Poniedziałek, 21 Września 2020 | Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Chojnicki szpital nie stanął do konkursu. Wygrał jarcewski

Od grudnia świadczenia z zakresu rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej świadczy lecznica prowadzona przez Barbarę Bonnę, małżonkę dyrektora chojnickiego szpitala. Ten do konkursu ogłoszonego przez NFZ w ogóle nie stanął. Bo, jak tłumaczy Leszek Bonna, nie spełnia kryteriów.

 

O powody, dla jakich Szpital Specjalistyczny w Chojnicach nie wziął udziału w konkursie na rehabilitację kardiologiczną i neurologiczną pytała Mirosława Dalecka podczas ostatniego posiedzenia rady powiatu.

- Czy w szpitalu, mając oddziały kardiologiczny i neurologiczny nie można było dostosować, stworzyć takich warunków, aby również można było rehabilitację przeprowadzać? Dzięki temu, w ocenie radnej, usługi byłyby kompleksowe. - Jakie były kryteria i wymogi, że tzw. szpital w Jarcewie otrzymał kontrakt na prowadzenie rehabilitacji, a Szpital Specjalistyczny w Chojnicach w ogóle nie stanął do konkursu? Czy chojnicki szpital ma gorsze warunki od jarcewskiego?

Reklama | Czytaj dalej »

- Czy w szpitalu mając oddziały kardiologiczny...


W chojnickim szpitalu funkcjonuje 17 oddziałów, w jarcewskim jedynie trzy - rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i Zakład Opiekuńczo-Lecznicy. Pierwszą lecznicę prowadzi Leszek Bonna. Drugą spółka Bonamed, której prezesem jest jego żona.

Dyrektor szpitala specjalistycznego swoją odpowiedź zaczął od zrecenzowania pytania i pobudek, które kierowały radną. Daleckiej zarzucił brak wiedzy i lenistwo. Zamiast stawiać publicznie pytanie, miała sama poszukać informacji o konkursie. - Ten konkurs nie jest skierowany dla chojnickiego szpitala - przekonywał Bonna, podkreślając, że istniejące oddziały nie mają nic wspólnego z rehabilitacją. Szef lecznicy tłumaczył, że musiałby wybudować kolejne oddziały i zatrudnić ludzi. Zarządzany przez siebie szpital porównał do fabryki.

- Z uwagi na niewiedzę i lenistwo...

- Powiem obrazowo. Gdyby pani była dyrektorem fabryki samochodów i Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił przetarg na zakup tysiąca rowerów, to pani jako dyrektor fabryki samochodów w takim przetargu nie mogłaby wziąć udziału, bo nie miałaby pani zasobów. Chyba, że by pani taką fabrykę wybudowała.

- Powiem obrazowo...


A propos budowy, w połowie 2014 roku w szpitalu z pompą oddano do użytku Chojnickie Centrum Kardiologii. Szpital na jego budowę zaciągnął 2,7 mln zł niskooprocentowanego kredytu. Inwestycje finansowo wsparły też samorządy z terenu powiatu chojnickiego. Aktualnie przy Leśnej trwa też rozbudowa SOR-u.

Leszek Bonna nie pokusił się o porównanie standardów szpitali prowadzonych przez niego i jego małżonkę. - Co do oceny standardu szpitala w Jarcewie, to myślę, że to akurat leży poza kompetencjami pani radnej - pouczył Dalecką. Ta nie omieszkała skomentować zachowania szefa powiatowego szpitala. - Poproszę o więcej szacunku dla radnych, a nie wyśmiewania i obrażania ich, jak pan odpowiada na pytania.

- Myślę, że nikogo nie obraziłem - zaprzeczył Bonna.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

60 komentarzy

~Innym radnym powinno być wstyd
nic nie widzą i nic nie słyszą, zarząd poklepuje ich po ramieniu i cieszą się, że siedzą w chorym układzie chamskich kolesi. Dopiero przed tegorocznymi wyborami będą płaszczyć się o wyborców głosy. A co do dyrektora powinien zostać odwołany KONFLIKT INTERESÓW I WPROWADZANIE KONKURENCJI POWIATOWEMU SZPITALOWI, NATYCHMIAST NA BRUK, CZYLI WYPAD DO INTERESÓW ŻONKI.
06 Stycznia 2018, godzina 21:46
Oceniono 49 razy 27
~zszokowany
O czym wogóle mowa? Jaki szpital jarcewski? Od kiedy? Zwykły ZOL (zakład opiekuńczo leczniczy) w którym za pobyt rodzina umierającego musi płacić gigantyczną kasę bo inaczej ci umierający są wypisywani zpowrotem do domu. Jakie tam są standardy? O czym ten dyrektor mówi? I taki zakład leczniczy jest nazywany szpitalem i wygrywa konkurs na rehabilitacje pacjentów z kardiologii i neurologi? Przekret wszechczasów? Pani Dalecka niechpani pyta dalej i drąży ten temat. Nie pani napisze do Ziobro bo ten kacyk jest tak ustawiony w województwie że każdy przewał mu ujdzie na sucho!
06 Stycznia 2018, godzina 21:39
Oceniono 43 razy 25
~pacjentka po cholecystektomi
Ty pacjent nie wiem jak jest na ortopedi bo w całym kraju czeka sie długo na endoprotezy ale na chirurgi bez osobistego spotkania z ordynatorem i omówienia finansowych szczegółów nie masz szans na operacje. Chyba że sprawa nagła...
06 Stycznia 2018, godzina 21:29
Oceniono 28 razy 10
~pacjent
Dziwię się twojemu zdziwieniu Ewi. Ataki na dyrektora są prostą konsekwencją jego chamskiego zachowania się wobec pani Daleckiej. To raz. A dwa - to zdanie mieszkańców powiatu chojnickiego, którzy zmagają się z bezdusznością służby zdrowia reprezentowaną przez chojnicki szpital, którego dyrektorem jest ten pan na B... W chojnickim szpitalu wiele oddziałów nie działa prawidłowo. Pacjenci są traktowani per noga przez lekarzy i pielęgniarki. Żeby się umówić na operację, trzeba zastosować perswazyjny środek w postaci banknotów, inaczej czeka się po wiele miesięcy a nawet lat! (ortopedia). Do tego pan dyrektor, który wyremontował oddział kardiologiczny, ale nie zaplanował rehabilitacji dla pacjentów. Nie zaplanował, bo w planach pana dyrektora było dofinansowanie tak zwanego szpitala w Jarcewie, który jest własnością jego żony, a nie rozwijanie Specjalistycznego Szpitala w Chojnicach i stwarzanie możliwości rehabilitacji pacjentów z NFZ-u. TO SKRAJNY NEPOTYZM I KONFLIKT INTERESÓW, ZA CO DYREKTOR POWINIEN ZOSTAĆ POSTAWIONY PRZED ORGANEM SPRAWIEDLIWOŚCI!.
06 Stycznia 2018, godzina 21:12
Oceniono 48 razy 30
~Ewi
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Stycznia 2018, godzina 19:55
Oceniono 57 razy -33
~podatnik
To jest sprawa dla CBA i prokuratury .......... dobra zmiana .
06 Stycznia 2018, godzina 16:19
Oceniono 50 razy 22
~do Ewi
Kobieto (o ile nią jesteś) sprawdź jaki burak i cham zarządza szpitalem, porażka
06 Stycznia 2018, godzina 15:20
Oceniono 48 razy 24
~Ewi
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Stycznia 2018, godzina 15:02
Oceniono 62 razy -40
~typ
i to ma być nowy szef PO w Chojnicach ? hahahha zamkną ich wszystkich...
06 Stycznia 2018, godzina 11:51
Oceniono 56 razy 26
~ef
Gdzie jest CBA????????
06 Stycznia 2018, godzina 10:12
Oceniono 53 razy 23
~Wyrwać zęby w szpitalu
a protezy wstawiać w Jarcewie. Naczynia połaczone. Interes sie kręci.
06 Stycznia 2018, godzina 09:41
Oceniono 57 razy 31
~przewodniczący to też CZŁONEK
partii PO, dlatego dopuszcza do takich chamskich wypowiedzi swojemu partyjnemu przełożonemu, mówi się, że cham zawsze będzie tolerował chamstwo
06 Stycznia 2018, godzina 08:42
Oceniono 58 razy 34
~To przechodzi ludzkie pojęcie!
Dyrektor mając wgląd w możliwości pozyskiwania dotacji z urzędu marszałkowskiego (bo jest radnym sejmiku) tak przygotował odział szpitaliku swojej żony w Jarcewie, żeby wyrolować z kontraktu Szpital Specjalistyczny w Chojnicach. Zawodowo co miesiąc otrzymuje na swoje konto wynagrodzenie ponad 10.000,00 za zarządzanie szpitalem w Chojnicach jako dyrektor, a działa na szkodę tego szpitala, żeby przynosić kokosy interesom swojej żony.
Tupet, bezczelność i pazerność nowego szefa powiatowych struktur PO...
Dlatego tak chamsko zachował się wobec radnej Daleckiej - bo zapytała o przekręty...
06 Stycznia 2018, godzina 00:52
Oceniono 72 razy 46
~chory uklad akceptowany przez Radę SpołecznąsSzpitala
To rzeczywiście chory układ że spółka żony dyrektora pozyskuje kase na rehabilitacje pacjentów kardiologicznych i neurologicznych, a chojnicki szpital nawet nie startuje do konkursu. Co na to rada społeczna chojnickiego szpitala? Oczywiście tylko przyklaskuje lewym interesom kolesia. Bezczelność dyrektora sięga zenitu bo robiąc przekręty jeszcze ośmiela sie pouczać panią Dalecką.

06 Stycznia 2018, godzina 00:43
Oceniono 63 razy 37
~Ogromny szacunek dla radnej
Dość tej buty i pychy władzy przesiąkniętej chorym układem. Przewodniczący rady powiatu kolejny nieodpowiedni człowiek na stanowisku pozwalający na chamskie odzywki wobec radnej, a powinien dbać o kulturę wypowiedzi dyrektorów podległych jednostek powiatowych, wstyd panie przewodniczy, widać, że dopuszcza pan do takich patologicznych wypowiedzi podczas odpowiedzi na interpelacje, najzwyczajniej w świecie brakuje panu również kultury, a może układ partyjny powoduje, że pan pozwala na chamstwo na sali obrad. Pan odpowiada za to co się dzieje sesjach i chamstwo członków partii PO.
05 Stycznia 2018, godzina 23:38
Oceniono 62 razy 40

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 378.00 388.00 DKKDKK 59.30 60.80
EUREUR 444.00 453.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 409.00 424.00 NOKNOK 40.10 41.30
GBPGBP 483.00 496.00 SEKSEK 42.10 43.60
Aktualizacja: 2020-09-21 14:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 380.00 385.00 DKKDKK 59.90 60.60
EUREUR 446.50 450.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 414.00 420.00 NOKNOK 40.50 41.10
GBPGBP 486.00 492.00 SEKSEK 42.70 43.40
Aktualizacja: 2020-09-21 14:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?




Ceny paliw2020-09-16

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.51 zł 2.04 zł
Circle K 4.61 zł - 4.46 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.51 zł 1.99 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.45 zł 1.97 zł
Orlen 4.69 zł 4.97 zł 4.57 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.