:29
Oceniono 23 razy -5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 372.00 384.00 DKKDKK 56.40 57.90
EUREUR 422.00 434.00 RUBRUB 5.30 6.30
CHFCHF 372.00 387.00 NOKNOK 42.90 44.40
GBPGBP 469.00 482.00 SEKSEK 40.70 42.20
Aktualizacja: 2018-12-17 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 377.00 381.00 DKKDKK 56.90 57.50
EUREUR 426.00 430.00 RUBRUB 5.40 6.00
CHFCHF 377.00 384.00 NOKNOK 43.30 43.90
GBPGBP 472.00 477.00 SEKSEK 41.30 41.90
Aktualizacja: 2018-12-17 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skorzystasz z oferty miejskiego lodowiska?
Ceny paliw2018-12-11

E95 E98 ON LPG
BP 4.98 zł 5.34 zł 5.32 zł 2.49 zł
Circle K 4.95 zł - 5.29 zł 2.46 zł
Lotos Optima 4.97 zł - 5.52 zł 2.49 zł
MZK 4.91 zł 5.11 zł 5.25 zł 2.47 zł
Orlen 4.97 zł 5.22 zł 5.29 zł 2.46 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij