Środa, 22 Listopada 2017 | Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka | Pogoda: 4°C, 1011 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Sąd nakazał burmistrzowi sprostować nieprawdę. Aktualizacja

- Skocz mi na wentyl - w tych słowach po wczorajszym rozstrzygnięciu słupskiego sądu Arseniusz Finster zwrócił się do przedstawiciela komietu wyborczego PChS Kamila Kaczmarka. Sama nieprawdziwa wypowiedź opublikowana w bezpłatnej gazecie i internecie dotyczyła z kolei kandydatki opozycji w wyborach uzupełniających do rady miejskiej Kornelii Żywickiej.


Wczoraj (14.11) przed Sądem Okręgowym w Słupsku odbyła się  rozprawa w trybie wyborczym przed wyborami uzupełniającymi do rady miejskiej 10 grudnia. Skargę wniósł komitet wyborczy stowarzyszenia obywatelskiego Projekt Chojnicka Samorządność na wypowiedź burmistrza, w której kandydatce na radną zarzucił niekompetencję, brak podstawowej wiedzy i stwierdził, że jest przeciwniczką budowy węzła transportowego w Chojnicach. Sąd Okręgowy w Słupsku w trybie 24-godzinnym orzekł, że Arseniusz Finster sprostowanie ma umieścić w najbliższym wydaniu bezpłatnego miesięcznika oraz na stronie internetowej tegoż wydawnictwa. Brzmi następująco: "W związku z treścią mojej wypowiedzi na temat poglądu pani Kornelii Żywickiej w sprawie potrzeby budowy w Chojnicach węzła transportowego oświadczam, iż pani Kornelia Żywicka nie była przeciwnikiem budowy węzła transportowego w ogóle, a jedynie węzła w planowanym kształcie, tj. zbyt dużego".

Reklama | Czytaj dalej »

Z takiego rozstrzygnięcia burmistrz Chojnic jest zadowolony. Ocenia, że sprostowanie to właściwie to samo, co chciał przekazać w swoim artykule. - Może ja to zrobiłem niezbyt dokładnie. Już jutro przekaże sprostowanie do wersji miesięcznika w internecie - wczoraj po południu zapowiedział Finster. - Wracam z tarczą, ponieważ sąd odrzucił przeprosiny. Nie będzie żadnych przeprosin. Sąd odrzucił publikowanie w innych mediach, czego domagał się pan Kaczmarek - wracając z sądu na gorąco relacjonował włodarz. Gorąco było też na sali i korytarzach sądowych, co potwierdzają obydwie strony przedwyborczego starcia.

- Wracam z tarczą...

- Kaczmarek powiedział mi, że prokurator się mną zajmie. Ja odpowiedziałem po męsku panu Kaczmarkowi, żeby skoczył mi na wentyl. Tak powiedziałem i podtrzymuję moje słowa - nie ukrywa burmistrz Chojnic.

- Powiedział mi, że prokurator się mną zajmie...

Szef komitetu wyborczego dementuje jakoby przed sądem oczekiwał przeprosin. - Zwracaliśmy się tylko i wyłącznie o sprostowanie fałszywych informacji, bo nie traktujemy pana burmistrza w katregoriach człowieka honoru i nie spodziewaliśmy się żadnych przeprosin.

- Zwracaliśmy się tylko i wyłącznie o sprostowanie...


Kaczmarek przedstawił też przebieg wczorajszego starcia ze swojej perspektywy i skomentował werbalną agresję. - Burmistrz kolejne nieprawdy wypowiadał na nasz temat. W końcu zaczął przechodzić agresywnie na ty. Jest to smutne, bo nawet goniąc jakiegoś pijaka spod sklepu czy na parkingu, nie zdarza się większości ludzi, żeby takich słów używać. A tutaj w budynku sądu wśród naprawdę zaskoczonych świadków. Burmistrz naszego miasta zrobił nam po prostu wstyd...

- Kolejne nieprawdy wypowiadał na nasz temat...

- Pan burmistrz nawet się nie poczuwa, żeby mnie przeprosić - załamuje ręce Kornelia Żywicka. - Mnie czeka z panią Kornelią rozmowa, ale nie w towarzystwie pana Kaczmarka - zastrzega włodarz.

Na wniesienie ewentualnej apelacji strony mają czas tylko dziś do godz. 14. Ta jest rozważana przez komitet PChS, ale kluczową kwestią jest tu ograniczony czas. - Nie mamy do dyspozycji sztabu prawników jak ratusz - mówi Kaczmarek. Jeśli taka apelacja trafi do Gdańska, to łącznie z kwestią umieszczenia sprostowania także na portalu społecznościowym. Na swoim FB Arseniusz Finster zachęca bowiem do lektury artykułu i zamieszcza jego treść.

Aktualizacja, g. 13
Publikujemy otrzymaną od burmistrza po g. 12 treść wyroku SO w Słupsku, który nakazał sprostowanie. Pełnomocnik KW SO PChS domagał się też przeproszenia Kornelii Żywickiej za pomówienie oraz usunięcie nieprawdziwej informacji na portalu. W tej części sędzia Janusz Blicharski oddalił wniosek.

Wyrok

Dziś do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku trafiło zażalenie KW SO PChS.

Aktualizacja, 17.11, g. 13

Wczoraj Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmienił zaskarżone postanowienie w ten sposób, że nakazał opublikowanie sprostowania w ciągu 48 godzin, a nie terminie 7 dni, jak słupski sąd. W pozostałej części oddalił zażalenie.

Wyrok

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

117 komentarzy

~MIeskzaniec Igieł
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Listopada 2017, godzina 07:45
Oceniono 16 razy -12
~absolwent gim 1
Też panią pozdrawiam pani Marzenko!
20 Listopada 2017, godzina 00:46
Oceniono 21 razy -7
~Piotr K.
Pani Marzeno pełen szacun za występowanie z otwartą przyłbicą, pod własnym nazwiskiem. Chętnie czytam Pani posty na chojnice.com i chojnice24.pl. Są zawsze wyważone i merytoryczne, czasem niekonwencjonalne i emocjonalne. Ale nigdy nie zauważyłem, żeby Pani obrażała kogokolwiek . To dobrze rokuje opozycji burmistrza w tym mieście. Trzymam za Państwa kciuki. Szkoda tylko, że spotyka się Pani często z niewybrednymi komentarzami, wręcz internetowym chamstwem i hejtem. Proszę się jednak nie zrażać i pisać dalej. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
19 Listopada 2017, godzina 18:24
Oceniono 40 razy -8
~Roker
Już w przyszłym roku , roku wyborów samorządowych usuniemy fetor i smród z samorządowych korytarzy , będzie to wymagało narodowego sprzątania z platformerskich i PSL -owskich złodziei , aferałów , puczystów , zdrajców , donosicieli , anty- polaków . Jak jeden mąż i żona czyścimy samorządy z platformiastych przestępców , oni nie zasługują by być w polskim Sejmie , Senacie , PE czy samorządach
19 Listopada 2017, godzina 17:37
Oceniono 39 razy -9
~Do ponizej
Masz racje takie osoby jak Marzena Osowicka zaufaly Marcinowi Wał.... a ten zdradził .
Fałszywką sie okazał na calej linii.
Sprzedał sie .
Fakt niedlugo zostanie tylko z flaszką ale denaturatu bo coraz nizej upada
Brawo Marzena ! Tak trzymaj
19 Listopada 2017, godzina 17:09
Oceniono 33 razy 15
~Zero odpuść sopie wszyscy wiedzą ile ludzi zdradzileś i poniżyłeś w życiu
bardzo dobrze, że ludzie się od ciebie odsuwają, nie jesteś godny zaufania, niedługo zostaniesz tylko ze swoją przyjaciółką "procentówką", która (jak wiele osób potwierdza) często ci towarzyszy.
19 Listopada 2017, godzina 17:02
Oceniono 29 razy 15
~to nie Pani Marzenna jest płytka, tylko ty i twój włodarz
który cieszy się, że obrażając innych nie musi przepraszać, to jest świństwo i małość człowieka
19 Listopada 2017, godzina 16:58
Oceniono 37 razy -3
~Burmistrz jest okay
Pani marzeno przez małe m .
Myślałam , że jest Pani bardziej inteligentna .
Wylewanie swoich frustracji w internecie , pokazuje tylko jaka Pani jest płytka.
Za pomoca internetu obrazajac kogos i liczac , ze duzo ludzi to czyta , stawia Pania w swietle negatywnym . Niech sie Pani tez liczy z kontraatakiem .
Mozna Pania porownac do ludzi o niskim poziomie intelektualnym typu : ADAM GOG.... , MARIUSZ JAN....
19 Listopada 2017, godzina 16:25
Oceniono 44 razy 8
~do poniżej
Ty zero, najlepiej wiesz jak można poniżać kobietę i masz to głęboko w 4 literach. Dla ciebie, kobieta czy mężczyzna, dla nikogo nie masz szacunku. Każdemu kto ci pomógł, szybciej mu podziękowałeś, jak się tego spodziewał, ale w najgorszym tego znaczeniu. Ciebie trzeba omijać szeroki łukiem, bo nigdy nie wiadomo kiedy go zranisz.
19 Listopada 2017, godzina 16:11
Oceniono 38 razy 10
~Ile razy
Ile razy burmistrz beształ publicznie różnych przeciwników? Wiele. I co? Za każdym razem PCHS stawał w ich obronie? Nie. Tym razem stanął bo było to przede wszystkim w ich politycznym interesie. Powiedzmy sobie otwarcie, co wspólnego ma to, że Żywicka jest kobietą? Zasłanianie się płcią w takich przypadkach to naprawdę leciwa dolegliwość. Jakie ma znaczenie czy poniża się kobietę czy mężczyznę? Pani Marzenko, jaką to różnica?
19 Listopada 2017, godzina 15:24
Oceniono 40 razy 10
Szanowni Państwo Internauci!
Jednego pojąć nie mogę. Sofistycznej narracji burmistrza. Przecież burmistrz pomówił. Skłamał. Spotwarzył kobietę. Teraz musi sprostować swoją wypowiedź. Sąd przyznał Jej rację – nie Jemu. To jak psu buda przeprosiny się należą! I nie potrzeba na to osobnych wyroków sądowych! Ale jeśli ktoś nie ma honoru, godności, przyzwoitości i najzwyczajniejszej ludzkiej empatii, to będzie czerpał satysfakcję z faktu, że sąd do przeprosin nie zobowiązał. Jaki koń jest – każdy widzi. Biorąc pod uwagę „chwyty poniżej pasa”, jakimi posługuje się burmistrz pragnąc zdyskredytować Kornelię Żywicką, ufam, iż mieszkańcy nie dadzą się zwieść tej pokrętnej chorej logice i dokonają obiektywnego wyboru w dniu 10 grudnia.
19 Listopada 2017, godzina 13:29
Oceniono 55 razy -5
~obserwator
No oczywiście monitoringowy z najsłynniejszej szkoły w Chojnicach znowu sie odezwał - prymityw opłacany przez burmistrza na nikomu niepotrzebnym stanowisku.
18 Listopada 2017, godzina 23:20
Oceniono 49 razy -5
~cieć zabrał się do wstawiania minustów
niech jeszcze torbę nosi i buty czyści najjaśniejszemu z wdzięczności za etat i przywileje, wyłazi z pracy kiedy tylko chce
18 Listopada 2017, godzina 22:35
Oceniono 50 razy -4
~Na pytania trzeba odpowiadać a na nieprawdę trzeba stanowczo reagować
BRAWO PANI KORNELIO, ZAREAGOWAŁA PANI BARDZO DOBRZE NA NIEPRAWDĘ WYPOWIEDZIANĄ PRZEZ BURMISTRZA, KTÓREGO WŁAŚNIE TE SŁOWA ZACYTOWANE MOŻNA ZNALEŹĆ W CHOJNICZANINIE 10)2017

ŻYCZĘ WYGRANEJ W GRUDNIOWYCH WYBORACH
18 Listopada 2017, godzina 22:17
Oceniono 55 razy -1
~Fister ....... dno
Skocz mi na wentyl...... jakie mocne słowa ))))))))))))))))))))) czas się pakować
18 Listopada 2017, godzina 17:40
Oceniono 67 razy -1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 368.00 DKKDKK 55.90 57.40
EUREUR 418.00 428.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 356.00 371.00 NOKNOK 42.70 44.20
GBPGBP 470.00 484.00 SEKSEK 41.50 43.00
Aktualizacja: 2017-11-21 18:53
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 364.00 DKKDKK 56.20 57.00
EUREUR 420.00 425.00 RUBRUB 6.06 6.09
CHFCHF 359.00 366.00 NOKNOK 43.20 44.00
GBPGBP 472.00 479.00 SEKSEK 42.00 42.80
Aktualizacja: 2017-11-21 18:53
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-11-21

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.64 zł 4.99 zł 4.49 zł 2.05 zł
BP 4.67 zł 5.03 zł 4.52 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.65 zł - 4.51 zł 2.06 zł
MZK 4.62 zł 4.82 zł 4.48 zł 2.09 zł
Orlen 4.66 zł 4.92 zł 4.52 zł 2.07 zł
PKS - - - -