Niedziela, 18 Kwietnia 2021 | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goscisławy ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Sąd nakazał burmistrzowi sprostować nieprawdę. Aktualizacja

- Skocz mi na wentyl - w tych słowach po wczorajszym rozstrzygnięciu słupskiego sądu Arseniusz Finster zwrócił się do przedstawiciela komietu wyborczego PChS Kamila Kaczmarka. Sama nieprawdziwa wypowiedź opublikowana w bezpłatnej gazecie i internecie dotyczyła z kolei kandydatki opozycji w wyborach uzupełniających do rady miejskiej Kornelii Żywickiej.


Wczoraj (14.11) przed Sądem Okręgowym w Słupsku odbyła się  rozprawa w trybie wyborczym przed wyborami uzupełniającymi do rady miejskiej 10 grudnia. Skargę wniósł komitet wyborczy stowarzyszenia obywatelskiego Projekt Chojnicka Samorządność na wypowiedź burmistrza, w której kandydatce na radną zarzucił niekompetencję, brak podstawowej wiedzy i stwierdził, że jest przeciwniczką budowy węzła transportowego w Chojnicach. Sąd Okręgowy w Słupsku w trybie 24-godzinnym orzekł, że Arseniusz Finster sprostowanie ma umieścić w najbliższym wydaniu bezpłatnego miesięcznika oraz na stronie internetowej tegoż wydawnictwa. Brzmi następująco: "W związku z treścią mojej wypowiedzi na temat poglądu pani Kornelii Żywickiej w sprawie potrzeby budowy w Chojnicach węzła transportowego oświadczam, iż pani Kornelia Żywicka nie była przeciwnikiem budowy węzła transportowego w ogóle, a jedynie węzła w planowanym kształcie, tj. zbyt dużego".

Reklama | Czytaj dalej »

Z takiego rozstrzygnięcia burmistrz Chojnic jest zadowolony. Ocenia, że sprostowanie to właściwie to samo, co chciał przekazać w swoim artykule. - Może ja to zrobiłem niezbyt dokładnie. Już jutro przekaże sprostowanie do wersji miesięcznika w internecie - wczoraj po południu zapowiedział Finster. - Wracam z tarczą, ponieważ sąd odrzucił przeprosiny. Nie będzie żadnych przeprosin. Sąd odrzucił publikowanie w innych mediach, czego domagał się pan Kaczmarek - wracając z sądu na gorąco relacjonował włodarz. Gorąco było też na sali i korytarzach sądowych, co potwierdzają obydwie strony przedwyborczego starcia.

- Wracam z tarczą...

- Kaczmarek powiedział mi, że prokurator się mną zajmie. Ja odpowiedziałem po męsku panu Kaczmarkowi, żeby skoczył mi na wentyl. Tak powiedziałem i podtrzymuję moje słowa - nie ukrywa burmistrz Chojnic.

- Powiedział mi, że prokurator się mną zajmie...

Szef komitetu wyborczego dementuje jakoby przed sądem oczekiwał przeprosin. - Zwracaliśmy się tylko i wyłącznie o sprostowanie fałszywych informacji, bo nie traktujemy pana burmistrza w katregoriach człowieka honoru i nie spodziewaliśmy się żadnych przeprosin.

- Zwracaliśmy się tylko i wyłącznie o sprostowanie...


Kaczmarek przedstawił też przebieg wczorajszego starcia ze swojej perspektywy i skomentował werbalną agresję. - Burmistrz kolejne nieprawdy wypowiadał na nasz temat. W końcu zaczął przechodzić agresywnie na ty. Jest to smutne, bo nawet goniąc jakiegoś pijaka spod sklepu czy na parkingu, nie zdarza się większości ludzi, żeby takich słów używać. A tutaj w budynku sądu wśród naprawdę zaskoczonych świadków. Burmistrz naszego miasta zrobił nam po prostu wstyd...

- Kolejne nieprawdy wypowiadał na nasz temat...

- Pan burmistrz nawet się nie poczuwa, żeby mnie przeprosić - załamuje ręce Kornelia Żywicka. - Mnie czeka z panią Kornelią rozmowa, ale nie w towarzystwie pana Kaczmarka - zastrzega włodarz.

Na wniesienie ewentualnej apelacji strony mają czas tylko dziś do godz. 14. Ta jest rozważana przez komitet PChS, ale kluczową kwestią jest tu ograniczony czas. - Nie mamy do dyspozycji sztabu prawników jak ratusz - mówi Kaczmarek. Jeśli taka apelacja trafi do Gdańska, to łącznie z kwestią umieszczenia sprostowania także na portalu społecznościowym. Na swoim FB Arseniusz Finster zachęca bowiem do lektury artykułu i zamieszcza jego treść.

Aktualizacja, g. 13
Publikujemy otrzymaną od burmistrza po g. 12 treść wyroku SO w Słupsku, który nakazał sprostowanie. Pełnomocnik KW SO PChS domagał się też przeproszenia Kornelii Żywickiej za pomówienie oraz usunięcie nieprawdziwej informacji na portalu. W tej części sędzia Janusz Blicharski oddalił wniosek.

Wyrok

Dziś do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku trafiło zażalenie KW SO PChS.

Aktualizacja, 17.11, g. 13

Wczoraj Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmienił zaskarżone postanowienie w ten sposób, że nakazał opublikowanie sprostowania w ciągu 48 godzin, a nie terminie 7 dni, jak słupski sąd. W pozostałej części oddalił zażalenie.

Wyrok

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

119 komentarzy

Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 23:26
Oceniono 84 razy -30
~Zależy od punktu siedzenia
W mojej ocenie Burmistrz nieładnie wyraził się w Chojniczaninie o Żywickiej, przypuścił na Nią atak, to jest widoczne na łamach tej gazety ewidentnie. PChS jednak pchając sprawę do sądu robi więcej złego jak dobrego. Można było wydać oświadczenie, merytorycznie Burmistrza zepchnąć do narożnika. Zamiast tego PChS pod komendą Kaczmarka znowu, bo w 2014 r. też tak było, ciąga sie w kampanii wyborczej z Finsterem po sądach. Czy to szkodzi Burmistrzowi? Otóż nie, to mu tylko pomaga, a PChS stawia w roli...no wiadomo...Jaki Burmistrz jest każdy widzi, i kto czytał ten sobie wyrobił zdanie.

Ponadto, kilka akapitów wcześniej Burmistrz chwali Wałdocha, co kontrastuje, ale to też może być gra Burmistrza - wie, że Wałdoch nie gra z PChSem, więc próbuje przyciągnąć Go na swoją stronę. Wiadomo kto PChS powołał, kto nadał temu stowarzyszeniu nazwę...więc to dość prestiżowy cios dla PChS. Natomiast za kompromitację uznaję wypieranie się, jakoby PChS nie prosiło o przeprosiny od Burmistrza, kiedy dokument sądowy tak stanowi właśnie. Widziałem co Brunka napisał o dwóch Marcinach Finstera i myślę, że przesadził solennie. To też wyborcy potrafią ocenić. Brunka chyba zapomniał jak słodził Finsterowi na początku kadencji, jak zapomniał nawet z wrażenia podnosić rękę podczas głosowania czy w ogóle brać w nim udział Taki Brunka jest...w moich oczach makiaweliczny bardzo. Ta kampania jest brutalna i brudna, od początku zdominowana niskimi chwytami. Postawa PChSu nie podoba mi się bardzo, Burmistrza zresztą też.

Pani Marzenno, proszę spojrzeć obiektywnie, bo zachowuje się Pani tak jak kura broniąca swojego kurnika i nie dostrzega Pani tego co złe w postawach Pani kolegów ze stowarzyszenia.
16 Listopada 2017, godzina 23:09
Oceniono 80 razy 30
~do skończ już KOBIETO
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 23:03
Oceniono 69 razy -15
~czytelnik
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 22:52
Oceniono 75 razy -15
~Skończ już KOBIETO
to swoje wylewanie żółci bo ci jej w końcu zabraknie, drugiej takiej to ze świecą nie znajdziesz w Chojnicach, lepiej proszę się przygotować do prowadzenia jutrzejszych lekcji, chyba za to pani płacą.
16 Listopada 2017, godzina 21:34
Oceniono 86 razy 20
~Pani Marzenno
burmistrz jest burmistrzem od 20 lat? czas przywyknąć przecież! chyba nie od dziś takie ma zachowanie, chociaż akcja z wentylem przebija wszystko
Po 20 latach rządzenia tak trudnym miastem z tak trudnymi powiązaniami i do tego straszenie (prokurator się tobą / panem zajmie) ze strony młodego, niedoświadczonego w byciu burmistrzem (z zerowym doświadczeniem w byciu burmistrzem) oponenta, każdego by wyprowadziło z równowagi.
Może oponent powinien pomyśleć o tym, co usłyszał, bo żaden prokurator nic nie zrobi burmistrzowi, może dlatego, że jest czysty jak łza, a może dlatego, że bardzo trudno jest coś komuś udowodnić prawnie, a nie pogłoskami. gdyby coś było konkretnego na burmistrza, nieśmiały parafianin dawno by go zgłosił, a nie tylko dopiekał mu w internecie.
Taka prawda, lubię burmistrza czy nie, jeżeli ja chcę straszyć go prokuratorami, to rzeczywiście ja mogę mu skoczyć na wentyl. Nikt nic na niego nie ma!!!!
16 Listopada 2017, godzina 21:33
Oceniono 86 razy 20
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 21:12
Oceniono 90 razy -30
~poczucie humoru
burmistrz rozśmieszył mnie z tym wentylem, nigdy czegoś takiego w życiu nie słyszałem, zapewne przejdzie do historii Chojnic i wentyl

Ludzie - miejcie trochę poczucie humoru, z humorem trzeba żyć!!!
16 Listopada 2017, godzina 20:43
Oceniono 42 razy 30
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 20:38
Oceniono 92 razy -30
~:DDDDD
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 19:17
Oceniono 83 razy -15
~Osowicka miała rację facet bez jaj!!!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 18:55
Oceniono 85 razy -15
~wstyd mi za takiego włodarza
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 18:51
Oceniono 83 razy -15
~to jest chore, żaden prawdziwy mężczyzna nie odpowiedziałby
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 18:43
Oceniono 85 razy -15
~to jest wypalony prostak i zwiotczały wentyl
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Listopada 2017, godzina 18:17
Oceniono 83 razy -15

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 387.00 DKKDKK 60.10 61.60
EUREUR 449.00 460.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 405.00 420.00 NOKNOK 44.20 45.70
GBPGBP 516.00 531.00 SEKSEK 44.00 45.50
Aktualizacja: 2021-04-18 15:27
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 379.00 384.00 DKKDKK 60.50 61.30
EUREUR 453.00 457.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 409.00 416.00 NOKNOK 44.60 45.40
GBPGBP 521.00 527.00 SEKSEK 44.40 45.20
Aktualizacja: 2021-04-18 15:27
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-04-13

E95 E98 ON LPG
BP 5.44 zł 5.79 zł 5.29 zł 2.66 zł
Circle K 5.39 zł - 5.24 zł 2.61 zł
Lotos Optima 5.41 zł - 5.26 zł 2.63 zł
MZK 5.35 zł 5.4 zł 5.24 zł 2.67 zł
Orlen 5.44 zł 5.77 zł 5.29 zł 2.63 zł
PKS 5.4 zł - 5.24 zł 2.67 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij