Piątek, 21 Lutego 2020 | Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Chojnicki szpital nie stanął do konkursu. Wygrał jarcewski

Od grudnia świadczenia z zakresu rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej świadczy lecznica prowadzona przez Barbarę Bonnę, małżonkę dyrektora chojnickiego szpitala. Ten do konkursu ogłoszonego przez NFZ w ogóle nie stanął. Bo, jak tłumaczy Leszek Bonna, nie spełnia kryteriów.

 

O powody, dla jakich Szpital Specjalistyczny w Chojnicach nie wziął udziału w konkursie na rehabilitację kardiologiczną i neurologiczną pytała Mirosława Dalecka podczas ostatniego posiedzenia rady powiatu.

- Czy w szpitalu, mając oddziały kardiologiczny i neurologiczny nie można było dostosować, stworzyć takich warunków, aby również można było rehabilitację przeprowadzać? Dzięki temu, w ocenie radnej, usługi byłyby kompleksowe. - Jakie były kryteria i wymogi, że tzw. szpital w Jarcewie otrzymał kontrakt na prowadzenie rehabilitacji, a Szpital Specjalistyczny w Chojnicach w ogóle nie stanął do konkursu? Czy chojnicki szpital ma gorsze warunki od jarcewskiego?

Reklama | Czytaj dalej »

- Czy w szpitalu mając oddziały kardiologiczny...


W chojnickim szpitalu funkcjonuje 17 oddziałów, w jarcewskim jedynie trzy - rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i Zakład Opiekuńczo-Lecznicy. Pierwszą lecznicę prowadzi Leszek Bonna. Drugą spółka Bonamed, której prezesem jest jego żona.

Dyrektor szpitala specjalistycznego swoją odpowiedź zaczął od zrecenzowania pytania i pobudek, które kierowały radną. Daleckiej zarzucił brak wiedzy i lenistwo. Zamiast stawiać publicznie pytanie, miała sama poszukać informacji o konkursie. - Ten konkurs nie jest skierowany dla chojnickiego szpitala - przekonywał Bonna, podkreślając, że istniejące oddziały nie mają nic wspólnego z rehabilitacją. Szef lecznicy tłumaczył, że musiałby wybudować kolejne oddziały i zatrudnić ludzi. Zarządzany przez siebie szpital porównał do fabryki.

- Z uwagi na niewiedzę i lenistwo...

- Powiem obrazowo. Gdyby pani była dyrektorem fabryki samochodów i Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił przetarg na zakup tysiąca rowerów, to pani jako dyrektor fabryki samochodów w takim przetargu nie mogłaby wziąć udziału, bo nie miałaby pani zasobów. Chyba, że by pani taką fabrykę wybudowała.

- Powiem obrazowo...


A propos budowy, w połowie 2014 roku w szpitalu z pompą oddano do użytku Chojnickie Centrum Kardiologii. Szpital na jego budowę zaciągnął 2,7 mln zł niskooprocentowanego kredytu. Inwestycje finansowo wsparły też samorządy z terenu powiatu chojnickiego. Aktualnie przy Leśnej trwa też rozbudowa SOR-u.

Leszek Bonna nie pokusił się o porównanie standardów szpitali prowadzonych przez niego i jego małżonkę. - Co do oceny standardu szpitala w Jarcewie, to myślę, że to akurat leży poza kompetencjami pani radnej - pouczył Dalecką. Ta nie omieszkała skomentować zachowania szefa powiatowego szpitala. - Poproszę o więcej szacunku dla radnych, a nie wyśmiewania i obrażania ich, jak pan odpowiada na pytania.

- Myślę, że nikogo nie obraziłem - zaprzeczył Bonna.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

60 komentarzy

~pacjentka chojnickiego szpitala
Co do oceny standardu szpitala w Jarcewie, to myślę, że to akurat leży poza kompetencjami pani radnej - pouczył Dalecką. Ta nie omieszkała skomentować zachowania szefa powiatowego szpitala. - Poproszę o więcej szacunku dla radnych, a nie wyśmiewania i obrażania ich, jak pan odpowiada na pytania.
- Myślę, że nikogo nie obraziłem - zaprzeczył Bonna.

Okazuje się, ze z myśleniem u dyrektora jest nie najlepiej. On swoje myśli, a fakty są kompletnie inne - buta i arogancja, słoma z butów, bezczelność i pycha krocząca przed upadkiem. Słowem - kompletny brak kultury w polemice, którą pani Dalecka swoją rzeczowością wygrała. Nie oceniała tak zwanego szpitala w Jarcewie, tylko pytała o warunki w chojnickim szpitalu. W tej sytuacji komentarz Bonny: "Myślę, że to już jest poza kompetencjami pani radnej” jest z kosmosu wzięty i tylko świadczy o chamstwie i prostactwie dyrektora.
05 Stycznia 2018, godzina 23:19
Oceniono 62 razy 40
~!!!
Dodać do tego służbowe auto (do Gdańska trzeba dojechać), serwisowane, tankowane, pewnie nawet myte za szpitalne ???
05 Stycznia 2018, godzina 22:38
Oceniono 68 razy 50
~Zielone wzgorza
Bona. Czy jego nie obowiązuje kodeks karny. !!! Pracuje za publiczne pieniadze w szpitalu tylko po to, żeby być zorientowany w przepisach i lepsze kontrakty od NFZ załatwiać dla spółki żony . (Bo szpital chojnicki zawsze jest na minusie) . CBA tego nie widzi? Starosta powinien odpowiadać na pytania zadane przez radnych, a jak się już wysluguje dyrektorem placówki żeby odpowiedział, to ten jest od odpowiadania na pytania, a nikt nie powinien go dopuścić do dyskusji, czy polemiki. Gdzie jest przewodniczący prowadzący obrady wtedy?
05 Stycznia 2018, godzina 22:24
Oceniono 51 razy 35
~To nie szpital
a zaadoptowana 2 w powiecie szkoła tysiąclatka. Bardziej to płatne hospicjum, nie szpital. Pacjenci po udarach i zawałach muszą rehabilitację załatwiać w innych szpitalach, gdzie istnieją oddziały rehabilitacji, np w Świeciu. Dlaczego brak tego w Chojnicach, nowej przecież placówce z oddziałami udarowym i kardiologicznym-dlaczego, łatwo sobie wytłumaczyć, tylko Radna chciała usłyszeć to od dyr. Bony, za co spotkała ją chamska reprymenda.
05 Stycznia 2018, godzina 20:00
Oceniono 50 razy 32
~pacjentka
szacunek dla Pani Daleckiej za odwagę zadawania niewygodnych aczkolwiek oczywistych pytań , dobrze ze nagłaśnia , wyjasnia. Kolejne pytanie : dlaczego nie ma bardzo dobrego radiologa w szpitalu gdyż badania pana dr Marchockiego i dr Bony nie są nawet poważane w Gdańsku i Bydgoszczy , wyrzucaja do kosza i sami robią . Koleżanka była świadkiem. Była rewelacyjna dr Wrónska dlaczego jej nie zatrzymali , dobrze że chociaz prywatnie mozna do niej lecz kolejka .....b długa , tyle osób chce do niej ...ja tez , super doktor i człowiek
05 Stycznia 2018, godzina 19:25
Oceniono 48 razy 28
~obywatel
Czy to kolejny przekręt PO ,ale teraz na szczeblu powiatu? Buta buta i to przewodniczący PO .Tak niektórzy narzekają na PiS , a co robią członkowie PO to woła o pomste do nieba.
05 Stycznia 2018, godzina 19:07
Oceniono 42 razy 24
~do pracowników starostwa
Już dzisiaj zacznijcie się modlić, żeby ten burak nie został jeszcze w tym roku starostą, bo takie krążą pogłoski. Wygryzie ograniczonego Feliksa i dlatego robi się taki chamski i bezczelny. Jak widać ma poparcie i jest potrzebny największemu szui w naszym mieście. Oboje mają czarne interesy od wielu lat co widać, słychać i czuć. Dlatego muszą się wspierać i dalej kręcić to co dawno zaczęli.
05 Stycznia 2018, godzina 17:49
Oceniono 52 razy 36
~A w jakim to celu tak na serio

pani Barbara i Leszek Bonowie dorabiają w chojnicki szpitalu?

05 Stycznia 2018, godzina 15:13
Oceniono 63 razy 45
~olp
W szpitalu nie ma bo lepiej jak żona zarobi. Oni się ustawili to co może robi firma jego żony nie będzie robione w szpitalu bo po co robić w szpitalu jak można samemu robić. Bona powinien wylecieć i niech kreci te lody z żonką.
05 Stycznia 2018, godzina 15:01
Oceniono 51 razy 37
~Jaki pan taki kram
Zły pzykład idzie od zarządu i przewodniczacego rady powiatu, który pozwala na obrażanie radnych i nie reaguje na Tak prostackie zachowanie dyrektora podległe jednostki powiatowej, a może po cichu się cieszy na chamskie odżywki. Cały zarząd i świta PO do odstrzału w przyszłorocznych wyborach.
05 Stycznia 2018, godzina 14:20
Oceniono 51 razy 35
~Penicylina
Myślę, że nikogo nie obraziłem - zaprzeczył Bonna.

a ja myślę zupełnie inaczej. Zachował się niegrzecznie. Podważył wiedzę i inteligencję radnej Daleckiej. Zarzucił jej lenistwo. Tłumaczył coś radnej jak małemu dziecku zamiast merytorycznie odnieść się do jej pytania. Ewidentnie obraził publicznie radną powiatową i jeszcze idzie w zaparte. To nie internety, gdzie można sobie trochę poużywać, pod płaszczykiem pozornej anonimowości. Bonna w mojej opinii zachował się poniżej krytyki, ale widocznie jest pewny swojego stanowiska i bezkarności. Cóż, wyborcy zdecydowali, że radni tolerujący takie zachowanie i takich dyrektorów są w większości. Trzeba uszanować ich wolę i się pogodzić z taką polityką i takimi dyrektorami.
05 Stycznia 2018, godzina 14:09
Oceniono 51 razy 29
~jurek
Bezczelny typ.
05 Stycznia 2018, godzina 13:50
Oceniono 52 razy 36
~Ten dyrektorek sie zapomnial
Po to sa radni, aby zadawali pytania, co uczynila radna Dalecka. Po to sa dyrektorzy podleglych jednostek zeby grzecznie odpowiadali na pytania radnych. Skoro dyrektor nie chce odpowiadac radnym na pytania, a ci jeszcze daaja pieniadze na rzadzadzana przez niego placowka powiatowa, nie musi byc dyrektorem szpitala. Moze zatrudnic sie u zony w jarcewskim szpitalu, pracujac tam nie bedzie musial odpowiadac na zadne pytania. Z pozdrowieniami dla radnej Daleckiej
05 Stycznia 2018, godzina 13:22
Oceniono 67 razy 51
~Buta I pycha kroczy przed upadkiem
Oby ten upadek byl bolesny, gdyz facet jest coraz bardziej chamski I perfidny.
05 Stycznia 2018, godzina 12:42
Oceniono 65 razy 49
~zx
Cóż za arogancja płynie z udzielonej tej pani odpowiedzi.
05 Stycznia 2018, godzina 12:25
Oceniono 66 razy 48

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 402.00 DKKDKK 56.30 57.80
EUREUR 422.00 434.00 RUBRUB 5.70 6.90
CHFCHF 396.00 411.00 NOKNOK 41.70 43.20
GBPGBP 502.00 515.00 SEKSEK 39.40 40.90
Aktualizacja: 2020-02-20 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 394.50 398.50 DKKDKK 56.80 57.50
EUREUR 426.00 430.00 RUBRUB 5.80 6.50
CHFCHF 400.00 407.00 NOKNOK 42.00 42.70
GBPGBP 507.00 513.00 SEKSEK 39.90 40.60
Aktualizacja: 2020-02-20 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy uważasz, że chojnickie samorządy powinny przekazać Fundacji Palium środki na remont hospicjum, w którym doszło do tragicznego w skutkach pożaru?




Ceny paliw2020-02-18

E95 E98 ON LPG
BP 4.83 zł - 5.12 zł 2.27 zł
Circle K 4.78 zł - 5.07 zł 2.22 zł
Lotos Optima 4.79 zł - 5.09 zł 2.22 zł
MZK - - - -
Orlen 4.83 zł 5.08 zł 5.12 zł 2.22 zł
PKS 4.8 zł - 5.02 zł 2.2 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.